Přejít na obsah


Fotka

TB hrbitovy - a k cemu ??


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 16:52

Nedavno se tu resila vyroba vlastnich geocoinu, nakup trackovatelnych cisel a podobne. U nas existuje hned nekolik TB hrbitovu, ktere jsou pomerne plne - myslim, ze by se jiste nasel nejeden kacer, ktery by venoval nebo prodal trackovatelny kod ztraceneho TB nebo GC. P.S. - Jinak ale nejak nechapu smysl techto hrbitovu - kdyz se TB nebo GC ztrati, tak lze prece snadno vyrobit kopii a opet pustit do sveta. Me se treba ztratil TB3G3JG tak jsem jeho obrazek vytiskl na papir, zalaminoval do folie a opet vypustil do sveta ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 17:33

Mě se ztratily hned dva coiny a na hrbitov jsem je ulozil k vecnemu spanku. Papirove (at uz zalaminovane nebo ne) kopie se mi nelibi a priznam se, ze je dal neposouvam. Proste coin ma svuj zivot, ktery obcas skonci a pak ... Rest In Peace... A trackovatelne cislo taky davat nechci - co kdyby se objevil... ;)
  • 0

#3 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 18:02

Smysl? Tady? Já bych to neřešil :-) Naopak já bych si určitě nezalogoval nebo někam nosil obrázek nějakého coinu. A co třeba virtuální parkoviště, ve kterém parkuje moje auto? :D
Edit: za slovem "neřešil" by měl být obrázkový smajlík, z neznámého důvodu se nezobrazil a proto jsem vložil ručně obyčejného.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 19:47

Já jednou kopii přemístil, ale byl to hnus. A to jenom proto, že putoval z Austrálie a chtěl na Slovensko. Tak se mi toho Australana zželelo.
  • 0

#5 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 20:33

Mě se celkem kopie líbí. Přijde mi to i docela logické ;)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#6 klimmah

klimmah

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 15:22

mě teda osobně docela nasr..., když se můj první TB ztratil hned na druhém místě kam doputoval. Napiště mi někdo co si myslíte o obnovení TB pomocí stejného předmětu jako na originále (naštěstí se dá jednoduše koupit) a copy tagu (druhý plíšek) od toho původního? Zalaminovaný obrázek je mi trochu proti srsti, to bych asi já osobně do světa neposlal, ale chápu vlastníka a jeho rozčarování až naštvání ze ztráty TB nebo GC protože jsem to zažil na vlastní kůži. Dík za radu.
  • 0

#7 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 15:39

klimmah napsal/a:
mě teda osobně docela nasr..., když se můj první TB ztratil hned na druhém místě kam doputoval. Napiště mi někdo co si myslíte o obnovení TB pomocí stejného předmětu jako na originále (naštěstí se dá jednoduše koupit) a copy tagu (druhý plíšek) od toho původního? Zalaminovaný obrázek je mi trochu proti srsti, to bych asi já osobně do světa neposlal, ale chápu vlastníka a jeho rozčarování až naštvání ze ztráty TB nebo GC protože jsem to zažil na vlastní kůži. Dík za radu.


Už jsem to tu kdysi kdesi psala. Myslím, že oživení TB pomocí duplikátu plíšku, nebo dokonce jeho papírové zalaminované kopie je celkem elegantní řešení, pokud se to připne zase k nějaké pěkné věcičce. Podle mě jde o to, aby cestovala ta věc, takže až tak moc nezáleží na tom, jestli má originální plíšek nebo kopii.

U coinu to vnímám stejně jako ostatní. Když se ztratí, tak ho skutečně žádná papírová kopie nenahradí.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#8 klimmah

klimmah

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 15:55

dík za názor, pošlu kopii plíšku a nový předmět. Jenom doufám, že vydrží víc než jeden přesun.:@
  • 0

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 16:09

Jo, kopie plíšku mi taky nevadí, protože ta věc k němu přivěšená je skutečná. Sám ale pouštím do světa coiny, z jejich nálezu mám větší radost než z TB :-)
  • 0

#10 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 16:24

klimmah napsal/a:
mě teda osobně docela nasr..., když se můj první TB ztratil hned na druhém místě kam doputoval. Napiště mi někdo co si myslíte o obnovení TB pomocí stejného předmětu jako na originále (naštěstí se dá jednoduše koupit) a copy tagu (druhý plíšek) od toho původního? Zalaminovaný obrázek je mi trochu proti srsti, to bych asi já osobně do světa neposlal, ale chápu vlastníka a jeho rozčarování až naštvání ze ztráty TB nebo GC protože jsem to zažil na vlastní kůži. Dík za radu.

Mě se TB ztratil asi po půl roce, a tak sem po dalším půl roce poslal kopii s jiným předmětem. Po několika dalších měsících někdo v kešce objevil velké množství nezalogovaných TB a GC. Takže v tuto chvíli mám v oběhu kopii, kterou se snažím stáhnout a originál mám doma , ten mě přišel poštou. Ale tohle se stane asi jen zcela výjímečně. Papírové kopie nepřnáším, to se mě nelíbí.
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#11 SCHW

SCHW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 18:52

Pokud člověk vypustí do světa jeden jediný GC, časem je velká šance, že mu zmizí. Koho těší sledovat, jak si ty jeho cestovatelé vedou, je nejlepší vypustit do světa více levnějších věcí než jeden drahý coin. I "obyčejné" TB se dá poctivě zpracovat tak, že jeho nález potěší a úkol překvapí. Co se týče duplikátů - u TB to dovedeme pochopit, protože to bereme spíše jako známku k nějakému hlavnímu předmětu s TB spojeným, ale coin? Přiznáme se otevřeně, že papírovým kopiím nefandíme. Sice chápeme, že ztráta zamrzí, ale kus papíru (i zalaminovaného) vypadá jednak po určitém čase strašně (zamatlaný, potrhaný) a jednak je to k samotnému původnímu coinu skoro až nedůstojné. Teoreticky můžeme všichni nechat coiny doma a poslat kopie (které budou hnít v keších, protože je většina bude ignorovat), a ve statistikách (byť nejsou důležité) budeme mít desítky ikonek geocoinů, které jsme vlastně nikdy v životě neviděli a nedrželi. Je to sice tvrdé, ale pokud někdo o coin nechce za žádnou cenu přijít, ať ho neposílá a vezme ho třeba jen na eventy, a do světa si pošle pro radost pět hezky udělaných TB. Každé zmizení zabolí (i když někdy se coin objeví třeba i po roce!) - sami máme v oběhu něco kolem 30ti GC/TB (plus další jako soukromé jen pro eventy a kamarády) a ztráty prostě jsou, ale moc prosíme - papírkové kopie GC raději ne ...
  • 0
M+M+m+a SCHW

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 20:02

SCHW napsal/a:
Pokud člověk vypustí do světa jeden jediný GC, časem je velká šance, že mu zmizí. Koho těší sledovat, jak si ty jeho cestovatelé vedou, je nejlepší vypustit do světa více levnějších věcí než jeden drahý coin. I "obyčejné" TB se dá poctivě zpracovat tak, že jeho nález potěší a úkol překvapí. Co se týče duplikátů - u TB to dovedeme pochopit, protože to bereme spíše jako známku k nějakému hlavnímu předmětu s TB spojeným, ale coin? Přiznáme se otevřeně, že papírovým kopiím nefandíme. Sice chápeme, že ztráta zamrzí, ale kus papíru (i zalaminovaného) vypadá jednak po určitém čase strašně (zamatlaný, potrhaný) a jednak je to k samotnému původnímu coinu skoro až nedůstojné. Teoreticky můžeme všichni nechat coiny doma a poslat kopie (které budou hnít v keších, protože je většina bude ignorovat), a ve statistikách (byť nejsou důležité) budeme mít desítky ikonek geocoinů, které jsme vlastně nikdy v životě neviděli a nedrželi. Je to sice tvrdé, ale pokud někdo o coin nechce za žádnou cenu přijít, ať ho neposílá a vezme ho třeba jen na eventy, a do světa si pošle pro radost pět hezky udělaných TB. Každé zmizení zabolí (i když někdy se coin objeví třeba i po roce!) - sami máme v oběhu něco kolem 30ti GC/TB (plus další jako soukromé jen pro eventy a kamarády) a ztráty prostě jsou, ale moc prosíme - papírkové kopie GC raději ne ...


Přesně tak, není nad ten pocit, když se drží v ruce pořádný coin :-)
  • 0

#13 andresci

andresci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 20:11

SCHW napsal/a:
Pokud člověk vypustí do světa jeden jediný GC, časem je velká šance, že mu zmizí.......

tak pod tendle příspěvek se podepíšu;);)
  • 0

#14 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 20:27

andresci napsal/a:

SCHW napsal/a:
Pokud člověk vypustí do světa jeden jediný GC, časem je velká šance, že mu zmizí.......

tak pod tendle příspěvek se podepíšu;);)

No já sem zatím vypustil 5 geocoinů a mám 100% úspěšnost, všechny zmizely.
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#15 Ivank

Ivank

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 21:15

No to je tedy síla! My jsme kromě TB poslali do světa dva coiny. Jeden trčí rok a půl ve Španělsku u ´almogwir´, druhý čeká v Chile v nové keši. FTF nepadlo už asi 10 měsíců. TB Bohoušek se vrátil z Velké Británie a Lotyšska po třech letech, žabák Lucky zmizel z keše "za humny" v den vložení a Zetor právě dohledávám.
  • 0
1.

#16 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 21:23

bohužel jsem také postižen... psal jsem mu, nereaguje - nijak [tb]TB3Q989[/tb]
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#17 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 21:41

Přesně tak, není nad ten pocit, když se drží v ruce pořádný coin :-)

Bohužel některé ten pocit těší tak, že si ten coin nechají. :(
  • 0
MaFa

#18 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 21:42

Zalaminované kopie geocoinů jsou ZLO ! Neposunuju a ignoruju, popř píšu WN do logu ať nedrží pravý coin doma ve strožochu a pošlou ho ven.
  • 0

#19 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 22:52

Já mám puštěných pět coinů. Jeden je od listopadu v keši, kde nikdo nebyl. Druhý je už víc jak měsíc u kačera, který v zimě nikam nechodí. Třetí byl vyzvednut z keše těsně před štědrým dnem a snad je v dobrých rukách. Čtvrtý byl vánočním dárkem a zatím je u prvního kačera. A pátý byl také vánočním dárkem a stále je logovaný v první keši, ač tam už několik kačerů bylo.
  • 0

#20 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2011 - 23:29

Smogeo napsal/a:

fremen.cz napsal/a: bohužel jsem také postižen... psal jsem mu, nereaguje - nijak [tb]TB3Q989[/tb]

No maucta, to je taky případ :o Dík za upozornění na škodnou v městě.
Btw, tohle je další důvod, proč bych nechtěl aby GS znemožnil nahlížení do karty odlovených kešek u jiných kačerů.

No uz jich pár doma má... Jak jen ho najít?
  • 0
Užívej života...




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama