Přejít na obsah


Fotka

Geoget - statistiky - BG nebo odznáčky po česku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 10:58

Pár postřehů pro budoucnost statistik - odznáčků
=======================================
Odhodlal jsem se to napsat sice mě tím pádem práce přibude
místo aby ubyla ale tak nějak cejtím, že by se něco mělo změnit...

zakládám nové téma aby se to nemotalo s vývojem stávajících BG
je to o úvahách a možnostech B)
=======================================

1) Zůstat u BG a tvářit se, že mi nic my muzikanti
nicméně po skušenostech s vytěžováním servrů to asi pěkně překopu celý zavrhnu šedivé odznáčky i grafy protože to je tahání další a další grafiky a ty megabajty narůstají fakt docela hustě ono se to nezdá
ale jen tak jsem zlehka monitoroval svoji webpage a za víkend mi narostl odběr dat cca 5x a to je nás v čechách zepár lol

vypadá to hezky to co jsme vyplodili ale na rozkliknutí bude pěkně tabulka tak jak to mají u GSAKU :-)

2) Zůstat u BG a nechat i ty naše vylepšení
druhá varianta je nechat to takhle ale musel bych dát tu grafiku někam kde to nebude tolik bolet o tom zatím přemýšlím... (stávající stav zazálohuju)

3) jít vlastní cestou (přemýšlím nad tím)
vytvořit české odznáčky - svoje vlastní GeoGetí (inspirace je) jen by se to přiotesalo českým poměrům něco by vypadlo něco by přibylo a udělala se jiná grafika, zrušily pásky (stejně jsou dost na palici)
Otázka kam dát grafiku zůstává !!?? prostě nějaký průtok dat to sebere.
Vytvoření grafiky (no mám šikovnou grafičku myslím by se s ní dalo domluvit)
Teď jen otázka koncepce to jest jak by to mělo vypadat abychom se zase úplně neopičili když už ;-) zatím nad tím přemýšlím...

------------------------
V případě, že budem pokračovat v implementaci klasických BG se musím spojit s autorem a trochu to zoficiálnit teď už jdeme na servr GSAKu a GSAK je placený tudíž může s tím být do budoucna potíž (ne server ale program ale i tak se jim tam nějaké finance točí). Prostě jim to o nějaký procento budem zvedat...
Nebo s povolením autora někam tu grafiku přesypat abychom nevytěžovali GSAK servry.. zatím nevím kam
------------------------

dejte sem rozumný náměty nebo mi to rovnou zhoďte ze stolu B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 11:35

Silenstvi kolem odznacku jsem od zacatku tak trochu nechapal. Ale rozumim tomu, ze lide jsou soutezivi. Dale jsem pochopil, ze nase odznacky jsou o kus dal, nez ty originalni. A potencial pro dalsi vylepsovani tu je. Takze vlastne originalni odznacky jsou brzda v rozletu. Nabizi se tedy otazka - je opravdu nutne, mit ty odznacky presne takove, jako je ma BG? Opravdu potrebujeme srovnavat nase odznaky s cizimi? Odznaky nejsou preci soutez, ale spise individualni oceneni uspechu. Proto mam pocit, ze je uplne jedno, jestli jsou takove ci makove, a jestli konkretne vypadaji presne tak jako ty originalni, a uz vubec nezalezi na tom, jestli jsou pocitane uplne stejne jako BG. Takze na mne to dela dojem, ze poucit se z chyb BG, a udelat to lepe a po nasem, ze to neni vubec spatna myslenka! Uz treba tim, ze by ty odznacky nemusely byt takove osklive obludy, jako ty originalni. ;)
  • 0

#3 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 11:42

Nemáte někdo ty obrázky kompletně stažený? Klidně je fouknu na svůj server než to poběží na oficiálním, pár obrázku se mezi těmi tisící CWG již ztratí :-)
  • 0

#4 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 12:25

děkuji za příspěvek už sem myslel, že se nikdo nechytne a zamču to :D ikdyž je to pro mě spíš víc práce než méně... zatím ladím stávající BG ale osobně bych byl také pro českou nebo spíše bych řekl Evropskou variantu jeden důvod je že se mi trochu příčí přiživování se na něčem čehož nejsem autorem druhý důvod je to příliš postavené na ameriku a nějaké změny by se určitě daly udělat nemluvě ani o motivu.... jinak samozřejmě ty obrázky mám komplet i s naším českým vylepšením momentálně jsou hozeny na rychlém servru u kolegy kačera takže s tím zrovna v tomto okamžiku problém není navíc z originálního servru stejně musím tahat odznáčky s vlajkama který se generují PHP skriptem ty zatím neošidím (ne že by se nedaly udělat)... ale otázkou je spíše jaké naše vlastní a jestli do toho jít :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 12:32

HaLuMa napsal/a:
Silenstvi kolem odznacku jsem od zacatku tak trochu nechapal. Ale rozumim tomu, ze lide jsou soutezivi.

Dale jsem pochopil, ze nase odznacky jsou o kus dal, nez ty originalni. A potencial pro dalsi vylepsovani tu je. Takze vlastne originalni odznacky jsou brzda v rozletu.

Nabizi se tedy otazka - je opravdu nutne, mit ty odznacky presne takove, jako je ma BG? Opravdu potrebujeme srovnavat nase odznaky s cizimi?

Odznaky nejsou preci soutez, ale spise individualni oceneni uspechu. Proto mam pocit, ze je uplne jedno, jestli jsou takove ci makove, a jestli konkretne vypadaji presne tak jako ty originalni, a uz vubec nezalezi na tom, jestli jsou pocitane uplne stejne jako BG.

Takze na mne to dela dojem, ze poucit se z chyb BG, a udelat to lepe a po nasem, ze to neni vubec spatna myslenka! Uz treba tim, ze by ty odznacky nemusely byt takove osklive obludy, jako ty originalni. ;)

Souhlas. A kdyby se toho ujal nějaký šikovný grafik...nemuselo by to dopadnout tak divně jako suvenýry (některé) :)
  • 0

#6 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 12:38

uvažoval jsem když si říkáme "kačeři" .... že by z toho mohly být nějaké elegantní kačeří medajle (zatím je to jen námět ani nemám představu jak by to mělo vypadat) ale taková je představa ale nápady klidně přihazujte... zatím sem ve fázi myšlenky lol To HaLuMa: a nějak bychom to mohli zaintegrovat do geogetu ;-) ať s tím není tolik práce... ale prvně by mělo být "A" něco smysluplnýho pak uvidíme jaká bude realizace
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#7 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 12:40

ja odznacky beru jako jinou formu grafu/statistik, pricemz na rozdil od pasku jich vetsina i ma svou logiku a vetsina je i aplikovatelna na non-US kacery. jasne, 50 large krabic na bronzovej, pripadne 35 virtualek se u nas bude shanet blbe, ale to bych nevidel jako nic na cem by stal a padal svet. otazkou je co tam vymyslet jinak/lip. rozdeleni podle typu/velikosti/vzdalenosti a pod je nasnade. a co se tyce samotnych obrazku, tak tem dava na frak primarne absence castecne pruhlednosti v krajich (momentalne je koukatelnej akorat "The Geocacher") - "hezky" je to videt pri pouziti tech progress grafu jako pozadi..
  • 0

#8 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 12:49

aj, nová verze 1.2.0 má proti minulé INSERT to DB, nikoliv prosté čtení hodnot. U mě nefunkční.
  • 0

#9 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 12:50

zLOST napsal/a:
ja odznacky beru jako jinou formu grafu/statistik, pricemz na rozdil od pasku jich vetsina i ma svou logiku a vetsina je i aplikovatelna na non-US kacery. jasne, 50 large krabic na bronzovej, pripadne 35 virtualek se u nas bude shanet blbe, ale to bych nevidel jako nic na cem by stal a padal svet.

Počty virtuálek a locationless a webcam jsou pro nás úúúúplně ujeté, to je pravda. Ve zdejších poměrech se to prostě nedá.
  • 0

#10 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 12:52

Ja osobne nesouhlasim s integrovanim cehokoliv takto zbytecneho primo do GG. Generovani statistik je finesa, kterou resi jine programy a resi ji dobre.
Nicmene presunout to do poradneho perloveho GGStat pluginu z pouhe GgsExpr sablony by samo o sobe mohlo hodne pomoci.
  • 0

#11 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 12:53

jasne, jenze jiny pomery jsou v madarsku/polsku/severni koreji, takze se obavam, ze idealne spravedlivy reseni neexistuje. jasne, muze nekdo vzit ALL.zip a spocitat kolik jakych kesi u nas v danej moment je, to vzit jako 100% a z toho dopocitat jednotlivy odznacky, jenze tohle cely pada na hubu v momente, kdy lidi lovi i mimo hranice CZ, takze tudy cesta nevede. holt nebudem mit platinum za webcamy. stane se neco? :)
  • 0

#12 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 12:56

medwyn_cz napsal/a:
Ja osobne nesouhlasim s integrovanim cehokoliv takto zbytecneho primo do GG. Generovani statistik je finesa, kterou resi jine programy a resi ji dobre.
Nicmene presunout to do poradneho perloveho GGStat pluginu z pouhe GgsExpr sablony by samo o sobe mohlo hodne pomoci.


no i ta šablona ji řeší dobře :-D no fakt, je že plugin by byl asi lepší s tím souhlasím ... momentálně je to pro mě ale jednodušší takto :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#13 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 12:57

zLOST napsal/a:
jasne, jenze jiny pomery jsou v madarsku/polsku/severni koreji, takze se obavam, ze idealne spravedlivy reseni neexistuje. jasne, muze nekdo vzit ALL.zip a spocitat kolik jakych kesi u nas v danej moment je, to vzit jako 100% a z toho dopocitat jednotlivy odznacky, jenze tohle cely pada na hubu v momente, kdy lidi lovi i mimo hranice CZ, takze tudy cesta nevede.

holt nebudem mit platinum za webcamy. stane se neco? :)


nestane
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 12:59

DrakMrak napsal/a:
To HaLuMa: a nějak bychom to mohli zaintegrovat do geogetu ;-) ať s tím není tolik práce... ale prvně by mělo být "A" něco smysluplnýho pak uvidíme jaká bude realizace


Do GG bych to urcite necpal. GG je pro spravu bodu, ne pro statstiky. Na dalsi veci jiz by mely byt pluginy. Kdyz nic jineho, pridavalo by to Halumovi praci, sloziteji by se to upravovalo (resp. musel by to zase delat on). Myslim, ze uz takhle toho ma nad hlavu, jsem pro to praci si rozdelovat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 13:00

medwyn_cz napsal/a:
Nicmene presunout to do poradneho perloveho GGStat pluginu z pouhe GgsExpr sablony by samo o sobe mohlo hodne pomoci.


Urcite, i to je rozumna cesta.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 13:06

gord napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
To HaLuMa: a nějak bychom to mohli zaintegrovat do geogetu ;-) ať s tím není tolik práce... ale prvně by mělo být "A" něco smysluplnýho pak uvidíme jaká bude realizace


Do GG bych to urcite necpal. GG je pro spravu bodu, ne pro statstiky. Na dalsi veci jiz by mely byt pluginy. Kdyz nic jineho, pridavalo by to Halumovi praci, sloziteji by se to upravovalo (resp. musel by to zase delat on). Myslim, ze uz takhle toho ma nad hlavu, jsem pro to praci si rozdelovat.


No možná jen jsem to blbě řekl já už nějakej návrh HaLuMovi posílal kterej by pomohl líp generovat ty následný data = mít v DB víc důležitejch informací který by se nemusely získávat jinde ok to je mezi náma samozřejmě plugin do DB nebo programu cpát nechci to je blbost..
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#17 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 13:08

Nicmene presunout to do poradneho perloveho GGStat pluginu z pouhe GgsExpr sablony by samo o sobe mohlo hodne pomoci.

Plugin do GgStatu nemusi byt napsan v perlu, jakykoliv program ktery umi cist ze souboru plne vyhovuje. Takze klidne i delphi spoustene pres nejaky runtime.
  • 0
MaFa

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 13:08

Vlastnim pluginem si velmi jednoduse vygenerujes cokoli, cokoli si spocitas - mas k dispozici celou databazi a libovolne SQL. Urcite se ti bude snaz upravovat, udrzovat, ladit. Nebudes k tomu potrebovat GgStat, ... Plugin muzes udelat v cem ti libo - ja pouzil perl jen proto, ze se mi to zdalo nejpohodlnejsi. EDIT: kukam, ze MaFa byl se stejnou myslenkou o chvilku rychlejsi :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 13:14

hehe no já to napsal jako šablonu protože v daným okamžiku mi to přišlo nejjednodušší B) teď když už ta šablona je celkem mega lol by asi bylo dobrý to přepsat B) no jakmile se zbavím práce trochu tak se na to mrknu a uvidím... zatím mi pro tyhle menší změny vyhovuje šablona a texťák obzvlášť když vím kam šáhnout :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#20 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 13:18

prd na praci.. na pracaku je mista dost :) a budes mit spoustu casu na vodznacky...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama