Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

GVC - Památeční kartičky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 20:18

Tak mě napadlo, že si založím sbírku památečních kartiček z kešek. Do své chystané kešky jsem si dneska dal natisknout 14 kousků, narozdíl od minulých kartiček to však není obrázek kruháku s názvem cache a z druhé strany kalendářík na rok 2011, ale spíš jsem se pokusil to co nejvíc přiblížit takovému diplomu, o rozměrech 85x90 (aby do kešky vlezly nepřehnuté). Pojďme si o nich tedy popovídat a "zamachrovat" si se svou sbírkou. 1. Sbíráte památeční kartičky? Pokud ano, kolikpak jich máte? 2. Co by podle vás mělo na památeční kartičce být? 3. Měla by mít nějaké určité rozměry? (že bychom se tu mohli domluvit, pak si na to založit album, a né aby byla každá jiná 4. Když založíte novou kešku, dáte do ni nějaké památeční kartičky? Pokud ano, kolik? A je na nich nějak označeno například první, druhé, třetí místo? Pokud ano, jak to řešíte, když se vám tam na ftf nahrne deset kačerů najednou?
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 21:21

Pěkné. Jak je to vyráběné? Profi firma? Laser? Inkoust? (to by asi do vlhkých krabiček nešlo)
  • 0

#3 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 22:06

Moc pěkné. Ještě jsem nikde žádnou neviděl. Super nápad. Juraf369
  • 0

#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 22:31

Podobně pěkné kartičky vkládal Macan do svých vožických keší, mám je skoro všechny :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 22:44

Lakus je dává na Slepici v Novohradských horách, ještě jsem tam ale nebyl. http://img.geocachin...519e8578d7a.jpg
  • 0

#6 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 22:51

Do našich keších velikosti minimálně Small vkládáme: - pro první tři: (50x65mm, označ. FTF/STF/TTF, obrázek jakoby CWGčka s obrázkem daného místa, zalaminované) - pro všechny: malé obrázky v krabičce od Tic-Tacu (40x20mm, neoznačené, jakoby pohlednice se 4 fotkami) Tisk laserem barevný v profesionální tiskárně spolu s další výbavou keše (námi označovanou jako Cachebook).
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#7 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 23:04

zir37 napsal/a:
Do našich keších velikosti minimálně Small vkládáme:

- pro první tři: (50x65mm, označ. FTF/STF/TTF, obrázek jakoby CWGčka s obrázkem daného místa, zalaminované)
- pro všechny: malé obrázky v krabičce od Tic-Tacu (40x20mm, neoznačené, jakoby pohlednice se 4 fotkami)

Tisk laserem barevný v profesionální tiskárně spolu s další výbavou keše (námi označovanou jako Cachebook).


Kartičky s označením FTF, STF a TFT jsem taky dával... ale protože x lidí si logovalo FTF, tak to nějak nefungovalo... :D
  • 0

#8 bayern1932

bayern1932

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2011 - 23:41

mikrupa-cz napsal/a:
Odpovědi:

1) Nesbírám, vyrábím; 33 druhů + 2 v přípravě.

2) Něco typického pro konkrétní kešku. (Když je keška na hradě, tak obrázek hradu. Když je keška na skále, tak pohled do krajiny...)

3) Velikost klasické vizitky (90x50 mm)

4) Když jsem kešku zakládal, tak jsem ještě kartičky neměl. Teď už ve svý kešce udržuji zásobu asi 10ks. Do cizích kešek dávám pytlík s 15 kusy.

"Machruji" tady: http://gc.astromik.o...ty/pamkarty.htm


Dík za inspiraci, moc se mi to líbí. I s tou rozřezanou fotkou je to dobrý nápad. Až založím svou 1. keš, tak možná...
  • 0

#9 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 0:23

Je to hezký najít něco originálního, něco, co někdo udělal jenom pro keše, něco co v trafice nekoupíš. Zamyslím se nad sebou ... děkuji.
  • 0

#10 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 9:25

My dáváme do kešek tohle: http://hrabosikesky.....idnes.cz/HWGC/ (neumím tu vložit odkaz, tak si to musíte zkopírovat do prohlížeče). Samozřejmě, že jen po 1 ks a do vlastních po 3 ks (je to časově trochu náročnější).
  • 0

#11 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 9:38

hrabosata napsal/a:
My dáváme do kešek tohle: http://hrabosikesky.....idnes.cz/HWGC/ (neumím tu vložit odkaz, tak si to musíte zkopírovat do prohlížeče). Samozřejmě, že jen po 1 ks a do vlastních po 3 ks (je to časově trochu náročnější).

Hm. To je ručně, že? Top si teda pohrajete.
  • 0

#12 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 9:58

Příjemně si u toho pročistím hlavu. A navíc zabiju čas, když jsme na "povinném" víkendu u tchýně. Samozřejmě, že to nestíhám dělat do všech kešek. Jinak jedno kolečko je tak na 10-15 minut práce.
  • 0

#13 black.susi

black.susi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 10:34

hrabosata napsal/a:
My dáváme do kešek tohle: http://hrabosikesky.....idnes.cz/HWGC/ (neumím tu vložit odkaz, tak si to musíte zkopírovat do prohlížeče). Samozřejmě, že jen po 1 ks a do vlastních po 3 ks (je to časově trochu náročnější).

moc pěkne, snad na to někde narazim :)
  • 0
Půjdeme zkratkou, je to sice dál, za to horší cesta...

#14 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 10:39

Jedno kolečko by teď mělo stále ještě být u zámku v Kyjovicích mezi Ostravou a Opavou ;)
  • 0

#15 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 16:47

http://wiki.geocachi...wiki/Geovizitky snad jsem tam napsal vše a správně ;)
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 18:03

Inspirován tímto vláknem jsem GVC pro svou krabičku vyrobil. Měl jsem dobrou zkušenost s tiskem na mikroperforované archy (RAYFILM 0614N), i po tisku inkoustem na běžné HP tiskárně se vizitka dala vymáchat ve vodě a nerozpíjela se. Bohužel mi tiskárna přestala tyto archy brát, tak jsem musel tisknout na fotopapír a stříhat. Jedna série FTF,STF,TTF a pak neoznačené. Jaký je zájem, zatím nevím. Pokud by se někde vytvořilo něco jako album, mohlo by to být zajímavé.
  • 0

#17 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 18:25

Tiskar94 napsal/a:
Tak mě napadlo, že si založím sbírku památečních kartiček z kešek. Do své chystané kešky jsem si dneska dal natisknout 14 kousků, narozdíl od minulých kartiček to však není obrázek kruháku s názvem cache a z druhé strany kalendářík na rok 2011, ale spíš jsem se pokusil to co nejvíc přiblížit takovému diplomu, o rozměrech 85x90 (aby do kešky vlezly nepřehnuté).
Pojďme si o nich tedy popovídat a "zamachrovat" si se svou sbírkou.
1. Sbíráte památeční kartičky? Pokud ano, kolikpak jich máte?
2. Co by podle vás mělo na památeční kartičce být?
3. Měla by mít nějaké určité rozměry? (že bychom se tu mohli domluvit, pak si na to založit album, a né aby byla každá jiná
4. Když založíte novou kešku, dáte do ni nějaké památeční kartičky? Pokud ano, kolik? A je na nich nějak označeno například první, druhé, třetí místo? Pokud ano, jak to řešíte, když se vám tam na ftf nahrne deset kačerů najednou?


Super nápad. Asi do naší kešky také umístíme. Měl bych možná návrh na zadní stranu - stručný "návod" co s tou kartičkou (že se nemění, že si ji kačer může odnést atd....)
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#18 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 19:41

Díky za korekci textu na wiki ;)

mikrupa-cz napsal/a:
Určovat třeba přesnou velikost nebo styl mi připadá hodně svazující. Dal bych tomu svobodu.

Když by byla daná jednotná míra, tak bych si na to mohl pořídit klasické desky z políčkama na vizitky, a nemusel bych to jen tak házet do jedněch A4kovejch desek :)

mikrupa-cz napsal/a:
A zakládat centrální katalog podle mě asi nemá význam. Vizitek je sice hodně druhů, ale jsou obvykle produkovány v malých nákladech (někdy jen 1xFTF, 1xSTF a 1xTTF).

Pak by se muselo dát nějaké pravidlo typu "pro zařazení je nutné, aby existovalo minimálně pět kusů". Já si naopak myslím, že katalog by byl dobrý, neboť sběratelé by věděli které gvc jim ještě chybějí, a pro kterou kešku se mají vydat, zda tam náhodou ještě gvc nebudou :))
  • 0

#19 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 8:44

Jelikož mi nevyhovoval podklad v bmp, vytvořil jsem geovizitku v Corelu. Bude to vypadat nějak takhle, kdyby někdo měl zájem tak můžu poslat. Název cache tam schválně nepíšu, jablonečtí bfkaři mají totiž nějak moc štěstí :D
  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 10:06

Tak sem dávám svou. Nevycházel jsem z žádného vzoru, jen z rozměru vizitky. Zda je o ně zájem, nevím.
Vložený obrázek
edit: zrovna jsem se dověděl, že zájem je, už v krabičce žádné nejsou.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama