Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Krádeže keší


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
32 odpovědí na toto téma

#1 ArranelNicolas

ArranelNicolas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 14:20

Zajímalo by mně, kolika lidem se již ztratila jejich vlastní keš, poznatky, rady atd. Já dnes byl na své keši, neb jsem měl zápis o tom že keš není na svém místě, při kontrole jsem zjistil, že keš je opravdu pryč. Poslední dva nálezové logy jsou od uživatelů s 26 a 33 nálezy. Mám pocit, že v poslední době je to co geokačer začátečník to keš pryč. :(
  • 0

#2 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 14:48

Každý jsme jednou začínali ;). Ale nemyslím, že by to byl hlavní důvod krádeží. Začátečník spíše nevhodně umístí svoji krabičku, než že by si nedával pozor při odlovu. Záleží, kde ty krabičky máš - na zamudlovanějších místech musí člověk se ztrátami počítat.
  • 0

#3 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 14:54

hrabosata napsal/a:
Každý jsme jednou začínali ;). Ale nemyslím, že by to byl hlavní důvod krádeží. Začátečník spíše nevhodně umístí svoji krabičku, než že by si nedával pozor při odlovu. Záleží, kde ty krabičky máš - na zamudlovanějších místech musí člověk se ztrátami počítat.


Plne souhlasim. Ja osobne nemusim lovy ve meste, mimo jine prave proto, ze je tam zpravidla premudleno, coz zvysuje pro mne riziko jak nenalezu, tak take obtiznost vratit cache nenapadne na sve misto. Zvlast u nekterych to pro me nebylo uplne jednoduche (napr. GC1GQ2T nebo GC2831N) ...

No a kes pro kes...pokud je aspon na nejakem hezkem lesnim miste, tak je pro me dobra :P
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#4 m.a.r.k.a.l.

m.a.r.k.a.l.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 14:56

Mám keš umístěnu v lese, kde je spíš víkendový provoz. Cca. 120 nálezů, asi u 70 nálezů mi dorazil log od kačera, který šel náhodou okolo a měl ji již odlovenu, že ji našel pohozenu o kus dále. Vše se snažil dát opět do pořádku a od té doby klid. Spíš to ale typuju na náhodné objevení nějakým mudlou, než poničení keše kačerem.
  • 0

#5 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 14:59

m.a.r.k.a.l. napsal/a:
Mám keš umístěnu v lese, kde je spíš víkendový provoz. Cca. 120 nálezů, asi u 70 nálezů mi dorazil log od kačera, který šel náhodou okolo a měl ji již odlovenu, že ji našel pohozenu o kus dále. Vše se snažil dát opět do pořádku a od té doby klid.
Spíš to ale typuju na náhodné objevení nějakým mudlou, než poničení keše kačerem.


Nevim na jakem ji mas presne miste, ale slysel jsem, ze pokud je nekde ukryta, zahrabana apod., takze to taky muze vytahovat nejake zviratko...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#6 broucin

broucin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 15:17

Má první vlastní je již přes tři roky daleko od civilizace v lese. Je tam tak, jak jsem ji poprvé umístil. Moje druhá je ve městě o rok kratší dobu a právě je podruhé ukradená. Viděl bych to asi tak: Čím více kačerů, tím více pozornosti mudlů, tím větší pravděpodobnost ztráty. Praxe v odlákávání pozornosti se musí získat prací v terénu. Začátečníci se to prostě nějak naučit musí.
  • 0

#7 ArranelNicolas

ArranelNicolas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 15:38

broucin napsal/a:
Má první vlastní je již přes tři roky daleko od civilizace v lese. Je tam tak, jak jsem ji poprvé umístil. Moje druhá je ve městě o rok kratší dobu a právě je podruhé ukradená.
Viděl bych to asi tak:
Čím více kačerů, tím více pozornosti mudlů, tím větší pravděpodobnost ztráty. Praxe v odlákávání pozornosti se musí získat prací v terénu. Začátečníci se to prostě nějak naučit musí.


Jo v tom máš asi pravdu, každej jsme jednou začínali.
  • 0

#8 ArranelNicolas

ArranelNicolas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 15:39

Nechci rozhodně nikoho obviňovat. Jen mě zajímají názory na krádeže, a zkušenosti.
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 15:44

ArranelNicolas: ber to jako zkusenost a hlavne, mas dalsi tema, o kterem muzes psat v casopise :):)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 ArranelNicolas

ArranelNicolas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 15:48

S474N napsal/a:
ArranelNicolas: ber to jako zkusenost a hlavne, mas dalsi tema, o kterem muzes psat v casopise :):)

O tom to není... zamejšlel jsem napsat článek pro začátečníky, ale nějak nevím jestli bych to měl psát,aby to nebylo moc zaujaté...
  • 0

#11 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 15:55

Když názory a zkušenosti, tak... v přírodě může krabice ležet několik let beze ztráty, a to i tehdy, když ji někdo ledabyle zamaskuje, že je vidět od cesty, když ji vyhrabe zvíře a pohodí metr vedle úkrytu - další nálezce ji prostě schová a jede se dál. Ve městě se keše ztrácet budou. Větší provoz, víc očí, častější návštěvy a přítomnost hrajících si dětí, které všechno zajímá. Kačer jako jednotlivec se může snažit být sebenenápadnější, ale když bude krabka před okny domu, tak si prostě místní dřív nebo později všimnou, že se tam někde podezřele často někdo ochomýtá. Takže buďto si připravit hodně náhradních krabiček (a taky náhradních nápadů, kdyby některé místo prostě nevydrželo ani pár dní), nebo dávat krabky na místa odlehlá, klidná.
  • 0

#12 ArranelNicolas

ArranelNicolas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 15:57

Chryseis napsal/a:
Když názory a zkušenosti, tak... v přírodě může krabice ležet několik let beze ztráty, a to i tehdy, když ji někdo ledabyle zamaskuje, že je vidět od cesty, když ji vyhrabe zvíře a pohodí metr vedle úkrytu - další nálezce ji prostě schová a jede se dál. Ve městě se keše ztrácet budou. Větší provoz, víc očí, častější návštěvy a přítomnost hrajících si dětí, které všechno zajímá. Kačer jako jednotlivec se může snažit být sebenenápadnější, ale když bude krabka před okny domu, tak si prostě místní dřív nebo později všimnou, že se tam někde podezřele často někdo ochomýtá. Takže buďto si připravit hodně náhradních krabiček (a taky náhradních nápadů, kdyby některé místo prostě nevydrželo ani pár dní), nebo dávat krabky na místa odlehlá, klidná.


Díky za objektivní názor...
  • 0

#13 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 16:14

Mám tři případy na svých keších. Jedna keš umístěná na poměrně liduprázdném místě byla dosti drsně zničena Vložený obrázek. Krabička není otevřená, víčko drží, ale má utržené dno! Keše v okolí jsou v pohodě, tak si říkám, že to snad bylo nějaké zvědavé divoké prase ;) Poznatek první: Divočáka ani čtyři klipy nezastaví.

Další moje keš byla podle všeho vymudlena, ale tam je to snad i dobře, pařez už byl úplně rozkutanej. Trochu jsem posunul. Poznatek druhý: V Praze je potřeba myslet na to, jak to bude vypadat po pár stovkách nálezů.

Mojí keš na Rudém náměstí jsem po zmizení-obnovení-zmizení přesunul o pár set metrů a tam žije docela bezpečně. Poznatek třetí: Nedávat keš na místo, kam míří bezpečnostní kamery. Její ztráta po čase byla pravděpodobně způsobena špatným vracením. Poznatek čtvrtý: Někdy se to prostě stane ;)
  • 0

#14 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 19:07

To s tím utrženým dnem se možná stalo v zimě, když byla přimrzla a nějaký nedočkavý kačer se jí snažil odervat.
  • 0

#15 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 19:10

Docela dulezite je i uvazovat o tom, jak dlouhou dobu kacer prumerne stravi na tom miste hledanim kese. Znam pripady, kdy je kes umistena pred vchodem do obchodniho centra (tzn. mudlu jak na vaclavku) a kes tam uz je x let bez ztraty, zatimco kes vyborne maskovana a na miste, ktere vypada mudlovzdorne, se ztrati do pul roku x krat. Rozhodne vetsi pozornost pritahne kacer, ktery 20 minut nekde neco hleda nez ten, ktery se pro neco 2x sehne (vytahne a vrati - vse do par minut). To takhle nemohl pochopit jeden muj kamos pri odlovu jedne filmovky, ktera sla videt z 20 metru naprosto nemaskovana v urovni oci. Ta filmovka za 2 roky nebyla ztracena, zatimco jeho super maskovane se obcas rychle ztrati.
  • 0

#16 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 19:40

k-lord napsal/a:
Docela dulezite je i uvazovat o tom, jak dlouhou dobu kacer prumerne stravi na tom miste hledanim kese. Znam pripady, kdy je kes umistena pred vchodem do obchodniho centra (tzn. mudlu jak na vaclavku) a kes tam uz je x let bez ztraty, zatimco kes vyborne maskovana a na miste, ktere vypada mudlovzdorne, se ztrati do pul roku x krat. Rozhodne vetsi pozornost pritahne kacer, ktery 20 minut nekde neco hleda nez ten, ktery se pro neco 2x sehne (vytahne a vrati - vse do par minut).
To takhle nemohl pochopit jeden muj kamos pri odlovu jedne filmovky, ktera sla videt z 20 metru naprosto nemaskovana v urovni oci. Ta filmovka za 2 roky nebyla ztracena, zatimco jeho super maskovane se obcas rychle ztrati.


jj, souhlas. kdyz nekde stravim 20 min hledanim micra mezi 100 mudlu, volim pak odchod i s kesi nekam pryc, v klidu zaloguji, vratim se a rychle vracim, ale stejne...pamatuji, jak jsem takhle 20 min hledal jednu kousek od Mustku v Praze, opravdu jsem cekal, kdy se budu dohadovat s MP, co tam porad delam...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#17 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 19:51

Mršky se ve městě holt více ztrácejí.. :( :@ Mé přírodní krabičky jsou OK, ale jedna nejmenovaná se mi opět ztratila. Teď keška měla chvilku klid, ale zas nějaký noční nenechavec si ji nechal na památku. Krabičku mám, jen vytisknout další logbook. :|
  • 0
Cogito ergo sun ...

#18 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 21:17

Mám 9 keší a zatím se mi žádná neztratila. Co nechápu, z jedné se mi ztratil akorát logbook :(
  • 0

#19 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 21:20

Kdyby se jen ztrácely. Ale nejhorším zvěrstvem je ji zničit a zbytky nechat válet na místě viz GC1856E
http://img.geocachin...4485bf9d0ca.jpg
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 21:43

Emeritushk napsal/a:
Mám 9 keší a zatím se mi žádná neztratila. Co nechápu, z jedné se mi ztratil akorát logbook :(


To už se mi stalo několikrát, z keše zmizí papíry a nikdo se neozve, dokonce ani ten, kdo přijde k prázdné keši :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama