Přejít na obsah


Fotka

Rozšíření pro Google chrome - CacheList


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
361 odpovědí na toto téma

#1 sdrax

sdrax

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 10:17

Na internetu se objevilo rozšíření pro google chrome, kde je možné na stránkách geocaching.com vybírat do seznamu jednotlivé cache klikáním na mapě a poté si vytisknout přehled s důležitými informacemi a vytvořit .loc soubor pro nahrátí do GPS. Jelikož používám Garmin Etrex Legend ve spolupráci s EasyGPS pro nahrávání loc souborů a chodím většinou i s papírem se seznamem keší, tak to pro mě je výborné nahrazení pomalejšího a ne vždy funkčního skrýšohledače. údajně by měl jít doplněk nainstalovat i pro firefox při doinstalování "Google Chrome extensions manager" ale to nemám ověřeno.Myslím že by se to někomu mohlo hodit, tak to dávám sem. co si o tomto rozšíření myslíte? viz:
https://chrome.googl...fdkiaconkmfbbpa
  • 0

#2 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 14:52

Tak jsem to stáhnul a vypadá to zajímavě. Ale škoda, že to je použitelné jen na tradičky.
  • 0

Garmin Etrex H + Samsung Galaxy Pocket
Osobní stránky
Rozšíření do prohlížeče Google Chrome a Opera Seek a Cache.


#3 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 15:22

podobnou funkci plní i gctour, který umí tisknout i kompletní listingy
  • 0

#4 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2010 - 17:55

GCtour je dobrý, ale z neznámých důvodů je to jediné rozšíření pro GreaseMonkey, který mě v Google Chrome nejde. Jinak ke CaheListu: Nešla by ta ikona dát někam jinam? V současnosti je to takový...nešikovný. Třeba k ikoně Map It (vedle souřadnic). Nebo do panelu s "log your visit", "view gallery"...
  • 0

Garmin Etrex H + Samsung Galaxy Pocket
Osobní stránky
Rozšíření do prohlížeče Google Chrome a Opera Seek a Cache.


#5 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 9:11

Zdravím Všechny tu autor pluginu CacheList :)
Díky za pozitivní i negativní ohlasy. Chtěl jsem plugin vypustit ještě před verzí 1.0 abyste si jako uživatelé sami řekli jak a co by měl ještě umět.

Cílem je maximální použitelnost a pohodlí uživatele. Proto do pluginu v dalších verzích zabuduji volitelný tisk celých listingů (ikdyž to pak už nebude moc přehledná tabulka, uvidíme, jak se s tím poperu).

Ohledně umístění ikonky pro přidávání cache do CacheListu – to asi udělám na nastavení, aby si každý v možnostech mohl zaškrtnout, kam ikonku chce. Zatím jsem jí dal tak, aby nešla moc přehlédnout. Osobně jsem myslel, že se bude víc využívat klikání v mapě podle plánování trasy, ale to byla asi chyba odhadu a v mapě to třeba být vůbec nemuselo :(.

Když Vás něco užitečného na pluginu napadne, pište, a když to bude podnětné pro všechny, můžu to dodělat.
  • 0

#6 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 10:18

zdravim, no me se to jako libi :) a ocenil bych, kdyby to jeste umelo tam nejak pridat tu satelitni mapku a cachi, ale priznvam, ze vubec jako nevim, jak by to slo udelat. ale i bez toho je to fajne, diky B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#7 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 13:58

Zdravím všechny kačery na gc.cz. Na základě podmětů jsem dodělal do CacheListu i možnost tisknutí kompletních celých listingů pomocí zaškrtávátka v hlavním seznamu vpravo nahoře. Je tam aktuálně volba pro tisk prostého textu bez obrázků a formátování nebo tisk kompletního html který je v listingu. Testoval jsem to zatím jen v rychlosti a přivítám hlášení chyb... Doufám že jsem plugin posunul o něco dál a nebude tak omezený jen na trdiční cache. Pište názory sem i přímo k pluginu jestli můžete... Díky John Viking
  • 0
John Viking

#8 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 15:08

Špica. Údaje jako jsou na čtvrtém screenshotu sem si vždy před lovem vypisoval a teď si je jednoduše zaškrtnu a vytisknu. Jenom ta obtížnost a terén se někam vypařili. Ale i tak díky.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#9 Daenny

Daenny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 16:22

Safryš. Nebylo by něco taky pro Operáky? :)
  • 0
Hledání je životní úděl. Někdo hledá houby, jiný drobné na chodníku, ovšem my hledáme kešky.

#10 strycek skrblik

strycek skrblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2010 - 20:08

hodně hezké! skvělé! Jestli by bylo možné udělat export do .doc. Ať jdou třeba přepsat souřadnice mysterek či multin, které jsme louskli. Přeci jen takto to je stavěné jen na tradičky. Ale fakt, hodně dobrá práce!
  • 0

#11 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2010 - 22:49

Jak jsem slíbil, tak plním. Vydal jsem novou verzi, která má implementovaný nápad od Strýčka Skrblíka. Zadání jsem trochu poupravil, nevytvářím .doc (složitost, nekompatibilita, zbytečnost), ale ke každé cachi je možné napsat si vlastní poznámku přímo v seznamu před tiskem - například souřadnice s řešením multicache apod. Můžete to omrknout a přihodit další nápady B)
  • 0
John Viking

#12 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 6:59

Pěkné rozšíření, už se těším na .GPX soubory :)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#13 rytir_fik

rytir_fik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 8:40

Moc pekny udelatko, je to rychly, prehledny. Koukam, ze se na tom hodne pracuje. Nevite, jestli se to upgraduje automaticky nebo jestli si musim hlidat stranku, ze ktere jsem si to nainstaloval?
  • 0

#14 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 10:58

Tahle vymozenost se mi moc libi :) a hlavne me tesi ze to funguje i na linuxu a nemusim se s tim hadat :D Ted uz jenom vymyslet kdy a kam jit lovit at to muzu vyzkouset na pripravu :) DIky
  • 0

#15 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 12:07

To je šikovné. Sice pro to nemám rozumně využití, ale dobrá práce!
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#16 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 15:11

Prosím, nenašel by se nějaký dobrovolník, který by mi pomohl přeložit CacheList do ruštiny? Ano, zdá se to jako trochu úlet, ale podle sledování návštěv má Rusko nejvíce kromě ČR. Zatím to je lokalizované jen do angličtiny(výchozí) a češtiny. Samozřejmě bych byl rád i za Fr. nebo Šp. jen se mi nechce to přeložit pomocí Google translátoru, aby to nevypadalo jako prase. P.S. .gpx formát je před dokončením - vydáno jako verze 0.96 pro testování, PROSÍM, POŠLETE MI JESTLI TO FUNGUJE
  • 0
John Viking

#17 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 21:39

Dik zajimavej nástroj
  • 0
Není hanba mlčet,když není co říct.

#18 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 7:53

John Viking napsal/a:

P.S. .gpx formát je před dokončením - vydáno jako verze 0.96 pro testování, PROSÍM, POŠLETE MI JESTLI TO FUNGUJE


Ahoj, nejdriv diky za pekny nastroj, ktery vyhovuje mojemu zpusobu planovani vetsiny vyletu - nad mapou. Reseni pres bookmarky je delsi a mene komfortni.

Co je potreba doladit je opravdu ten GPX export. Zkousel jsem ho cvicne udelat a potom importovat do GSAKu, ktery pouzivam. Vysledek je tak na pul ceste.

Ale mozna jsem spatne pochopil, jaky GPX chces generovat? Minimalni, ktere bude mit hlavne popis, souradnice a hint - nebo kompletni jako je v PQ? Ten minimalni si myslim, ze je OK - akorat v HINTu mam na zacatku nejake divne znacky a mezery.

Diky - tesim se na dalsi vyvoj.
  • 0

#19 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 10:36

Zajímavá věcička. Mám s ní ale jeden malinkej problém - defaultně se zobrazují v mapě čísla u keší. Nešlo by toto nastavit nějak volitelně?
  • 0

#20 John Viking

John Viking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 12:10

Zdravím všechny. Díky moc LukasX-ouvi za vyzkoušení GPX. Já osobně nemám žádné zařízení ani SW kterým bych GPX mohl testovat. Píšu to naslepo a proto je testování od vás velmi důležité. Do GPX souboru se chystám ještě přidat další přenášené údaje, chybí myslím autor, typ cache a kompletní logování kačerů - zatím tam jsou ty důležitější věci jako souřadnice, popis, hint, obtížnost, terén... jestli můžu poprosit LukaseX, kontaktuji ho s další verzí pro ladění. A pro motty.rt mám dobrou zprávu. Určitě tam udělám nastavení několika věcí a defaultní zobrazování číslic v mapě bude jedna z nich. Z technického hlediska /abych se přiznal je to hlavní důvod/ jsou defaultně zapnutá čísla proto, že se mi zatím nepodařilo odchytávat jinou událost na kliknutí myší než právě nad tím číslem. Sekundární důvod zobrazení číslic v mapě je ten, že právě díky nim se přidává cache do cachelistu a tím si uživatel může vybrat, jestli chce cache přidat do seznamu, nebo jestli jen klikne přímo na cache a tím chce, aby mu vyskočila bublina s cachí bez přidání do seznamu. Takže nastavení tam určitě bude. Další nastavení bude umístění přidávací ikonky/obrázku na detailu cache. Máte ještě někdo nějaké další nápady co byste chtěli modifikovat/nastavovat?
  • 0
John Viking




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama