Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Wherigo a netbook?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 20:37

Zdravím, tak mě trápí wherigo keše v okolí domova, a nějak nemám vybavení na odlov. Tak jsem po známých probral co kdo má, a vzniklo z toho tohle - netbook s Windows 7 a bluetoothem a nokia LD-4w. Poradil by mi prosím někdo, jak by se to dalo nějak spojit dohromady, aby to fungovalo, a aby na tom jelo aj wherigo? Díky ;)
  • 0

#2 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 20:51

A máš nějaký mobilní telefon?

Wherigo se dá defakto hrát už pomalu na každém mobilu.
Předpokládám, že když máš nokia LD-4w tak kešuješ s mobilem ke kterému máš ten nokia LD-4w připojený přes bluetooth.

Wherigo lze hrát na techto zarízeních:
- Garmin Colorado, Oregon a Nuvi 500, které mají jiz nainstalovaný SW od výrobce.
- PDA s Windows Mobile, kde si musíte nainstalovat SW pro hru Wherigo Player.

a na ruzných mobilních telefonech s GPS modulem:
- s podporou Javy - zde si musíte stáhnout SW OpenWIG.
- s operacním systémem Android - zde si musíte stáhnout SW WhereYouGo.
- s obrázkem nakousnutého jablícka - zde si musíte stáhnout SW PiGo.
  • 0

#3 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 20:58

Na mobilu to právě nejde. Jak tak pročítám, propojit to tedy s mým netbookem taky nejde. Tak nic, díky. A kdyby někoho něco napadlo, napište ;)
  • 0

#4 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 21:16

Tiskar94 napsal/a:
Na mobilu to právě nejde. Jak tak pročítám, propojit to tedy s mým netbookem taky nejde. Tak nic, díky.

A kdyby někoho něco napadlo, napište ;)


A co máš konkrétně za mobil?
  • 0

#5 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 21:23

Nokia 2690 EDIT: A kolega má 5310
  • 0

#6 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2011 - 21:36

Tiskar94 napsal/a:
Nokia 2690

EDIT: A kolega má 5310


A zkoušeli jste tam nainstalovat OpenWIG což je Java aplikace.

Nokia 2690 Java 2.1
Nokia 5310 Java 2.0
  • 0

#7 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 10:29

Čistě teoreticky... Nejde hrát wherigo pouze na notebooku (s následným navigování podle obyčejné turistické navigace)?
  • 0

#8 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 11:14

jamesh napsal/a:
Čistě teoreticky... Nejde hrát wherigo pouze na notebooku (s následným navigování podle obyčejné turistické navigace)?


přidávám se k dotazu: nešlo by mi to na NB, na kterém mám ANDROID?
:) Rozumím tomu tak, že vůbec :) ale kdyby mi někdo poradil... tak mám wherigo za chalupou a nevím jak na něj :) díky
(nový mobil si kvůli němu rozhodně kupovat nemíním)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#9 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 11:16

Na wherigo potřebujete GPS, která přímo komunikuje s přístrojem, na kterém hrajete a odesílá mu informaci o vaší poloze. Takže hrát na notebooku a navigovat turistickou navigací nelze, snad nějaký GPS modul připojitelný k notebooku, jestli něco takového je?
  • 0

#10 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 11:19

Existuje desktopova verze openwigu. Uz jsem na ni uspesne odehral nekolik wherigo v teple domova...
  • 0

#11 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 11:21

Tak ja se taky pridam se svoji troskou do mlyna. Sve uplne prvni Wherigo jsem odehral s timto zarizenim: Notebook s nainstalovanym emulatorem PDA (bylo to primo od Microsoftu na emulaci mobilnich windows), na tomto emulatoru byl nainstalovan Wherigo Player od Groundspeaku. K notebooku byl pres seriovy port pripojen Garmin Legend a ten mi daval GPS data. Vse slapalo jak melo az na tu vahu takto vytvoreneho zarizeni, fakt se mi behem odlovu notebook slusne pronesl a vypadal jsem asi jako slusny exot. A i Legend na drate mi porad padal. :)
  • 0

#12 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 12:58

No nevim dat si treba Marhanovy schody s netbookem :D. osobne bych se poptal po znamejch zda nekdo nema v supliku nejakej vyrazenej mobil a nebo za cca 600Kc koupil nejakou starou Nokii - ja hraju na 6230i - sice mi neuklada ve hre, ale hratelny to je .... anavic kdyz ji rozslapnu nebo tak nebudu truchlit. Znam par lidi co kdyz ji u telefonu (sedej dovoz) prestane fungovat mikrofon, tak si koupej novej a opravy neresi -- a takova N78 byt bez mikrofonu za par susni a mas pokoj.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#13 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 17:04

mám kilogramový NB, Dakotu20, ted jen pochopit co s tím dohromady :) \:) třeba nějaká dobrá duše poradí :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#14 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 17:47

Pokud vím, tak dneska nic takového neexistuje. Kdysi na to Garmin měl extra program, nRoute se to snad jmenovalo, ale se současnými GPS to už nefunguje, pravděpodobně proto, že to chodilo pouze přes COM rozhraní... Ale to bylo ještě pod Windowsy, takže by si s tím Android asi stejně těžko poradil. Možná o tom ale někdo napíše víc.
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 17:49

maaaca napsal/a:
Existuje desktopova verze openwigu. Uz jsem na ni uspesne odehral nekolik wherigo v teple domova...

Kdepak to roste?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#16 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 18:53

maaaca napsal/a:
Existuje desktopova verze openwigu. Uz jsem na ni uspesne odehral nekolik wherigo v teple domova...

Nojo, ale opisovat tam (a přepočítávat) souřadnice z mapy.cz, to je za trest. Nebo na to máš nějaké udělátko?
Roste to TADY. Druhá shora (DesktopWig)
  • 0

#17 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 19:03

Udelatko nemam, ale pro odecet souradnic pouzivam google mapy (tusim ze se to musi zapnout v laboratori) a to hazi souradnice rovnou v tom formatu a jdou i kopirovat.
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 19:15

ProKesTom: dik, tohle uz mam hodne dlouho, ale ty souradnice jsou prave dost velka onanie.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 21:27

Tak mi to nedalo, do noťase (Win7) stáhl DesktopWig, přes bluetooth připojil můj modul LD-3W a nevěřícně zírám na displej, kde mám šipku, která se hýbe, když hýbu modulem a ke startu hry mám právě 11.55 km. Další funkčnost samozřejmě neposoudím, ale co se týče souřadnic, jsou v kompu a nic v této konfiguraci asi opisovat není třeba.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#20 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2011 - 21:34

Tak jsem to taky zkusil a musim potvrdit zlicinakova slova. Tak myslim, ze tohle je reseni tiskarova problemu :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama