Přejít na obsah


Fotka

rastrove mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 17:54

jde udelat 2 rastrove mapy pro jednu oblast a mit moznost si rozhodnout kterou prekryvnou mapu si z tech dvou zvolit? priklad - mam jednu rastrovou z letecke mapy z roku 1953 pro dohledani jiz zaniklych osad a jednotlivych domu ted jsem nasel peknou vodohospodarskou mapu s presnou databazi pramenu - udelal jsem si tedy dalsi kmz stejne oblasti a dohral ji do slozky CustomMaps po zapnuti se ale zobrazi letecka a to nepruhledne , ta vodohospodarska je pod ni a vycuhuje jen okrajema kde se mapy neprekryvaji neslo by nejak ovlivnit kterou z CustomMaps si muzu zobrazit - mam pocit ze oregon to neresi a zapne proste vse co v adresari CustomMaps je neporadi nekdo ? dik
  • 0

#2 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2011 - 19:11

ty mapy jsou zde: http://www.stopprehr..._PHP_seznam.htm jsou to scany co dali dohromady jisti aktivisti - proste si zjisti jestli je tam i mapa z tve lokace, v me oblasti to paradne sedi , jsou tam prameny o kterych jsem si myslel ze nikdo nevi - v normalnich mapach ani e-studankach nejsou, overil jsem si ze chyby jsou proti mym zamerenim tak 50-60 m - coz se da dohledat navic je tam i dost pramenu , ktery jsem zatim neobjevil
  • 0

#3 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 10:55

Firmware turistickych a fitness navigacii Garmin zial nedovoluje prepinat sa medzi viacerymi rastrovymi KMZ mapami tej istej oblasti. Riesenim je pouzit mapy v JNX formate, zalozene na marcovom beta FW a novom patchi FW. Bez patchnutia FW to zial nejde. Viac informacii: http://www.gpsforum....9.html#msg36459
  • 0

#4 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 12:14

Koukal jsem na ty mapy jen zbezne, pripada mi vsak, ze studanky, co tam jsou, jsou i v mapach 1:10 000. Ta je na webu pro celou CR. Nemam novejsi Topo Czech Pro, takze to nemohu overit. Vychazi vsak z map 1:10 000, takze studanky by tam mohly byt jako POI. Pak by nemelo velky smysl, zabyvat se temi vodohospodarskymi mapami....
  • 0

#5 mnik

mnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 14:23

mapoid: jo hodne tech pramenu najdes i v jinych zdrojich, taky na POI.cz , jenze v tech vodohospodarskych jsou i nejake navic a nebo presneji oznacene a to i oproti topo 2010 pro (overeno u nekolika kusu - alespon v me oblasti ) bogi: dik , myslel jsem si to, nakonec jsem v kmz naklikal trasove body a prevedl je do GPX a do oregona strcil jako POI (jde mi jen o malou oblast - tak jsem tomu tu hodinku venoval)
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 17:58

Nezkoušel jste někdo použít jako rastrovou mapu katastrálku z ČUZK ? Ono by to prý šlo, ale přesnost navigace není dost dobrá na to, aby to mělo větší cenu. Párkrát jsem to dělal, promítal zaměřené body do katastrálek, a docela by se hodilo, kdybych výsledek viděl hned v terénu a mohl měření zopakovat, pokud jsem někde na hranici parcel.
  • 0

#7 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 11:37

mpik napsal/a:
Nezkoušel jste někdo použít jako rastrovou mapu katastrálku z ČUZK ?


Nepouzivam Garmina, ale PDA. Pripada mi ovsem, ze budou k dispozici programy na konverzi georeferencovanych rastru (treba v Ozi Explorer) do formatu pro Garmina (Custom Maps nebo BirdsEye).

Jakoukoliv mapu si muzes v Oziexploreru georeferencovat a pak s ni pracovat. Tedy by mela jit i mapa z katastru.

Jednou jsem si georeferencoval i hruby nacrtek rukou a navigoval se podle nej v bazinach nebo geologickou mapu podlozi.

Takze na PDA to jde a urcite to nejak pujde i v Garminu. Jen je otazka, jak snadno.
  • 0

#8 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 12:32

mapoid napsal/a:
Takze na PDA to jde a urcite to nejak pujde i v Garminu. Jen je otazka, jak snadno.


Existuje program pro převod ozi map do kmz, které dáš jako custom do Garmina.
Nemám už bohužel tušení, jak se to jmenuje, ale používal jsem to bez problému, je to free -- zkuste googlit.
  • 0

#9 rebel

rebel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 13:15

Existuje program pro převod ozi map do kmz, které dáš jako custom do Garmina.
Nemám už bohužel tušení, jak se to jmenuje, ale používal jsem to bez problému, je to free -- zkuste googlit.


tady něco je :
http://www.gpsforum....hp?topic=3101.0
  • 0

#10 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2011 - 15:56

_Tom napsal/a:

mapoid napsal/a:
Takze na PDA to jde a urcite to nejak pujde i v Garminu. Jen je otazka, jak snadno.


Existuje program pro převod ozi map do kmz, které dáš jako custom do Garmina.


Ja to myslel spis tak, jak snadne bude udelat tu georeferencovanou mapu v pripade katastralni mapy.

Mnoho jinych map jde pomoci chytrych nastroju jednoduse hromadne stahnout a automaticky georeferencovat. U katastralnich map by se to asi muselo stahovat rucne, pak nejak pospojovat a pak rucne georeferencovat.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama