Přejít na obsah


Fotka

řazení vyluštěných mysterek dle finálky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 19:28

Ahoj, jak nastavit GeoGet, aby mi řadil vyluštěné mysterky (tedy ty, které mají definovaný waypoint typu FINAL) dle tohoto waypointu od referenčního bodu? Řadí mi to podle výchozích souřadnic, což je v tomto případě špatně (mám tam mysterku, která je od výchozích souřadnic vzdálena 17 km a tam je to obzvlášť vidět)
  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#2 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 20:00

Totální off topic, ale dneska jsem si na tebe vzpomnel :-( http://www.novinky.c...ch-skoncil.html
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 20:19

Tohle GG neumí :@ Hned na začátku, když jsem přešel z GSAKu (který to umí), jsem žádal o zapracování... jenže bylo odmítnuto jako nesmysl. Myslím, že by se dalo nějak dořešit do nastavení GG, zda vyluštěné final třídit či ne. Taky se mi nelíbí, že když si dám seřadit podle vzdálenosti od domova mám hned za barákem 100m mysterku která má skutečnou final asi 10km od baráku :@
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 21:44

Takovou funkci jsem ani jednou nepotreboval, takze se do jeji implementace pochopitelne nehrnu. Ja totiz, kdyz chci videt finalky a kese ve svem okoli, tak koukam na cachemapu. Ma to pro mne mnohem lepsi vypovidaci hodnotu nez vzdusna vzdalenost, nebot reky, hory, udoli,... A pokud jde o zpracovani dat (exporty, filtry...), tak tam zase razeni nepotrebuji a filtrovani podle korigovanych souradnic funguje.
  • 0

#5 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2010 - 21:51

Na druhou stranu - pridat dalsi sloupec do editoru sloupcu, ktery bude misto obycejnych souradnic tahat souradnice corrected, je minimalni prace. Je ale fakt, ze vkladanim smajliku typu :@ jiste nikdo chut k implementaci teto zmeny nepodpori, zeano.
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 10:11

medwyn_cz napsal/a:
Je ale fakt, ze vkladanim smajliku typu :@ jiste nikdo chut k implementaci teto zmeny nepodpori, zeano.

:D:D:D:D je víc a díky za všechnu tu práci na GG a těch věcech kolem. Ten první bručoun byl jen kvůli tomu, že to prostě GG neumí a je to asi jedna z mála posledních věcí, co mi tam schází... ale dá se bez toho žít jak už se tady psalo...
  • 0

#7 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 10:35

Ja jsem si uvedomil, ze ten muj napad nedava smysl. Ackoliv muzem pridat sloupec na corrected souradnice, podle nej samotneho by radit ale neslo :) Musel by se pridat sloupec "Vzdalenost od corrected coordinates". Pracnosti je na tom tak stejne jako samotny sloupec s corrected coordinates ;)
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 10:57

Ony ty final mají dopad ještě do statistik, kde je to asi občas hodně vidět... Mám ve statistikách nejbližší nalezenou cca 230m, ale ve skutečnosti je to vyluštěná final mysterky cca 90m...
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 11:13

sobikovi: to si myslim, ze by nebylo vhodne ani vzhledem k BF lovcum. Vzit si tvoje home coord a udelat kruznici o dane vzdalenosti je to nejmensi. A odpocitat od toho pripadne dalsi prekryvy jinych krabic je taky dost jednoduche. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 11:19

Kazdopadne to neni vubec dopad tohoto razeni. To je vec, ktera je na nem zcela nezavisla.
  • 0

#11 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 11:35

S474N napsal/a:
sobikovi: to si myslim, ze by nebylo vhodne ani vzhledem k BF lovcum. Vzit si tvoje home coord a udelat kruznici o dane vzdalenosti je to nejmensi. A odpocitat od toho pripadne dalsi prekryvy jinych krabic je taky dost jednoduche. ;)


Škoda, že už ji mám ulovenou. Mohl být hezký BF bodík na základě těhle informací.
  • 0
Vložený obrázek

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2010 - 11:46

Nemohl, jelikoz je uz 2x presunuta :-)
  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 15:59

Omlouvám se za příspěvek trochu mimo mísu tohoto vlákna, ale nechci zakládat nové. Zjistil jsem při zobrazení v GeoKůku, že mi některé kešky se zobrazují na souřadnicích N 0 E 0, zjistil jsem v GG, že je to u kešek, kde mám uvedený jako FINÁLNÍ bod svůj uložený bod, ale zároveň ještě druhý bod finálky bez souřadnic. Je mi divné, že bych to zadával jako druhý bod, spíše mi to připadá, že se během různých importů natáhl skrytý finální waypoint z GC.COM. Nevíte o něčem, co by odstranilo tento problém? Při importu zkontrolovalo, jestli tam už není finální bod a v takovém případě skrytý waypoint bez souřadnic neimportovalo, případně neznáte nějaký skript, který by vymazal z databáze waypoint bez souřadnic? Předem díky.
  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 16:36

Roman_Jaromer napsal/a:
Omlouvám se za příspěvek trochu mimo mísu tohoto vlákna, ale nechci zakládat nové. Zjistil jsem při zobrazení v GeoKůku, že mi některé kešky se zobrazují na souřadnicích N 0 E 0, zjistil jsem v GG, že je to u kešek, kde mám uvedený jako FINÁLNÍ bod svůj uložený bod, ale zároveň ještě druhý bod finálky bez souřadnic. Je mi divné, že bych to zadával jako druhý bod, spíše mi to připadá, že se během různých importů natáhl skrytý finální waypoint z GC.COM. Nevíte o něčem, co by odstranilo tento problém? Při importu zkontrolovalo, jestli tam už není finální bod a v takovém případě skrytý waypoint bez souřadnic neimportovalo, případně neznáte nějaký skript, který by vymazal z databáze waypoint bez souřadnic?
Předem díky.


a ty svoje vyluštěné tam dáváš vždy jako nový bod nebo pokud je tak použiješ autorův ?
  • 0

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 16:46

Právě že jestli dobře vím, tak tam ty waypointy finálek bez souřadnic nebyly (nebo alespoň jsem si toho nevšiml). Případně, nepřepíšou se pak mnou zadané souřadnice tím původním WP, kdyby se natáhl opět z webu? Bojím se, abych ty souřadnice neztratil...
  • 0

#16 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 17:23

rucne zadany bod by se nemel za zadnych okolnosti prepsat, a to ze jsou nekteri autori *** a davaj tam final bez souradnic, kolukrat ja videl final i u tradicky, je vec jina.. a na omluvi, ze je tam proto, ze jse u nej uveden vypocet nijak neslysim :)
  • 0

#17 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 17:59

No, protože u mysterek a multin jsou vyžadované souřadnice finálky při schvalování (právě že skryté), tak se nedivím, že jsou ty waypointy uváděné. Uváděný děj se mi stává i u vlastních kešek - jenže půlka je zobrazená v GeoKůku dobře, druhá špatně. Přitom u všech svých multi a mystery kešek mám uveden finální WP jako skrytý pro všechny s vyjímkou RW a autora. Docela se proto divím, že jednou ten WP zobrazí někde úplně jinde... Asi jsem ale zjistil příčinu - ukládané WPty finálky mám uložené s prefixem FI. Ty kešky, kde se mi uložily i WPty bez souřadnic, tak měli jiný prefix. Ovšem dělá mi to pak dost problémy s tím exportem do GK, kdy mám zapnuté zobrazení finálek a tak se mi některé kešky vůbec nezobrazí (tedy, zobrazí, ale kdesi v tramtárii) Znáte prosím nějaký způsob, jak vymazat WPty bez souřadnic?
  • 0

#18 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 19:44

a nestaci Ti moznost ve filtrech neukazovat wpt bez souradnic?.. jinak asi jen SQL dotazem, nebo si vyfiltrovat kese co je maj a odmazat je rucne.. nebo tak neco..
  • 0

#19 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 20:21

A) Proboha lidi, ZAKLADEJTE nova vlakna. Recyklovat stara a psat do nich totalni offtopic je naprosty nesmysl
B) Import waypointu bez souradnic probiha jen a pouze z HTML. V PQ nejsou tato data obsazena
C) Pri generovani dat pro GeoKuk si ve filtru v GG nejprve vypni zobrazovani waypointu bez souradnic, pak teprve exportuj pro GeoKuk
D) Vice waypointu na ruznych kesich zatim smazat nejde. Ale je to v planu. I kdyz jsi schopen si takove waypointy vyfiltrovat, nejde je vsechny oznacit a smazat. Nyni by to slo udelat jen SQL dotazem.
DELETE FROM waypoint WHERE x = 0 AND y = 0 AND wpttype = 'Final Location';
E) Pokud mas waypoint rucne opraveny, tak by k jeho prepisu nemelo za standardnich podminek dojit. Leda, kdybys nejak moc cachroval s databazi (export do PQ GPX a import zpet. Do GeoGet GPX by to nevadilo) a podobne...
  • 0

#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2010 - 21:03

medwyn_cz napsal/a:
A) Proboha lidi, ZAKLADEJTE nova vlakna. Recyklovat stara a psat do nich totalni offtopic je naprosty nesmysl
B) Import waypointu bez souradnic probiha jen a pouze z HTML. V PQ nejsou tato data obsazena
C) Pri generovani dat pro GeoKuk si ve filtru v GG nejprve vypni zobrazovani waypointu bez souradnic, pak teprve exportuj pro GeoKuk
D) Vice waypointu na ruznych kesich zatim smazat nejde. Ale je to v planu. I kdyz jsi schopen si takove waypointy vyfiltrovat, nejde je vsechny oznacit a smazat. Nyni by to slo udelat jen SQL dotazem.

DELETE FROM waypoint WHERE x = 0 AND y = 0 AND wpttype = 'Final Location';
E) Pokud mas waypoint rucne opraveny, tak by k jeho prepisu nemelo za standardnich podminek dojit. Leda, kdybys nejak moc cachroval s databazi (export do PQ GPX a import zpet. Do GeoGet GPX by to nevadilo) a podobne...


A) to se omlouvám, příště založím nové vlákno.
C) pokud se to dělá pomocí "Nastavit filtr" a zatržením "Bez souřadnic" v záložce Hlavní, tak to vůbec nefunguje.I když to mám odznačené (neboli podle nápovědy "nesmí toto mít", tak stejně se finální waypointy s otazníky na místě souřadnic stále zobrazuje, takže tento postup bohužel nefunguje
D) ten SQL dotaz se dá zadat v geogetu kde? Omluvte mou neznalost, bohužel už se programováním dlouho nezabývám...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama