Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

CWG - jak to je?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
33 odpovědí na toto téma

#1 werysek7

werysek7

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 18:23

Ahoj;), jsem začátečnice, a chtěla jsem se zeptat jak to přesně je s CWG, dneska jsem našla první kešku a tam takový předmět byl. Chtěla jsem se zeptat jestli (kolečko) si mohu ponechat i bez výměny. Nějak si neumím přestavit co bych za to přesně měla dát, aby splnilo to pravidlo. Zatím kolečka nemám, abych je za to dávala. KDyby mi někdo poradil co za to, byla bych mu vděčná. Děkuji mockrát všem za rady. :)
  • 0

#2 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 18:29

CWG má hodnotu cca 11 Kč, podle výrobce a toho zda obsahuje i kartičku, sáček... Je to předmět běžné výměny, takže pokud si chceš ponechat, tak za něj vlož věc min této hodnoty. Nejlépe je měnit za své či jiné cwg, ale není to podmínkou... Jinak http://wiki.geocaching.cz/wiki/CWG
  • 0

#3 werysek7

werysek7

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 18:32

mirotiro napsal/a:
CWG má hodnotu cca 11 Kč, podle výrobce a toho zda obsahuje i kartičku, sáček... Je to předmět běžné výměny, takže pokud si chceš ponechat, tak za něj vlož věc min této hodnoty. Nejlépe je měnit za své či jiné cwg, ale není to podmínkou... Jinak http://wiki.geocaching.cz/wiki/CWG


Děkuji moc za radu, a když ještě nemám CWG, jaký by byl nejvhodnější předmět na výměnu, u plyšáku nebo podobných věci "to je jedno" nebo jako, snad mi rozumíš :), ale přece jen tohle je takový lepší, rozumnější, a proto bych nechtěla tam dát za to nějakou kravinu.
  • 0

#4 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:02

werysek7 napsal/a:
Ahoj;),
jsem začátečnice, a chtěla jsem se zeptat jak to přesně je s CWG, dneska jsem našla první kešku a tam takový předmět byl.
Chtěla jsem se zeptat jestli (kolečko) si mohu ponechat i bez výměny. Nějak si neumím přestavit co bych za to přesně měla dát, aby splnilo to pravidlo. Zatím kolečka nemám, abych je za to dávala. KDyby mi někdo poradil co za to, byla bych mu vděčná.
Děkuji mockrát všem za rady. :)



Je otázkou proč by sis ho chtěla ponechat.
Pokud chceš mít sbírku CWG jako řada tvých kolegů, bylo by namístě si pořídit svoje kolečka a tyto pak férově měnit.
Tipuju že 90% kačerů to dělá právě kvůli sbírce a zbylým procentům je to jedno. Ti dávají kolečka do keší které se jim líbí nebo do všech.
Taky záleží do jaké kategorie kačerů chceš patřit. Jestli mezi ty co férově mění, anebo ty co svoje kolečka nemají a keše brakují a ještě se při tom odvolávají donekonečna na pravidla.
V pravidlech stojí: měň za předmět stejně hodnoty, nebo vyšší.
CWG je svým způsobem identikit vlastníka a mimo zmiňovaných cca 11Kč má nesrovnatelnou hodnotu s 11ti Ká co šustí v peněžence.
Je to tedy na tobě jestli fér, nebo šmejd.
  • 0

#5 werysek7

werysek7

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:16

Je otázkou proč by sis ho chtěla ponechat. Pokud chceš mít sbírku CWG jako řada tvých kolegů, bylo by namístě si pořídit svoje kolečka a tyto pak férově měnit. Tipuju že 90% kačerů to dělá právě kvůli sbírce a zbylým procentům je to jedno. Ti dávají kolečka do keší které se jim líbí nebo do všech. Taky záleží do jaké kategorie kačerů chceš patřit. Jestli mezi ty co férově mění, anebo ty co svoje kolečka nemají a keše brakují a ještě se při tom odvolávají donekonečna na pravidla. V pravidlech stojí: měň za předmět stejně hodnoty, nebo vyšší. CWG je svým způsobem identikit vlastníka a mimo zmiňovaných cca 11Kč má nesrovnatelnou hodnotu s 11ti Ká co šustí v peněžence. Je to tedy na tobě jestli fér, nebo šmejd.[/quote] Proto se ptám, dokud je nemám, za co je mohu vyměnit, aby to nebyla kravina, jde mi spíš o to, že bych radši tu věc dala tomu co tam tu wgc dal, ale to prostě asi nepůjde, tak proto bych tam něco chtěla dát normálního a hezkýho za to, a ne plyšáka autíčko apod. kravinku.
  • 0

#6 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:25

Klidně tam dej silikonový náramek, šňůrku na klíče, karabinku, přívěšek na klíče, plyšáka nebo pěknou magnetku na lednici, podstatné je spíš aby ta věc byla nová nebo nepoškozená a neopoužívaná. Dobré je každou věc zabalit do igelitového sáčku, takového jako se balí právě CWG.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:26

Neni nic spatneho na tom, CWGcka sbirat, ackoliv vlastni nemas. Pokud je ferove menis za jine veci stejne nebo vyssi hodnoty, je to naprosto v poradku a nikdo ti nemuze nic vytykat! Je to naprosto normalni, ze se cloveku CWGcka zalibi, a zacne je sbirat. Pravdepodobne casem zatouzi mit i vlastni, ale je pochopitelne, ze to nejaky cas muze trvat! Takze nenechat se terorizovat nazory typu :"sbira jen ten, kdo ma vlastni CWG". Je to blbost. ;)
  • 0

#8 werysek7

werysek7

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:28

Zegga napsal/a:
Klidně tam dej silikonový náramek, šňůrku na klíče, karabinku, přívěšek na klíče, plyšáka nebo pěknou magnetku na lednici, podstatné je spíš aby ta věc byla nová nebo nepoškozená a neopoužívaná. Dobré je každou věc zabalit do igelitového sáčku, takového jako se balí právě CWG.


Děkuji mockrát za radu, pomohlo mi to :)
  • 0

#9 werysek7

werysek7

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:30

HaLuMa napsal/a:
Neni nic spatneho na tom, CWGcka sbirat, ackoliv vlastni nemas. Pokud je ferove menis za jine veci stejne nebo vyssi hodnoty, je to naprosto v poradku a nikdo ti nemuze nic vytykat!

Je to naprosto normalni, ze se cloveku CWGcka zalibi, a zacne je sbirat. Pravdepodobne casem zatouzi mit i vlastni, ale je pochopitelne, ze to nejaky cas muze trvat!

Takze nenechat se terorizovat nazory typu :"sbira jen ten, kdo ma vlastni CWG". Je to blbost. ;)


Musím souhlasit, myslím že je to i účel aby je člověk sbíral a následně udělal své a dával je tam taky. Taky děkuji za názor :)
  • 0

#10 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:33

Svobodně ses rozhodla kam chceš patřit:)
  • 0

#11 werysek7

werysek7

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:39

Mirdule22 napsal/a:
Svobodně ses rozhodla kam chceš patřit:)


No určitě je nechci si brát a nic za to nedát, to mi příjde ubohý pokud to někdo dělá.
Proto jsem to tam nechala a šla domů, akorát jsem doplňila informace.
Tak pro příště vím jak na to. :) Jinak, ti taky děkuji za radu a názor :)
  • 0

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:57

werysek7 napsal/a:

Mirdule22 napsal/a:
Svobodně ses rozhodla kam chceš patřit:)


No určitě je nechci si brát a nic za to nedát, to mi příjde ubohý pokud to někdo dělá.
Proto jsem to tam nechala a šla domů, akorát jsem doplňila informace.
Tak pro příště vím jak na to. :) Jinak, ti taky děkuji za radu a názor :)

správně, a nenech se zblbnout manipulátory :D
(příklady na http://www.geocachin...379#post_236379)
  • 0

#13 Ostrovaci

Ostrovaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)
  • LocationKarlovarsko

Publikováno 21 listopad 2010 - 21:11

Jsem taky relativně začátečník a když jsem viděl první CWG, tak ačkoli se mi moc líbilo, nechal jsem ho být na místě, protože jsem neměl nic adekvátního na výměnu ( a mojí GPS se mi tam nechávat nechtělo :D ), ale v ten okamžik jsem byl rozhodnutej si udělat CWG vlastní a celou cestu domů jsem přemýšlel nad motivem. Dneska měním kus za kus, nebo nechám CWG na keši, která mě opravdu zaujala, nebo je na opravdu pěkném místě. Nejsem na fetiš, ale jakmile jsem si čuchnul k vůni CWG dřeva, byl jsem ztracenej :D
  • 0
GARMIN GPSmap 62st + Topo Czech PRO Lifetime
GARMIN GPSmap 60C + Topo Czech 2
GARMIN nuvi 770 + Lifetime

Opravy GPS, PDA, NTB a jiných udělátek
Revize vyhrazených elektrických zařízení

#14 werysek7

werysek7

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 15:31

Ostrovaci napsal/a:
Jsem taky relativně začátečník a když jsem viděl první CWG, tak ačkoli se mi moc líbilo, nechal jsem ho být na místě, protože jsem neměl nic adekvátního na výměnu ( a mojí GPS se mi tam nechávat nechtělo :D ), ale v ten okamžik jsem byl rozhodnutej si udělat CWG vlastní a celou cestu domů jsem přemýšlel nad motivem. Dneska měním kus za kus, nebo nechám CWG na keši, která mě opravdu zaujala, nebo je na opravdu pěkném místě.
Nejsem na fetiš, ale jakmile jsem si čuchnul k vůni CWG dřeva, byl jsem ztracenej :D


Já s tím začala včera, našla jsem mojí první kešku společně se sestrou :D a musím říct, že me to moc nadchlo :D ;). Taky jsem jí tam nechala i přes to jak jsem si jí chtěla vyměnit. :D :)
To je dobrý nápad jak to děláš s těma CWG. :)
A můžu se tě zeptat jak na jaké stránce si to přesně objednal. Tady je odkaz na výrobu cwg, tak tam ?:)
  • 0

#15 werysek7

werysek7

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 15:32

dr.vota napsal/a:

werysek7 napsal/a:

Mirdule22 napsal/a:
Svobodně ses rozhodla kam chceš patřit:)


No určitě je nechci si brát a nic za to nedát, to mi příjde ubohý pokud to někdo dělá.
Proto jsem to tam nechala a šla domů, akorát jsem doplňila informace.
Tak pro příště vím jak na to. :) Jinak, ti taky děkuji za radu a názor :)

správně, a nenech se zblbnout manipulátory :D
(příklady na http://www.geocachin...379#post_236379)


Dobrá tedy, děkuji :)
  • 0

#16 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 15:53

werysek7 napsal/a:

Ostrovaci napsal/a:
Jsem taky relativně začátečník a když jsem viděl první CWG, tak ačkoli se mi moc líbilo, nechal jsem ho být na místě, protože jsem neměl nic adekvátního na výměnu ( a mojí GPS se mi tam nechávat nechtělo :D ), ale v ten okamžik jsem byl rozhodnutej si udělat CWG vlastní a celou cestu domů jsem přemýšlel nad motivem. Dneska měním kus za kus, nebo nechám CWG na keši, která mě opravdu zaujala, nebo je na opravdu pěkném místě.
Nejsem na fetiš, ale jakmile jsem si čuchnul k vůni CWG dřeva, byl jsem ztracenej :D


Já s tím začala včera, našla jsem mojí první kešku společně se sestrou :D a musím říct, že me to moc nadchlo :D ;). Taky jsem jí tam nechala i přes to jak jsem si jí chtěla vyměnit. :D :)
To je dobrý nápad jak to děláš s těma CWG. :)
A můžu se tě zeptat jak na jaké stránce si to přesně objednal. Tady je odkaz na výrobu cwg, tak tam ?:)

ZKUS:
www.tytyty.cz
www.geogadget.cz

Na tytyty jsem si je dělal já a bylo to rychle pěkně na geogadget jsou levnější, ale zatim jsem je tam neobjednával.
  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#17 VendulaCZ

VendulaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 15:55

Já s tím začala včera, našla jsem mojí první kešku společně se sestrou :D a musím říct, že me to moc nadchlo :D ;). Taky jsem jí tam nechala i přes to jak jsem si jí chtěla vyměnit. :D :)
To je dobrý nápad jak to děláš s těma CWG. :)
A můžu se tě zeptat jak na jaké stránce si to přesně objednal. Tady je odkaz na výrobu cwg, tak tam ?:)


Zkušenosti s výrobci CWG najdeš třeba tady: http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

#18 werysek7

werysek7

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 16:01

VendulaCZ napsal/a:

Já s tím začala včera, našla jsem mojí první kešku společně se sestrou :D a musím říct, že me to moc nadchlo :D ;). Taky jsem jí tam nechala i přes to jak jsem si jí chtěla vyměnit. :D :)
To je dobrý nápad jak to děláš s těma CWG. :)
A můžu se tě zeptat jak na jaké stránce si to přesně objednal. Tady je odkaz na výrobu cwg, tak tam ?:)


Zkušenosti s výrobci CWG najdeš třeba tady: http://www.geocachin...ort=&rowstart=0


Moc děkuju za ochotu a pomoc :)
  • 0

#19 reptail

reptail

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 18:43

nebylo to cwg nahodou moje?(reptail101)jestli ano tak sis ho klidne mohla vzit.netrvam na vymene a nic jsem si za nej nevzal.akorat jsem tam nasel nadherny gc enigma ktery poslu dal.
  • 0

#20 werysek7

werysek7

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 18:48

reptail napsal/a:
nebylo to cwg nahodou moje?(reptail101)jestli ano tak sis ho klidne mohla vzit.netrvam na vymene a nic jsem si za nej nevzal.akorat jsem tam nasel nadherny gc enigma ktery poslu dal.


Pokud si tam byl v neděli kolem oběda tak si to byl stopro ty. :)
Tak to je prima :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama