Přejít na obsah


Fotka

TB Pongo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2006 - 22:01

Prosím kačera, který vložil TB Pongo do keše Brnky o jeho zalogování. Mám ale pocit, že už ho nezalogoval předchozí držitel...
Do vyřešení si ho nechám u sebe, aby nevznikaly další zmatky:-)
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2006 - 22:41

Prosím kačera, který vložil TB Pongo do keše Brnky o jeho zalogování. Mám ale pocit, že už ho nezalogoval předchozí držitel...
Do vyřešení si ho nechám u sebe, aby nevznikaly další zmatky:-)

Zatracenej Beda Trávníček :-(
Poslednich 14 dni jsem, jen já narazil na 3 renoncy u začátečníků :-(

  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2006 - 23:00

Zatracenej Beda Trávníček :-(
Poslednich 14 dni jsem, jen já narazil na 3 renoncy u začátečníků :-(

My dnes na dva
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2006 - 23:02

Zatracenej Beda Trávníček :-(
Poslednich 14 dni jsem, jen já narazil na 3 renoncy u začátečníků :-(

Napodobne... Nastava asi obdobi zmatku. Znamena to asi vsechno vsude radeji polopatisticky psat, takze asi ani nepustit brouka do sveta bez dukladneho popisu...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 14:30

Zatracenej Beda Trávníček :-(
Poslednich 14 dni jsem, jen já narazil na 3 renoncy u začátečníků :-(

A kolika začátečníkům si pomohl? Nebo jim vysvětlil jak se věci mají?
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2006 - 23:06

Napodobne... Nastava asi obdobi zmatku. Znamena to asi vsechno vsude radeji polopatisticky psat, takze asi ani nepustit brouka do sveta bez dukladneho popisu...


Škoda, že nemá každý svého Velkého učitele, jako mám já....
No uvidíme, Pongo budu opatrovat a snad se to brzy vyjasní...
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2006 - 10:27

Napodobne... Nastava asi obdobi zmatku. Znamena to asi vsechno vsude radeji polopatisticky psat, takze asi ani nepustit brouka do sveta bez dukladneho popisu...


  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 15:34

A kolika začátečníkům si pomohl? Nebo jim vysvětlil jak se věci mají?

pravda je, ze na gc.cz o TB moc nenajdu, stalo by za to spisat nejaky navod, ako na to...
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 23:21

A kolika začátečníkům si pomohl? Nebo jim vysvětlil jak se věci mají?

Oběma, co jsem mi ozvali zpět.
Správné zalogování vyzvednutého a uloženého TB bez čísla na několik pokusů, než to bylo dobře ...
Ten druhý měl alespoň napsané číslo ...

  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2006 - 23:23

Škoda, že nemá každý svého Velkého učitele, jako mám já....No uvidíme, Pongo budu opatrovat a snad se to brzy vyjasní...

Pokud se nikdo neozve, tak si ho grabni k sobě a pošli ho dál ...

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 15:35

pravda je, ze na gc.cz o TB moc nenajdu, stalo by za to spisat nejaky navod, ako na to...

stacilo by prelozit do cestiny tuto stranku :)
http://www.trenkler.cnet.sk/gc/tb.htm
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2006 - 23:32

Pokud se nikdo neozve, tak si ho grabni k sobě a pošli ho dál ...

Pár dní počkám a pak Tě asi poslechnu
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 16:18

stacilo by prelozit do cestiny tuto stranku :)http://www.trenkler.cnet.sk/gc/tb.htm

Track Travel Bugs (Sledujeme Travel bugy)

Travel Bug (dále jen TB) je libovolný předmět, který je možné sledovat na jeho cestách pomocí čísla na kovovém štítku (Tag), který je připevněný k TB.Tento štítek je možné koupit v internetových obchodech.
Pokud v některé keši najdete TB a vezmete si ho, je třeba na stránce Geocaching.com provést zápis.

Zde je obrázek s popisem stránky.

Na štítku najděte šestimístné číslo a zadejte ho na stránce vpravo nahoře. Dostanete se na stránky konkrétního TB.
Po jménem TB jsou následující informace:

Owner Vlastník TB
Released Kdy byl TB "vypuštěný" do oběhu
Origin Odkud TB pochází
Recently spotted  Kde byl naposled spatřen
Current GOAL Aktuální cíl
About this item Popis TB
Visit the gallery Fotky

Dále můžete zjistit, jakou vzdálenost už TB urazil a podívat se na mapu jeho putování (View Map). Každý TB má úkol či cíl (Current Goal), který mu vymyslel autor. Například kam má cestovat, které země má navštívit ...

Nalezení TB zapíšete vpravo nahoře - Found it? Log it! (Našli jste? Zapište ho!) Vyberte si typ zápisu - Retrieve from XXX (Vyzvednuto z XXX - konkrétní keše), anebo Grab it from somewhere else (Vyzvednuto z jiněho místa - například tehdy, když jste našli TB, který nebyl v dané keši zapsaný) anebo jen Write note (Zapsat poznámku). Ve chvíli, kdy zapíšete vyzvednutí TB, systém vám bude při každém nalezení další keše nabízet vložení tohoto TB do dané keše. Dále doplňte datum zápisu a libovolný doprovodný text. Na stránce TB se ještě nachází možnost sledování daného TB (Watch This TB - vpravo nahoře), pokud tuto možnost zvolíte, budete dostávat e-maily vždy, když se TB přesune anebo někdo jiný vloží poznámku.


  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 8:36

Tak se nam to pekne rozviji kam nema. Dryjak me upozornil, ze na nasi Barokni Lyse je jeste uveden coin Czech Jarouch IV. a v papirovem logu je od nekoho zminka, ze si jej vyzvedl, ovsem na webu vubec neni zalogovan, natoz aby odlogoval coin. Zajdu tam a pokusim se zjistit kdo to byl. Taky jsem psal jiz dvema kacerum, kteri byli pri vyzvednuti TB Party Wolf z Trosek. Stale tam visi a oni neodpovidaji. To nam ten Beda pekne zavaril. Mam pocit, ze novi kaceri pramalo vedi o mechanismu logovani o TB apod.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 16:49

super, rychla reakcia, poprosil som Honzu aby to dal na uvodnu stranku (este tam treba doplnit aj veticku o geocoinoch)
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 23:27

Track Travel Bugs (Sledujeme Travel bugy)

......

Obzvláště bych zdůraznil potřebnost čísla vyraženého na daném TB, Geocoinu a dalších trasovatelných předmětech.

  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 10:24

Tak se nam to pekne rozviji kam nema. Dryjak me upozornil, ze na nasi Barokni Lyse je jeste uveden coin Czech Jarouch IV. a v papirovem logu je od nekoho zminka, ze si jej vyzvedl, ovsem na webu vubec neni zalogovan, natoz aby odlogoval coin. Zajdu tam a pokusim se zjistit kdo to byl. Taky jsem psal jiz dvema kacerum, kteri byli pri vyzvednuti TB Party Wolf z Trosek. Stale tam visi a oni neodpovidaji. To nam ten Beda pekne zavaril. Mam pocit, ze novi kaceri pramalo vedi o mechanismu logovani o TB apod.

Tak, tak, už jsem také psal dvěma nováčkům, kteří sice do logu zapsali, že si odnesli TB, ale virtuálně ho nevyzvedli a zatím se to obešlo bez jejich reakce, ale také jsme začínali, bude to chtít hodně trpělivosti.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 13:20

Taky jsem psal jiz dvema kacerum, kteri byli pri vyzvednuti TB Party Wolf z Trosek. Stale tam visi a oni neodpovidaji. To nam ten Beda pekne zavaril. Mam pocit, ze novi kaceri pramalo vedi o mechanismu logovani o TB apod.

Yuci je holt novacek (s bedou nema nic spolecneho). Nevim co te vede k tomu hned se do kazdeho navazet. Kazdy neni 24 hodin pripichnuty k netu. Navic neni pravda ze by jej Yuci nezalogoval, pouze to udelal blbe (staci se podivat do logu u TB).
Mozna by nebylo od veci zde nekde zverejnit navod jak nakladat s TB v cestine. Vim ze se to jiz resilo v jinem vlakne, kde tato zalezitost byla docela odbyta. Na jednu stranu chapu snahu uchranit geocaching pred kdejakym floutkem (kdo chce uz ted najde dostatek informaci), na tu druhou bude dochazet k takovimdle zmatkum pri kazde "popularizacni" vlne. Howgh
Ali
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 17:23

super, rychla reakcia, poprosil som Honzu aby to dal na uvodnu stranku (este tam treba doplnit aj veticku o geocoinoch)

Podle mého by bylo nejjednodušší dát na úvodní stránku odkaz na http://cs.wikipedia....wiki/Geocaching a tam pak můžeme všichni postupně přidávat další informace.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2006 - 10:35

Tak, tak, už jsem také psal dvěma nováčkům, kteří sice do logu zapsali, že si odnesli TB, ale virtuálně ho nevyzvedli a zatím se to obešlo bez jejich reakce, ale také jsme začínali, bude to chtít hodně trpělivosti.

Horší případ by byl kdyby si doma dělali sbírku TB a mincí ;-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama