Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Publikace EARTHKY


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 jonaskuba

jonaskuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 15:54

Mám vytvořenou earthku a je to dva týdny co jsem ji publikoval. Zatím ji žadná rewier nenavštívil ani mi neodepsal na rewier note. Neporadíte mi s tím někdo :D Všechno je podle mě OK. Nebo to publikuje někdo jiný ???
  • 0

#2 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 15:59

Publikují to revieweři, které ustanovuje Americká geologická společnost. Někdy se čeká dost dlouho. Naposledy to trvalo skoro dva měsíce. Takže zatím buď v klidu.

Geowiki
  • 0

#3 jonaskuba

jonaskuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 16:05

Moc děkuji :D A musím tam mít anglický překlad ???
  • 0

#4 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 16:06

jonaskuba napsal/a:
Moc děkuji :D A musím tam mít anglický překlad ???

Určitě ano.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#5 jonaskuba

jonaskuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 16:08

Ja tam anglický překlad mám pouze jsem se ujistil :D
  • 0

#6 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 16:13

jonaskuba napsal/a:
Moc děkuji :D A musím tam mít anglický překlad ???


Podle současných pravidel už to sice vyžadováno není, ale protože to schvalují lidé, kteří česky neumějí, stejně by tě o angličtinu požádali, aby mohli text posoudit a schválit.
  • 0

#7 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 16:13

Publikují to revieweři, které ustanovuje Americká geologická společnost.

No jo, byrokrati se zase vyřádili. :(
  • 0

#8 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 16:33

Rocky: Proč myslíš? Je to jejich projekt, který realizují spolu s GS, a tak na to mají svoje lidi. Fakt je ten, že člověk, který má na starosti naši oblast, evidentně v poslední době nestíhá.
  • 0

#9 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 16:50

Jednoduše mi ten systém připadá zbytečně složitej. Myslim si, že by to mělo fungovat jako standardní keše nebo jako nezávislá hra (podobně jako waymarking). Takhle jsou z toho akorát problémy. Jo a pak mi přijdou trochu úsměvný ty tituly "earthcache master", ale to je samozřejmě každýho věc...
  • 0

#10 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 19:15

Nemyslím si, že to je komplikované. Komplikace má pouze ten, kdo nepochopil, co to zeměkeše jsou. Mně se ta myšlenka naopak líbí. :)
  • 0

#11 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 19:45

Pajast napsal/a:
Komplikace má pouze ten, kdo nepochopil, co to zeměkeše jsou.

A evidentně i ten, co je zakládá :). Ale jinak proti earthkám nic nemám, jen bych to všechno viděl radši pod jednou střechou.
  • 0

#12 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 20:07

Je ovšem otázka, jestli by "běžní" revieweři vůbec chtěli tento typ, který je přece jen specifický, schvalovat.
  • 0

#13 Roode

Roode

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 22:16

Česká republika spadá pod německé georetrývry a určitě toho nemají málo tak to chce trpělivost i když měsíc už je přeci jen trochu dost.Pokud si přeložíte nová pravidla zakládání EC na což vám stačí i příšerný překlad gůgla tak pochopíte že je tam psáno musí být v místním jazyce,ostatní jazyky jsou podporovány,ovšem při komunikaci s georetrývry v procesu schvalování je vyžadována angličtina.Tak co zas řešíte,chjo.Buďte rádi že nemusíte shánět adresy a telefony na organizace pod které daná oblast spadá jak tomu bylo dřív.A něco závěrem.Tak jako není pětkový terén nebo pětková obtížnost pro každého není nikde psáno že musí být EC povině dělané pro všechny.Pokud proti nim máte jakékoli výhrady vynechte je a jeďte si pro body do velkých měst na mikrošky.
  • 0

#14 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 23:50

Roode: V jedné věci nemohu úplně souhlasit. Alespoň formálně musíš i nadále uvádět kontakty na státní autority do poznámky pro reviewera. V pravidlech tato podmínka stále je. Je ale taky fakt, že geowaři, kteří mají naši oblast na starosti, na tom příliš v poslední době nebazírují. Jsem přesvědčen, že na uvedená čísla nikdo nevolá. Když už se piplám s listingem, tak už je úplná prkotina kouknout na stránky příslušných krajských úřadů, najít kontakt na odbor ochrany přírody a prostě ho do poznámky uvést. Tyhle poznámky sice z listingu při publikaci zmizí, ale údajně jsou uchovány v archivu pro případ budoucích problémů.
  • 0

#15 o.filip

o.filip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 8:57

V pátek 13. jsem poslal ke schválení Earthcache, tak uvidíme. Projel jsem si asi deset EC z poslední doby a interval mezi založením a publikací byl kolem jednoho měsíce. Po informaci, že to chvalují Němci jsem se podíval i na německé keše, ale naštěstí se nezdá, že by dělali rozdíly. Snažil jsem se maximálně vyhovět požadavkům a našel jsem si i nějaké zahraniční zdroje. Musím říct, že mě striktní tón, jakým Earthcache revieweři o věci mluví a jejich rozhodnutí typu "vodopády a soutoky řek od zítřka ne", trochu vyděsil. Na druhou stranu jsem celkem snadno našel českou Earthcache, která pojednává o neexistujícím místě nebo cache, kde si autor o běžné hornině vymyslel, že je unikátní, aby měl téma (český název horniny těžko někdo prověří, když třeba i na Wikipedii jsou nesmysly). Takže tak žhavé to asi většinou nebude. Pokud jde o majitele pozemku, skutečně si nedovedu představit, jak bych nějaké obrovské státní organizaci vysvětloval, že chci svolení k tomu, aby veřejnost chodila na nějaké místo, určené pro veřejnost. (reviewerovi jsem prostě napsal, že je to veřejné prostranství, určené pro turisty a snad to bude stačit).
  • 0

#16 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 11:40

o.filip napsal/a:
...
Snažil jsem se maximálně vyhovět požadavkům a našel jsem si i nějaké zahraniční zdroje. Musím říct, že mě striktní tón, jakým Earthcache revieweři o věci mluví a jejich rozhodnutí typu "vodopády a soutoky řek od zítřka ne", trochu vyděsil. Na druhou stranu jsem celkem snadno našel českou Earthcache, která pojednává o neexistujícím místě nebo cache, kde si autor o běžné hornině vymyslel, že je unikátní, aby měl téma (český název horniny těžko někdo prověří, když třeba i na Wikipedii jsou nesmysly). Takže tak žhavé to asi většinou nebude.

Mě by docela zajímalo, jak moc posuzují faktickou správnost informací a jestli se vůbec jedná o geology. Podle mě ani nemají příliš možností ověřovat, zda jsou údaje z listingů správné.
Jiná věc je zajímavost listingu a daného tématu vůbec. Nezajímavá EC totiž nemusí být v rozporu s pravidly. Tam pak asi reviewerovi nezbývá než ji schválit.

Podle mě není striktně řečeno, že vodopády už od teďka ne. Ale asi jim nebude stačit napsat, že to je krásný vodopád. Chce to zjistit, jestli je něčím výjimečný a pěkně to v listingu popsat. Možná ani výjimečný nemusí být, ale chce to dobře udělat listing. A vymyslet nějaké dobré úkoly pro zalogování, což bývá docela těžké. Ale když se ti to podaří, nakonec se dočkáš i chvály od kačerů, které to bude bavit. Je dobré, když se ti úkol podaří nějak provázat s teorií popsanou v listingu. Když se kupříkladu dívám na listing věnovaný Pančavskému vodopádu, myslím si, že tahle EC by podle dnešních pravidel asi neprošla. Určitě krásné místo, které stojí za to navštívit. V listingu, který vypadá jako opsaný z turistického průvodce, je však spíše vlastivěda než geologie.

Pokud jde o majitele pozemku, skutečně si nedovedu představit, jak bych nějaké obrovské státní organizaci vysvětloval, že chci svolení k tomu, aby veřejnost chodila na nějaké místo, určené pro veřejnost. (reviewerovi jsem prostě napsal, že je to veřejné prostranství, určené pro turisty a snad to bude stačit).


S tímhle jsem nikdy problém neměl. Pro jistotu vždycky napíšu kontakt na státní autoritu, což je většinou odbor životního prostředí příslušného krajského úřadu, a jméno vedoucího. Informace o tom, že jde o veřejně přístupné místo vždycky stačila.


Přeji rychlé a bezproblémové schválení a plno spokojených kačerů! :)
  • 0

#17 o.filip

o.filip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 22:23

Tak moje EC byla publikována přesně týden po odeslání. Nevím, zda teď došlo ke zrychlení. Reviewer mi psal, že je to vzácný případ, kdy mohl EC publikovat bez připomínek a nutnosti kontaktu s autorem. Dal jsem si naštěstí práci se čtením všech dostupných rad a pokynů (českých i amerických). V reviewer note jsem raději popsal i autorská práva k ilustracím, ohledně pozemku stačila informace, že je to veřejné prostranství.

Jedná se u tuto cache:
http://www.geocachin...aspx?wp=GC2W22J
  • 0

#18 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 23:16

o.filip:
Gratuluju! Listing jsem prolétl zběžně, ale vypadá dobře. Má to celkem hlavu a patu. Je vidět, žes to neodfláknul. Líbí se mi, jakým způsobem jsi požádal o fotky.
Doufám, že se tam někdy podívám. :)
  • 0

#19 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 23:43

o.filip napsal/a:
Pokud jde o majitele pozemku, skutečně si nedovedu představit, jak bych nějaké obrovské státní organizaci vysvětloval, že chci svolení k tomu, aby veřejnost chodila na nějaké místo, určené pro veřejnost. (reviewerovi jsem prostě napsal, že je to veřejné prostranství, určené pro turisty a snad to bude stačit).


Vidis a treba tohle jsem ja s tiskovou mluvci Povodi Moravy resil. Velice mila dama prednesla muj dotaz vys a obratem predala odpoved, ze neni zadny problem.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#20 o.filip

o.filip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 23:02

Tak v červnu mi byla Multi Earthcache schválena za tři dny. To je slušná rychlost. Pozemky jsem si dohledal, všechny patří městu, reviewerovi jsem napsal, že jsou obecní a ne soukromé, ale že tak jako tak může v ČR chodit každý do lesa bez omezení. Jednám s úředníky všecho druhu dost často a při představě, jak volám nějaké paní na ouřad s dotazem, jetli mohou nějací kačeři chodit po jejich lese za keškami, mě polévá studený pot :-) Ještě, že to zjevně není nutné.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama