Přejít na obsah


Fotka

Premiové členství


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#1 prague.golem

prague.golem

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 15:58

Ahoj, teď jsem se registroval na geocaching.com a chtěl jsem se zeptat, jestli je možné získat premium membership i bez placení kartou přes internet? Pokud možno aby to nebylo moc drahé. Díky
  • 0

#2 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 16:03

Vetsina ceskych geoobchodu nabizi moznost, ze platbu vyridi za tebe. Nicmene platba kartou pres net je asi nejrychlejsi a nejpohodlnejsi.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#3 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 16:22

Třeba na http://tftc.eu/groun...ship-1-rok.html za 579 Kč a ještě ti dají 29 Kč slevu na další nákup, nikde jinde jsem to levnější neviděl...
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 16:36

cacher123: ja to videl levneji primo u GS, dnesni kurz napriklad u RB je 18,203 x 30 USD = 546,09 CZK. Mam to hned a neni co resit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 cacher123

cacher123

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 16:42

S474N: A zaplatí to třeba složenkou :) Není nad dobrou radu :)
  • 0

#6 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 19:35

Kámošovi přes Paypal to ukázalo asi toto (zaplatil mi k tomu pivo:D)
  • 0
Vložený obrázek

#7 takos

takos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 19:59

Já jsem si PM koupil přes firmu tytyty.cz za 609,- a jsem spokojený.Dokonce mají i kamennou prodejnu,kde to lze objednat. Koukni na jejich stránky.
  • 0
Takos

#8 prague.golem

prague.golem

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 7:56

cacher123: 579 Kč a 29 Kč sleva na další nákup je dobrá cena S474N: 546 Kč u Groundpeaku a 550 u TFTC je skoro stejné a nemusím shánět nikoho s internetovou kartou takos: 609 Kč je dost a to ještě tvrdí, že je to zlevněný z 655? To za to normálně chce o stovku víc než TFTC?
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 8:08

cacher123 napsal/a:
S474N: A zaplatí to třeba složenkou :) Není nad dobrou radu :)

Nikoliv, ale kartou. Netvrd mi, ze dneska nekdo nema pristup ke karte - at jiz vlastni (coz osobne povazuji za samozrejmost), tak i kdyby ne, tak v rodine, u kamarada, pritele ci kolegy v zamestnani ci skole.

dachmh napsal/a:
Kámošovi přes Paypal to ukázalo asi toto (zaplatil mi k tomu pivo:D)

Tak priste rekni kamaradovi, at si na Paypal nastavi, ze nemaji probihat zadne konverze na strane Paypalu. Oni nejsou hlupaci a maji "svuj" kurzovni listek, samozrejme s o dost nevyhodnejsim kurzem, nez ma primo banka.

prague.golem napsal/a:
S474N: 546 Kč u Groundpeaku a 550 u TFTC je skoro stejné a nemusím shánět nikoho s internetovou kartou

Ale to neni 550, to je 579 s dalsi slevou, tzn. v realu toho uz nemusis vyuzit. A jeste mi prosimte vysvetli, co je to ta "internetova karta". V oblasti financnictvi se pohybuji nekolik let, ale s zadnou takovou kartou jsem se nesetkal, ze by mela podobne oznaceni.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 8:15

prague.golem napsal/a:
cacher123: 579 Kč a 29 Kč sleva na další nákup je dobrá cena
S474N: 546 Kč u Groundpeaku a 550 u TFTC je skoro stejné a nemusím shánět nikoho s internetovou kartou
takos: 609 Kč je dost a to ještě tvrdí, že je to zlevněný z 655? To za to normálně chce o stovku víc než TFTC?


Mne to přišlo přímou platbou na 534.80 Kč.

Takže většina částek je zhruba v relaci.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 prague.golem

prague.golem

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 8:17

S474N: Třeba to co nabízí tebou zmiňovaná RB? http://www.rb.cz/oso...d-internetcard/ Na svojí plastové kartě nemám povolené platby přes internet a tuhle "kartu" moje banka asi nenabízí.
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 8:18

kolombo: tak je snad vice nez nad slunce jasne, ze kazdy den je jiny kurz a tudiz platis tolik, kolik je aktualne vypsany kurz bankou/zuctovatelem (treba typicky Paypal, pokud nekdo pouzije jejich konverznich kurzovnich listku).
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 8:21

prague.golem: no tak pokud nemas povolene inet transakce, ci MO/TO, tak se neuraz, ale je to pouze tvoje hloupost. Jinak abychom byli presni, tak ta "internetova karta", jak ji ty nazyvas je defacto klasickou platebni kartou s tim rozdilem, ze je to pouze cislo vytistene na papiru a ne formou plastiku. Ale v realu to vubec nicemu nepomuze ani nezabrani (sam jsem ji dokonce rok mel). Vzhledem k tomu, jak probihaji platby pres Paypal a vzhledem k aktualni legislative v CR jsou jakekoliv podobne veci naprosto NESMYSLNE a pouze jako vabnicka na lidi, co tomu nerozumi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 9:25

Má pravdu, předsedo! Bankami uměle vyvolávaná fóbie slouží k tomu, aby člověk platil za další produkt a aby bankám ubylo reklamací, které musejí vyřešit ve prospěch zákazníka. Platím kartou přes internet běžně a zatím jsem neměl jediný problém.
  • 0

#15 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 9:30

Souhlas s S474N i Crocky. Pokud má člověk alespoň trochu soudnosti a nepošle číslo své karty mailem například do Nigérie, pak plateb na Internetu se není potřeba obávat. Pokud to ale pro prague.golem představuje nepřekonatelný problém, klidně ti to členství zaplatím přes PayPal a ty mi pošleš na účet stejnou částku v korunách.
  • 0

#16 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 11:02

Ts, kartou na internetu platím běžně a naopak sem se docela zděsil, že na kreditce kterou mi dala ČS nebyly platby přes internet povolené. Protože to je nejčastější způsob jak kartu používám - lístky do kina, objednávky přes e-shopy apod. Stačí, aby člověk nebyl hlupák a riziko zneužití karty se limitně blíží k nule. Větší strach mám u výběru z bankomatů nebo při platbě třeba na těch benzinkách kde mají staré terminály...
  • 0

#17 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 12:01

Sice je to už OT, ale když je o tom řeč ... Taky rád platím kartou přes internet, zatím bez problémů. Ale stejně mi to pořád nejde do hlavy, není tu žádné zabezpečení. Co brání kdejakému prodavači mít v krámu skrytou kameru, zaznamenávat si karty zákazníků a pak později nějakým nenápadným nedopátratelným způsobem si něco pěkného občas koupit přes internet ? Přijde mi tedy používání karty pro platby přes internet nebezpečné hlavně kvůli tomu, že ji člověk dává z ruky ve většině obchodů.
  • 0

#18 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 12:15

Proto je idealni PayPal...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#19 cz.nemo

cz.nemo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 12:37

Pro nákup na internetu potřebujeme 3 čísla: číslo a expirace karty (přední strana karty) a třímístné číslo nazývané podle vydavatele karty (CVV, CVC,... zadní strana karty). Když dáte kartu z ruky, asi není problém si nějakou skrytou kamerou sejmout přední stranu (čísla jsou výrazná) a třímístné číslo si obchodník zapamatuje než odejdete a má vše co potřebuje. Naštěstí už se objevují terminály, kam dá kartu zákazník a nemusí jí vůbec pustit z ruky.

PayPal brání zneužití karty online shopem u kterého nakoupíš. Potřebná čísla dostane jen PayPal a tomu věříme, že naši kartu nezneužije a data mu neuniknou. Takže PayPal nezabrání tomu co tu psal MedoMys.
  • 0
CWG směnárna - Moje sbírka CWG - Oficiální katalog CWG - Svět GeoCachingu - TFTC.eu (prodej geocachingového vybavení)

#20 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 13:17

MedoMys: v realu mu nebrani nic, ovsem ty potom nemas zadnou povinnost takove transakce uhradit. Proto jsem i ve svem predchozim postu psal o te "aktualni pravni uprave". ;) Jinak jak jiz bylo zmineno i mnou, opravdu v tomhle je nejlepsi platit pres Paypal - cislo platebni karty ma v tomto pripade vyhradne Paypal a obchodnik se k ni nema sanci jak dostat. cz.nemo: to co si napsal, to je samozrejme pravda, ovsem s tim, ze takovou transakci neuhradil MAJITEL karty a tim padem je takova transakce v rezii banky/obchodnika. Znovu opakuji, proboha lidi, seznamte se se zakonem, ten hovori jasne - v tomto pripade konkretne zakon c.124/2002 Sb. o prevodech peneznich prostredku, zejmena paragraf 18. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama