Přejít na obsah


Fotka

FILTR Geojarry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 8:57

Ve verzi Geojarry 2.2.1 je filtr "Keše - hledat nové (20 km)". Dá se tento filtr změnit na hledání nových cachí do okolí 35km?? Nebo musím nadefinovat svůj? Díky
  • 0
DANDU1

#2 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 9:03

a co takle to vyzkoušet, he?
  • 0
www.povetrnik.cz

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 9:04

Upravit bohuzel nikoliv, ale muzes si nadefinovat svuj.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 9:12

Predne bych nepouzil vyraz filtr, GJ pouziva vyrazy dotaz a davka. A je pochopitelne mozne je upravit. Jen je otazka, zda je vhodne, aby neco, co ma ve jmene 20km pracovalo s 35km. Z tohoto pohledu mi pripada vhodnejsi vytvorit si vlastni davku/dotaz.

EDIT: kupodivu k upravam slouzi tlacitko Upravit. :-)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 10:16

gord: ano, tlacitko UPRAVIT tam sice je, ale zjevne jsem ho narozdil od tebe zkousel. Pripadne mi prozradis, jak zmenit tu hodnotu 20?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 10:24

Samozrejme ze to jde upravit. Jenze je to davka a davka se sklada z ruznych dotazu.

Je tedy potreba
1) Upravit dotaz co stahuje vsechny listingy 20km v okoli, ulozit ho pod adekvatnim jmenem (35km -> 35 do nazvu. To neni povinne, ale je to logicky vhodne).
2) Potom na zalozce davky si otevrit davku co chces zmenit (upravit), odebrat v ni radek co vola dotaz na 20km a nahradit ho stejnym radkem, ktery ale vola ten novy dotaz na 35KM.


Ale silne bych to nedoporucoval. Co takova davka totiz ve skutecnosti bude delat? Projde seznam VSECH kesi do vzdalenosti 35km od centra, pak z nich odfiltruje ty co uz v databazi mas a zbyde ji seznam novych kesi. Ty stahne. Fajn, to je asi to, co udelat chces. Ale 35km od centra je hodne stranek, je to zbytecne zatezovani serveru.
Vhodnejsi je pouzivat rozdilove aktualizace na datum vydani kese...

Chces mit v GG vice dat? Kup si PM. GeoJarry je na to prilis riskantni a neohrabany. Coz jsou rovnez i vsechny programy zalozene na stejnem principu (vsechna ta MoZiGa a skrysotlacove)
  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 10:30

S474N napsal/a:
gord: ano, tlacitko UPRAVIT tam sice je, ale zjevne jsem ho narozdil od tebe zkousel. Pripadne mi prozradis, jak zmenit tu hodnotu 20?


Zjevne jsem to zkousel. Davka se sklada z Dotazu a je rozdil, zda upravujes dotaz nebo davku. Davka muze byt slozena z vice dotazu. Upravou davky menis prikazy a dotazy v ni. Upravou dotazu menis jeho parametry. V tomto pripade je tedy treba upravit dotaz a zmenit u naj patametr z 20 km na 35 km.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 10:36

gord: v tom pripade dekuji za vysvetleni. Zkousel jsem upravovat zjevne celou tu davku a tam mi to nikde neslo. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 11:04

Coz jsou rovnez i vsechny programy zalozene na stejnem principu (vsechna ta MoZiGa a skrysotlacove)

Ulohu stiahnut nove kesky v okruhu nejakeho bodu MoZiGo ponuka aj tak ako pises ale aj inak...
Stiahne x kesiek /n page/ posledne v danej krajine zverejnenych, z tych lahko zisti, ktore este program nema v databaze - to su tie nove, stiahne ich a az nasledne zistuje ci splna podmienku okolia bodu...
Tuto funkciu najdete v MoZiGo pod mackadlom "OCFA"
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#10 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 11:29

...klama, zase si totálně vedle - tohle není vlákno MoZiGa ;) ...nestává se ti to docela často že si pleteš fóra? :D
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 11:32

Jsem rad, ze to GJ dela jinak, protoze postup s vystiznym nazvem OCFA je z principu spatne. To totiz nejsou ty nove, to je jen cast tech novych. :P

Nicmene toto neni debata o Mozigu, ze?
  • 0

#12 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 11:41

Z coho su pani taki nervozny?Este raz uvediem na co som reagoval

Chces mit v GG vice dat? Kup si PM. GeoJarry je na to prilis riskantni a neohrabany. Coz jsou rovnez i vsechny programy zalozene na stejnem principu (vsechna ta MoZiGa a skrysotlacove)


Ulohu stiahnut nove kesky v okruhu nejakeho bodu MoZiGo ponuka aj tak ako pises ale aj inak...
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 11:46

Komu neni rady, tomu neni pomoci. Vim, na co jsi reagoval, nic noveho jsi tim nesdelil, k tematu to take nebylo. Jen jsi dokazal, ze Medwynova poznamka byla naprosto spravna. Prosim, prestan prasit forum.
  • 0

#14 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 11:47

Konec OT, pratele. Tak jak to dela MoZiGO je to mozne delat i v GeoJarry + GeoGetu. U GG i u MZG ale budou stazeny krome tech kyzenych (a jeste ne vsech) i nejake kese mimo sledovany polomer. Odfiltrovat je neni problem. To, ze neni pomoci prozkoumani nekolika poslednich stranek na webu diky neaktualnim datum publikace mozno skutecne ziskat rozdilovou aktualizaci je vec jina. Ale to ani PQ neumi o moc lepe. Kdyby stranky GC.com poskytovaly filtrovani jako Waymarking.com, to bychom si piskali... Tam totiz lze kombinovat vice kriterii vyhledavani najednou. A i GeoJarry s tim pak umi pracovat skvele.
  • 0

#15 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 12:02

Dovolte prosim pan moderator upozornit na to, ze hladat nove kese v okoli bodu ako je Praha nie je velmi rozumna metoda ale da sa to aj tak ako som to uviedol ja co potvrdil aj Medwyn_cz... Mne je uplne jasne, ze to dokonala metoda nie je...sorry za zaprasenie fora.
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#16 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 12:35

to Klama: pokud nemáš podnětný příspěvek k tématu, zdrž se prosím komentáře, jak "lépe či hůře" to děláš ve svých SW. děkuji
  • 0

#17 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2011 - 20:57

Můžu se zeptat na jednu věc? Jde nějak jednoduše po částech aktualizovat keše, které už jsou stažené v GG? GG si pamatuje datum aktualizace ale nevím jak naučit GJ, aby aktualizoval třeba 200 keší směrem od nejstarších. Věřím že to jde, protože GG i GJ jsou mocné nástroje, ale ani u počeštěného GJ mě nenapadlo, jak to provést. Díky za nasměrování.
  • 0

#18 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2011 - 21:35

...možná se pletu, ale když si zobrazíš keše které chceš aktualizovat a seřadíš si je podle datumu poslední aktualizace, tak je GJ bude aktualizovat od vrchu, tak jak si je seřadíš
  • 0

#19 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2011 - 21:47

O automatizovane ceste "200 nejstarsich" nevim a myslim, ze takova neni. O manualni ceste vim, popisuje ji Sally. Staci si vyfiltrovat kese, seradit podle data aktualizace, oznacit X vyhovujicich a kliknout na "stahnout listingy". Tim si zajistis jejich aktualnost. Urcitou moznosti je udelat si v geogetu filtr, ktery ti vyfiltruje kese k aktualizaci. Ten filtr pak muzes pouzit jako zaklad pro databazovy dotaz GJ (Dotaz -> Databáze GeoGetu -> Filtr). Ve filtru bych jako kriteria pouzil datum posledni aktualizace, relativni. Muzes takto treba vyfiltrovat kese neaktualizovane dele nez mesic (jen napad).
  • 0

#20 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2011 - 21:48

Jo, zobrazit a seřadit v GG keše, o které mi jde není problém, už jsem dokonce vušťoural, kde GJ přesvědčím, aby k zobrazeným stáhnul listingy. Te%d už ke spokojenosti potřebuju jen dvě věci: 1) nějak omezit počet stahovaných listingů / nebo zobrazených keši v GG 2) udělat to jako makro s ikonkou, abych nemusel pokaždý prolejzat GJ
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama