Přejít na obsah


Fotka

Garmin emap


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 ondroj

ondroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 22:13

Chtěl bych se zeptat zda je tato navigace vhodná popřípadě jaké jsou nevýhody a výhody http://www.skyfly.cz/pristroj/emap.htm
  • 0

#2 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 22:20

Tak tuhle potvoru jsem teda nikdy neviděl ... ale už na první pohled můžu říct NE - na GC určitě nebrat

funkce "samolepu" na pozemní komunikace, kterou nelze vypnout

Což je na GC vážně k ničemu (ale stejně se tu za chvilku objeví tuna flame že hledat se s tím dá...)
  • 0

#3 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 22:21

Vhodná k čemu?
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 22:24

Trochu mě zarazila cena a celkové provedení... Za ty peníze máš 2x Oregon 550 ;) Teď koukám, že je to přes 10let stará hračka, specifikace šílená... Tohle už fakt asi jen jako muzejní kousek na poličku B)
  • 0

#5 Kuprum

Kuprum

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 22:25

A nehoupeš nás náhodou. Ten odkaz je tak z roku 2000 B)
  • 0
Teprve nalezená krabka dává vyjížďce nebo vycházce smysl

#6 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 22:27

|Neupadnul jsi? To je min. jedenáct let stará navi!!
  • 0

#7 ondroj

ondroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 22:31

já se jen ptám vím že je to stará vykopávka doma trochu nezafungovala komunikace po telefonu a přihodily mi na aukru na špatnou navigaci. Něco levnějšího sháním ale zase na druhou stranu chci aby to k něčemu bylo. Tak se ptám jestli do toho jít nebo si raději nechat dát jeden negativní komentář a už mám jasno. No i to se někdy stává tak budu hledat dál něco novějšího.
  • 0

#8 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 22:35

Na poličku je vhodná. Jinak do terénu je nevhodná (viz lepení na silnice a patrně neodolnost proti vodě), do auta to závisí na tom jestli do toho půjdou dát novější mapy. Jestli ti to někdo dá zadarmo, tak proč ne:D.
  • 0

#9 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 22:41

ehm...

Výrobce udává výdrž baterie 14 hodin provozu, což je nejméně ze všech ostatních modelům firmy Garmin. Ovšem musíme si uvědomit, že přístroj je napájen pouze dvěma tužkovými články, což má zase na druhé straně kladný vliv na výslednou hmotnost přístroje.


Které Garminy na turistiku jsou na 3 a více tužkovek? :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 22:50

ondroj napsal/a:
já se jen ptám vím že je to stará vykopávka doma trochu nezafungovala komunikace po telefonu a přihodily mi na aukru na špatnou navigaci. Něco levnějšího sháním ale zase na druhou stranu chci aby to k něčemu bylo. Tak se ptám jestli do toho jít nebo si raději nechat dát jeden negativní komentář a už mám jasno. No i to se někdy stává tak budu hledat dál něco novějšího.

Etrex Legend "Béďa Trávníček" se dá pořídit kolem 1000 a udělá pro začátek taky parádu.
  • 0

#11 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 23:03

LudaL napsal/a:
Na poličku je vhodná.
Jinak do terénu je nevhodná (viz lepení na silnice a patrně neodolnost proti vodě), do auta to závisí na tom jestli do toho půjdou dát novější mapy. Jestli ti to někdo dá zadarmo, tak proč ne:D.


Lepení na silnice?
My teda zrovna tuhle máme. Byla koupená tenkrát v americe a ležela ve skříni. Je mň citlivá než nové navigace, dokud člověk nevleze do aleje nebo lesa funguje:D
  • 0

#12 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 23:07

Jak už jsem psala- máme ji. využíváme ji, zároveň, ale i iPhone. Občas má svý lepší dny, ale většinou mě rozčiluje. Mapy do ní nasypat nejdou. Takový pokusy už taky byly. Ve firmě ani nepřišli na to jak ji propojit s pc. V zástavbě, pod stromy atd. je absolutně nepoužitelná a občas háže hrozny hausnumera. Novější navigace přeci jen signál chytí na víc místech než tahle (vyzkoušeno). Takže "nově"by si ji pořizoval jedině cvok.
  • 0

#13 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 23:25

Jeee s touhle příšerou jsem lovil své první keše... Táta ji používal na paraglading :D Ale jinak je to presne ten des, co ríkají vsichni... Blbé pripojení k PC, straslivá presnost v zástavbe, ci v lese... Ale za pás supu bych ji pro zacatek bral :D Je to originální kousek... A to ze se to drzí silnice, no a co stejne chodíme za šipkou :D
  • 0
Užívej života...

#14 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2011 - 23:49

ja sem s ni lovil donedavna. a nemuzu si ji vynahvalit. mnohdy sem chytal lip signal nez s bedovym legendem. s pocitacem ji spojuju bez problemu, ale vsecko je to o subjektivnim pocitu. takze jestli ji vydrazis, tak to s tim aspon tkus... a uvidis, jak Ti bude vyhovovat. casem urcite prestane, protoze Te prestane bavit to do ni cvakat rucne a podobne. a navic se o ni nebudes nekde v terenu bat ;)
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#15 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 0:10

Par let se mnou eMap taky prozil, takze nemuzu rict krive slovo. V dnesni dobe trochu out of date, ale podle meho nazoru o nic horsi, nez eTrex Legend Beda edition. Ba naopak, spis lepsi! Prichytavani na silnice jde samozrejme vypnout! Vydrz na dve tuzkovky taky nebyla spatna, pripojeni k PC pres strejnej kabel jako Legend. Oproti Legendu predevsim slusne citelnej a vetsi displej. Odolnost proti stekajici vode nejaka minimalni je, ale tady asi vede Beda, i kdyz jsem eMap provozoval par let bez problemu na motorce a jednou mi dokonce spad do more a prezil.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#16 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 0:10

Tenhle oldskul bych bral!
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 0:16

Jak už psali ostatní, jedná se o skoro muzejní kousek. Víc než 500Kč bych do tohohle přístroje určitě neinvestoval (sběratelská hodnota započítána).
  • 0

#18 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 12:28

fremen.cz napsal/a:
Které Garminy na turistiku jsou na 3 a více tužkovek? :D


Vsechny Garmini GPS pred eMapem byly na 4 tuzkove baterie s vydrzi cca 12 hodin.

Ja bych staricke Garminy nehazel do stareho zeleza. Treba 12XL, ale myslim i eMap umeji veci, o kterych se soucasnym GPS muze jen zdat. S dobrou antenou, patricnym softem a trochou trpelivosti muzes zamerovat s presnosti na decimetry. ;-)

Sam mam dve 12XL a opatruji je jako oko v hlave. Za Oregona a spol. bych je nevymenil ani nahodou. :-))
  • 0

#19 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 12:47

Mimochodem, ta nostalgie...vzpomnel jsem si na svou ctvrtou kesku v roce 2004, kde je eMap zvecnenej.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama