Přejít na obsah


Fotka

Keš u hřbitova


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 kuchar11

kuchar11

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 9:39

Ahoj všem, chtěl bych znát Váš názor na zakládání keší, u tak trochu zapomenutých hřbitovů, rád bych ukázal tato krásná místa, málo navštěvovaná, samozřejmě umístění keší mimo hřbitov.Díky za Vaše názory. Honza.
  • 0

#2 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 9:42

Takovych uz je spousta, taky mam jednu : GC26Y7P Ja je mam rad, protoze hrbitovy byvaji casto pekna a hlavne klidna mista.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#3 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 9:46

hrbitovni byvaji krasne, mam je rad, takze za me: jen zakladej ;)B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#4 jindrousxxx

jindrousxxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 10:05

Někomu mu to může připadat nevkusný, ale já mám hřbitovní kešky rád, mají takovou zvláštní atmosféru.
  • 0

#5 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 10:08

Ano, na hrbitovech byva krasne, ale za sebe rikam: umistovat vne hrbitovni zdi. Neznam blbejsi pocit, nez hledat kes, kdyz vedle nekdo nese kytku na svuj hrob. Multina po hrbitove je pekna vec, ale plastova pixla tam nepatri. Snad jen na opravdu stare a opustene hrbitovy. Podle toho co se pise v uvodnim prispevku na to mas asi podobny nazor a tak kes s chuti zaloz :o)
  • 1
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#6 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 10:21

O hřbitově a vně hřbitova mám keše ráda, s chutí do toho. ;)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#7 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 10:22

Když už je to tu nakousnuto : Co si myslíte o umístění krabičky (STYLOVÉ) na starý a opuštěný židovský hřbitov, na který už žádní pozůstalí opravdu nechodí?
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#8 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 10:26

Paja.V napsal/a:
Když už je to tu nakousnuto : Co si myslíte o umístění krabičky (STYLOVÉ) na starý a opuštěný židovský hřbitov, na který už žádní pozůstalí opravdu nechodí?


Pokud bude umístěna s citem k místu (tedy ne zahrabaná do hrobu) a bude mít zcela jednoznačný hint (tedy ne "u stromu" ), aby se zabránilo hledání a rozrývání, nevadí mi. Ovšem pozor na propadající se hroby, to je na starých hřbitovech poměrně nebezpečné.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#9 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 10:27

Uz sem takovych par videl a ja osobne s tim problem nemam - teda pokud je kes hezky zpracovana a neni to "petka ve chvoji" Jako priklad treba GC1T3QA
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 10:51

Paja.V napsal/a: Když už je to tu nakousnuto : Co si myslíte o umístění krabičky (STYLOVÉ) na starý a opuštěný židovský hřbitov, na který už žádní pozůstalí opravdu nechodí?

Proc ne ale jak uz bylo receno, pointa kesky by mela mit jasny "aha efekt", aby nedochazelo k rozryvani a poskozovani okoli ....
Pokud ale neni z nejakeho objektivniho duvodu nutne umisteni uvnitr, tak je stejne asi preventivne vzdy lepsi umisteni vnejsi.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 11:01

Jednotlivé stage multiny proč ne, ale samotné hledání krabičky by se mělo odehrávat vně.
  • 0

#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 11:21

Paja.V napsal/a:
Když už je to tu nakousnuto : Co si myslíte o umístění krabičky (STYLOVÉ) na starý a opuštěný židovský hřbitov, na který už žádní pozůstalí opravdu nechodí?


NE.

Za zdí/obvodem bude určitě místa dost...

(viz třeba GC1HDCB Poklad starého žida v Železných horách - krásně vyřešeno)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 viktorka

viktorka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 11:39

Hřbitov by měl zůstat hřbitovem i když tam už nikdo nechodí. Souhlasím, že : za zdí/obvodem bude určitě místa dost...
  • 0
Nikdy nebudeš mít druhou šanci udělat první dojem.

#14 modroočko

modroočko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 11:51

Jen pro inspiraci dvě, které mám odlovené. Obě "hřbitovní" a jak zpracováním, tak tématicky na poměrně vysoké úrovni. Žádná keška nenarušuje pietu místa, ale přivede Vás zajímavým způsobem někam, kde můžete načerpat ten zvláštní pocit starých časů... GC20B80 GC1ANGZ
  • 0

#15 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 12:54

Podle me zalezi hrbitov od hrbitova. Nejdulezitejsi je, aby cache nerusila mrtve. Znam cache jak in tak out hrbitov a oboje dobre. Pokud ale existuje riziko toho, ze nejaky blb neco ponici ci mrtve vyrusi, osobne bych ji "in" nedaval... Edit: tak me napada, neudelal jiz nekdo bookmark list hrbitovnich cachi?
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#16 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 13:19

A coz teprve takove nocni hledani kese na opustenem hrbitove plnem der po vykradenych hrobech ... nemo mozna ti neboztici vylezaji sami, muhehehe :-)
  • 0

#17 vlkys

vlkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 13:56

Paja.V napsal/a:
Když už je to tu nakousnuto : Co si myslíte o umístění krabičky (STYLOVÉ) na starý a opuštěný židovský hřbitov, na který už žádní pozůstalí opravdu nechodí?


Za sebe říkám jednoznačné ne, mám rád židovské hřbitovy, mám rád keše u nich, ale nelíbí se mi keše, které nutí člověka jít na ten hřbitov. Většinu lidí nezajímá, že po židovském hřbitově chodí muži s pokrytou hlavou a nechodí se na něj v sobotu. Nepřijde mi proto ani rozumné, ani vkusné je k tomu nabádat keší umístěnou NA hřbitově. řimlouval bych se za její uložení někde poblíž, za každou takovou jsem jedině rád. ;)
  • 0
~vlkýš
_________________________
Oregon 300 (Topo Czech 3) & Vodafone 845 (c:geo)

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 14:06

Paja.V napsal/a:
Když už je to tu nakousnuto : Co si myslíte o umístění krabičky (STYLOVÉ) na starý a opuštěný židovský hřbitov, na který už žádní pozůstalí opravdu nechodí?

Jak to víš? Máš tam hlídku 24/365?
  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 14:13

Mě osobně se to přímo na hřbitově nelíbí. Ale je pěkné někoho ke starému hřbitovu přivést. Zvláště ty židovské bývají na odlehlých místech a moc se o nich neví. Takže bych byl pro to, uložit krabičku někde blízko hřbitova a na hřbitově maximálně nechat zjistit nějaký jednoduchý údaj. Letopočet na kříži, nebo něco podobného. Nějak se mi nelíbí ani představa FTFkařů pobíhajících s baterkami po hřbitově a hledajících nějaký zastrčený náhrobek.
  • 0

#20 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 14:15

Díky tedy všem za názory :) Mám rozpracovanou mini sérii zaniklých židovských památek a míst (o některých z nich určitě neví tak 99,99% lidí)...a tento hřbitov by měl do ní patřit. Přiléhá k němu menší parčík, ve kterém se tedy snad nějaké hezké místečko najde. Měl bych tedy ale ještě jednu otázku. Na samotném hřbitově je několik náhrobků, které jsou architektonickými skvosty své doby (a vlastně i dnešní) a byla by škoda je neukázat, protože kdo ví, jak dlouho ještě vydrží (o samotný hřbitov se nikdo nestará, je zarostlý a chátrá). Nabízí se tedy : 1. udělat krabičku jako multi se stage u těch nejhezčích náhrobků 2. udělat krabičku jako tradiční s přidanými waypointy - kdo chce, může se podívat 3. udělat krabičku jako tradiční a ty nejhezčí náhrobky pouze vyfotit do listingu Umístění krabičky vždy mimo hřbitov. Předem díky za ohlasy ;)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama