Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vojenské Opevnění


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 20:35

Rád bych našel někoho, kdo by semnou vyhledával a dokumentoval coučasné bungry a podobně.
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 20:49

A proč je to v poradně? B)
  • 0

#3 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 20:57

Já se v tom ještě tady neumím pořádně orijentovat.. Tak nevím pořádně, jak to tam zadat..
  • 0

#4 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 21:24

Opevneni je dost dobre popsane a zmonitorovane na spec. webech!
www.ropiky.net objekty L.O.
www.opevneni.cz objerky T.O.

vse vcetne souradnic, popisu, fotek a diskuzi!

Pokud to beres tak, ze "chces chodit po betonu" tak tady par lidi je... ;)
  • 0

#5 willicz

willicz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 21:27

Trochu upresni. Jakou oblast,region. Jen tezke nebo i ropiky. Soukromě nebo kvuli nejake publikaci.
  • 0

#6 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 22:32

No pokud soucasne ...nevim zda se ted neco stavi. Predvalecne opevneni - staci pohledat na webu, je spousta stranek co se dokumentaci a zemerenim objektu uz dlouho zabyvaj.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#7 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 23:25

Orientovat v čem? Sice je spousta textu na webu, ale urcite si to nezada s odbornou litearturou a s tim když se k tomu prida nekdoo zapalenej co toho má dost prolezlýho a naštudovanýho. U nas se nestavi nic Kazdopadne ono rict "opevneni" je malo... jestli tezke nebo lehke, line tezkeho se tahne az od nekud od Ostravy po Krkonoše
  • 0

#8 sedento

sedento

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 23:36


Kazdopadne ono rict "opevneni" je malo... jestli tezke nebo lehke, line tezkeho se tahne az od nekud od Ostravy po Krkonoše


Nebo Josefov, Olomouc....

A jestli ty současné tak to se musíš poptat mladších tzv. georobotků ty si snad i dnes bunkry staví B)
  • 0

Na viděnou na dalším eventu:

Dále v plánu:

 

Jediný suvenýrový event v pátek 3. července 2015 na Jižní Moravě a širokém okolí. GC5XV0J

Kaceri v ZOO HODONIN 
CITO Event Vojnove cintoriny vychodneho Slovenska

Zabijacka mezi vinohrady

Burčák z Hrušek

Už dozrála kukurička

Mastné huby

Rybičky, rybičky, rybáři jedou léto 2014

Na svatý Duch do vody žbluch

Kupala
Nevíte kde založit pěknou keš, mrkněte do databáze vojenských pietních míst www.vets.cz www.vets.estranky.cz jsou tam stovky zapomenutých pomníčků které by si zasložily pozornost


#9 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2011 - 23:58

Nebo Josefov, Olomouc....

A jestli ty současné tak to se musíš poptat mladších tzv. georobotků ty si snad i dnes bunkry staví B)


Vojenské opevnění jako takové už vážně ne. A i kdyby tak to zfušujou:D...
Pokud se nepletu tak Olomoucko spadá právě do té linie o které jsem psala.
  • 0

#10 sedento

sedento

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 0:01

Pokud se nepletu tak Olomoucko spadá právě do té linie o které jsem psala.


Já myslel trochu jiné, starší opevnění, kterých je v olomouci a okolí taky docela dost, 22.1.2011 je dokonce na jednom z fortů i event, bohužel už plný.
  • 0

Na viděnou na dalším eventu:

Dále v plánu:

 

Jediný suvenýrový event v pátek 3. července 2015 na Jižní Moravě a širokém okolí. GC5XV0J

Kaceri v ZOO HODONIN 
CITO Event Vojnove cintoriny vychodneho Slovenska

Zabijacka mezi vinohrady

Burčák z Hrušek

Už dozrála kukurička

Mastné huby

Rybičky, rybičky, rybáři jedou léto 2014

Na svatý Duch do vody žbluch

Kupala
Nevíte kde založit pěknou keš, mrkněte do databáze vojenských pietních míst www.vets.cz www.vets.estranky.cz jsou tam stovky zapomenutých pomníčků které by si zasložily pozornost


#11 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 0:04

sedento napsal/a:

Já myslel trochu jiné, starší opevnění, kterých je v olomouci a okolí taky docela dost, 22.1.2011 je dokonce na jednom z fortů i event, bohužel už plný.


No tak když se řekne bunkr... tak mi automaticky naskočí to vystavěné před 2.světovou. Ono asi při slově opevnění v každým případě.

Ale moc mi není jasné co tedy myslel tím "současné"...
  • 0

#12 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 6:36

Pokud mluvíš o takovej těch řopocích, pocích. užatkách a tak, tak to by mohlo být zajímavé, ostatní jedocela pečlivě zdokumentované...
  • 0

#13 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 9:40

Myslel jsem to jako celkově ty opevnění, jestli to je Lehké nebo těžké, čí nějaké tvrze a další z doby válečných věcí z první a druhý světový války. Tak bych rád ty opevnění a další tyhle projekty zdokumentoval a když by se mi i na internetu někde podařilo sehnat úplně staré fotky z některých míst, jak se třeba stavěli nebo zdoby války. Jak to vypadalo tenkrát vypadal bungr nebo nějakej jinej objekt a jak to vypadá dnes.. A pak si to vystavit na své web stránky..
  • 0

#14 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 10:15

No nevim jestli se to smi, ale predvalecny opevneni napr.
Bunkry.cz
Opevneni.cz
Ropiky.net
a tady je i spousta fotek historicjych i soucasnych, GPS souradnic, clanku o typologiii, palebynch ukolech atd.

Pak jsou ruzny stranky KVH (klubu vojenske historie), kteri se zabyvaji jak tim predvalecnym (nebo ui povalecnym) tak Fortovejma a Bastionovejma pevnostma. Ty navic jsou zpravidla Narodni kulturni pamatkou s pruvodcem, takze k nim byva jak web (oficialni i nadsenecky) tak literatura.
Ta minimalne od FORTprintu
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#15 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:14

Pavel-IV napsal/a:
Myslel jsem to jako celkově ty opevnění, jestli to je Lehké nebo těžké, čí nějaké tvrze a další z doby válečných věcí z první a druhý světový války. Tak bych rád ty opevnění a další tyhle projekty zdokumentoval a když by se mi i na internetu někde podařilo sehnat úplně staré fotky z některých míst, jak se třeba stavěli nebo zdoby války. Jak to vypadalo tenkrát vypadal bungr nebo nějakej jinej objekt a jak to vypadá dnes.. A pak si to vystavit na své web stránky..

Takže, předně nepíšeš odkud jsi. Dva takový blázny, kteří jezdí po bunkrech znám - dokonce jeden je kačer (Lidka) a pokaždé když přijede, tak o tom dáme řeč. Věř tomu, že to je běh na hodně dlouhou trať. Chlapi jezdí každej rok, minimálně na týdenní čundr, a to už aspoń 10 let (myslím, ale že ještě dýl). Za ty roky to projeli a prošli od Ostravska podél státní hranice směrem na západ a zase zpátky jihem na východ. Loni konečně dorazili na jižní Moravu. Ta je čeká letos a asi minimálně ještě příští rok. Opevnění jako je Pražská čára si dávají jen tak ve volných chvílích protože Lidka (Klacek) je z Prahy a Pavel z Dobříše, tak to mají za humnama. Za tu dobu nafotili tisíce fotek (mám pocit, že mi Lidka říkal, že posledně udělali přes 2500 snímků a nevím kolik hodin videa) a to je jen prvorepublikový opevnění. Pokud k tomu přidáš ještě třeba opevnění ve vojenským újezdu Brdy (taky první republika) a potom všechny druhoválečný objekty (německý pozorovatelny, strojovny,..., Dědice,Brdy) a poválečný (třeba PVO Prahy na Stožci), tak máš na půl života co dělat. Pokud můžu radit, tak poměrně slušnou databázi souřadnic nalezneš na ropiky.net - databáze- přehled GPS souřadnic. Tím bych osobně možná i začal
  • 0

#16 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:55

Hmm, já jsem ze severních čech, tak tu je kolem docela dost řopíků. Tak bych je rád obešel a postupem času i ostatní pokud mi to čas dovolí. Spíš to budu mít jako rekreační hledání.
  • 0

#17 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 12:20

Severni Čechy..tak pokud Krusnohori, tak v Edici pevnosti vysla Knizka venovana prave teto oblasti a stejne tak myslim ze je i publikace o Luzickych horach a Libechovske pricce. Jinak vzhledem k tomu, ze tam je hlavne to lehke opevneni (teda mozna par pozustatku po stavbe tezkeho u Liberce). Takze bych zacal na ropiky.net
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#18 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 12:27

Jsi ze severu? A zajímaj te řopíky? Tak to nevynechej tuto keš GC1FGNA :D:D
  • 0

#19 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 12:46

Jo, na tenhle řopík jsem už koukal, tenhle bungr je asi 4km odemě. Bungrů je tu kolem dost. Tak bych si je chtěl projít a z dokumentovat.
  • 0

#20 Pavel-IV

Pavel-IV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 12:50

Akorát si nejsem jistej na jedné věci tady kousek od nás. Protože vedle je jeden řopík a pak vedle je něco pod povrchem země o rozloze asi něco mezi 10 až 15 metrů na 10 nebo 15 metrů a je tam otvor dolů. Tek jestli tam byl nějakej úkryt nebo nějaké skladiště, nevím o co se tam jedná..
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama