Přejít na obsah


Fotka

Jak na server


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
21 odpovědí na toto téma

#1 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 14:32

Ahoj, mám menší problém, a potřeboval bych pomoc, popř. nasměrovat na fórum, kde mi pomůžou. Můj problém je, že potřebuji z PC na kterém běží OS XP vytvořit server. PC běží neustále, a po celou dobu je připojen k internetu, a já potřebuji na něm rozběhnout PHP (to bych ještě dokázal), ale co je hlavní, tak potřebuji mu dat internetovou adresu, na kterou by se dalo bez problému dostat. Hlavně potřebuji, aby vše běželo zadarmo, ale pokud je to nějak moc složité, tak využiji cizí hosting, ale tam je omezená kapacita. A potom, ještě takový malý bonus, a to pokud by šlo i nějak jednoduše vytvořit vlastní email (nebo emaily) a to ve tvaru jméno@příjmění.cz. Jen ještě dodám, že v tomto okruhu jsem naprostá lama a pokud je někdo ochoten mi pomoc, tak nejlépe přes ICQ. Předem díky za pomoc VasaM
  • 0

#2 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 14:42

Tak zalezi na docela dosti vecech, treba jestli mas verejnou a statickou IP, to je takovy zaklad...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#3 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 14:43

Můžu doporučit jenom jiné fórum - www.živě.cz :
http://forum.zive.cz...bebcb7337d90454
  • 0

#4 RouLovci

RouLovci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 111 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 14:53

Hlavně nepočítej, že to bude zadarmo. Pokud nehodláš přistupovat na stránky jen přes IP adresu, tak si budeš muset zaplatit minimálně doménu. Podle toho mailu, který bys rád měl, tak by ta doména měla být tvé příjmení.
  • 0

#5 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 14:54

Z toho co pises jsem nepochopil, jaky server vlastne chces, jestli datovy, databazovy apod. Pokud datovy, tak se mi pod Windowsama osvedcil CesarFTP. Pokud bys chtel, aby ti na nem bezely treba webovy stranky a byly pristupny treba z domeny vasam.cz, tak si tuto domenu musis pronajmout a presmerovat ji na patricnou IP adresu (bud tveho PC, kde bezi napr. jiz zmineny FTP server - v tom pripade by ale chtelo, aby PC bezel nonstop, preci jen server, ktery bezi jen obcas je vcelku na prd. Druhou moznosti je presmerovat ji na naky freeserver (ic.cz..), ale tohle reseni je takovy nehezky, free servery jsou vetsinou o dost pomalejsi apod. Nejlepsi reseni je zkratka poridit si domenu a placeny hosting. Osvedcil se mi napr. webdum.com. Za 550Kc na rok mas *.cz domenu, hosting a myslim, ze 30 emailu ve formatu cokoliv@tvojedomena.cz Snad ti moje odpoved pomuze
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#6 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 15:03

Jde o datovy server, s pouze soukromim pristupem. Jeden PC zaznamenava data, ty uklada na HDD, diky tomu bezi nonstop. PC je pripojen do site, bohuzel nevim druh pripjeni. A ja potrebuju to rozchodit, aby se z jakehokoli pocitace dalo dostat na ty data (přes prohlížeč), ale pokud je to něco složitho, tak mám ještě jedno řešení a to přeposílaní dat přes FTP na nějaký hosting (tak to mám udělaný teď) Ten email byl pouze bonus, takže to vypadá, že se spokojím s tím co mám. Jen mě napadlo, zda by se nedalo využít to, že ten PC má vlastní HDD a nonstop provoz. Zjednodušilo by se to o přeposílání dat a pak ještě následné mazání, protože kapacita hostingu je omezena na 500MB, ale to mělo stačit.
  • 0

#7 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 15:07

Mam taky jedno celkem prijatelne reseni, ale zatim vubec netusim jaka je podpora pro XP. Zkus si na webu najit neco o dynamicke dns. Ja to mam na linuxu a funguje to skvele. ddns funguje cca takto: Internetovy provider ti prideli IP adresu. Na tvem pocitaci bezi demon, ktery v tu chvili kontaktuje ddns server a tu IP adresu prideli tam zaregistrovane domene. Napr. na dyndns.com si muzes zdarma takovou domenu zaregistroat :)).
  • 0

#8 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 15:08

Ber to takhle, pokud se chces dostat k datum odkudkoliv, tak Ti staci obyc FTP server, coz je prace na 3 minuty - pod linuxem dokonce na 30 vterin. Jedine omezeni je to, ze ten PC musi byt videt z venci. Takze otazka zni jake mas doma pripojeni.....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#9 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 15:19

I bez statické IP adresy by to šlo řešit např. Dropboxem www.dropbox.com. Vybraná složka na tvém PC se automaticky synchronizuje na webové úložiště (v základu zdarma něco přes 2 GB prostoru) a lze k tomu pak přistupovat přes web odkudkoliv. Vlastní mailové adresy to ale neřeší.
  • 0

#10 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 15:42

Email si zrob na google apps.
Jsem spokojen a je to zdarma

http://www.google.co...ness/index.html

Ještě by mne zajímalo jaké máš připojení.
Jestli jsi připojený přes nějakou agregovanou linku, a jestli máš pomalý upload, tak bych tady na to celkem zapoměl a šel na nějaký free hosting.
Doporučuji kouknout na endora.cz

Jinak domenu bych chvilku počkal :-)
Já mám sice .EU doménu ale stále mě nějakých 57 Kč.
Sleduj http://www.akcnidomeny.cz/ a počkej na nějakou akci.
Pokud chceš vyloženě koncovku .CZ tak to bude dražší.
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#11 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 16:36

Už je to pár let co jsem tyhle věci řešil :D takže nevím jak vše postoupilo, ale podle toho co jsem pochopil z tvých požadavků se jedná o přístup dat i momo lokální síť (z kteréhokoliv počítače skrze internet). Pokud je nutné využité PHP, tzn. běžného klasického webu, tak budeš potřebovat něco ve stylu Apache, pak samozřejmě samotné PHP + případně nějakou databázi (MySQL a pod.). Samozřejmě je vhodné, jak tu už bylo uvedeno, doména (vhodnost statické IP adresy). Největší problém bych viděl v konfiguraci Apache/PHP/DB tak, aby vše běželo podle představ a hlavně bezpečně. Nevím jak dnes, ale v mých začátcích (minulé století :D) jsem při prvním spuštění web. serveru do dvou dnů koukal na kompletně nabouraný server :D. Každopádně se připrav na hodně času/nocí nad studiem problematiky a testování (nejlépe lokálně, pak to teprve pustit ven). Nevím přesně na co to potřebuješ a jak moc dat tam poteče, ale když si spočítáš kolik "propáliš" elektřiny non stop puštěným PC + čas investovaný do konfigurace (i když zkušenosti k nezapalacení) tak bych si našel hosting u některé lešpí společnosti. Já mám nyní jednu doménu u jedné z prestižnějších firem (žádné tropické ovoce :) a chtějí za měsíc od 30-179,-. Když si zaplatíš druhý nejlepší hosting, bratru za 80,-/měsíc, tak máš v ceně 6GB prostoru 500MB pro databáze 2,5GB pro maily neomezený traffic, maily, ftp a další speciality. Nic neřešíš, jede spolehlivě a bez starostí. ;)
  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 17:17

Jestli jde o zaznamenávání dat, tak cizí hosting nemusí být to pravé.

V každém případě, začal bych připojením - v první řadě jaká je IP adresa a kudy jsi připojen. Asi by bylo nejjednodušší použít v příkazovém řádku příkaz tracert, například

tracert nix.cz

a svou IP adresu zjistíš příkazem

ipconfig

Pak se dá odhadnout kudy tečou data k tobě a od tebe. Vše ostatní co zde bylo psáno je jen spekulace vycházející z určitých předpokladů.
  • 0

#13 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 18:41

Poičítač poběží nonstop i kdyby z něj server nebyl, takže pálení elektřiny se nesníží. Aby se to ujasnilo, tak PC bude zaznamenávat pomocí programu snímky ze dvou průmyslových kamer (vše je složeno a funguje, PC momentálně leží vedle mně). Bohužel internet nemohu zjistit, protože PC bude ´=uplně jinde a zatím není pořízen router, abych ho vůbec mohl připojit. Hosting jsem si zajistil na webzdarma.cz. Udělal jsem si tam dvě adresy což je 1GB prostoru, a u snímku který má max 25kB by to mohlo stačit, takže to asi zatím nechám takto. Díky všem za rady VasaM
  • 0

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 21:19

Nevím, čeho tím dosáhneš. Přečetl sis podmínky používání WZ ? Chtějí prodávat reklamu a to znamená, že chtějí aby se na ty stránky občas přistupovalo a to ne jenom z jedné IP adresy. A aby tam byl nějaký relevantní obsah... Z těch kamer to tam budeš posílat jak ? Píšeš něco o routeru - vidíš, to je už jedna z informací, které jsme od tebe páčili hned od začátku. Slušnější routery (nikoliv Zyxel) umějí udělat i cestu dovnitř takže můžeš počítač nebo zařízení za nimi mít k dispozici odkudkoliv.
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 21:32

Mel bych pro tebe jedno reseni, pokud mas vlastni domenu, tak si ji zahostuj na www.pipni.cz, kde je hosting gratis a nebudes muset resit ostatni veci.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 21:40

A pokud nemáš, stojí 240Kč/rok
  • 0

#17 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 22:06

Uz Ti to tady nekdo psal - pokud chces jen ukladat soubory na disk a mit je pristupny pres internet, pripadne synchronizovat na jinej komp, pouzij DropBox. Na startu mas 2GB mista a takovym vyuzitim rozhodne nebudes porusovat podminky - jako bys je porusoval na wz.cz. Kdyztak posli adresu, poslu Ti pozvanku a dostanes 256 MB navrch.

A hlavne - kdyz se na neco ptas, tak to detailne vysvetli - pak tady chudaci diskutujici ve snaze Ti pomoct vymejslej strasny ptakoviny.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#18 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 22:07

hplus napsal/a:
diskutujici vymejslej strasny ptakoviny.


ja myslel, ze od toho tady to forum je :)
  • 0

#19 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 22:11

zLOST napsal/a:
ja myslel, ze od toho tady to forum je :)

Mas recht - tohle forum tady je od pokladani neuplnych az nesmyslnych dotazu a nasledne pak neprimerenych a puvodni dotaz zcela mijejicich reakci.

Akorat za mejch mladejch let to tak nebylo, tak me to obcas rozcili. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#20 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2010 - 10:52

Jen jedna poznámka na okraj - Windows XP mají omezený počet připojení zvenčí na 10 - ale to v tomto případě asi nehraje roli
  • 0
Monte




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama