Přejít na obsah


Fotka

Vlastní seznam keši v GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 KatrinGuma

KatrinGuma

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 7:18

Ahoj mám problém s tímto skvělím prográmkem. Stáhl jsem si do GG aplikaci GeoJarry abych si mohl stahovat keše. To jsem po nějakém čase pochopil a naučil se to, ale můj problém spočívá v tom, že když si chci stáhnout nějaký seznam keší např. okolo nějakého místa (např. Karlův most) tak si na to vždy vytvořím novou databázi kterou pojmenuji stejně.Stáhnu kešky okolo této památky které se mi po stažení zobrazí, ale při dalším zapnutí GG a najetí na databázi karlův most se mi žádné keše nezobrazí. Zobrazí se mi vždy kompletní seznam keší stáhnutých přes geojarry. ještě se chci zeptat jestli lze vytvořit nějaký seznam keší z toho celkového seznamu co mám v GG cca. 2000keší jestli to lze udělat např. tak že vybrané keše si označím a z nich si potom vytvořím vlastní seznam nebo vyexportuji jen tyto vybrané keše? Díky
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2010 - 8:04

To, co bys chtel, je prave prirozeny zpusob prace s daty v Geogetu... Mas databazi, ve ktera mas data. Z ni vybiras podmnozinu dat, ktere si zobrazujes. (filtrovani, vyhledavani, nahravani,...) V zobrazenych datech si muzes dalsi podmnozinu oznacit. (rucne, vyhledavanim). No, a jednotlive akce i skripty mohou pracovat s jakou casti chteji. se vsim, se zobrazenym, s oznacenym. Treba exportni skripty exportuji zobrazene. mnoho funkci samotneho GG zase pracuje s oznacenymi. Skripty pracuji s tim, o co si reknou, atd.
  • 0

#3 Pivosz

Pivosz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2010 - 8:03

Co se týče prázdné DB zobrazí se mi taky prázdná ale po refershi F5 se zobrazí keše , které obsahuje. Nicméně mám podobný problém. Do MT chci exportovat jen keše z určité oblasti nebo trasy podle toho co si aktuálně naplánuji. Ale když je chci vyexportovat musím si je načíst přes GeoJarry do nové DB, protože export exportuje to co je zobrazeno a ne to co je vybráno. Napadlo mě ještě zkusit filtr, ale keše obvykle nemají společný znak a zvolit filtr "pouze vybrané" nelze . Takže dotaz na autory: Bylo by možné doplnit možnosti buď exportu pouze vybraných keší nebo doplnit filtr o zobrazení pouze vybraných keší ? A spustit automaticky refresh při změně databáze ? B)
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2010 - 8:41

Exporty (obvykle) exportuji skutecne to, co je zobrazeno v seznamu a to je dle meho spravne. Neverim, ze kese nemaji zadny spolecny znak. Jen jej najit a definovat. K tomu slouzi filtry a jejich definice (F2). Muzes si tak definovat treba kese v okruhu 3 km od referencniho bodu (a i ten si muzes definovat jakkoli). Pokud opravdu jde o selektivne urcene kese, pak ti nic nebrani si zobrazit jen ty treba vyhledanim kazde zvlast podle jejiho ID.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2010 - 9:20

Mít víc databází asi nemá smysl, pokud nechceš experimentovat. Když pracuješ s daty v databázi a chceš si zobrazit keše v okruhu 3km od Karlova mostu, pak si najdi keš Karlův most, vytvoř si z ní referenční bod a dej filtr na keše v okruhu 3km od referenčního bodu.... .... v nastavení filtru můžeš nastavit omezení co tě zajímá (třeba nechceš wherigo keše). Bohužel ve filtrech nelze podmíny kombinovat, vždy jen jedna... ... zobrazený seznam dle filtru si můžeš pak uložit jako seznam a ten později znovu načíst... ... ze seznamu můžeš keše opět odebírat (smazat) nebo k seznamu přidávat (načteš další dle filtru)... Další možnost je, zadat do GJ tu referenční keš a nechat si stáhnout keše v okruhu 3km od ní. Vytvoří se ti opět seznam a můžeš pokračovat jako v bodě předchozím. Je ale dobré stahovat stále do jedné databáze, jelikož se dalším stažením keší v okruhu aktualizují ty co tam máš a nebo přidají keše nové...
  • 0

#6 Pivosz

Pivosz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2010 - 9:55

Díky za tipy vyzkouším. Někam jedu a po trase a v cílovém místě chci lovit keše. Nebo nahrávám keše pro více různých míst, které mám v plánu navštívit během víkendu. Vím jde to postupně místo po místu akorát je to pracnější. ;-) Prostě mi tam chybí intuitivní možnost na klik pravým tlačítkem exportovat vybrané keše. Berte to jako námět k úvaze.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2010 - 10:33

Pivosz napsal/a:
Co se týče prázdné DB zobrazí se mi taky prázdná ale po refershi F5 se zobrazí keše , které obsahuje.


Odtud prameni cele tvoje nepochopeni. Nemohla se ti zobrazit prazdna databaze, protoze ta se nikde nezobrazuje!

Ten seznam kesi, na ktery v geogetu koukas, je prave uz tvuj vyber kesi z databaze!

Ten naplnis mnoha zpusoby, jako treba filtrovanim (F5), vyhledavanim nebo nahranim seznamu z disku.

A tento zobrazeny seznam si uplacas do podoby, v jake chces, treba ze z nej nejake kese odeberes, nejake dalsi pridas, muzes si menit poradi v seznamu. Tak dlouho, dokud nejsi s tim seznamem spokojeny, ze obsahuje vsechno co potrebujes a v poradi, v jakem chces.

A pak tento seznam exportujes.

Kdyby se mela zobrazovat cela databaze a v nich jen oznacovat vybrane kese, tak bys s tim ani tyto vsechny operace nemohl provadet! Krom toho, ze by to bylo krajne neprehledne.

Pivosz napsal/a:
Nicméně mám podobný problém. Do MT chci exportovat jen keše z určité oblasti nebo trasy podle toho co si aktuálně naplánuji. Ale když je chci vyexportovat musím si je načíst přes GeoJarry do nové DB, protože export exportuje to co je zobrazeno a ne to co je vybráno.
Napadlo mě ještě zkusit filtr, ale keše obvykle nemají společný znak a zvolit filtr "pouze vybrané" nelze .


Clovece, co ty s tim vyvadis proc samostatna databaze? Vsehcny kese improtuj do jedne databaze, a tim si postupne budujes jednu velkou databazi kesi. A z te si pak vyfiltruj co potrebujes. Moznosti mas mnoho, i kdyby sis mel nakreslit treba svuj vlastni polygon pokryvajici oblast, ktera te zajima. (jde to pres cachemapu...)

Uvedom si, ze geoget neslouzi jen jako konvertor mezi webem a GPSkou. Geoget je primarne databaze. Sbira data z mnoha zdroju a sdruzuje je ve spolecne databazi. Databazi si riucne doplnujes, treba o vylustene finalky. A pak v databazi hledas a exportujes ven. Ucelem toho je, ze muzes exportovat data, ktera byla sesbirana postupne a ne jen prave probehlym importem.

Pivosz napsal/a:
Bylo by možné doplnit možnosti buď exportu pouze vybraných keší nebo doplnit filtr o zobrazení pouze vybraných keší ?


Nebylo. Kdyz pochopis prvni odstavec me odpovedi, zjistis, ze je to pozadavek zcela nesmyslny.
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2010 - 10:43

Pivosz napsal/a:
Někam jedu a po trase a v cílovém místě chci lovit keše. Nebo nahrávám keše pro více různých míst, které mám v plánu navštívit během víkendu.
Vím jde to postupně místo po místu akorát je to pracnější. ;-)


My, tvrdaci, mame v GPS uplne celou republiku + oblast kolem dolovenych v zahranici, takze tohle neresime. ;) Proste jen cas od casu zaktualizujeme, a tim je domaci priprava GPSky hotova.

Pokud nejsi PM a pozadovanou ioblast v Gegetu nemas, tak si ji tam musis nejdrive nejak dostat. treba pres geojarry a vyhledavani podle trasy. A pak jeste jeden import, nejaky okruh kolem souradnic ciloveho mesta.

Hotovo, mas v Geogetu datat, ktera potrebujes. Navic tam mas data z nejakych predchozich vyletu, tvoje vlastni nalezy. K tomu si treba vylustis nejakou tu mysterku a vypoctene souradnice si take zadas do gegetu.

Toto vsechno mas na jedne spolecne hromade v geogetu. A z teto hromady si mnoha zpusoby vyberes, co chces exportovat. Muzes filtrovat podle mnoha kriterii, treba podle kraju, podle trasy, podle okoli nejakeho bodu, podle vytvoreneho polygonu na mape... Zkratka si vyfiltrujes, co presne potrebujes exportovat.

Treba kdyz jdes s Vencou Vomackou, tak si z vyberu vyhodis kese, ktere on uz nasel, abyste sli jen po kesich, ktere ani jeden z vas nema. A dalsi kouzla. A az jsi s prave zobrazenym vyberem spokojeny, tak jej proste vyexportujes kam chces.

V celem procesu jsem nemel ani jednou potrebu kese oznacovat. Oznaceni kese je jen pracovni nastroj na provadeni hromadnych akci, treba na vyhozeni vice kesi najednou ze seznamu.

Zamerne rikam seznam, protoze to, co vidis v geogetu, je prave uz tvuj vyber, seznam vybranych kesi. proto je tvuj pozadavek na export, nebo dokonce filtrovani oznacenych kesi, ponekud nesmyslny.
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2010 - 10:50

Pivosz napsal/a:
Prostě mi tam chybí intuitivní možnost na klik pravým tlačítkem exportovat vybrané keše.

Pokud mám v seznamu vybrané keše a chci exportovat jen tyhle, pak používám "invertovat výběr" čímž se mi označí keše co nechci a pak dám "vymazat". No a je to ;)
  • 0

#10 Pivosz

Pivosz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2010 - 11:50

Huh. Ještě jsem asi malý geošílenec ;-) Zjevně jsem nepochopil princip DB a seznamů. Zkusím si s tím pohrát. Každopádně díky za vyčerpávající odpovědi. Pokud se zaseknu tak se optám - nebo podívám do manuálu ;-)
  • 0

#11 Botulin

Botulin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 16:22

ahojky dnes jsem vyzkoušel GeoGet a je supr, nic složitýho, myslím že to zvládne každý obyčejný uživatel PC. chci se ale zeptat jestli někdo neví jak z oregona dostat seznam nalezených keší, zkoušel jsem umazávat všechno možný ale seznam mi tam furt zůstává... díky za odpověď
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 17:40

To jako myslíš seznam nalezených? Podívej se do GPS jako na disk a najdeš tam soubor geocache_visits.txt. Ale jsou tam jen kódy, časy (asi UTM) a př. tvoje poznámky. Nebo chceš smazat nalezené krabice? Smaž ty soubory GPX a vyexportuj si to znovu s vynecháním nalezených.
  • 0

#13 Botulin

Botulin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2011 - 5:24

díky moc, asi mi tam zůstavaly GPX soubory
  • 0

#14 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2011 - 23:15

HaLuMa napsal/a:
... Treba kdyz jdes s Vencou Vomackou, tak si z vyberu vyhodis kese, ktere on uz nasel, abyste sli jen po kesich, ktere ani jeden z vas nema. A dalsi kouzla. ...

a kdepak by šel sehnat nějaký ten lexikon kouzel? :)
...dost by možná mnohým (mě určitě) pomohlo jak docílit stavu z toho prvního příkladu ;).
  • 0

#15 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 0:23

no pro zacatek treba neco zde http://martin-tulak....amu-geoget.html
  • 0

#16 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 0:24

az se zas budu jednou opravdu nudit, tak me napadlo udelat nejaky videotutorialy :P
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 8:10

Hojší napsal/a:
a kdepak by šel sehnat nějaký ten lexikon kouzel? :)


Treba muzes sehnat prednaskovou mistnost s dataprojektorem, wifi pro vsechny ucastniky, usporadat tam event a prekecat par Geogetich lidi, aby ti tam ukazovali jedno kouzlo za druhym. ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama