Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vložení fota na prošlou trasu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 19:21

Hmm, rád bych se zeptal, jestli by někdo nevěděl o nějakém Softwaru, kterej by příjmul trasu z navigace Garmin aTrex Vista HCx a k tomu sám automaticky našel podle místa a času přiloženou fotografii a zobrazil mi při tom navigační souřadnice..? Při koupi navigace program to nezvládá, tak jestli se dá opatřit jiný program, který to zvládá.. Předem děkuji.
  • 0

#2 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 19:39

No napriklad Zoner umi hromadne vyhledat pro vybrane fotky v zalogovane trase souradnice. Priradi podle datumu a casu expozice v Exifu fotky souradnice z trasy a zapise je do Exifu.
  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 19:42

Zkus třeba geosetter, nebo Zoner (ten je ale placený). Já to chci používat, ale navigaci mám krátce a ještě jsem se k tomu nedostal. Jestli půjde načíst trasa rovnou z navigace do softu, nebo ji načíst předem do mapsource, to nevím (nemám Vistu). A pozor na hodiny, musí jít stejně ve foťáku i v navigaci. Za vteřinu můžeš být o 5 m dál, pokud fotíš za jízdy autem tak i mnohem dál. Trik - vyfotit si navigaci, kde běží hodiny, pak víš o kolik posunout čas. Geosetter jsem zkusil a HODNĚ se mi líbí, souřadnice jsem tam ale naklikával z mapy. A ještě něco - když odněkud fotíš vzdálené hory, budou ve snímku pochopitelně souřadnice tvého stanoviště. Geosetter umí i druhé souřadnice a azimut, to už ale musíš udělat v mapě ručně.
  • 0

#4 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 19:42

Aha, já ten program mám, tak to v něm zkusím..
  • 0

#5 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 19:47

Já jsem jednou měl půjčenou takovou hodně obyčejnou navigaci do auta bez displeje, že se pak převede jen s paměti té navigace do programu a ono to pak zobrazí trasu po které se jelo, ale tam v tom programu už bylo dobré to, že, se tam dali úplně jednoduše vložit fotky a dobře si to našlo.. Jinak jsem si už nastavil čas ve fotoaparátu podle navigace. Tak už jen ten program zkusit ;)
  • 0

#6 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 19:49

Co se tyce Zoneru, tak ty hodiny sladene mit nemusis. Da se to "sladit" o jakykoliv posun casu az pri vlastnim "sparovani" v Zoneru pri prevodu.
  • 0

#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 20:37

nebo muzes zkusit (i kdyz je trochu starsiho data) gpicsync, me fungoval docela dobre kdyz jsem davala do kupy fotky a trasy z dovoleny ;)
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 21:53

Ještě přidávám screenshot z GeoSetteru, jak mohou vypadat ty dvoje souřadnice. Vložený obrázek
  • 0

#9 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 9:45

Už jsem si včera tento prgram stáhnul, tak už jen si vyzkouším nějakou trasu a pořídit si fotky a hned si to tam vložím. Protože co jsem dostal turistickou navigaci, tak tam byl jen obyčejnej program na mapu a stažení trasy z navigace a tam se nedá vložit fotka. Tak jsem rád, že jste mi tu nabídli jeden přehlednej a docela i jednoduchej v ovládání ;)
  • 0

#10 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:06

mpik napsal/a:
Trik - vyfotit si navigaci, kde běží hodiny, pak víš o kolik posunout čas.

Tak tohle nefunguje, GPS ukazuje jen HH:MM a minuta může být docela dlouhý úsek trasy:(
  • 0

#11 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 13:24

Ta moje Navigace zobrazuje i vteřiny, takže v poho..
  • 0

#12 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 13:58

Tak jsem to taky vyzkoušel, dokonce je i novější verze. Perfektně to přiřadilo fotky k trase. Zítra vyzkouším víc. Dík za info.
  • 0

#13 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 21:13

zdf napsal/a:

mpik napsal/a:
Trik - vyfotit si navigaci, kde běží hodiny, pak víš o kolik posunout čas.

Tak tohle nefunguje, GPS ukazuje jen HH:MM a minuta může být docela dlouhý úsek trasy:(


Ahojky,
V nastavení GeoSetteru, si musíš nastavit výběr formátu zeměpisných souřadnic a nadmořské výšky. Provádí se to na kartě Různé v Nastavení. Pak ti to bude ukazovat i vteřiny.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 23:19

No, je to tak, už vidím, že Oregon taky ukazuje jen hodiny a minuty. Tak asi jedině sledovat hodiny v navigaci i foťáku a dívat se, kdy minuta přeskočí. Zatím jsem geosetter používal jen s klikací mapou, navigaci mám krátce a ještě jsem na delší fotocestě s ní nebyl. Mám spoustu fotek z vesnic a že v nich nemám souřadnice, mi dost chybí. Za pár let bude navigace v každém foťáku, což bude dobře i špatně, protože když budu fotit hned po zapnutí, nebudou satelity ještě nachytané a pozice bude blbě. Nebo bude navigace zapnutá pořád a bude žrát baterky.
  • 0

#15 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 9:40

Já mám právě navigaci Garmin eTrex Vista HCx, tak jsem s touhle navigací spokojenej.. Jinak na foťáku navagaci, zatím nechci. Já právě chtěl navigaci turistickou, tak jsem chtěl i nějakej prográmek, kterej by zvládnul i vložení fotky na prošlou trasu, kterou jsem prošel..
  • 0

#16 zdf

zdf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 21:59

Smogeo napsal/a:

Archi1 napsal/a:

zdf napsal/a:

mpik napsal/a: Trik - vyfotit si navigaci, kde běží hodiny, pak víš o kolik posunout čas.

Tak tohle nefunguje, GPS ukazuje jen HH:MM a minuta může být docela dlouhý úsek trasy:(


Ahojky,
V nastavení GeoSetteru, si musíš nastavit výběr formátu zeměpisných souřadnic a nadmořské výšky. Provádí se to na kartě Různé v Nastavení. Pak ti to bude ukazovat i vteřiny.

Nj, vteřiny tam sice takhle zobrazí, jenže pak mu to nebude ukazovat hodiny :)

Bylo to myšleno takto: na navigaci OREGON si nemůžu vyfotit čas se vteřinami. Vteřiny se tam nezobrazují! Tak potom nevím o kolik vteřin posunout.
  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 23:53

Když jsem si teď hrál s geosetterem, je to tam trošku jinak, líp. "Nastavte časový posun tak, aby byl čas na obrazovce (běžící, se vteřinami) stejný jako ve foťáku". Předpokládá to přesný čas ve Windowsech (Linuxu), ale ten se dá synchronizovat přes net. V každém případě se na tu vteřinovou přesnost dá dostat. V nejbližší době zkusím něco nafotit a pořídit k tomu záznam trasy a uvidím. Zatím nemám žádný materiál na zkoušení.
  • 0

#18 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 9:35

Akorát asi budu muset, teda jestli to půjde nějak nastavit ten čas v GeoSetteru. Protože čas na fotoaparátu a v GPS Navigaci mám úplně stejnej, jsem to tak nasavil. A když mám pak ušlou trasu a pak tu trasu stáhnu přes MapSource, kterou jsem dostal součástí navigace. Tak ten čas pořád souhlasí jak s foťákem, tak i s prošlou trasou. Ale, pak když tu trasu uložím do PC a pak jí nahraju do GeoSetter a tam v tom programu, už mi ta trasa hlásí o hodinu méně, než když to mám úplně stejně seřízené s Foťákem a Navigací.. Tak se tomu budu muset podívat na zoubek GeoSettru
  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 9:57

Letní čas? Časové pásmo? Když je to o hodinu, to srovnáš.
  • 0

#20 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2011 - 11:04

zdf napsal/a:
Bylo to myšleno takto: na navigaci OREGON si nemůžu vyfotit čas se vteřinami. Vteřiny se tam nezobrazují! Tak potom nevím o kolik vteřin posunout.

Ale jo, můžeš. Trasový počítač -> velká pole -> hodiny. Viz screenshot.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama