Přejít na obsah


Fotka

Suvenýry pro české kraje - co na nich?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
103 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 9:37

Jelikož hlasování na foru GS vypadá velice slibně (i když asi hranice 2000 hlasů nedosáhneme) a už tady bují optimismus, že budeme mít suvenýry pro jednotlivé kraje ČR obdobně jako má Německo již vydávané suvenýry pro spolkové země je na čase otevřít nové vlákno...

Je řada otevřených otázek:
- budeme mít skutečně suvenýry pro kraje nebo jen Telč?
- kolik bude pohlednic? 14 nebo 3?
- budeme moci navrhovat co na suvenýru bude? Sutechu?

Vycházejme z předpokladu, že bude 14 suvenýrů pro jednotlivé kraje. Suvenýr by měl stejně jako pohlednice z cest jednoznačně vystihovat to, co je pro daný kraj typické.

Nějaký seznam návrhů již Sutech na GS poslal. Mohl by jej sem dát pro první náměty...
  • 0

#2 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 9:49

Stredocesky by mohl mit treba Kutnou horu a nejak bych tam dal i tu iluminaci, kdyz uz jsem ji konecne koupili... http://www.kr-stredo...0ccfa6cdec4.jpg
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#3 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 9:49

...pro Jižní Moravu určitě něco z jihu - třeba vinohrady nebo vinné sklepy :)
  • 0

#4 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 9:57

nosferatu XIII. napsal/a:
Stredocesky by mohl mit treba Kutnou horu a nejak bych tam dal i tu iluminaci, kdyz uz jsem ji konecne koupili...
http://www.kr-stredo...0ccfa6cdec4.jpg


To bereš moc vážně, celý ty suvenýry - já jsem jednoznačně pro Hrabalovu Hájenku v Kersku!!! :D:D Nejlíp se šípkovou! ;)
  • 0
Retired slowcacher

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:05

Středočeský kraj bude oříšek, je nejrozsáhlejší a pamětihodností je tam hromada - Kutná Hora, Karlštejn, Brdy, Polabí, Kladno, Stará Boleslav, Blaník, Český ráj, Říp...

Praha - Karlův most a panorama Hradčan, Národní divadlo, Vyšehrad, Orloj, "Praha stověžatá"
  • 0

#6 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:08

wmh napsal/a:

nosferatu XIII. napsal/a:
Stredocesky by mohl mit treba Kutnou horu a nejak bych tam dal i tu iluminaci, kdyz uz jsem ji konecne koupili...
http://www.kr-stredo...0ccfa6cdec4.jpg


To bereš moc vážně, celý ty suvenýry - já jsem jednoznačně pro Hrabalovu Hájenku v Kersku!!! :D:D Nejlíp se šípkovou! ;)


no jo, ale jak pak budes takovymu deutsche freunde vysvetlovat, proc je tam mirne zchatrala drevena stavba o ktere nikdy nikdo na zapad od Ase (az asi na par uteklych ceskych bratri) neslysel...:)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#7 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:08

wmh napsal/a:

nosferatu XIII. napsal/a:
Stredocesky by mohl mit treba Kutnou horu a nejak bych tam dal i tu iluminaci, kdyz uz jsem ji konecne koupili...
http://www.kr-stredo...0ccfa6cdec4.jpg


To bereš moc vážně, celý ty suvenýry - já jsem jednoznačně pro Hrabalovu Hájenku v Kersku!!! :D:D Nejlíp se šípkovou! ;)

...se zelím...:D
  • 0
Vložený obrázek

#8 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:12

wmh napsal/a:

nosferatu XIII. napsal/a:
Stredocesky by mohl mit treba Kutnou horu a nejak bych tam dal i tu iluminaci, kdyz uz jsem ji konecne koupili...
http://www.kr-stredo...0ccfa6cdec4.jpg


To bereš moc vážně, celý ty suvenýry - já jsem jednoznačně pro Hrabalovu Hájenku v Kersku!!! :D:D Nejlíp se šípkovou! ;)


Jojo a pro ústecký kraj velkorypadlo, siluetu Prunéřovských elektráren nebo nějaké chemičky :D
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:12

Jižní Čechy - tam jsou rybníky v rovině i Šumava a Kleť, Budějovice, Hluboká, Krumlov i Tábor (a další), bude se muset vybrat.
  • 0

#10 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:22

dachmh napsal/a:

wmh napsal/a:

nosferatu XIII. napsal/a:
Stredocesky by mohl mit treba Kutnou horu a nejak bych tam dal i tu iluminaci, kdyz uz jsem ji konecne koupili...
http://www.kr-stredo...0ccfa6cdec4.jpg


To bereš moc vážně, celý ty suvenýry - já jsem jednoznačně pro Hrabalovu Hájenku v Kersku!!! :D:D Nejlíp se šípkovou! ;)

...se zelím...:D


Konecne je to venku. Ja taky se sipkovou. Panove a co kdybychom tam zajeli a zase se poprali, ktera je lepsi? A na konec curymuryfuk?
PGG+GGM=Kaceri Kersku :D
  • 0

#11 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:29

v&f family napsal/a:

dachmh napsal/a:

wmh napsal/a:

nosferatu XIII. napsal/a:
Stredocesky by mohl mit treba Kutnou horu a nejak bych tam dal i tu iluminaci, kdyz uz jsem ji konecne koupili...
http://www.kr-stredo...0ccfa6cdec4.jpg


To bereš moc vážně, celý ty suvenýry - já jsem jednoznačně pro Hrabalovu Hájenku v Kersku!!! :D:D Nejlíp se šípkovou! ;)

...se zelím...:D


Konecne je to venku. Ja taky se sipkovou. Panove a co kdybychom tam zajeli a zase se poprali, ktera je lepsi? A na konec curymuryfuk?
PGG+GGM=Kaceri Kersku :D

Tak to už jsou tři hlasy, to je už nějaká síla, kdo dá víc...:D:D:D
  • 0
Vložený obrázek

#12 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:29

v&f family napsal/a:

To bereš moc vážně, celý ty suvenýry - já jsem jednoznačně pro Hrabalovu Hájenku v Kersku!!! :D:D Nejlíp se šípkovou! ;)


...se zelím...:D


ja prosim radsi SE ZELIM!

Celej ten humbuk okolo suvenyru mi prijde absolutne zbytecnej! K cemu nejaky suvenyry!? ... :(
  • 0

#13 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:33

[quote]sobikovi napsal/a:
Středočeský kraj bude oříšek, je nejrozsáhlejší a pamětihodností je tam hromada - Kutná Hora, Karlštejn, Brdy, Polabí, Kladno, Stará Boleslav, Blaník, Český ráj, Říp...[quote]

Nechci být hnidopich, ale Říp je Ústecký kraj.
Když už jsme u toho, tak pro Ústecko bych se obešla bez industriálu-Chceme sem pozvat lidi, ne? Tak proč jim servírovat zničenou přírodu. Taky bych tam nedávala pískovce-mám takový dojem, že je má Sasko, no a mít dva podobný, no nevím...
Napadá mě třeba Střekov u ústí, Říp nebo štok žateckého chmele.
  • 0

#14 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:34

hele a co vyjít ze znaků krajů jako to mají právě Němci? Jinak ona Telč jako národní suvenýr je podle mne ujetá a málo kdo z ČR se s ní ztotožní... na národní bych jednoznačně dal dvojocasého lva na červeném štítě a do pozadí obě orlice...
  • 0

#15 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:35

@milda] egobooster :)
  • 0

#16 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:35

dachmh napsal/a:

v&f family napsal/a:

dachmh napsal/a:

wmh napsal/a:

nosferatu XIII. napsal/a:
Stredocesky by mohl mit treba Kutnou horu a nejak bych tam dal i tu iluminaci, kdyz uz jsem ji konecne koupili...
http://www.kr-stredo...0ccfa6cdec4.jpg


To bereš moc vážně, celý ty suvenýry - já jsem jednoznačně pro Hrabalovu Hájenku v Kersku!!! :D:D Nejlíp se šípkovou! ;)

...se zelím...:D


Konecne je to venku. Ja taky se sipkovou. Panove a co kdybychom tam zajeli a zase se poprali, ktera je lepsi? A na konec curymuryfuk?
PGG+GGM=Kaceri Kersku :D

Tak to už jsou tři hlasy, to je už nějaká síla, kdo dá víc...:D:D:D


Souhlas. Popijeme, popereme se, předám čestné uznání za BF Nymburk a celé to pracovně nazveme: Setkání za účelem propagace ryze středočeského suvenýru - Hrabalova Hájenka v Kersku (varianta šípek/zelí).
Myslím si, že spojená lobbistická síla všech členů a přátel PGG+GGM bude dostatečným důkazem o správnosti zvoleného suvenýru.
Kačeři Kersku! Čurymuryfuk!
  • 0
Retired slowcacher

#17 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:36

[quote]Evca.N napsal/a:
[quote]sobikovi napsal/a:
Středočeský kraj bude oříšek, je nejrozsáhlejší a pamětihodností je tam hromada - Kutná Hora, Karlštejn, Brdy, Polabí, Kladno, Stará Boleslav, Blaník, Český ráj, Říp...[quote]

Nechci být hnidopich, ale Říp je Ústecký kraj.
Když už jsme u toho, tak pro Ústecko bych se obešla bez industriálu-Chceme sem pozvat lidi, ne? Tak proč jim servírovat zničenou přírodu. Taky bych tam nedávala pískovce-mám takový dojem, že je má Sasko, no a mít dva podobný, no nevím...
Napadá mě třeba Střekov u ústí, Říp nebo štok žateckého chmele.[/quote]
Pokud přírodnina, tak proč ne Pravčická brána? Nemyslímsi, že by jste tam měli něco výraznějšího...
  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:46

Nakonec to stejně rozhodnou Američané a budeme tam mít moře.
  • 0

#19 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:50

mirotiro napsal/a:
Pokud přírodnina, tak proč ne Pravčická brána? Nemyslímsi, že by jste tam měli něco výraznějšího...

Taky bych byl pro Pravčickou. (nebo to velkorypadlo :D )
  • 0

#20 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2010 - 10:51

mpik napsal/a:
Nakonec to stejně rozhodnou Američané a budeme tam mít moře.


Toho se bojím od začátku... jak padl návrh Telč... sice je v Unesco, ale nemyslím si, že by to bylo místo, které by mělo zastupovat celou ČR...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama