Přejít na obsah


Fotka

Oregon držák do auta - DoDo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2011 - 23:14

Chtěl jsem si pořídit do auta držák na Oregona http://www.gps-navig...dakota-coloradoale ta cena mne zarazila.

Běžně používám pro autonavigaci TomTom a Oregon je spíš náhrada, rychlovka pro navigaci na keš atp. Hledal jsem levnější a "home made" řešení...

Na eBay jsem si našel Garmin držák pro Nuvi 1350 1350T 1390T 1370t za cca 7 dolarů včetně poštovného, tj. cca 120,- Kč :D
http://cgi.ebay.com/...e=STRK:MEWNX:IT

Součástí dodávky Oregona byl i klip s karabinou a ejhle, on zaklapnul zcela bez problémů do toho držáku pro Nuvi :D Tak vyjmout karabinu a popruh a je hotovo ;)

Pro příležitostné použití Oregona jako autonavigace je to přijatelné řešení. 1:10 je zcela jistě přijatelná cena pro poměr/výkon.
  • 0

#2 Charlie_CZ

Charlie_CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 6:41

Zdravím, díky za tip .. cena za originální držák je opravdu přemrštěná i já sem se po něm pídil, ale cena mě asi jako každého odradila. Tohle vypadá jednoduše a za minimální náklady. Pokud můžu poprosit, nebyla by fotečka jak to celé dohromady vypadá v reálu i s uchycením klipsny do autodržáku? Předem díky.
  • 0

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 9:40

Taky se pridavam s zadosti o fotecku, vypada to zajimave.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 9:47

Klips od karabiny zacvaknutý do držáku - přední pohled
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 9:48

Klips od karabiny zacvaknutý do držáku - boční pohled
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 9:49

Klips od karabiny zacvaknutý do držáku - zadní pohled
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 9:50

Držák jde lehce zasunout do drážek v Oregonu...
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 9:53

A takhle v tom pak Oregon pěkně sedí :) Dole je dostatek místa pro nabíječku a naklonění Oregona při sluníčku. Pohyb do stran zcela bez problémů. Přísavka s pístem by měla držet na skle nebo hladké palubce zcela jednoznačně a její uchycení je rychlé díky tomu pístu. Odpoledne ještě udělám fotku přímo z auta a po víkendu písku jak se to celý chovalo v terénu - mám v plánu nějaké kešování po Praze, nákupy atd...
  • 0

#9 jenufa

jenufa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 12:00

Já mám držák vlastní výroby a slouží k plné spokojenosti.
  • 0

#10 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 12:49

jenufa: mám velmi podobný - zdroj stejný (cyklodržák za 250,-). Funguje skvěle.
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 13:21

jj, taky jsem měl před tím cyklodržák upevněný gumou k držáku co tam mám na TomTom. Chtěl jsem ale něco konfortnějšího :-)
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 19:15

Tak obrázek z auta. Dneska několik desítek km po Praze po kostkách atp. a zcela bez problémů...
  • 0

#13 Charlie_CZ

Charlie_CZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 21:38

Excelentní ! Hledal sem tento držák v českých shopech a našel sem ho za 660kč, což je s porovnáním co psal Sobík hodně. Tak bych se chtěl zeptat a s někým domluvit, kdo využívá eBay a platby do zahraničí, zda by mohl udělat objednávku .. popř. hromadnou objednávku i pro ostatní kdo by měl o tento držák zájem. Najde se nějaká dobrá duše? Nejlépe Sobík :). Provize jistá .. popř. mě kontaktujte přes PM. Děkuji
  • 0

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2011 - 23:08

Charlie_CZ napsal/a:

Problém v tom není, ale právě teď je v dražbě stejný držák od stejného prodejce za 8 doláčů a asi to vyleze výš... je to ale furt třetina ceny u nás :-)
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 11:34

sobik: diky za fotky, vypada to pekne. Jenom mi prijde, ze to rameno je dost kratke na to, aby to mel nekdo primo na skle. jenufa: zajimave, ale necemu takovemu bych se chtel rozhodne vyhnout :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 11:47

S474N napsal/a:
Jenom mi prijde, ze to rameno je dost kratke na to, aby to mel nekdo primo na skle.

Když to porovnáš s držákem od TT vedle, je to skoro jednou tolik a ten držák je standardní od Nuvi 13xx. Záleží na tom, jak máš daleko k čelnímu sklu, u Maxe je to hodně daleko :-) a při tom rozlišení by to bylo stejně nepoužitelný. Kromě jiného mám rád navi co nejblíž kvůli ovládání a takto na palubce je to nejlepší.
  • 0

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 12:16

sobikovi: pokud mas na palubce kus rovneho plastu, tak samozrejme ano, ale existuji i auta, ktera maji strukturovanejsi a nerovny povrch. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#18 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 12:30

Jj, rovna palubka... co bych az to dal :) Mam Partnera, a tam je to tak clenite a k prednimu sklu zatr. daleko ... Diky za inspiraci.. ;)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#19 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 12:30

sobiku, čistě informativně, porušuješ § 34 odst. 3 vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb.... možná... :D

http://www.zbynekmlc...automobilu.html


  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#20 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2011 - 12:30

to sobikovi: diky moc za tip, vydrazeno za 8 $ (vcetne postovneho). :) Prislo to akorat vhod, protoze mi odesel v aute originalni drzak, ktery jsem kupoval pred necelymi 3 roky za nekrestansky peniz..
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama