Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

termín pro maintenance?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 14:32

Protože jsem byl právě osočen z nesportovního ducha a přecitlivělosti (za kliknutí na "need maintenance" ), a jsa přecejen dobou svého účinkování stále elévem, ptám se - vyjímečně zcela vážně - ctěného kačerstva: - jaká doba je považována za akceptovatelnou pro ownera, aby se věnoval keši, na které je třeba zásahu, nebo která je nejspíše pryč? - kolik DNF v řadě za sebou má pro ownera vypovídací hodnotu dost silnou na to, aby keš zkontroloval? - měl by owner takovou keš viz výše, na kterou se nedokáže v brzké době dostat, raději disablovat?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 14:53

Obávám se, že tohle je hrubě věc ownera, jak se bude chovat. Na to nejsou žádná psaná ani nepsaná pravidla... ... NM se mnohdy ztrácí v hromadě logů všeho druhu a já radši pro jistotu čas od času procházím logy, zda tam něco takového není... ale hlavně čtu logy, takže se snažím reatovat dřív nez NM naskočí. Pokud je hodně DNF, pak asi určitě keš disabled a jet se tam podívat co nejdřív, ale taky to nejde vždy hned druhý den. No a od toho jsou i ty logy vidět na webu, aby kačer měl představu, co ho čeká... Nějak ti z toho vypadla ta keš, kvůli které jsi se tak rozčílil :-)
  • 0

#3 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 15:07

Já se nerozčílil, právě že vůbec :) to owner. eš jsem schválně nehlásil a psát tu o ní NECHCI, o to přece nejde. Je mi jasný, že nějaký exaktní návod není a nemůže být, ale chtěl bych vědět, jak to vidí KOLEKTÝF, a jestli jsem opravdu přehorlivý a tak. Taky mám tři keše disabled a čekají, až se dostanu na údržbu. Pro konkrétnost: keš z příkladu má 4 DNF, jedno ze srpna, dvě říjnové a teď mou. Žádný jiný zápis. Owner této keše má na jiných svých keších podobné tři případy, ve dvou už upomínky od reviewra. Mě napsal - mimo jiné - že to obnoví na jaře. Asi jsem se ho dotknul, když jsem nabídl adopci anebo doporučil archiv (v mailu, nikoli v logu! :) ) Takže bych fakt rád věděl, co se považuje za tak nějak normální termín a kdy už křičet (NM, NA). Třeba zjistím, že fakt buzeruju zbytečně, a umravním se ;)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#4 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 15:25

sobikovi napsal/a:
... NM se mnohdy ztrácí v hromadě logů všeho druhu a já radši pro jistotu čas od času procházím logy, zda tam něco takového není...

NM se obevi jako dalsi atribut. Ten se da po odstranei zavady autorem smazat. Problem je, ze zrejme ne vsichni owneri to vedi a delaji :(
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 15:30

Buď rád, že owner alespoň komunikuje. Pak NM nemá cenu dělat, protože to sice nahodí červený kříž do atributů ale jinak to nic neřeší. Pokud si nevšímá DNF logů, tak to taky může znamenat že je má filtrované a nečte je. NM by měl opravdu dostat a reagovat na něj. Obdobně NA log, některého ownera probudí ze zimního spánku až ten, ale ezároveň ho taky dostane reviewer a ten pak si to sám může začít hlídat (reviewer má právo stjně jako owner udělat disable nebo při nejhorším archivovat). Pokud je krabka ve špatném stavu (plný nebo mokrý logbook, prasklá nebo chybějící krabka) tak si myslím že to nemá co dělat v normálním logu - paralelně k found píšu ještě NM. Pokud jsem jenom nenašel, tak většinou DNF.
  • 0

#6 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 15:45

NM se patří použít vždy, když se hledači zdá, že keška není v pořádku a owner o tom neví. Někteří tvůrci na to sice reagují jako vůl na červený hadr, ale většina bude ráda, že o možném problému ví. Pokud je owner přesvědčený, že NM není na místě, není nic jednoduššího, než upozornit hledače, že jsou slepouni. NA je na místě ve chvíli, kdy owner delší čas nekomunikuje a keška je nejspíš vážně kaput. Rewírník pak takovou zapomněnku může disablovat, případně odeslat do archivu. Takže se neboj, že bys byl nějaký nesportovní buzerující citlivka :)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 16:09

Citecka napsal/a:
Protože jsem byl právě osočen z nesportovního ducha a přecitlivělosti (za kliknutí na "need maintenance") ....

Jo, to uz se mi taky stalo - owner, misto toho aby byl rad, ze jsem ho upozornil na problem, tak mi jeste vynadal .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 16:24

Souhlasím se vším výše. Taky su rád, když mě někdo na problém upozorní a v tom tebou popsaném případě není co ti vyčítat. Mám ale zase zkušenost, že mně někdo dal na kešku NM log, že prý je vybrakovaná. Ještě ten večer sem ji šel zkontrolovat a byla úplně v pohodě. Je to mikro a dotyčný nálezce měl 1 nalezenou keš. A teď otázka k tématu: Jde normálně smazat NM log? A odstraní se tím ten atribut? Že můžu zalogovat opravu keše vím, ale jestli prostě jde takto zbytečný log smazat?
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#9 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 16:32

Atribut vypneš v atributech,
  • 0

#10 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 16:33

zir37 napsal/a:
A teď otázka k tématu: Jde normálně smazat NM log? A odstraní se tím ten atribut? Že můžu zalogovat opravu keše vím, ale jestli prostě jde takto zbytečný log smazat?


Atribut se tím neodstraní, ten zmizí až po sepsání Owner maintenance. Takže napiš OM, a pak archivuj oba logy;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 17:51

Tiskar94 napsal/a:
Atribut vypneš v atributech,

Hochu, když nevíš o čem je řeč, tak toho radši nechej, i když papež je papež...

No a ten atribut zmizí až po tom, co owner zaloguje, že udělal OM.
  • 0

#12 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 18:37

sobikovi napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
Atribut vypneš v atributech,

Hochu, když nevíš o čem je řeč, tak toho radši nechej, i když papež je papež...

No a ten atribut zmizí až po tom, co owner zaloguje, že udělal OM.


Kouknul jsem na to u jedné moji kešce, dobře, teď se asi musí takhle, nicméně ještě zhruba před měsícem mi to šlo normálně vypnout v atributech a to mi žádnej sob nevezme.
  • 0

#13 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 18:43

Kdyz vidim, ze ma kes problem a owner se k nemu nehlasi, nemam problem tam prsknout i NA log. Je na ownerovi, co s tim pak provede. Vetsinou se probudi a reaguje a kdyz ne, uvolni se aspon misto. Samozrejme tim problemem nemyslim 1DNF, ale 1DNF po roce od posledniho Found It uz tim problemem byt muze. Kdyz nereaguje po 2 tydnech na NM, tak tam muze cekat NA log. Je ale fakt, ze rocni prodlevy se stavaji hlavne tady USA. :):)
  • 0

#14 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 06 January 2011 - 18:44

Já to vypnul v atributech včera, ale byla disable, třeba to má vliv.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#15 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2011 - 10:44

Můžete mi vysvětlit co je špatného na NM logu? To jako ten křížek v atributech keš nějak degraduje, nebo to znamená že je owner lempl, nebo co? Možnost volby tohoto logu je snad kvůli upozornění že je něco s keší špatně a upozrňuje ownera a další lovce... Nebo to má i jiný význam? Mám zkušenost z keše, která měla tak 2 odlovy týdně. Kouknul jsem do listingu poslední žádný DNF ani NM. V cíli akorát obrácenej kámen a obal od keše, evidentně vymudleno. Šel sjem to lognout a až teď jsem si všimnul že 2 měsíce naprosto žádnej log. Do 2 dnů po mém DNF + NM se objevilo asi dalších 6 podobných logů. Určitě tam za ty 2 měsíce někdo byl, jen nelogoval NM a ani DNF (to je přeci hanba), tak jsem se tam táhnul zbytečně...
  • 0

#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2011 - 10:49

Já nevidím na NM nic špatného, alespoň vím, že s keší něco je a mám se tam jít podívat a keš spravit. A že lidi nelogují DNF je taky jedním z morů téhle hry. Pak se může stát, že tam keš už dlouho není, ale owner to neví.
  • 0

#17 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2011 - 11:12

Tiskar94 napsal/a:

sobikovi napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
Atribut vypneš v atributech,

Hochu, když nevíš o čem je řeč, tak toho radši nechej, i když papež je papež...

No a ten atribut zmizí až po tom, co owner zaloguje, že udělal OM.


Kouknul jsem na to u jedné moji kešce, dobře, teď se asi musí takhle, nicméně ještě zhruba před měsícem mi to šlo normálně vypnout v atributech a to mi žádnej sob nevezme.


Domnivam se, ze se malinko mylis. Takhle to funguje minimalne tri roky (to jsem si toho vsiml poprve).
  • 0

#18 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2011 - 14:06

Smrk napsal/a:
Já nevidím na NM nic špatného, alespoň vím, že s keší něco je a mám se tam jít podívat a keš spravit. A že lidi nelogují DNF je taky jedním z morů téhle hry. Pak se může stát, že tam keš už dlouho není, ale owner to neví.


Naprosto souhlasím. Jedna z mých keší je městská mikro a e-mail mám nastavený tak, že FI logy se rovnou jako přečtené ukládají do příslušné složky (kde si je jednou za pár dní projdu). Předpokládám, že každý soudný kačer, který kešku nenajde zaloguje DNF a když se mu nebude něco zdát, tak NM a jsem za to vděčný.
  • 0

#19 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1146 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2011 - 14:11

Mě teď taky na jedné tradičce buzerují kačeři, že je plný logbook, ale holt jsem teď nemocný tak jsem ji dal disable i když věřím že v tom logbooku na 100 logů se určitě nějaké místo vždy najde.
  • 0

#20 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 07 January 2011 - 15:10

Smrk napsal/a:
A že lidi nelogují DNF je taky

To víš, za každý DNF se odečte jeden "bod" :D
  • 0




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama