Přejít na obsah


Fotka

BUG Oregon xxx fw. x.xx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 8:28

Nevím jestli si toho někdo všiml, ale Oregon má velkej nedostatek. Při logování keše ad už Found, nebo jiným logem a následné vložení poznámky se sice uloží do souboru, ale k dané poznámce se už nedostanete dřív než u PC doma. Nedávno se mi stalo že jsem potřeboval danou poznámku u logu doplnit o informaci, tak jediná možnost je znovu se navigovat na danou již nalezenou keš, znovu ji logovat a vložit novou poznámku. I v tomto případě se již uložený text nezobrazí. Navíc v textovém výpisu logů je zapsaná 2x s těma poznámkama jak se při logování zapsaly :| :( Ideální řešení by bylo do menu keše přidat ještě položku: Upravit poznámku logu :)
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#2 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 8:34

oregano dela podstatne vetsi blbosti. uzitecnejsi by napr. byl button na znovunacteni kesi z gpx, protoze pri vetsich skvrnach na slunci je umi totalne ignorovat i kdyz pak staci to gpx z kompu prejmenovat a vsechno je zas v poradku. samotny geocache_visits.txt je hloupej textak stavenej na pridavani radku, ne na zpetnou editaci, takze bych to videl jako feature a ne bug
  • 0

#3 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 9:12

2zLOST: to je pořešený - pokud máš GPX na kartě, tak ji stačí jen vyndat, nastartovat Oregon bez ní a zase ji dát zpátky...
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 10:20

Tomu se nerika reseni, ale obejiti problemu :) Resenim by byla oprava FW tak, aby Oregon pracoval podle ocekavani. Nikde v dokumentaci neni napsano, ze pracuje spravne jen pokud je GPX nahrano na karte a jen v tom pripde, ze byly provedeny 2 restarty (jeden bez karty a jeden s kartou).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 11:06

@reviz] dik. ja rvu gpx dycky do oregana, takze o tomhle jsem nevedel @gord] jo, je to obejiti, ale pokud funguje, tak jsem i za nej rad :) kazdopadne me to v patek v chomutove straslive nasralo :)
  • 0

#6 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 11:13

2 gord: hmm mě je jedno jak to pojmenuješ, nicméně to funguje...
EDIT: ještě mě napadá - neznám žádný jiný zařízení který používá paměťový karty a kde by funkce jejího znovunačtení byla. Možná ale něco takovou funkci má. Tím se nechci hádat, ale obvykle se to řeší vyndáním a znovuzasunutím té karty.

2 zLOST: Mám úplně stejnou zkušenost, nicméně naštěstí jsem byl kousek od domu a šel i s ženskou částí týmu, takže to na nějakej větší výlet nevypadalo. Stát se to ale někde na celodenním hledání, tak nevím jestli by to Oregon rozchodil:D Stejně to ale od té doby napřed zapnu doma a když je všecko v pořádku, teprve odcházím.
  • 0

#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 12:07

REVIZ:z toho si nic nedelej, me se takhle kousnul v terenu, ale nastesti jsem mel v aute netbook, tak jsem si to "fixnul". V kazdym pripade jsem byl taky nasranej, protoze jsem musel prehrabat pulku kufru.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#8 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 12:22

@reviz] ja tam narval cca 1800 kesi -> zapnul -> vsechno v poradku -> vylustil jednu mysterku -> prepsal to gpx novym s 1801 kesema -> nezapnul -> odjel do chomutova -> zapnul -> kurvoval takze supky dupky do kramu koupit miniusb kabel a u svagrovy prejmenoval gpx, zapnul oregano a vsechny kese nacteny. kdyby aspon to gpx bylo vadny, ale ono bylo uplne v poradku..
  • 0

#9 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 14:14

To dělá i Dakota... musíš smazat staré GPX, zapnout a vypnout GPS, nahrát nové GPX a zase zapnout...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#10 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 16:02

2 fremen.cz: no a pokud máš GPX na kartě, tak nemusíš...
  • 0

#11 hawel

hawel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 16:16

Zdarec, myslím že stačilo smazat a nahrát znovu bez vypínání/zapínání. Navíc když od posledního updatu firmwaru se mi 300 při připojení k PC seká. A připojuji ji se stlačeným zapínáním dokud se po 30 s nepřihlásí rovnou jako disk.
  • 0

#12 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 16:23

@fremen] ze to dela i dakota jen ukazuje jak moc to maj garmini na haku :)
  • 0

#13 FilemoniCZ

FilemoniCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 16:51

REVIZ napsal/a:
2 gord: hmm mě je jedno jak to pojmenuješ, nicméně to funguje...
EDIT: ještě mě napadá - neznám žádný jiný zařízení který používá paměťový karty a kde by funkce jejího znovunačtení byla. Možná ale něco takovou funkci má. Tím se nechci hádat, ale obvykle se to řeší vyndáním a znovuzasunutím té karty.

2 zLOST: Mám úplně stejnou zkušenost, nicméně naštěstí jsem byl kousek od domu a šel i s ženskou částí týmu, takže to na nějakej větší výlet nevypadalo. Stát se to ale někde na celodenním hledání, tak nevím jestli by to Oregon rozchodil:D Stejně to ale od té doby napřed zapnu doma a když je všecko v pořádku, teprve odcházím.



jen pro info - Magellan explorist 610 - umi pracovat s GPX i v prubehu takze ta saskarna co sem delal 2roky s O300 mi ted odpadla

jen dukaz ze na to garmin sere a jinde to slape jak ma...
  • 0

#14 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 18:01

zLOST napsal/a:
@fremen] ze to dela i dakota jen ukazuje jak moc to maj garmini na haku :)


Mno já jsem došel k myšlence, že Garmin asi předpokládá, že každou keš si do GPS nahraješ zvlášt jako jeden soubor GPX a tudíž se ti (možná!) nestane, že by se ti nějaká nenačetla.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#15 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 19:06

opakovane se mi stalo, ze kdyz jsem mel vic gpx (jedno s tradickama, dalsi s vylustenejma mysterkama atd), tak mi nektery kese oregon proste ignoroval (vetsinou ty mysterky, ktery jsem zrovna chtel odlovit)
  • 0

#16 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 21:42

hawel napsal/a:
Navíc když od posledního updatu firmwaru se mi 300 při připojení k PC seká. A připojuji ji se stlačeným zapínáním dokud se po 30 s nepřihlásí rovnou jako disk.

Potvrzuji. Smažu-li však AdresyCR.img potom se připojí normálně. Je jedno, jsou-li na kartě nebo v Oregánu.
  • 0

#17 hawel

hawel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 7:41

Á tak další "nepřesnost" co je způsobena AdresyCR: na nuvi 205 způsobovala kombinace Adresy + mapa zatuhnutí v určitých místech( např na D2 u Hustopeč atd...)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama