Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

magnet a elektronicke pristroje


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 13:45

Ahoj, na odlov nekterych cachi je potreba magnet. Chci se zeptat, jak takovy magnet prepravujete aneb jaka je bezpecna vzdalenost mezi magnetem (a tedy myslim neco normalniho, ne elektromagnet na srotaku) a mobilem , GPS apod. aby se to nejak neporouchalo? Lze to nosit najednou v ledvince nebo to mate nekde zvlast? Doufam, ze jsem sroumitelny. Diky za rady.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#2 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 13:51

No magnet s sebou nenosim, zatim jsem ho nepotreboval. Ale urcite bych ho mel nekde stranou. Napriklad ne v kapse s mobilem. Kdyz pominu ostatni mozny efekty, tak uz jen to ze ma vestavenej kompas hovori samo za sebe. Kdyz by se od magnetu zmagnetizovala nejaka zelezna cast toho telefonu, asi bych na dalsi fungovani kompasu mohl zapomenout. Proste byl bych trochu opatrnej, magnet je previt (a vodni kamen taky)
  • 0

#3 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 14:22

Vlastní příhoda : Přítelkyně mi jednou omylem položila na displej Colorada městskou micro, která měla k sobě přichycený dosti silný neodymový magnet. V tu ránu mi GPS ukazovala nějakých 50 metrů mimo s úplně rozhozenými světovými stranami. První kalibrace kompasu vrátila GPS na souřadnice, druhá kalibrace opravila i světové strany. A pak už pohoda :)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#4 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 14:28

nenos to 5 cm od sebe, ale záření z toho magnetu se snižuje po čtverci, takže při vzdálenosti 10 cm máš 100x nižší sílu. to je zanedbatelné proti magnetismu od elektrickýgo vedení
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 14:57

dygestor napsal/a:
nenos to 5 cm od sebe, ale záření z toho magnetu se snižuje po čtverci, takže při vzdálenosti 10 cm máš 100x nižší sílu. to je zanedbatelné proti magnetismu od elektrickýgo vedení

:o 100x? :o kam jsi chodil do školy?
10 cm proti 5 cm je 2x větší vzdálenost, tomu odpovídá 4x menší působení. Ovšem pouze v případě rovnoměrného všesměrového šíření, což bych se u toho magnetu neodvážil předpokládat...
  • 0

#6 Hunda

Hunda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 15:36

Ahoj, celkem každé zařízení je citlivé na magnetické záření, ale v případě mobilů a GPS bych se toho určitě nebál. Viděli jste někdy pouzdro na mobil s magnetem? Samozřejmě jo a ničemu to nevadí. Dokonce jsou i magnetické držáky do auta. Jiná věc je ovšem třeba taková kreditka. Tam už jsem narazi, kdy jsem si dal neprozřetelně tři magnety do peněženky a že je blbost je tam dávat jsem zjistil až při placení .-(
  • 0

#7 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 16:12

Jo přesně, mě takhle magnet na pouzdru od Blackberry vymazal kartu do posilovny. Teď už si dávám pozor a rozhodně nestrkám všechno do jedný kapsy.
  • 0
MaFa

#8 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 16:22

MaFa napsal/a:
Jo přesně, mě takhle magnet na pouzdru od Blackberry vymazal kartu do posilovny. Teď už si dávám pozor a rozhodně nestrkám všechno do jedný kapsy.

co máš za pouzdro? jen ať se mi to nestane taky :D
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#9 baloo90210

baloo90210

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 16:45

ja jsem si objednaval extra silne magnety v zasilkovem obchode v Honh Kongu a prisly obalene nekolika vrstvami bublinkove folie to se mi take osvedcilo jako dobry transportni obal :D
  • 0

#10 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 16:55

Já teda nevím, ale magnetické záření mi přijde jako trošku zvláštní pojem. Jinak k tématu, magnet s sebou nenosím, takže osobní zkušenosti nemám. Čekal bych ale, že to může zblbnout tak ten kompas a magnetická záznamová média.
  • 0

#11 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 17:02

magnet nezáří, magnet dělá pole ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#12 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 17:10

dr.vota napsal/a:

dygestor napsal/a:
nenos to 5 cm od sebe, ale záření z toho magnetu se snižuje po čtverci, takže při vzdálenosti 10 cm máš 100x nižší sílu. to je zanedbatelné proti magnetismu od elektrickýgo vedení

:o 100x? :o kam jsi chodil do školy?
10 cm proti 5 cm je 2x větší vzdálenost, tomu odpovídá 4x menší působení. Ovšem pouze v případě rovnoměrného všesměrového šíření, což bych se u toho magnetu neodvážil předpokládat...


Myšlenka je správně, jen gramaticky jsem měl spíš použít novou větu, aby jste to líp pochopili. 0 cm a 10 cm je 10 na druhou a až to je 100x slavší
  • 0

#13 gepees

gepees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 17:45

dygestor napsal/a:

dr.vota napsal/a:

dygestor napsal/a:
nenos to 5 cm od sebe, ale záření z toho magnetu se snižuje po čtverci, takže při vzdálenosti 10 cm máš 100x nižší sílu. to je zanedbatelné proti magnetismu od elektrickýgo vedení

:o 100x? :o kam jsi chodil do školy?
10 cm proti 5 cm je 2x větší vzdálenost, tomu odpovídá 4x menší působení. Ovšem pouze v případě rovnoměrného všesměrového šíření, což bych se u toho magnetu neodvážil předpokládat...


Myšlenka je správně, jen gramaticky jsem měl spíš použít novou větu, aby jste to líp pochopili. 0 cm a 10 cm je 10 na druhou a až to je 100x slavší


Kdyz to das v milimetrech, tak uz to v tech deseti centakach "zarit" nebude skoro vubec. Tu spravnou myslenku totiz vyjadril dr.vota. H.
P.S. Sorac, ale mne to nedalo.
  • 0

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 19:05

dygestor napsal/a:

dr.vota napsal/a:

dygestor napsal/a:
nenos to 5 cm od sebe, ale záření z toho magnetu se snižuje po čtverci, takže při vzdálenosti 10 cm máš 100x nižší sílu. to je zanedbatelné proti magnetismu od elektrickýgo vedení

:o 100x? :o kam jsi chodil do školy?
10 cm proti 5 cm je 2x větší vzdálenost, tomu odpovídá 4x menší působení. Ovšem pouze v případě rovnoměrného všesměrového šíření, což bych se u toho magnetu neodvážil předpokládat...


Myšlenka je správně, jen gramaticky jsem měl spíš použít novou větu, aby jste to líp pochopili. 0 cm a 10 cm je 10 na druhou a až to je 100x slavší

:o no tohle už vůbec ne!
  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 19:07

a když už jsme u toho, tak myslím, že vzdálenost 0 (čehokoliv) je z kvantového hlediska nesmysl...;)
  • 0

#16 peca66

peca66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 19:43

dr.vota napsal/a:
a když už jsme u toho, tak myslím, že vzdálenost 0 (čehokoliv) je z kvantového hlediska nesmysl...;)


1,6 × 10^-35m je lepsi? :D
  • 0
To chce klid.

#17 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 20:09

Clovek nikdy nevi a nahoda je blbec,jak se rika... Takze bych doporucoval nespolehat na nejake vypocty a rikat si "je to mimo", clovek se zapomene a je nadeleni. Silny magnet bych zkratka dal nekam mimo i doma a k instalaci do terenu,ci k lovu patricne kese, bych ho mel napr. v kapsicce na kapsacich, kam nic jineho nedavam. (ostatni mam v bunde,batohu,ruce) Nejlepe zabaleny ve folii,nebo necem podobnem.
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#18 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 20:12

Anupev napsal/a:
Nejlepe zabaleny ve folii,nebo necem podobnem.


alobal ti neodstíní magnetické pole, to by ses pak do něj mohl zabalit celý a vznášel by ses

magnetické pole a rádiové vlny jsou zcela něco jiného (ty už alobal odstíní)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#19 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 20:46

Ono zalezi asi na sile toho magnetu...ale vim,ze kdyz ho treba obalis nejakou vrstvou, nedokaze k sobe pritahnout jine kovove predmety. Samozrejme,ze ho to neodstini uplne,ale lepsi neco nez nic:)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#20 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 21:37

fremen.cz napsal/a:

Anupev napsal/a:
Nejlepe zabaleny ve folii,nebo necem podobnem.


alobal ti neodstíní magnetické pole, to by ses pak do něj mohl zabalit celý a vznášel by ses

magnetické pole a rádiové vlny jsou zcela něco jiného (ty už alobal odstíní)


A tady si pro zmenu nekdo plete pole magneticke a gravitacni. Ach jo
  • 0
GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC SE K320i, SE K810i, evolve touchTraxx Trekbuddy, HandyGeocaching, OpenWIG, Locify, vlkGPS, BarcodeReader, BeeTagg, GoogleMaps, i-nigma, Kaywa Reader, NeoReader, ScanLife, TagReader, ...




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama