Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nějaká originální keš nápad?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
24 odpovědí na toto téma

#1 swotty

swotty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 14:42

Ahoj, neměli byste nějaký nápad, jak by mohla vypadat keška, která je v lese a je tam spousta mechu (jestli by to k ničemu bylo), chci udělat něco originálního, koukal jsem na fotky několika kešek originálních, ale nikde třeba neni jak to udělat ?
  • 0

#2 Fridmen

Fridmen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 14:50

Když chceš mít origoš nápad, tak ho přece nemůžeš okopírovat od jiných keší!
  • 0
Sedíš- li jednou půlkou na rozpálených kamnech a druhou na kuse ledu, je ti statisticky velmi příjemně.

#3 swotty

swotty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 14:52

Fridmen napsal/a:
Když chceš mít origoš nápad, tak ho přece nemůžeš okopírovat od jiných keší!


Pravda :), jenže nic mě nanapadá :@
  • 0

#4 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 14:53

Do tohoto vlákna jsi se předpokládám koukal http://www.geocachin...856#post_253856.

Co třeba udělat umělý hříbek? (z fimo hmoty, přelakovaného keraplastu barveného akrylovými barvami atd.)

Fajn jsou duté kusy kmenů či pařezů (sice je docela práce to dlabat, ale občas najdeš dutou kulatinu v lese mezi metry nařezaného dřeva). Při domaskování můžeš polepit mechem, tavná pistole je v takovém případě věrný pomocník. Jen pozor, mech sesychá a potřebuje párkrát do roka opravit.

Evergreenem jsou pak chorože.

Podívej se do výtvarných potřeb a do nějakého hobbymarketu, určitě tam najdeš spoustu inspirativních věcí ;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#5 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 14:57

Fridmen napsal/a:
Když chceš mít origoš nápad, tak ho přece nemůžeš okopírovat od jiných keší!


To je pravda, ale pořád lepší okopírovaný dobrý originální nápad, než zase klik-klak pod kamenem ;)

Všechno je otázka zručnosti. Nejlépe jít na ono místo a tam se nechat inspirovat. Otázka ale je, jestli je tam i něco více než ten "mech v lese", když už nás tam chceš pozvat ;)
  • 0

#6 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 15:08

nebo ji zamaskuj do mrtvyho kotatka
  • 0

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 15:24

PaWcz napsal/a:
Co třeba udělat umělý hříbek? (z fimo hmoty, přelakovaného keraplastu barveného akrylovými barvami atd.)


Už jsem viděl na GC21T2G. Jinak - kdybych tak supr nápad měl, myslíš, že bych ho prozradil?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 15:30

Trhac napsal/a:


Už jsem viděl na GC21T2G. Jinak - kdybych tak supr nápad měl, myslíš, že bych ho prozradil?


Tak tahle keška zjevně doznala druhové změny, hříbek jsem tam nenašel :D
A jinak proč se u super nápad nepodělit - záleží na tom, jestli ho zrovna chceš sám realizovat, nebo ne ;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#9 swotty

swotty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 17:32

Hříbek radši dělat nebudu, ještě mi ho houbaři seberou :D ale mochomůrka by to mohla být ;) Dík za dobrý nápad
  • 0

#10 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 19:21

V zimě taková muchomůrka může bejt dobrej joke, ale v létě to bude jen obyčejná muchomůrka, jakých kačeři potkávají mraky. Jestli teda chceš do mechu a kapradí něco origo, co nikdo jinej nemá - tak jedině magnetická šróbofka :D

P.S. Geomuchomůrky k dostání na ebay za £10.00
http://webcache.goog...=www.google.com
  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#11 rattlesnake.andy

rattlesnake.andy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 19:27

PaWcz napsal/a:

Trhac napsal/a:


Už jsem viděl na GC21T2G. Jinak - kdybych tak supr nápad měl, myslíš, že bych ho prozradil?


Tak tahle keška zjevně doznala druhové změny, hříbek jsem tam nenašel :D
A jinak proč se u super nápad nepodělit - záleží na tom, jestli ho zrovna chceš sám realizovat, nebo ne ;)



byl jsem tam už několikrát, a nenašel jsem ani hříbek, ani nic jinýho co by připomínalo kešku... ach ta moje geoslepota :D

EDIT: aha tak to nebyla geoslepota ale špatný souřadnice :D
  • 0

#12 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 20:20

Jakakoli keska v prirode je dobra a nemusi byt ani originalni. ;);) Ono je totiz otazka, jestli v dnesni dobe muze byt neco 100% originalni. Samozrejme ze je to mozne pak vztahnout na danou lokalitu, pak to pro radu mistnich muze byt neco noveho.
  • 0

#13 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2011 - 20:51

Vše co je uděláno rukama je originální a potěší více než jen samotný locknlock :)
  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 7:06

Taky miluju keše s alespoň trochou snahy než pařez, kameny, dutina.
  • 0

#15 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 14:20

Sama jsem uvažovala o budoucí keši ve tvaru houby či něčeho přírodního (nechci zakládat keš, dokud nebudu mít nějaký hodně dobrý a promyšlený nápad, pokud mě nic netrkne, tak zakládat nic nebudu) jenže mám trošku obavy z toho, že když někde v lese bude něco takovýho na očích mudlů, tak si některá dobrá duše řekne "hezká atrakce" a půjde dál, ale jsou zase vandalové, kteří zlikvidují první věc co uviděj. Jaké máte zkušenosti se ztrátou/neztrátou takových keší?
  • 0

#16 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 14:32

2 Labyorike
Já mám zkušenost s mudly dobrou - žádná z mých vlastních či spoluvlastněných keší není pro všímavé oko nenápadná, ba dokonce jsou docela drze zvýrazněné a některé na nálezce doslova křičí. Zničená však byla jen jedna, a to krátce po publikaci, kdy jsem neodhadnul, že se na místě srocuje znuděná omladina z nedalekého rekreačního střediska. Po opravě a přemístění o pár metrů dál od jejich "zevlárny" už bez problémů.

V logbooku všech svých kešek nacházím logy od náhodných nálezců z řad houbařů, čundráků či trempířů, ale nikdo neměl potřebu kešku rozbít, spíš mají tendenci brát to jako "hezkou atrakci" s návštěvní knihou uvnitř.

Jen se sluší podotknout, že všechny schránky jsou stranou civilizace v místech, kam běžně zamíří jen tuláci či lesáci, tedy lidé naladění na podobnou vlnu jako my.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#17 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 15:10

PaWcz - takže taková místa musejí být opravdu minimálně frekventované, aby se k nim nemohl dostat nějaký mudla likvidátor? Jde mi o to kdybych chtěla dát třeba dřevěný hříbek - aby na první pohled to vypadalo jako atrakce - třeba ke stromu na okraji nějaké lesní cesty (nikoliv doprostřed lesa do houštin a ostružiní), jaký na to budou mít pohled právě kolemjdoucí mudlové, aby se k tomu nepohrnuli a nezačali to zkoumat nebo v rámci ekologie to někdo nevyhodil do popelnice.
  • 0

#18 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 15:34

Nebál bych se dát propracovanou keš á la dědeček hříbeček do blízkosti turistické stezky. Už bych se bál udělat totéž v lesoparku za sídlištěm, kde se rádi zašívají party znuděných puberťáků. Takže to není tolik o frekventovanosti, ale o tom, jací lidé na ta místa chodí. Napadá mě docela spolehlivý indikátor bezpečnosti místa - když jsou v okolí hodně potagované (tím nemyslím srdíčka a vzkazy, ale takové ty šeredné frikuloviny) a rozmlácené rozcestníky, informační tabule, odpočívadla a další objekty, dá se očekávat, že podobně dopadne i tvé dílko. Pokud ne, je to v pohodě.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#19 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 15:40

PaWcz - dík moc za radu, jistě to nebude za týden, za měsíc, ale viděla bych to na několik měsíců, než se mi podaří vymyslet něco opravdu dobrého tak, aby na to lidi nezapoměli. Jinou běžně viděnou "pařezovku" zakládat nechci :)
  • 0

#20 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2011 - 16:38

swotty napsal/a:

Fridmen napsal/a:
Když chceš mít origoš nápad, tak ho přece nemůžeš okopírovat od jiných keší!


Pravda :), jenže nic mě nanapadá :@


Tak nic nezakládej.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama