Přejít na obsah


Fotka

Dotaz: Oregon - Fieldnotes


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
15 odpovědí na toto téma

#1 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 10:38

Zdravicko, chci se zeptat, nevite zda se da nejakym zpusobem prednastavit text do Fieldnotesu - napriklad aby to do textu automaticky hazelo cas a cislo nalezu??? Hledal jsem v nastaveni ale nic :-( a na garminoregon wiky taky nic.. Pouzivam na to GSAK ale ten si nejak moc pamatuje predchozi nalezy a porad musim odklikavat jiz nalezene kesky... kdyby jich bylo 20 tak to preziju ale kdyz uz si pamatoval 150kusu tak me to s***... Pokud uz tu na to nejake vlakno je, tak se omlouvam ale opravdu jsem nenasel nic uzitecneho...
  • 0
Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2012 PRO
SE xperia neo + NeonGeo + GDAK
GSAK v 8.x.x.xx

#2 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 10:42

...určitě bude něco i pro GSAK - v GG mám nastavené do logu čas, pořadí, poděkování a dle příležitosti si tam dopisuji i nějakou univerzální větu
  • 0

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 10:49

Jak pise kolega, do Geogetu je dokonce nekolik exportnich maker pro Field notes - ty lepsi doplnuji automaticky i poradi, cas a dalsi veci - treba si tam clovek muze dat i libovolny text.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#4 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 11:02

Soft na to určitě je, jestli je nechceš používat, mrkni sem: http://www.geocachin...773#post_236773
  • 0

#5 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 11:07

No mam GSAK i GG.. pro export kesek mi GSAK vyhovuje vice, nevim proc ale prisel jsem mu vice na chut.. ale pracuji s obema.. GSAK ma take exportni makro, jenze prave tam je nejakej zatim nevyresenej error a kdyz exportuji FN tak musim odklikavat jiz nalezene a vyexportovane kesky... coz je dosti zdlouhave a casto se stava ze odkliknu i tu co jsem nechtel... :-( proto hledam moznost jestli to jde primo z oregonu.. pokud to nejde tak se samozrejme nic nedeje... :-) jinak kdyz uz mi tu takhle pekne radite, na oregonwiki jsem se docetl ze 450tka zvlada az 5000kesek v gpx... ale kdyz jsem vyexportoval 2300 kousku tak se nenahrali... :-(
  • 0
Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2012 PRO
SE xperia neo + NeonGeo + GDAK
GSAK v 8.x.x.xx

#6 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 11:25

quox napsal/a:
Zdravicko, chci se zeptat, nevite zda se da nejakym zpusobem prednastavit text do Fieldnotesu - napriklad aby to do textu automaticky hazelo cas a cislo nalezu???


Existuje, večer se mi ozvi, já ti ho pošlu a i zasvětím, co a jak :)

Nebo si to připiš na seznam toho našeho školení v geogetu ;)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#7 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 11:26

...ona sice asi zvládne těch 5000 kešek (nemám ověřeno, nemám O450 :)), ale určitě má i nějaké omezení na velikost výsledného gpx. Jinými slovy, soudruzi z NDR prostě nepočítají s českými dlouhými listingi. Ve světě je normální že když má listing 10 řádků tak už je hoooodně dlohý :D
  • 0

#8 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 11:30

Sally&eL napsal/a:
...ona sice asi zvládne těch 5000 kešek (nemám ověřeno, nemám O450 :)), ale určitě má i nějaké omezení na velikost výsledného gpx. Jinými slovy, soudruzi z NDR prostě nepočítají s českými dlouhými listingi. Ve světě je normální že když má listing 10 řádků tak už je hoooodně dlohý :D


no maj tam omezeni velikosti no ... :-( blbe je ze clovek nevi kdy ten listin obsahuje informace dulezite pro odlov a kdy ne... :-(
  • 0
Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2012 PRO
SE xperia neo + NeonGeo + GDAK
GSAK v 8.x.x.xx

#9 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 11:41

quox napsal/a:
... jsem se docetl ze 450tka zvlada az 5000kesek v gpx... ale kdyz jsem vyexportoval 2300 kousku tak se nenahrali... :-(


Pozor, Garmin tvrdí, nevím, jak 450, tu neznám, ale že 550 zvládá 5000, ale nikoliv kešek ale waypointů. A v tom bude asi zakopaný pes. Můžeš si nahrát 5000 keší, ale bez doplňkových waypointů neboť 2300 keší může být klidně se všema parkovištěma a stejdžema multin třeba 5364 bodů a proto Ti to neschroupne. Podívej se v GSAKu před importem do GPS, když si vyfiltruješ nějaký seznam, který chceš nahrát, kolik je v něm celkem waypointů. Dělá se to např. přes Ctrl+E (nahoře v liště okna vydíš údaj Totals=xxx a to je ono, co Tě zajímá, to nesmí překročit 5000)

;)
  • 0

#10 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 11:44

quox + Sally&eL: chyba lavky panove. Ona bez problemu zvladne 5000 kesi, ale problem je ve Waypointech, kde je omezeni na 2000 kousku. Takze kdyz i nechate zobrazit v Geogetu tech 5000 kesi, tak v levem dolnim rohu zaroven vidite za znakem + i pocet waypointu. A jsem si jist na 110%, ze to prekracuje tu hodnotu 2000. Osobne doporucuji kompletne veskere waypointy exportovat jako POI a potom opravdu nebude zadny problem ani s 5000 kesema ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 11:45

solsais: nemas pravdu, Oregon rozlisuje 5000 kesi a 2000 WPT. Zkus si tam nahrat 2000 WPT a uvidis, ze kdyz si das z menu zalozit novy (Oznacit polohu), ze ti ani nepujde pridat primo z GPS, protoze ho uz nema kam ulozit. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 12:01

Mno mam v GSAKU nastaveny makro, ktere vsechny waypointy exportuje jako POI a kesky do GPX ... takze by v tom asi byt problem nemel... nevim kde se stala chyba,... asi mezi zidli a klavesnici... zkusim se na to znovu kouknout az budu doma :-D tzn ze by to teda melo zvladnout tech 5000 kousku v pohode? :-D pri vetsim poctu WPTS nesnizi se nahodou rychlost vykreslovani map??? ted se mi zda ze po tom co jsem tam neco nahodil, mozna roznastavil se mi zpomalilo vykreslovani mapy :-(
  • 0
Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2012 PRO
SE xperia neo + NeonGeo + GDAK
GSAK v 8.x.x.xx

#13 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 13:50

S474N napsal/a:
solsais: nemas pravdu, Oregon rozlisuje 5000 kesi a 2000 WPT. Zkus si tam nahrat 2000 WPT a uvidis, ze kdyz si das z menu zalozit novy (Oznacit polohu), ze ti ani nepujde pridat primo z GPS, protoze ho uz nema kam ulozit. ;)



Aha, tak díky za info.
  • 0

#14 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 13:59

quox napsal/a:
pri vetsim poctu WPTS nesnizi se nahodou rychlost vykreslovani map??? ted se mi zda ze po tom co jsem tam neco nahodil, mozna roznastavil se mi zpomalilo vykreslovani mapy :-(

Mám vyzkoušeno, že když nejsou vidět, tak ne. Při viditelnosti více prvků v mapě je zpomalování docela logický (aspoň na pooomaalééé 60CSx).
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#15 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 14:16

honny napsal/a:

quox napsal/a:
pri vetsim poctu WPTS nesnizi se nahodou rychlost vykreslovani map??? ted se mi zda ze po tom co jsem tam neco nahodil, mozna roznastavil se mi zpomalilo vykreslovani mapy :-(

Mám vyzkoušeno, že když nejsou vidět, tak ne. Při viditelnosti více prvků v mapě je zpomalování docela logický (aspoň na pooomaalééé 60CSx).


no ja si tam prave nastavil viditelnos WPTS na docela velke oddaleni... ale asi to snizim... mam tam asi 1.2km :D a to je fakt moc.. dam tam tak 500m to si myslim ze by mi mohlo stacit... :D treba se to bude i mene zpomalovat :-D
  • 0
Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2012 PRO
SE xperia neo + NeonGeo + GDAK
GSAK v 8.x.x.xx

#16 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2010 - 22:59

vyreseno - zamek ;-) diiky moc vsem...
  • 0
Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2012 PRO
SE xperia neo + NeonGeo + GDAK
GSAK v 8.x.x.xx




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama