Přejít na obsah


Fotka

Bude spusten systém hodnocení na gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 19:11

Status: started We will complete our first attempt at a rating system by the end of the month. In lieu of a generic (and IMO unhelpful) 1-5 star rating system we have decided to let people rate a percentage of their finds as their favorites. This favorite count will then be displayed on the cache listing. The beta feature will initially be introduced to Premium Members but will eventually be opened up to all users. Mozná, ze opencaching opravdu na GS zatlacil...
  • 0
Užívej života...

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 19:21

Jé, už se těšim až mi ke všem hodíte jednu hvězdičku, aniž jste tam byli :-D Nebo jsem to špatně pochopil, a hodnocení aby bylo spravedlivé bude možné jen u Found it logů?
  • 0

#3 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 19:26

Ted mi prislo i tohle: More than 500 caches on map Planned › Started We're releasing a beta map system by the end of this month that will display all caches on a map layer instead of points on a map. This will allow us to display an unlimited number of cache icons instead of 500, which is a limitation of using JavaScript to display cache listings. Takze konecne snad bude nad hustou oblasti, kterou mate odlovenou videt vicero kesi:-) Predstava, ze muzu Prahu odzoomovat aniz by mi to psalo tu hlasku o prekroceni poctu zobrazenych kesi... Pekny:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#4 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 19:28

O hodnoceni kese se vi uz dlouho. Groundspeak to ma v planu uz nekolik mesicu. Mozna se ale ted toho dockame uz velmi brzy. :-)
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 19:32

jj, jak jsem psal v jiném vlákně.. start OC může urychlit zavedení nových fíčur,, o kterých se už hodně dlouho mluví...
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 19:33

wabicek napsal/a:
no me v pohode staci gcvote :) funguje dobre uz dlouho

jasně, těch systémů je řada, ale když bude jeden jednotný a pod hlavičkou GS, bude to jistě lepší.

... k čemu je zdejší systém hodnocení? Nějak jsem přínos nepostřehl. Bohužel.
  • 0

#7 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 19:36

sobikovi napsal/a:
jj, jak jsem psal v jiném vlákně.. start OC může urychlit zavedení nových fíčur,, o kterých se už hodně dlouho mluví...


Souhra nahod, GS to planoval radu mesicu pred garminim OC. Nemyslim si ze je to nejak ovlivnilo. Navic OC neni v USA ani trochu popularni, takze nejaky OC groundspeak opravdu neresi.
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 19:45

He he, jak se cely roky nic poradnyho nedeje a behem tydne takovych novinek. Tomu rikam doslova nahoda :D:D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 19:47

S474N napsal/a:
He he, jak se cely roky nic poradnyho nedeje a behem tydne takovych novinek. Tomu rikam doslova nahoda :D:D:D


GS nadeluje pod stromecek, nic divneho. ;);):D
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 20:05

Ten systém hodnocení je jednodušší, ale mohl by fungovat. U keše se bude zobrazovat počet zařazení mezi favority...
  • 0

#11 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 20:10

Po teto nadilce se jen "bojim" dne, kdy oznami navrat virtualek. GS s tim totiz uz podle neoficialnich vyjadreni pocita, otazka tedy je, jak to bude vypadat.
  • 0

#12 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 20:26

sobikovi napsal/a:

wabicek napsal/a:
no me v pohode staci gcvote :) funguje dobre uz dlouho

jasně, těch systémů je řada, ale když bude jeden jednotný a pod hlavičkou GS, bude to jistě lepší.

... k čemu je zdejší systém hodnocení? Nějak jsem přínos nepostřehl. Bohužel.

OT: už se těšim, až budeš při každé zmínce o hodnocení tady prudit proč je na gc.cz, když jediné pravé je to na gc.com. A přitom tys ho pořád chtěl, já ne :-)
  • 0

#13 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 20:34

pepa.z.pocernic napsal/a:
OT: už se těšim, až budeš při každé zmínce o hodnocení tady prudit proč je na gc.cz, když jediné pravé je to na gc.com. A přitom tys ho pořád chtěl, já ne :-)


No aspon to budes moci odstranit a ulevit nepatrne servru. Samozrejme nebude-li stale zajem. ;);)
  • 0

#14 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 20:36

Jen by me zajimalo, zda GS pocita s necim jako je PQ podle hodnoceni kesi. Aby si clovek dokazal vyfiltrovat kvalitni kesky. I kdyz nemam strach, ze by se mene kvalitni prestaly hledat. Body jsou body, to bude platit stale.
  • 0

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 23:33

Spíš by mě zajímalo, jestli neplánuje nějaké zařazení hodnocení z GCVote, protože znovu hodnotit všechny kešky co jsem už jednou hodnotil určitě nebudu. Zase na druhou stranu je škoda nepřevést hodnocení z ostatních systémů...
  • 0

#16 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2010 - 23:48

Roman_Jaromer napsal/a:
Spíš by mě zajímalo, jestli neplánuje nějaké zařazení hodnocení z GCVote, protože znovu hodnotit všechny kešky co jsem už jednou hodnotil určitě nebudu. Zase na druhou stranu je škoda nepřevést hodnocení z ostatních systémů...


Tak o tom bych pochyboval, prece jen tech systemu je plno a uz tak, to hodnoceni nebude uplne jednoduche implementovat, si myslim. Takze opetovne hodnoceni je asi nutne, bude-li mozne. Treba to hodnoceni vztahnou jen na Found It log, a pak bude mozne hodnotit jen nove nalezene kese.
  • 0

#17 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 0:45

k-lord napsal/a:
Jen by me zajimalo, zda GS pocita s necim jako je PQ podle hodnoceni kesi. Aby si clovek dokazal vyfiltrovat kvalitni kesky.


To při použitém systému asi moc k ničemu nebude.
Podle v úvodu citované noticky akorát bude možnost "lajkovat" některé kešky podobně, jako když na atlase hub dáš "to se mi líbí".

Jakou to bude mít vypovídací hodnotu?
Co se stane, když vedle sebe postavím multinu v horách s dvaceti nálezy a proti tomu nějakou snadno dostupnou pixlu s tisícovkou nálezů? I kdyby se první líbila polovině nálezců a druhá jen setině, podle "hodnocení" na tom budou obě stejně.
Výstupu zdejšího hodnocení (nebo podobného gcvote) to nesahá ani po kotníky.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#18 LuLaMO

LuLaMO

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 6:45

Me staci se podivat do komentaru u kesky. A pokud vidim treba jen TFTC nebo diky za kesku tak uz do predu tusim ze to asi nejaka extra zajimava kes nebude. Ale pokud jsou komentare aspon par nadcenich vet, tak to je pak hned jina. A obvikle to plati na 95%.
  • 0

#19 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 7:35

PaWcz napsal/a:

k-lord napsal/a:
Jen by me zajimalo, zda GS pocita s necim jako je PQ podle hodnoceni kesi. Aby si clovek dokazal vyfiltrovat kvalitni kesky.


To při použitém systému asi moc k ničemu nebude.
Podle v úvodu citované noticky akorát bude možnost "lajkovat" některé kešky podobně, jako když na atlase hub dáš "to se mi líbí".

Jakou to bude mít vypovídací hodnotu?
Co se stane, když vedle sebe postavím multinu v horách s dvaceti nálezy a proti tomu nějakou snadno dostupnou pixlu s tisícovkou nálezů? I kdyby se první líbila polovině nálezců a druhá jen setině, podle "hodnocení" na tom budou obě stejně.
Výstupu zdejšího hodnocení (nebo podobného gcvote) to nesahá ani po kotníky.

No, já bych tak kategorický v odsuzování nebyl a vyčkal výsledků, protože to tak nefunkční být nemusí.
1) píšou o tom, že jako oblíbené si budeš moci označit jen nějaký část nálezů, takže si to lidi budou šetřit a na tyhle masovky s tím nemusí plýtvat.
2) i kdyby na tom byly v počtu hlasů stejně, čemu to vadí? Nejde přece o soutěž v počtu hlasů. A lidi snad mají mozek aby věděli, že to hodnocení je vždy v nějakém kontextu (místo, počet nálezů, typ keše,...). A když si někdo bude chtít vyfiltrovat kvalitní multiny někde v horách, tak ho sebelíp hodnocená keš ve městě nebude zajímat a tudíž mu její hodnocení může být ukradený. Někdy mám pocit a bylo to i když se řešilo hodnocení na gc.cz, že v okamžiku, kdy se spustí hodnocení, tak si někteří myslí, že je to ta jediná informace co o keši mají a že pak každý hledá kešky podle počtu hlasů. Je to jen jedna informace z mnoha. A když někdo vidí, že se jedna keš líbila procentu nálezců a druhá polovině a považuje je automaticky za stejně hodnotné jenom proto, že je to v absolutních číslech stejný počet hlasů, tak tam bych chybu v systému hodnocení neviděl.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 8:30

Ja vidim problem toho hodnoceni na gc.com zcela jinde... No co myslite, bude informace o poctu hodnoceni v datech z PQ? Kdyz ne, tak uz tuplem nebude ani nejake volne dostupne API, pres ktere by slo to hodnoceni cist...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama