Přejít na obsah


Fotka

Trasování průběhu pluginu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 18:30

Chtěl bych se zeptat, zda je existuje nějaká možnost trasování průběhu pluginu? Upravuji si nějaký standardní plugin a chtěl bych si průběžně zobrazovat třeba jeho průběh, stav některých proměnných apod. Díky předem za radu.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 19:14

tak to nejde, ale tuto myslenku uz nosim nejakou dobu v hlave. nejvetsi problem bude, ze z toho kouka strasne moc prace kolem GUI takoveho trasovatka. takze to zatimresim tak, ze si proste obrahy promennych, ktere chci takto sledovat, zapisuji do pomocneho souboru.
  • 0

#3 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 20:07

ten zápis do pomocného souboru se dělá jak? mě by to moc pomohlo, třeba zjistit, zda jsou správně naplněné proměnné s cestou k souboru a podobně. Nejlépe zapnout v Template a pak při volání INCLUDE_TEMPLATE .\script\BadgeGen\Template_BadgeGen.cfg si někam zapsat průběh. Přes veškerou snahu se mi zatím nepodařilo tento doplněk zprovoznit :(.
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 20:16

Hee, obavam se, ze Haluma mluvil o pluginu do GG, zatimco ty o pluginu do GgStatu. Ale pro tebe bych nejake reseni mel, alespon pro pripad pluginu GgsExpr. Existuje totiz prikaz DEBUG, ktery zapina ladici vypisy v prubehu zpracovani. Nevypisuje to tedy uplne vsechno, ale k necemu by se ti to hodit mohlo.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 20:25

jaj, plugin pluginu, to se nám to zamotává. časem bych to chtěl dořešit, v čem je zádrhel, zda opravdu v přístupových právech (ačkoliv jsem admin ve Win7) k databázi či někde "po cestě". koukám, že ladění nebude jednoduché. dík za pomoc
  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 20:56

Ne, to neni plugin pluginu. GgStat neni plugin, je to samostatny program, ktery lze pouzit mimo GG (i kdyz na jeho databazi). GgsExpr je plugin do toho samostatneho programu. Chces ladit tu obcas nepristupnou databazi? To je ale problem asi nekde trochu hloubeji. Databazi otevira modul perlu a ten hlasi chybu. Ale na druhou stranu tento plugin lze spoustet i mimo GgStat :-) a neni problem jej spustit primo z perloveho zdrojaku, klidne ti ho poslu (kdyz mi slibis, ze me nebudes kamenovat - alespon ne verejne :) - za to, jak je to napsany).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 22:00

gord napsal/a:
a neni problem jej spustit primo z perloveho zdrojaku, klidne ti ho poslu (kdyz mi slibis, ze me nebudes kamenovat - alespon ne verejne :) - za to, jak je to napsany).

což o to, kamenovat nehrozí, jen abych pochopil, jak se to spouští a chybové hlášky se týkaly vlastního GGstatu, nikoliv perlu :)
  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 22:22

Spousti se to snadno: ggsExpr.exe -c soubor_se_sablonou. Jen do te sablony jeste musis doplnit nastaveni promennych, ktere normalne predava GgStat. Ale to neni problem. Pokud mas zajem, tak jsem na ICQ pripadne na mailu - ted a jeste nejakou chvili budu. A GgStat je taky v perlu :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 23:38

pozorjed napsal/a:
ten zápis do pomocného souboru se dělá jak? mě by to moc pomohlo, třeba zjistit, zda jsou správně naplněné proměnné s cestou k souboru a podobně. Nejlépe zapnout v Template a pak při volání
INCLUDE_TEMPLATE .\script\BadgeGen\Template_BadgeGen.cfg
si někam zapsat průběh. Přes veškerou snahu se mi zatím nepodařilo tento doplněk zprovoznit :(.


a co ti to páchá nebo nepáchá ??
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#10 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 23:41

[quote]DrakMrak napsal/a:
INCLUDE_TEMPLATE .\script\BadgeGen\Template_BadgeGen.cfg
[/quote]
a co ti to páchá nebo nepáchá ??[/quote]
právě že nic, testováním jednotlivých kroků zjištěno, že příkazy create table, insert se neprovedou, a následně se nemá co spočítat. A jak zachytit onu chybou hlášku? Aby to šlo odstranit.
  • 0

#11 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 23:53

[quote]pozorjed napsal/a:
[quote]DrakMrak napsal/a:
INCLUDE_TEMPLATE .\script\BadgeGen\Template_BadgeGen.cfg
[/quote]
a co ti to páchá nebo nepáchá ??[/quote]
právě že nic, testováním jednotlivých kroků zjištěno, že příkazy create table, insert se neprovedou, a následně se nemá co spočítat. A jak zachytit onu chybou hlášku? Aby to šlo odstranit.[/quote]

eeee CREATE TABLE a INSERT mám v sériich a ne v BadgeGen !! tam jsou jen SELECTy pokud vím ale tabulky tam ani netvořím ani neisertuju

jinak na ten problém už se narazilo, že to nejde vytvořit TABULKU ale zatím mi není jasné proč nebo přesněji nemám kde vyzkoušet, že se to děje neb mi to všude funguje...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#12 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2010 - 14:54

HaLuMa napsal/a:
.......
takze to zatimresim tak, ze si proste obrahy promennych, ktere chci takto sledovat, zapisuji do pomocneho souboru.

No, já to vlákno pojmenoval moc sofistikovaně :)
Rozhodně Ti nechci přidělávat práci, úplně mi stačí taky vypisování do souboru, resp. na STDOUT.
Takže mám použít asi StringToFile, co?
K otevření souboru pro zápis těch stringů/informací mám použít co?
  • 0

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 8:42

StringToFile ti prepise soubor textem predavanym v tomto prikazu, nepridava k souboru. To si budes muset zkonstruovat pomoci TFile (nebo podobne) - otevrit, zapsa, zapsat, ... zavrit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 19:13

ja to teda strilim do showmessage(), prijde mi to jednodussi.. napr mam runexec(nakej_brutalne_poskladanej_prikaz_cesty_regexy_no_proste_fuj) a abych zkouk zda to slape tak jen zmenim runexec na showmessage a koukam.. :)
  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 19:17

to mas pravdu, ale ptredstav si, ze tim mistem proleze program 1000 x a aby tudy sel jen parkrat, musel bys ho upravovat a pak vracet zpet. Nebo chces sledovat radu mist. Pak je to otrava to porad odklikavat. Kdyz to vypises do souboru, prustis to a za 2 sekundy mas vypis, ktery muzes dalsi 2 hodiny studovat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 20:57

Já jsem si musel (zatím :() vystačit s showmessage().
Nejsem schopen najít na http://geoget.ararat...hp/user:skripty fci pro dávkové otevření, průběžný zápis a uzavření souboru. Čekal bych to někde v předdefinovaných funkcích - nebo kde to tedy je?
Nemyslím si, že jsem nějaký programátor, ale v GSAKu jsem toto zvládl poměrně snadno. Domnívám se proto, že v GG bych to mohl zvládnout taky.
To gord: zmiňoval jsi nějaký Tfile - to jsem taky nenašel. :(:(
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2010 - 21:32

Muzes to udelat pres TFileStream tridu (popis teto a dalsich standardnich delphi trid lze nalezt tady: http://geoget.ararat...ripty:pascaldoc

Nicmene pokud nejsi zbehly v objektovem programovani, a zaroven pokud toho nezapisujes moc, muzes na to jit jednoduzsi a primitivnejsi cestou. Data si pridavej do pomocne string promenne, a jeji obsah v pravy cas preklop do souboru pomoci funkce stringtofile.
  • 0

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 7:34

Chapu, ze jsi nenasel. Je to standardni soucasti objektoveho Pascalu, proto dokumentace neni na araratu. Zkusim tedy hoooodne zjednodusenou ukazku (bez identifikace procedur, ...)

var  fw:TFileStream;
s:string;
...
fw:=TFileStream.Create('cesta_a_jmeno_souboru',fmCreate or fmShareDenyWrite);
...
fw.write(s,length(s));
...
fw.free;

Je to vysmahnute jen tak od boku, ale jako zaklad by to melo stacit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2010 - 10:31

no nebo v kazdym kroku zachytavani mit
vypis := FileToString(ReplaceString(GEOGET_SCRIPTFULLNAME,GEOGET_SCRIPTNAME,'') + 'script.log')
vypis := vypis + !neco-co-tam-chci-pripsat! + CRLF;
StringToFile(vypis, ReplaceString(GEOGET_SCRIPTFULLNAME,GEOGET_SCRIPTNAME,'') + 'script.log')

ten blabol okolo SCRIPTFULLNAME a SCRIPTNAME nam ziska cestu primo do slozky s prave bezicim skriptem, kde se bude tvorit soubor "script.log"
a pokazdy ten soubor otevreme, prevedeme na string, neco pridame a zase ulozime..
jak to tak vidim, tak by to bylo skoro elegantnejsi udelat jako proceduru :)
plus teda jeste promennou "vypis" je treba deklarovat uplne na zacatku pred vsema tema PluginStart, PluginWork atd..
  • 0

#20 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2010 - 10:33

mikrom: Kdyz log bobtna, hodne, ale hodne to zdrzuje. Takove nacitani nekolik MB velkeho souboru je pekna pruda. Takze tato cesta muze byt pouzitelna, ale chce to zaridit i archivaci logu nebo nejake rotovani.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama