Přejít na obsah


Fotka

Stromolezecke vlakno - tipy a triky, otazky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1749 odpovědí na toto téma

#1401 ThomasPV

ThomasPV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 22:49

PET flaskou se v nouzi nahazovat da, idealni je 0,2l. Dokonce mi nekdo rikal, ze jednou nahazoval Oregonem! (proc ne, padne do ruky a vahu ma tak akorat :D ).


  • 0

#1402 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2013 - 23:08

S tím Oregonem, to je náhodou dobrej, ekologickej nápad - pro utrženej Oregon je vyšší pravděpodobnost, že někdo vyleze a nenechá ho tam :D :D


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1403 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 12:30

pro Parkise...nedávno dávali v tv pořad,kde zkoušeli různé gumy do obrpraku a jako nejlepší se ukázala chirurgická guma.Protože marodím a nudím se,něco jsem hledal a našel toto

http://www.kardiovs....avotnictvi.html

třeba ti to pomůže,taky přemýšlím o silnějším praku,protože teď střílím tak do 22 metrů a už to nestačí :-))).


  • 0

#1404 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 13:16

Tyhle hadičky ale nepruží? :huh:


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1405 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 13:23

PET flaskou se v nouzi nahazovat da, idealni je 0,2l. Dokonce mi nekdo rikal, ze jednou nahazoval Oregonem! (proc ne, padne do ruky a vahu ma tak akorat :D ).

Jj, muzu potvrdit, ... tenhle zpusob nahazovani s PET flaškou jsem videl na eventu na jaře v jižních Čechách. No, asi ji používat nebudu, zustanu u své matky na železnici (krásná kadmiovaná), j@vova težítka a klasického pytlíku od  tendonu


  • 0

#1406 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 13:36

Parkis, panMuf, Citecka: Co modelarska guma? (priklad http://www.peckamode...guma-6x6mm-seda )


  • 0

#1407 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 14:52

Prej je "pomalá". Nevím, nerozumím.

Já teď měnil gumu a koupil jsem dutou v rybářskejch. Vypadá solidně. Zaexperimentoval jsem a dal ji dvojitě, na větší sílu. A začaly se mi zaplejtat do sebe. Pomohlo prak víc roztáhnout. Ještě jsem nezkoušel na plný koule, ale zdá se, že je to lepší. Určitě ne dvakrát, ale trochu lepší jo.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1408 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 15:03

No, taky mam nejakou nahradni gumu z rybarskej potreb. Akorat k ni nemam ten prak, coz je trochu problem, ze jo. Takze nemam co roztahnout. (Uf, vyskocilo mi ted neco na mysl, ale to by bylo krute off topic a fakt to asi do stromolezeckyho vlakna nepatri...)

Ta letecka mi byla kdysi doporucena, kdyz se mi v hlave honily myslenky na Insanii. 

No nic, jdu kouknout na praky, s tema mi to pujde, pac jsem dost dobrej strelec.


  • 0

#1409 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 17:30

Prej je "pomalá". Nevím, nerozumím.

Já teď měnil gumu a koupil jsem dutou v rybářskejch. Vypadá solidně. Zaexperimentoval jsem a dal ji dvojitě, na větší sílu. A začaly se mi zaplejtat do sebe. Pomohlo prak víc roztáhnout. Ještě jsem nezkoušel na plný koule, ale zdá se, že je to lepší. Určitě ne dvakrát, ale trochu lepší jo.

smrstovaci schopnost gumy zalezi na tom, jak je masivni. cim masivnejsi, tim se smrstuje hur - "je pomala". takze misto jedne masivni je lepsi dat nekolik tencich pramenu. ty dute maji tudiz lepsi smrstovaci schopnost.


  • 0

#1410 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 19:58

http://www.knife.cz/...osts&t=522&p=68

tady jsem našel nějaký rady a porady co se týká gumy do praku.Ale oni to mají na normální střílení a ne na ty naše megazávaží.Tak nevím.


  • 0

#1411 panMuf

panMuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 20:04

jo,a ten prak to chce s opěrkou,původně jsem měl klasiku,letecká guma 5x5,ale po 20 nástřelu jsem už prak neudržel a musel mi pomoci kolega.Takže 3 ruce drželi prak a jedna natahovala.Kupodivu to fungovalo,ale s opěrkou je to o něčem jiném.


  • 0

#1412 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 20:33

Normální prak mám, psal jsem že sháním gumu na bigshot, tj střílení ~350g závažím. Ale nějaký tipy už mám, až něco vyzkouším dám vědět.


  • 0

#1413 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 20:34

Nahazování Petkou je docela zoufalost v krajní nouzi. Tam bych volil spíš 0.5L, než 0.2L. Prak je prak. Chce vyladit síla gumy, váha závaží a taky na co je to závaží uvázaný.


  • 0

#1414 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 20:36

http://www.knife.cz/...osts&t=522&p=68

tady jsem našel nějaký rady a porady co se týká gumy do praku.Ale oni to mají na normální střílení a ne na ty naše megazávaží.Tak nevím.

Ahoj,

já jsem nedávno tím čínským Dankungem, co je na tom odkazu, s tou dvojitou černou gumou, nastřeloval Phantasmu. Je to něco lehce pod dvacet metrů a vůbec nebyl problém s výkonem. V pohodě ten prak vystřelí malý oříšek do goly ještě o dost výš. Jen ten oříšek mi svou vahou trhal vlasec, tak jsem pak střílel dvanáctkou matkou a natahoval tak na poloviční výkon a v pohodě to dostřelilo. Tak bych řekl, že tahle čínská dutá guma na běžné stromovky stačí a až nad 25 nebo 30 metrů má cenu řešit něco výkonnějšího.


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#1415 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 20:56

Ano, přesně tak. Střílím 60g olůvkem a paráda. Vlasec nějaká 0,7 z Baumaxu, nikoli rybářskej. Je za pár šupů a pěkně jede, a unese 80kg. 

 

Každej co umí. Takovej Tas umí nahazovat rybářským prutem, myslím že používá 40g, a neskutečně přesně se trefuje a to až někam ke třiceti metrům.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#1416 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 22:18

S tou pomalou a rychlou gumou - ja tuhle koupil novou gumu do praku a prestoze se jevila bejt podobna jako ta predchozi, trhala vlasec. A to za situace kdy prak byl stejnej, munice stejna, vlasec a navijak stejnej, zmenila se jen ta guma. S puvodni se nepretrhl nikdy, s novou tak ve 2/3 pokusu. Zrejme to bylo tim ze nova guma sice byla zhruba stejne silna, strilela stejne vysoko atd. ale zrejme prave byla rychlejsi a to pocatecni zrychleni projektilu bylo tak sileny, ze ten dynamickej raz proste vlasec nevydrzel. Aspon jinak si to nedovedu vysvetlit. Z hlediska celkovyho vykonu praku si myslim ze ta rychlost neni podstatna, rekl bych ze dulezitejsi je celkova energie ktera je v ty gume akumulovana a ta se prenese do toho projektilu tak jako tak. A kdyz je to s mensim zrychlenim, za delsi dobu a plynulejc, netrha to vlasec, ale dostreli to nakonec stejne, protoze to je jen o ty energii. Nebo je to nesmysl?


  • 0

#1417 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 22:28

Já ti nevím, při stejný dráze (stejně dlouhý gumě) bude nakonec energie dána pouze rychlostí projektilu. Pokud guma bude "pomalejší" tak nejspíš v celém rozsahu natažení a tak i rychlost na konci bude menší. Ale třeba se pletu, je to jen selská úvaha.

BTW já mám vlasec vedený tak že po dobu co je guma v tahu se vlastně povoluje. Zabere až když je závaží možná půl metru před prakem, takže na gumě vůbec nesejde a tahá za něj už jen letící závaží.


  • 0

#1418 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 22:47

Nevím, ale stále si myslím, že o letecké gumě platí to, co jsem psal už tady. Doba minimaket na gumu (kdy záleželo hlavně na kvalitě té gumy) díky miniaturizaci RC vybavení, novým materiálům jako je ELAPOR a podobně, výkonným třífázovým elektromotorům a LiPol bateriím dávno skončila, takže dnes se letecká guma v modelářství už používá snad jen k připevnění křídla k trupu (pokud teda není spojené polyamidovými šrouby). Nároky na elasticitu se dávno vytratily a je to takovej jakejsi tuhej bazmek s obrovskou silou, kterej se nechce smršťovat, což si myslím, že je pro prak nežádoucí. Určitě je podle mě lepší (rychlejší i kvalitnější) dutá guma od rybářů.

 

Samozřejmě se jako obvykle tady najde někdo, kdo se do mě opět naveze a bude mě tvrdit, že nemám pravdu. Doufám jen, že to nebude zase ve stylu že Franta Rýna, je profík přes praky a říkal, že používá "letčindu" a že nikdy neměl žádnej problém. Takovou reakci si rovnou laskavě nabouchejte do špic...


  • 0

#1419 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 22:55

Toz to ja samozrejme nevim, ja delam do dopravnich letadel a do tech gumy necpem, vid. Mne to bylo pouze doporuceno. Taky mi bylo doporuceno nepredpokladat (ne stejnym clovekem). Taky se mi to ne vzdycky dari. Ale to uz je zas jinej pribeh. 

Tak dik, chlapi. Jdu zas koukat na praky. :)


  • 0

#1420 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2013 - 23:02

To jsem rád, že jsem sem zas zavítal :D

Je to paráda počíst si takový poučný věci... Škoda že neznám leklou slanečka osobně ;)

 

Ale něco k tématu... Já jsem fizik jak poleno, ale když jsme jako maldý haranti stříleli z praků, tak moje nadvakrát 1x6 prokazovala lepší výkony (dostřel i průraznost) než kámošova 4x4.

Uznávám, moc k tématu to nebylo...

No tak třeba tohle video by mohlo pomoci: http://www.liveleak....?f=24113d89dfd8 Chlapík má střelbu z praku zvládnutou :)


  • 1
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama