Přejít na obsah


Fotka

Oregon 450 na mrazu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 8:36

Ahoj, plánuji koupi Oregona 450. Vlastně je rozhodnuto. Akorát mi straší v hlavě poslední věc. Pročetl jsem tady na fóru co se dalo, shlédnul spousty videí ale nic (jedno napovědělo, že práce v rukavicích není problém).

Zajímalo by mě, jestli se nějak změní vlastnosti dotykového displeje (přes který bude ještě navíc Invisible Shield zn. Zagg) co se týče ovládání když budeme s přístrojem pracovat na mrazu a v rukavicích.

Mám telefon s dotykovými (senzorickými) tlačítky a v rukavicích se nechytám (ale to jsem viděl, že oregon zvládne), na mrazu pak reagují výrazně hůř.

Má někdo zkušenosti jak jsou oregonové displeje na mráz stavěné?

Díky moc!
  • 0

#2 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 8:45

No v návodu je napsán provozní rozsah -20°C - +70°C, tak snad by neměl být problém. Vlastní zkušenost ale nemam. Nicméně pozor na baterky, ty levné se v zimě rychle vybíjí.
  • 0

#3 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 8:48

S vlastnostmi baterek počítám,budu používat něco jako Eneloop... Ale provozní rozsah znamená většinou jen to, že přístroj funguje - ale už ne jak :-(
  • 0

#4 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 8:59

Vlastni zkušenost s Oregon 400t: Pověšený na baťohu, pád v lese ze svahu sněhem, totalni potopení oregonu v kaluži, mráz cca -10°C, po vytažení z kaluže jsem ho rychle otřel, displej okamžitě namrza - tvoři se na něm vrstvička ledu - bylo třeba víc přitlačit na displej ale stale fungoval bez problemu a funguje dodnes
  • 0
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."

"Před otevřením úst zapni mozek."

"Nehledej duvody, hledej zpusoby."

#5 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 9:00

Tak to zní dobře, díky!
  • 0

#6 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 9:20

No...ony baterky na mrazu se ani né rychle vybíjejí, ale na velkém mrazu "zamrzají" takže mít záložní někde v teple (třeba v kapse kalhot :)) Občas nepomůže mít ty záložní a musí se baterky zahřívat v dlani. Jinak u mě s O300 je na velkém mrazu citlivost dotykové plochy (pocitově) trošku horší, ale žádný problém
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#7 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 9:25

Zimní zkušenosti mám s Oregonem 300 a 550, fungovaly i v teplotách kolem -15 °C bez problémů. Hlavní rozdíl je v menší výdrži baterií (je dobré mít ve vyhřáté kapse připravené alkalické baterie do zálohy) a v tom, že v rukavicích se hůř trefuje na správná místo displeje. Dotykový displej na prsty v rukavicích reaguje správně, jen ten prst je o něco větší :).
  • 0

#8 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 9:33

Samé pozitivní ohlasy, to se mi líbí :) Toho displeje jsem se trochu bál. Problémy s baterkami řeším každý rok, navigaci už máme dohromady asi 7 let. Na mrazu se nejvíc osvědčilo mít jednu sadu alkalických někde co nejblíž tělesnému teplu a pak OK. Chtělo by to vymyslet nějaké články, u kterých by nezáleželo na teplotě :) Ale to sem asi nepatří :)
  • 0

#9 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 9:52

kulhal napsal/a:
Hlavní rozdíl je v menší výdrži baterií (je dobré mít ve vyhřáté kapse připravené alkalické baterie do zálohy)

Nízkou teplotu alkalická baterie příliš nevyřeší, ale my radioamatéři máme na portejblech za nízkých teplot velmi dobrou zkušenost s NiCd články. Je sice třeba se o ně lépe starat než o metalhydrid (před nabíjením řízeně vybíjet), ale slouží bez "ztráty kytičky" až do -15°C.
Obecné výhody NiCd:
- Odolnější proti přebíjení a vybití pod mezní hodnotu.
- Delší životnost, robustnější, dlouhou dobu "drží" napětí než klesne.
- Možnost nabíjet vyššími proudy - rychlonabíjení.
- Mohou být skladovány vybité - po odstávce >3 měsíce je dobré dát jim 2-3 cykly než jdou do akce.
  • 0

#10 LuLaMO

LuLaMO

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 10:32

No my mame Dakotu 20 a pri -10 stupnju jsme zatim zadny problem s dotikacem na kterem je folie nezaznamenali. A to je v srovnani s Oregonem trosku mensi display. Ale pokud pockas jeste mesic tak bych uz mohl podat treba stav pri -20 :D
  • 0

#11 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 11:43

Toby bylo supr, my plánujeme koupi až během ledna, rozhodně ne před Vánoci... Co se týče NiCd článků - právě ta údržba mě odrazuje :-) Jsem lenoch... Ale záložní alkalické to vždycky vyřešily :-) Né nízkou teplotu, ale vybití akumulátorů v GPS :-D
  • 0

#12 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 15:53

taktez mam mam radost.. planuji koupi oregon 450 takze jsem zvedavy jak bude fungovat... :-)
  • 0
Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2012 PRO
SE xperia neo + NeonGeo + GDAK
GSAK v 8.x.x.xx

#13 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 8:53

Tak se konečně trochu ochladilo a oživuji téma - můžu poprosit o nejnovější zkušenosti s Oregonem 450 a mrazem? ;-) Díky!
  • 0

#14 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 9:35

Včera při odlovu keše Tikal v -9°C naprosto bez problémů. Baterie GP 2700 při odjezdu z domu 75% nabití, při návratu domů 25%. Na mrazu jsme byli asi 3 hodiny.
  • 0

#15 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 10:14

Myslím že celkem dost dobrý :-) včera jsem s ním byl 4h ve sněhu kole, -10 (i pod) několikrát mi zaplul do závěje, takže celej od sněhu a ledové vody. Výsledek, vše v pořádku, vše funkční. Ovládání v rukavicích , hmm ale jen ze základní obrazovky (jako vybrat esli mapu , kompas a tak, zamknout odemknout dotykáč) . Na jemnější práci - uložení bodu - už musely rukavice dolů.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#16 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 10:54

Pridám zkusenosti z lonské zimy. O300 pověšen na krku. Kolem -12°C pohyb v terenu 3-4 hodiny, obcas se vymachal ve snehu. Mel jsem na sobe dvoje rukavice a z jedne ruky jsem si pri praci s GPS musel tu silnejsi sundat, protoze bych se spatne trefoval, ale jinak v te slabsi rukavici to slo a reakce normalni. Takových výletů bylo více a vzdy mi gps vysela na krku.

Vložený obrázek
  • 0

#17 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 15:19

Ma noveho ore 450.. V sobotu jsme byli cely den v okoli slapske prehrady.. venku kolem -8 - -10... a fungoval naprosto perfektne... vzdy mi po prochladnuti klesl akorat stav baterii, po zahrati baterii v aute stav nabiti stoupl... takze pohodka... vypada to ze mu je jedno ze na nej snezi, prsi, ze lezi ve snehu :-D porad funguje :-D nemam s nim jediny problem...
  • 0
Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2012 PRO
SE xperia neo + NeonGeo + GDAK
GSAK v 8.x.x.xx




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama