Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Notifikace- SMS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Geoteam UL

Geoteam UL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 11:59

Chci se zeptat. Mám Premium Member a nastavil jsem si, aby mi chodili notifikace. Aby to přišlo jako SMS, musím své číslo zaregistrovat, v mém případě ...@t-email.cz, je to přes t-zones. Na email na t-zones mi to přijde přesně, na mobil jako SMS, přijde třeba až za 2 min. To by mi ještě nevadilo, ale když vyjdou 2 kešky, tak třeba přijde jen jedna. A na víc ve formě- "máte nový e-mail na t.zones.cz". Když jsem si nastavil filtr, aby mi přišla celá, nepřijde nic. Dnes vyšly v mém kraji 2 kešky a nepřišla ani jedna. Jen do e-mailu na t-zones. Může mi někdo poradit, co s tím? Díky za odpověď, Geoteam UL. EDIT: Teď mi přišli, až po 3 hodinách. Jak mám udělat, aby přišli přesně?
  • 0

#2 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 12:23

Já jsem vypnul přeposílání mailu (taky mi to blblo) a nechávám si posílat jen oznámení o novém. Na účet mi nic jiného nechodí, takže je skoro 100% jistota že je to nová keš. Pak si mail už jen stáhnu do telefonu, nebo počítače. Záleží co je po ruce.
  • 0

#3 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 12:44

Mně většinou chodí v pohodě, ale zrovna dnes jsme narazil na event publikovaný v 5 ráno a pípla sms až někdy v 11...stává se, ale naštěstí ne moc často :)
  • 0

#4 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 13:06

Nase kes vysla ve 13:30 a na mailu byla druhy den v 8:00,taze je to asi jedno:D:D:D
  • 0

#5 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 13:14

Tohle je bohuzel problem u mobilnich operatoru, a to sice vsech tri bez vyjimky. Stridave to postihne obcas kazdeho z nich. Zrovna s t-mobilem jsem se to uz nekolikrat snazil resit, bohuzel z jejich strany naprosto chybi jakakoliv snaha. Obvykle se muj mail nedostane ani k nejakemu technikovi, proste neprojde pres zakaznicke centrum. Pri poslednim pokusu mi dokonce prisla zprava, ze mail bude predan technikum a ze mam dodat nejake dalsi udaje, jenze tim to taky skoncilo, pak uz zadna odpoved neprisla. Takze nezbyva cekt nez se to zas spravi.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#6 Geoteam UL

Geoteam UL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 13:29

Takže, to zlobí při každém případě? Nebo když vypnu přeposílání a nechám si jen upozornění, bude to fungovat? I když jsem totiž jen tohle měl, taky to zlobilo. Jak je pak možné, že některým, který jsou na každé keši první- Ústecký kraj: kiReGPS? Jak to, že jim to nezlobí? Díky za odpověď.
  • 0

#7 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 14:00

Spíš bych řekl, že je to mail od mailu... když je server prázdný, tak v pohodě, ale jen co se trošku přetíží, tak se může pár mailů zdržet. A předpokládám, že přeposílání a upozorňování na maily via sms není jejich priorita při poskytování služeb.
  • 0

#8 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 14:21

Zrovna teď mi přišla SMS s mailem, který jsem dostal ráno a jedna další čeká na odeslání. Většinou to chodí bez prodlení, občas o několik hodin či dokonce desítek hodin později. Nemám pocit, že by počty takto přeposílaných mailů na to měly vliv. Je to služba zdarma a tak holt není garantovaná. (Mimochodem, občas se zatoulají i standardní SMS.)
  • 0

#9 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 14:24

Co si nechávám posílat jen notifikace o doručení mailu, tak nějaké větší záseky nepamatuju. Jestli je zpoždění (myslím mezi doručení mailu do schránky a doručení SMS) tak maximálně minutku, dvě. Ale zase důsledně každý mail nekontroluju :-) A ten mail používám jen na nové keše, nic jinýho co by to brzdilo.
  • 0

#10 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 19:21

Pokud máš chytrý telefon , tak je jednodušší brát přímo e maily o notifikaci přes IMAP. Jistota skoro 100% a v reálném čase / cca / .
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#11 Geoteam UL

Geoteam UL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 19:42

A co to je IMAP? Jak to použít? Internet v mobilu nemám. Díky za odpověď.
  • 0

#12 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 19:52

imap je vylepšený protokol pop3.
V kombinaci s PUSH emailem a podporou tvého emailového poskytovatele je to super.

Jednoduše řečeno potřebuješ internet v mobilu a jakmile ti přijde mail tak jej v řádu několika vteřin máš i na mobilu ;) (nebo v notebooku apod. )


Tom007 napsal/a:
Pokud máš chytrý telefon , tak je jednodušší brát přímo e maily o notifikaci přes IMAP. Jistota skoro 100% a v reálném čase / cca / .


Já mám blbý telefon a jde to :P
Není třeba chytrého telefonu :)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 20:22

Tom007 napsal/a:
Pokud máš chytrý telefon , tak je jednodušší brát přímo e maily o notifikaci přes IMAP. Jistota skoro 100% a v reálném čase / cca / .


A nepletes si to nahodou s kombinaci s PUSH? Jako IMAP sam o sobe ti tezko v realne case neco bude stahovat, to by nonstop musel viset na serveru a zjistovat nove zpravy a to by ti baterie hodne rychla sla ke dnu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 20:30

Přesně, push notifikace + sync s mejlem. A dokud máš internety, tak máš notifikace.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#15 Geoteam UL

Geoteam UL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 21:37

Tak, tyhle možnosti jsou pro mně zbytečné. Já internet v mobilu nemám, takže nic z toho nevyužiju. Chci se zeptat, když si koupím kartu O2, bude to chodit líp? Je lepší operátor O2, nebo ne? Díky za odpověď.
  • 0

#16 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 22:08

Myslím si , že toto kyslík nevyřeší. Služba zdarma - žádná jistota.
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#17 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 22:16

Geoteam UL napsal/a:
Tak, tyhle možnosti jsou pro mně zbytečné. Já internet v mobilu nemám, takže nic z toho nevyužiju. Chci se zeptat, když si koupím kartu O2, bude to chodit líp? Je lepší operátor O2, nebo ne? Díky za odpověď.


Jak jsem psal uz ve svem prvnim prispevku, je to uplne jedno. Kazdeho operatora to proste obcas postihne, dneska to byl T-Mobile, za par dni to muzou byt treba kyslici, pak Vodafon, ... Skutecne si nevyberes.
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#18 Geoteam UL

Geoteam UL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 23:06

DangeMask napsal/a:
Mně většinou chodí v pohodě, ale zrovna dnes jsme narazil na event publikovaný v 5 ráno a pípla sms až někdy v 11...stává se, ale naštěstí ne moc často :)

Když se ti to nestává tak často, jakého máš operátora, jskou formou si to necháváš posílat?
Mě to už několikrát po sobě nefungovalo, jak má. Takže, u mě to není- že se to stane někdy. U mně je to skoro pořád.
Díky za odpověď.
  • 0

#19 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 23:07

Vodafon (z mých letitých zkušeností) posílá většinou v rozmezí 0 - 1 minuta, občas má období, kdy se pod 20 nedostane.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#20 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2010 - 23:11

Mám mail na t-zones a rovnou přeposílání emailů (pošle to prvních cca 60 znaků, což mi stačí, abych zjistil kód, typ a hlavně kraj a vzdálenost od zadaných souřadnic (jezdím mezi Ostrovem a Prahou a na eventy taky hned nemusím startovat, ale mám rád přehled). Většinou chodí hned, dneska měly zpoždění 4 hodiny B) Prostě si člověk nevybere, každej operátor má někdy "svůj den"
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama