Přejít na obsah


Fotka

CTRL-I + geocache_visits.txt nefunguje (?)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 22:53

Pro nastavení nálezů v GG jsem používal dosud import geocache_visits.txt.
Řekl bych, že od posledního buildu GG (2.5.7.612) mě import toho souboru funguje tak, že import proběhne OK, zobrazí se okno s počtem aktualizovaných bodů, ale samotný nález u těchto bodů není nastaven. Přikládám fgragment geocache_visits.txt:
WM6CFN,2011-03-06T13:47Z,Found it,""
WM6GHM,2011-03-06T13:48Z,Found it,""
WM6A9F,2011-03-06T13:51Z,Found it,""
WM6A8C,2011-03-06T13:52Z,Found it,""
u kterého se to takto chová :(
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 23:09

njn teď jsem to vyzkoušel na prázdé databázi.. ukáže to aktualizováno xy bodů, ale žádný z nich tam pak není... ani s prázdným listingem atd.
  • 0

#3 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 0:21

import geocache_visits.txt zapisuje pouze časy nálezů u keší v DTB, nezapisuje do DTB kešky jako takové
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 0:34

ToRo61 napsal/a:

WM6A8C,2011-03-06T13:52Z,Found it,""


a máš ty WB body, hádám že to jsou waymarky, v DTB?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 9:35

Ano, všechny ty WM body (ano, jsou to Waymarky - viz fragment v úvodním příspěvku tohoto vlákna) v GG databázi mám.
Jak jsem psal... aplikuji cca 3/4 roku stejný postup:
a) stažení pomocí bodů pomocí GJ do GG databáze
b ) export z GG do Oregonu do GPX
c) po návratu z terénu import geocache_visits.txt do GG - tím se mě dosud vždy nastavil nález v GG databázi

Mám podezření, že bod c) mě nefunguje od posledního upgrade GG (2.5.7.612).
Upgrade jsem dělal kvůli http://www.geocachin...ort=&rowstart=0. Tenhle build GG rozšířil množinu znaků v ID bodu.

Takže možná dotaz i na HaLuMu, zda nemohlo dojít s tím rozšířením množiny k narušení funkčnosti importu geocache_visits.txt
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 9:45

Spis jsem tak nejak predpokladal, ze soubor "geocache_visits" se tyka jen geocache a ne waymarku. ;)
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 9:51

fremen.cz napsal/a:
import geocache_visits.txt zapisuje pouze časy nálezů u keší v DTB, nezapisuje do DTB kešky jako takové

Já to nepoužívám, jen jsem to chtěl vyzkoušet. Ale předpokládal jsem, že pokud je to import, pak to naimportuje body pod tím kodem, co tam najde s prázdným listingem... nebo když to má jen provést update času, pak tedy když nic nenajde, tak vyhodí chybovou hlášku a ne info o tom, že provedl update xy bodů které tam nejsou...
  • 0

#8 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 10:00

sobikovi napsal/a:
když to má jen provést update času, pak tedy když nic nenajde, tak vyhodí chybovou hlášku a ne info o tom, že provedl update xy bodů které tam nejsou...


HaLuMa to jistě nějak vyřeší... bohužel to tak funguje a fungovalo, body to nezapisovalo, pouze updatovalo časy
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#9 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 10:14

HaLuMa napsal/a:
Spis jsem tak nejak predpokladal, ze soubor "geocache_visits" se tyka jen geocache a ne waymarku. ;)

Ježíšikriste!!! Taková neznalost!! Waymarky se přece jen nezakládají, ale i navštěvují :).

Mohu doufat, že nějaký příští build GG zase import geocache_visits.txt s waymark body umožní?
Zatím si jdu pustit GSAK ;)
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 10:31

ToRo61 napsal/a:
Ježíšikriste!!! Taková neznalost!! Waymarky se přece jen nezakládají, ale i navštěvují :).


To je hloupa povera. Taky mam par waymarku, a uz mam na nich vsech celkem dva logy... za rok. :P
  • 0

#11 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 10:45

Málo logů je taky dána malou SW podporou WM. Pro GG se naskýtá možnost tuto díru pokrýt :).

Mohu tedy doufat s tou opravou importu geocache_visits.txt i waymarky?
Vždyť to přece fungovalo...;)
Za odměnu by snad šlo uvažovat o návštěvě Tvých WM :D.
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 11:01

Prestalo to chodit se zavedenim prisnejsi kontroly formatu ID. Pochopitelne s tim neco udelam.
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2011 - 22:56

Pokud jde o WM, tak já stahuji navštívené přes GJ.. pak si ručně nastavím Nalezeno a je to... Nějak mne nenapadlo nastavovat si na WM v navigaci found it... vždyť se to musí matlat spolu s keškama?
  • 0

#14 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 19:18

No hlavne se predtim musi WM exportovat pomoci nejakeho GPX jako kese. Pak ti strasi s nejakou divnoikonou v seznamu v oregonu... Dle meho je lepsi exportovat WM jako POI (treba mym makrem ;) ) a pripadny cas nalezu si zaznamenavat vytvorenim waypointu (ikonka mezi obrim tlacitkem START a sipkou zpet) nebo fotkou. Uz jsem i premyslel, ze pro kesery, kteri nahravaji kese/wm do navigace pouze jako POI by nebylo spatne udelat nejaky system, ktery z ulozenych waypointu v navigaci dokaze oznacit kese v databazi jako nalezene nebo vygenerovat fieldnotes. Principielne by to bylo hodne podobne memu automagickemu tridici obrazku...
  • 0

#15 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 19:41

medwyn_cz napsal/a:Uz jsem i premyslel, ze pro kesery, kteri nahravaji kese/wm do navigace pouze jako POI by nebylo spatne udelat nejaky system, ktery z ulozenych waypointu v navigaci dokaze oznacit kese v databazi jako nalezene nebo vygenerovat fieldnotes. Principielne by to bylo hodne podobne memu automagickemu tridici obrazku...

To jsem si kdysi napsal pro GSAK (protože 60csx nemá fn), a kdyz jsem premigroval na GG a zjistil, ze pro GG by to bylo vyrazne obtiznejsi napsat, tak sem to pustil k vode.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#16 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 21:01

To medwyn_cz:
(ne)Výhody GPX/POI jsou mi jasné. Používám obojí (na obojí používám tvoje makra :) - díky za ně). Pracné mě však připadá to logování nalezených POI (ať vytvořením waipointu nebo fotkou). V obou případech pak je nutné ruční opisování něčeho, ne? Tím svým způsobem pouze dělám exporty a importy souborů. Ale kvůli tomu až tak nepíšu...

Nepochopil jsem to tvoje...
ikonka mezi obrim tlacitkem START a sipkou zpet.
To mluvíš o Oregonu? Jak se k té obrazovce dostanu? Já mám jen tlačítko/šipku zpět a tlačítko Jet :(
A ještě by mě zajímal ten automagicky tridici obrazek... co to je?
  • 0

#17 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 21:08

- Zadne automatizovane reseni na logovani (tvorbu fieldnotes) z fotek nebo GPX waypointu neexistuje. Ale existuje nejaky plugin na doplnovani casu z GPX logu, tady na foru se o nem psalo. Ja to spis myslel tak, ze by BYLO MOZNE to automatizovat tak, aby se nic rucne neopisovalo. Ale sam to nepotrebuju a cas na programovani stejne nemam. - Ano, o Oregonu. Pokud si otevres podrobnosti nejakeho bodu, tak mezi tlacitkem start (jet, go ...) a sipkou zpet je jeste ikona praporku. A ta ti vytvori waypoint na souradnicich bodu, ze ktereho jsi to tlacitko proklikl. - Automaticka tridicka obrazku, neboli MagicImageSorter, klikni v mem podpise ;)
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 21:08

Honny: nepamatujes si jeste nahodou, proc to bylo vyrazne obtiznejsi napsat? Neco podstatneho ti tam chybelo?
  • 0

#19 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 21:16

Mechanismus, do ktereho strcis souradnice, a on ti vyplivne nejblizsi kesky (X nejblizsich, nejblizsi do vzdalenosti ... ). A to same pro waypointy. Samozrejme takovou vec neni problem napsat jako knihovnu pro makra.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2011 - 21:54

No, zrovna pro kesky tram takovy mechanizmus je uz hodne davno. (Treba takovou fintou, ze si udelas vlastni TGeo, nastavis mu souradnice, a zavolas existujici metodu na vraceni nejblizsich kesi. Ale skryte to jen obaluje vlastni query nad souradnicovym indexem.) ;)
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama