Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1749 odpovědí na toto téma

#1381 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 7:58

To jsem si říkala, kolik lidí tam ten uzlík asi dělá, když pouštěj lano z ruky :-)

 

Ja treba vazu uzel na konci lana VZDY.

 
No tak takhle jsem to zrovna nemyslel...
Já měl na mysli tohle zajištění...corel107.jpg
Viz. okomentovaný návod k používání na vertical.cz...http://www.vertical....rigri-2_13-268/

Tento příspěvek byl upraven od ssva: 09 December 2013 - 8:38

  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#1382 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 9:22

Cim dal vic si pohravam s myslenkou usporadat event, tezko rict, jestli pod dohledem profesionalu, spis se mi libi myslenka, ze si tam rovnou pri dohadovani muzem vzajemne rozbit tlamy. Kdo by do toho sel?

zajimavej napad...

myslim, ze event kdy bysme se navzajem pomlatitli grigrinama, jumarama, patinama, crollama, rigama a co ja vim cim dalsim, by byl prospesnej...

aspon by se ukazalo, kterej z cajku je nejlepsi ;-)


Tento příspěvek byl upraven od ja05: 09 December 2013 - 9:25

  • 3

#1383 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 10:02

zajimavej napad...

myslim, ze event kdy bysme se navzajem pomlatitli grigrinama, jumarama, patinama, crollama, rigama a co ja vim cim dalsim, by byl prospesnej...

aspon by se ukazalo, kterej z cajku je nejlepsi ;-)

Fajn, já si donesu pětimetrovej žebřík k boji na dálku a uvidíte, jak vám to všem nandam :D!


  • 0

#1384 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 12:42

Fajn, já si donesu pětimetrovej žebřík k boji na dálku a uvidíte, jak vám to všem nandam :D!

Srabe. Hodim po tobe karabinu. Uz jsem to trenovala na podtrzitko edovi podtrzitko. Tenkrat se mi ho nepodarilo trefit, ale trenovala jsem.  ;)


  • 1

#1385 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 19:38

Srabe. Hodim po tobe karabinu. Uz jsem to trenovala na podtrzitko edovi podtrzitko. Tenkrat se mi ho nepodarilo trefit, ale trenovala jsem.  ;)

No... u tebe bych se spíše obávala, že dostanu po kebuli půllitrovou flaškou s blíže neurčenou sladkou tekutinou pestrého zabarvení, že...

A fakt nevim, co mi řekne představená, až celá udejchaná dorazim na večerní modlitbu s křiklavě oranžovým nebo zeleným závojem, vkusně doplněným modrofialovým monoklem!


  • 0

#1386 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 19:52

Měla jsem na mysli ten uzlík z obrázku na zajištění lana proti prokluzu v případě, že během slanění člověk pouští grigri z rukou.


  • 0

#1387 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 19:53

Holky, prestante se nam tu virtualne ze srandy mlatit a zacnete resit stromolezeni :D


  • 0

#1388 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 20:17

Holky, prestante se nam tu virtualne ze srandy mlatit a zacnete resit stromolezeni :D

Petulinko ale my pri tom vsem i polezem! Fakt! Jestli kecam, at se propadnu do nejlepsiho baru v New Yorku.


  • 0

#1389 ThomasPV

ThomasPV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 20:26

Měla jsem na mysli ten uzlík z obrázku na zajištění lana proti prokluzu v případě, že během slanění člověk pouští grigri z rukou.

 

Jo tak, i nektere samoblokujici slanitka (napr. STOP Petzl) ma v navodu uvedeno, ze je nutne slanitko zajistit pri preruseni slaneni. U stopky jsou dokonce 2 nebo 3 zpusoby - i bez pouziti dalsi karabiny  :) . A dokonce ji lze zajistit jednou rukou.

 

S GriGri nelezu. Dvakrat jsem to zkousel, jednou jsem si to chtel vyzkouset a podruhe protoze se mi nechtelo dojit 5m pro svuj vercajk  ;) , tak jsem si pujcil grigri od kolegu.. Musim rict, ze horsi a pracnejsi metodu pro vystup jsem jeste nezkousel. Pro vystup jedine croll. Na slaneni grigri docela ujde, ale plne mi vyhovuje stopka, pripadne osma. Docela lituji ty, kteri s grigri zdolavaji delsi vystupy.


  • 0

#1390 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 20:37

Holky, prestante se nam tu virtualne ze srandy mlatit a zacnete resit stromolezeni :D

Ale Peťulko?! Jak to? Jaký mlátit?  :o  My tady smrtelně vážně řešíme podrobnosti organizace stromolezeckého eventu! To sem přece patří, nebo ne? Copak tebe ještě nikdo neseznámil s pověstnou Slanečkovou nahazovací metodou, která využívá aerodynamických a hydrodynamických vlastností flašky s limonádou? To máš teda zásadní mezeru. Doufám, že na Slaneččím eventu nebudeš chybět!

 

Pro Slanečka: A ty si nedělej iluze, houbeles bar! Propadneš se maximálně na úvodky China syndromu a tam se napiješ leda tak slaný vody !


  • 0

#1391 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 20:43

Souhlasím,  pro výstup je opravdu lepší croll, pro pohyb v koruně bych je grigri dobrá, skvělá pro pohyb dolů a po větvích a pokud potřebuji nahoru nebo zpět po větvi tak to s ní jde taky dost dobře. Pokud budu někde vyset na grigri a budu něco provádět oběma rukama ( logovat ) tak si tam asi jistící uzel dělat nebudu, ale pokud budu třeba kácet strom a zrovna odřezávat špičku, tak krom uzlu ještě použiji  smyci.

Jinak znám dost lidí kteří by grigri pro výstup neměnili ať již z důvodu přepínání do jiného železa, nebo z důvodu čistě sportovního, nebo i finančního.


  • 0

#1392 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 21:22

Kruta zena... No, jako alternativni metoda mi flaska porad prijde nadejna a nedocenena. Skoro si myslim, jestli neni vetsi problem v tom, ze neumim hazet. Takze, vcera se nam zase ve strome zasekl pytlik (no mne ne, ale budu taktni a nebudu bonzovat) a byla v ohrozeni Sipakovo termoska z Islandu. Ten nahradni nahazovaci pytlik, kterej mam pro pripad, ze se hlavni hrdina zadrhne na strome, ten skoncil nekde u Brna. Nastesti se objevil statecny zachrance a pujcil nam svuj nahazovaci nastroj. Takovej jsem teda videla poprve. 

Nema nekdo instantni a samospasnej tip jak zlepsit techniku nahazovani? Jakoze trenovat je mi jasny, ale zatim to v mem pripade nikam nevede. (Efektivnejsi se ukazalo pujcovat si lidi, co to umi, ale mam vetsi spotrebu tech lidi nez nahazovacich pytliku a neptejte se proc.)


  • 0

#1393 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 21:24

ThomasPV: tohle je právě kravina. Pominu-li, že mluvit s pohrdavým despektem nepřispívá k diskuzi, vlastně jen píšeš, že to neumíš.

 

Lezení s crollem má taky svý mouchy (BTW, jeden bych měl na prodej) a kompletní sestava je snad složitější jak jojo. Zkušenější a silnější lezci jsou na něm ale jistě zcela nejrychlejší (možná je rychlejší dva jumary, na každou nohu jeden). Pro méně zdatné navíc bohužel přidává nutnost se nahoře přepnout; z toho důvodu je univerzální řešení pro začátek lepší.

Zrovna na slanění mi grigrina moc nevyhovuje, jede pomalu a moc se hřeje, navíc má tendenci moc prudce "škubat" při brzdění.

 

Na to polohování ve větvích se použít dá, ale je to neohrabaný, hlavně potřebuješ často obě ruce. Z mý zkušenosti už líp poslouží poctivej prusík ze silnýho lana (povoluje se snáz a netrhá) - musíš ale použít double rope.

 

Fakt bych si to chtěl někdy vyzkoušet s profi cajkem; takovej spiderjack musí bejt paráda. Ale kvůli lezení na pár stromů to určitě nebudu pořizovat.

 

Rád zkouším různý techniky, co kde uvidím. Přijde mi to zajímavější než furt lízt jen nahoru a dolů tak, jak mi to jednou ukázali. Samosebou se občas zaseknu a občas vymejšlím Cimrmanovu uličku, ale je to sranda.

 

Tady mi hlava nebere, kde se bere ta fanatická nenávist ke grigrině. Ona nějak není cool pro drsný hoši, nebo co?


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 09 December 2013 - 21:34

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1394 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 21:26

Slanečku: nejsnazší je prak. Neříkám, že nejlepší; ale do dvaceti metrů po troše pokusů nejsnazší.

 

A k už tu nahozenému tématu: ty zkoušecí navzájem ukazovací eventy už jsme tu měli dva, na jihu; a pokud jsem v obraze, chystá se taky "výuková" multina (nebo minisérie).


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1395 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1401 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 21:31

Lezení s crollem má taky svý mouchy (BTW, jeden bych měl na prodej) a kompletní sestava je snad složitější jak jojo. Zkušenější a silnější lezci jsou na něm ale jistě zcela nejrychlejší. Pro méně zdatné navíc bohužel přidává nutnost se nahoře přepnout; z toho důvodu je univerzální řešení pro začátek lepší.

Zrovna na slanění mi grigrina moc nevyhovuje, jede pomalu a moc se hřeje, navíc má tendenci moc prudce "škubat" při brzdění.

V podstate podobnej nazor uz jsem tu nekdy psal. Kdyz bych nedejboze lezl insanii, vezmu croll a asi by me ani nenapadlo blbnout tam s grigrinou. Ale na ty bezny srandy kolem 10m jsou ty kriteria trochu jiny.


  • 0

#1396 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1401 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 21:40

Nema nekdo instantni a samospasnej tip jak zlepsit techniku nahazovani? Jakoze trenovat je mi jasny, ale zatim to v mem pripade nikam nevede. (Efektivnejsi se ukazalo pujcovat si lidi, co to umi, ale mam vetsi spotrebu tech lidi nez nahazovacich pytliku a neptejte se proc.)

Tak treba me jsi jeste uplne nespotrebovala. A jesli budes nekdy delat nahazovaci event, tak mi rovnou rezervuj misto. To si nenecham ujit ;)


  • 0

#1397 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 21:46

Citecka: Dik, napisu Jeziskovi.

 

Modrak: Tebe do dneska mrzi, ze jsi u toho nebyl, vid? Tak ja ti nekdy nahazovani pet flaskou predvedu. A jestli nejsi spotrebovanej, smis me nekdy vyvencit. :)


  • 0

#1398 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 21:53

Modrak: Tebe do dneska mrzi, ze jsi u toho nebyl, vid? Tak ja ti nekdy nahazovani pet flaskou predvedu. A jestli nejsi spotrebovanej, smis me nekdy vyvencit. :)

No počkat! Já jedu taky!


  • 0

#1399 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 21:54

Jojo, vánoční výzdobu z PET lahví už jsem viděl - nejblíž tady kilák vod baráku :) Ve větvích okoloctojících smrků se vyjímaj.

 

Teda, ony jsou tam jistě i volůvka a matky, ale ty nejsou TAK vidět B)


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1400 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 09 December 2013 - 22:21

Jojo, vánoční výzdobu z PET lahví už jsem viděl - nejblíž tady kilák vod baráku :) Ve větvích okoloctojících smrků se vyjímaj.

 

Teda, ony jsou tam jistě i volůvka a matky, ale ty nejsou TAK vidět B)

 

Tam jsem nebyla, to na mne nehodis. Smrka jsem nevidela ani nepamatuju.


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama