Přejít na obsah


Fotka

GPSmap 62st - problém s připojením k PC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 diver_65

diver_65

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 11:47

Dobrý den vespolek, neporadil by mi někdo prosím s následujícím problémem? Zmíněný přístroj se mi při propojení s PC nehlásí jako disk ale jen se zapne v normálním režimu jako GPS. Počítač ho tak nevidí. Po odpojení se na přístroji objeví hláška o ztrátě externího napájení a tím to končí. V nastavení systému mám nastaveno sériový režim Garmin. Přitom na stejném počítači to ještě nedávno fungovalo normálně. Po propojení USB kabelem se přístroj nezapínal jako nyní, ale objevil se na displeji znak sériového propojení a normálně to jelo... Co způsobilo změnu je mi záhadou. Najde se někdo kdo mi poradí? Za případné odpovědi děkuji.
  • 0

#2 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 12:48

pokud je to stejné jako 60CSx tak tam se musí do nastavení - propojení a tam zapnout, že chci USB disková jednotka ( po odpojení a znovu připojení se nastaví zase default Garmin. čili je potřeba to nastavit vždy po novém připojení k PC.
  • 0

#3 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 12:58

Vždycky se to určitě nastavovat nemusí, já mám nastaven protokol Spanner a po připojení k PC se mě GPSka zeptá, v jakém módu má pracovat.
  • 0

#4 izidor

izidor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2011 - 11:35

Pokud rozezna napajeni a pocitac vubec nedetekuje nove zarizeni, tak muze byt poskozeny propojovaci kabel, tedy funguji napajeci vodice a nefunguji datove.
  • 0

#5 diver_65

diver_65

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2011 - 12:19

vzhledem k tomu, že jsem vlákno zakládal, měl bych napsat, co bylo v mém případě příčinou problému - po konzultaci s jedním z prodejců jsem zjistil, že záleží na USB kabelu; kabel, který je zdánlivě naprosto stejný, opticky k nerozeznání od druhého, může být pro propojení nevhodný; takže na třetí pokus jsem našel ten správný a mám pokoj; netvrdím, že je to pravidlem, ale ten který funguje v mém případě je nestíněný, tady bez takového toho válečku na sobě :-) odborníkům se omlouvám za tu hrůznou terminologii; proč to tak je se mě neptejte :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama