Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak vložit více sloupců do listingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 18:58

Používám Kompozer a kromě vkládání tabulek jsem tam nic jiného nenašla. Má to vypadat v závěru jako tištěné noviny. Dva až tři sloupce vedle sebe i pod sebou v různých velikostech. Díky za každou konkrétní radu.
  • 0
mishiczka1

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 18:58

Správně, jako tabulka...
  • 0

#3 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 19:00

Dobrý tedy, ale jak docílím těch rozestupů mezi články? Tabulka vypadá pořád jako tabulka, co nakreslím mikrotužkou na papír. Jak jednu tabulku protáhnu víc dolů a druhou zas víc do strany?
  • 0
mishiczka1

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 19:03

Je potřeba si pohrát s fíčurkou, sloupce, buňky... prostě to dokopat do formy, co tam chceš mít... nebo skládat tabulky vedle sebe a nad sebe... nebo to tam vložit jako obrázek... nebo to udělat jinak :D
  • 0

#5 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 19:06

A nechceš mi to, Sobíku, poskládat ty? :D
  • 0
mishiczka1

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 19:09

Ono to v jádru není nic složitého.... je to jen o slučování buněk a zalamování textů....
  • 0

#7 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 19:11

A existuje nějaký rychlokurs? Nevím, co je buňka co se stane, když ji sloučím...s čím ji vlastně mám sloučit? :o EDIT : Teď to vypadá jako Velký nadpis a pod ním jsou tři stejně velké sloupečky dlouhé jak týden i když text končí u každého sloupce různě. Nedá se to zkrátit? Nějakým přetahováním myši to nejde.
  • 0
mishiczka1

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 20:43

a bude ten výsledný listing ještě čitelný ?
  • 0

#9 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 20:57

Arne1 napsal/a:
a bude ten výsledný listing ještě čitelný ?

Tyjo už to vypadá, jako články,ale mám tam ošklivé mezery v textu, když to zarovnám do obou krajů.
Teď nastává problém s vložením obrázku. Dělala jsem to tolikrát a radila tolika lidem, že teď sama dělám chybu a nemůžu na ni přijít a obrázek ne a ne se objevit. :|
  • 0
mishiczka1

#10 Vym

Vym

    Vymitac

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2011 - 23:58

Nebo to tam vlož jako obrázek...
  • 0

#11 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 0:01

Vymítač napsal/a:
Nebo to tam vlož jako obrázek...

Už se tu s tím tento od rána, vypadá to příšerně, ale rýsuje se to. Sloupečky neposlouchají, obrázky už ale visí a jinak celkový dojem nic moc.
  • 0
mishiczka1

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 0:11

A pak si někdo změní velikost textu v prohlížeči a celé se to rozháže. A různé prohlížeče se s tím poperou taky různě. Když předepíšeš natvrdo výšku buňky a text vyjde delší, některé výšku i přes to zvětsí, některé ji nechají a text přeteče i do spodní. Výsledek může být naprosto nečitelný. Ono dělat v HTML sazbu je dost těžké. A hlavně v jakémsi wysiwyg editoru, kde nemáš pod kontrolou nic. I když je to celkem prasárna, řešil bych to radši vložením obrázku. Existuje třeba převodník z wordu do JPG.
  • 0

#13 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 0:16

Já se s tím nějak poperu, když nikdo nemá čas a náladu pomáhat ;)
  • 0
mishiczka1

#14 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 0:30

Ale mě stačí 200pix maximálně a vejdou se vedle sebe. Akorát bych to všechno chtěla ohraničit ty tři tabulky i s nadpisem nad tabulkama. Možná jsem měla nejdřív udělat jednu tabulku a do ní vkládat další, no, pozdě asi..
  • 0
mishiczka1

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 0:46

mpik napsal/a:
I když je to celkem prasárna, řešil bych to radši vložením obrázku. Existuje třeba převodník z wordu do JPG.


To je opravdu prasárna.

A jak si ten listing v terénu přečteš ? Budeš mít v GPX ten obrázek ? Silně pochybuju !!
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 8:54

To je pravda, obrázek si v terénu nepřečtu. Pokud by to mělo být v HTML, tak používat relativní rozměry - procenta, em, a zkoušet ve všech prohlížečích a při různé velikosti písma. Osobně nemám rád tabulky, dá se to řešit přes CSS, ale zrovna tady by asi tabulka byla vhodnější. CSS - nevím, jaké styly má ve stránce už groundspeak a jak se to spolu popere. První fáze zkoušení je na svém PC ze zdrojáku, druhá fáze je po nahrání do listingu. Moc bych nevěřil náhledu z nějakého editoru, opravdu zkoušet výsledný HTML kód přímo v prohlížečích. Ale - obrázek si v terénu nepřečtu. Co vznikne z takto formátovaného textu po exportu do GPX taky netuším. Všechny věty tam určitě budou. Ale v jakém pořadí, nevím.
  • 0

#17 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 9:06

Nejhorší na tom je, že když si listing vyladíš a vypadá podle tvých představ, nahraješ ho na web ke keši a Groundspeak ti to překope a tu a tam nějakou důležitou vlastnost vyhodí, takže můžeš začít nanovo. Ale obrázek rozhodně NE!
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 9:07

Za listing jen v obrázku bych autora nakopal do...
  • 0

#19 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 9:37

mishiczka1 napsal/a:
Používám Kompozer a kromě vkládání tabulek jsem tam nic jiného nenašla. Má to vypadat v závěru jako tištěné noviny. Dva až tři sloupce vedle sebe i pod sebou v různých velikostech.
Díky za každou konkrétní radu.


Ahoj,

listing mého eventu GC2NB0J není sice nic extra, ale používám zde kompletně tagy pro tabulky, buňky, řádky a sloupce včetně formátování okrajů.
Listing jako takový je sice jednosloupcový, ale na konci mám vícesloupcový seznam.
Listing jsem dělal v poznámkovém bloku (žádný html editor).
Něco málo o html jsem si předtím přečetl na: http://www.jakpsatweb.cz/
  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2011 - 10:08

Ještě je možnost obrázek a tentýž text aby byl na obrazovce skrytý, ale to by se muselo vyzkoušet. Pak by se vyexportoval text bez rizika, že se zpřehážou odstavce. Nezkoušel jsem to, nevím. Jestli se do GPX přenese to, co má display:none, visibility:hiddenn, případně @media:print. Myslím si, že jde o to, aby se do gpx přenesl holý text, a ne formátovaný do sloupců. Sloupce jen pro obrazovku. Nějak si tři sloupce na výšku na Oregonu neumím představit.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama