Přejít na obsah


Fotka

Jak se vám líbí "profilová mystery cache"?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 20:05

Zdravíme vsechny. Rádi bychom zde otevřeli fórum na téma: jaký je Vás názor na nový typ mystery cache, který byl poprvé pouzit u cache GCW60C? Díky za príspevky!
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 20:37

myslenka profilove cache se mi libi (doufam ze sem ji pochopil dobre, cetl sem ji dvakrat) ale prijde mi slozite menit/doplnovat zadani s "kazdym" nalezcem. bud proste jedna cache = jeden profil nabo si muze vic cacheru zalozit svoji profilovou cache. cim vice lidi bude v zadani tim vic se odchylime od myslenky poznat konkretniho jednoho kacera (team kaceru). pochopil sem to dobre?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 21:53

Zdravíme vsechny. Rádi bychom zde otevřeli fórum na téma: jaký je Vás názor na nový typ mystery cache, který byl poprvé pouzit u cache GCW60C? Díky za príspevky!

Koukám, že Freťáci už založili svou první keš. Líbí se mi nápad. Až příště pojedu do Brna určitě se tam stavím. Možná se Michale zase potkámne :-)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 0:43

Zdravíme vsechny. Rádi bychom zde otevřeli fórum na téma: jaký je Vás názor na nový typ mystery cache, který byl poprvé pouzit u cache GCW60C? Díky za príspevky!

Fakt hezkej napad, snad se uchyti.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 9:34

Zdravíme vsechny. Rádi bychom zde otevřeli fórum na téma: jaký je Vás názor na nový typ mystery cache, který byl poprvé pouzit u cache GCW60C? Díky za príspevky!

Jo celkem dobry napad, jen to bude casem asi tezko udrzovatelne. Pri zmene popisu to bude prace hlavne pro vlastnika. Uz se tesim do Brna a snad ulovim i tuto cache.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 12:36

Ehm, sice mám FTF, ale pořád to ještě jaksi nechápu - já si sice rád a dobrovolně (i když už cache mám) projdu zadání všech (v budoucnu) zúčastněných týmů, ale nechápu tvoje slova o tom, že ideální by byl stav, když by hledač musel poznat šest nových profilů.

Totiž: musíš najít hodnotu šesti písmen A, B, C, D, E, F. Teď je tam jeden profil a na něj šest otázek. Když já přidám svůj profil se šesti otázkama, tak logicky (protože se nemění umístění cache) budou mít správné odpovědi stejné hodnoty jako původní Freťácký profil. Čili: Můžu cache vyřešit tak, že buď vyluštím freťácký profil nebo jen Mitákův profil nebo si vyberu A, B, C od Freťáků a D, E, F od Mitáka a dostanu pořád to samé.

Pokud by se teda počet profilů u jediné cache zvýšil řekněme na šest, tak (pokud sám nechci, jakože já CHCI) mě přece nic nenutí procházet profily všech. Ledaže by se neustále (s přibývajícíma profilama) přepočítával vzorec pro nalezení cache. Např. že A už by nebylo jediné číslo - přímo v profilu, ale skládalo by se ze součtu dvou otázek ze dvou různých profilů. Je to tak ? Předpokládám, že toto je jediný smysluplný závěr jak tuto cache dělat - a v tom tkví ta práce s obnovováním zadání.

Věřím, že pro lovce je určitě zajímavější nešvindlovat se stažením a uchováváním nejstaršího zadání s jediným profilem, ale skutečně poznávání nových lidí. Proto se ještě dnes pokusím splácat nějaké otázky na moji osobu, pošlu je a věřím, že zadání bude upraveno co nejdřív.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 13:52

Dnes po práci zkusím tuto cache odlovit. Na Dubu Troják jsme už byli, tak začínám aspoň trochu tušit, kde to může být. Názor na tento typ cache zatím nemám příliš ujasněný. V podstatě bych ale bránil svobodu cachí, pokud se mi to líbit nebude, tak se dalších podobných pouštět nebudu. Na druhou stranu, ať žije rozmanitost.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2006 - 13:03

Zdravíme vsechny. Rádi bychom zde otevřeli fórum na téma: jaký je Vás názor na nový typ mystery cache, který byl poprvé pouzit u cache GCW60C? Díky za príspevky!

Tak jsem si precetl zadani tehle kesky a je to jen dalsi alternativa klasicke googlovacky, se kterou kdysi prisel Dorky na Chairots of Fire. Uz tenkrat se mi moc nezdalo, ze by se mely indicie ziskavat zrovna z internetu, ale kdyz Vas to bavi vic nez behat po lese a ziskavat indicie, googlete si ;). A je asi jedno jestli hledate na googlu nebo jen na gc.com. Z pohledu letosni prazske mystery-manie je tahle keska z tech prijemnejsich a geocachersky "pritulnych". Z meho pohledu tedy nic "uchvatneho", mam radsi dobrodruzne kesky :-) Takova Velka Husi Cesta, Metro nebo Operace Anthracite...
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 12:01

myslenka profilove cache se mi libi (doufam ze sem ji pochopil dobre, cetl sem ji dvakrat) ale prijde mi slozite menit/doplnovat zadani s "kazdym" nalezcem. bud proste jedna cache = jeden profil nabo si muze vic cacheru zalozit svoji profilovou cache.
cim vice lidi bude v zadani tim vic se odchylime od myslenky poznat konkretniho jednoho kacera (team kaceru).

pochopil sem to dobre?

No, asis to zas tak uplne nepochopil, abych pouzil Tva slova. Myslenkou neni poznat jediny tym; zatim to tak je, protoze se nikdo s otazkami nepripojil, ale Fretaci pak ustoupi do pozadi. Myslenkou naopak je, ze v idealnim pripade bude treba poznat SEST profilu, abys ziskal souradnice. *** Jo, doplnovani slozite bude. Pokud ale bude velky zajem, rozhodne se zlobit nebudu. Jen piste. Podminkou pro publikování Vasí vlastní otázky je (je to mozna malicherne...), abyste napred cache sami nasli. *** Ruzni cacheri samozrejme tento princip mohou pouzit pro svou vlastni novou cache. Akorat by bylo ferove (a taky asi nejjednodussi) odkazat v zadani nove cache na samotnou cache GCW60C, kde je princip dostatecne (a snad i srozumitelne :o) vysvetlen.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2006 - 23:24

Koukám, že Freťáci už založili svou první keš. Líbí se mi nápad. Až příště pojedu do Brna určitě se tam stavím. Možná se Michale zase potkámne :-)

Urcite zajimavy napad. Kdyz cas dovoli, podivam se ji na zoubek :]
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 8:12

Uz se na ni tesime az budem o dovolene cmuchat v Brne a okoli. Fajn napad.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 10:08

Jo celkem dobry napad, jen to bude casem asi tezko udrzovatelne. Pri zmene popisu to bude prace hlavne pro vlastnika. Uz se tesim do Brna a snad ulovim i tuto cache.


Jen po zběžném přečtení nerozumím tomu, zda se bude měnit jen popis. Když budu mít záznamy i předchozích popisů, bude přibývat možností, jak výslednou souřadnici spočítat a zjištění souřadnic bude čím dál jednodušší, ne? Nebo jsem někde něco přehlédl?
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 12:57

Ehm, sice mám FTF, ale pořád to ještě jaksi nechápu - já si sice rád a dobrovolně (i když už cache mám) projdu zadání všech (v budoucnu) zúčastněných týmů, ale nechápu tvoje slova o tom, že ideální by byl stav, když by hledač musel poznat šest nových profilů.

Totiž: musíš najít hodnotu šesti písmen A, B, C, D, E, F. Teď je tam jeden profil a na něj šest otázek. Když já přidám svůj profil se šesti otázkama, tak logicky (protože se nemění umístění cache) budou mít správné odpovědi stejné hodnoty jako původní Freťácký profil. Čili: Můžu cache vyřešit tak, že buď vyluštím freťácký profil nebo jen Mitákův profil nebo si vyberu A, B, C od Freťáků a D, E, F od Mitáka a dostanu pořád to samé.

Pokud by se teda počet profilů u jediné cache zvýšil řekněme na šest, tak (pokud sám nechci, jakože já CHCI) mě přece nic nenutí procházet profily všech. Ledaže by se neustále (s přibývajícíma profilama) přepočítával vzorec pro nalezení cache. Např. že A už by nebylo jediné číslo - přímo v profilu, ale skládalo by se ze součtu dvou otázek ze dvou různých profilů. Je to tak ? Předpokládám, že toto je jediný smysluplný závěr jak tuto cache dělat - a v tom tkví ta práce s obnovováním zadání.

Věřím, že pro lovce je určitě zajímavější nešvindlovat se stažením a uchováváním nejstaršího zadání s jediným profilem, ale skutečně poznávání nových lidí. Proto se ještě dnes pokusím splácat nějaké otázky na moji osobu, pošlu je a věřím, že zadání bude upraveno co nejdřív.



Ahoj, Mitáku! Cekám od Tebe jen JEDNU otázku! Ted je tam sest nasich, protoze tam musí byt sest otázek. Ideální stav je sest otázek od sesti ruznych lidí. Az bude víc zájemcu, tak dokud nezalozíme novou profilovou mystery, kde se "nadbytecné" otázky pouzijí, v GCW60C bude více alternativních "sestic", mezi kterymi si zajemce vybere tak, aby nepoznával uz známé lidi. Ju? Dík za spolupráci!
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 10:29

Hmm, tak jsem to prelouskal a nevim, nevim. napad to neni nezajimavy, ale nechapu tu variaci. V okamziku kdyz dojde k uprave listingu, tak vsichni ti, co maji stary listing mohou pouzit ten. Pozmenovat to na zaklade novych dotazu nalezcu bude pro vlastnika starost navic, navic starost mozna zbytecna. Pokud je to mysleno jako vzor pro to, aby si dalsi cacheri zakladali cache na tomto principu, tak to mi prijde uz nezajimave. Kouzlo mystery cachi je v tom, ze jsou vsechny jine a resit dalsi cache, kdy se mysim prokousat geohistorii daneho cachera mi prijde zbytecne. Bud se o to zajimam sam a logy si prectu, nebo je mi to ukradene. Sam za sebe nevim, proc bych mel ostatni lidi nutit, aby si zjistili o mne zrovna tento detail. Ale to je muj nazor. Jinak, jsem rad, ze konecne nekdo zalozil cache na stare velke cene. Ja to mel kdysi v planu, ale nikdy na to nedoslo, prece jen je pro mne udrzba cache v Brne narocna zalezitost. Az budu mit v Brne vice casu, rad si tuto cache odlovim, ale nasledovat tento vzor v cachetvorbe nehodlam.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 11:54

Jen po zběžném přečtení nerozumím tomu, zda se bude měnit jen popis. Když budu mít záznamy i předchozích popisů, bude přibývat možností, jak výslednou souřadnici spočítat a zjištění souřadnic bude čím dál jednodušší, ne? Nebo jsem někde něco přehlédl?

Nejjednodussi je to ted, dokud se neobjeví otázky dalsích hledacu, protoze staci prostudovat jediny profil (a to jeste dost chudy). Cim vic zucastnenych lidi, tim toho musite prelouskat vic. Az se ustali prvnich sest otazek, udelame alternativni zadani s dalsi sestici otazek. Hledac si pak bude moci vybrat, kohomu se chce podivat na zoubek (samozrejme si vybere tu sadu otazek, kde nikoho nezna, aby ty lidi poznal). Nebude to lehci, protoze tu praci clovek bude muset udelat tak jako tak.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 13:11

... víc zájemcu, tak dokud nezalozíme novou profilovou mystery, kde se "nadbytecné" otázky pouzijí, ....


Osobne si nemyslim, ze by bylo prilis ucelne zakladat dalsi profilovou mystery. Ale proti gustu.... Mnohym se to urcite zalibi, delat detektivni praci :-) Mne teda o prohledavani logu a fotek prilis nenadchne, a ani poznani nejakych chutovek o dalsim cacherovi mne neprijde prilis motivujici k ztrate dalsich hodin hledanim v logach a profilech na inetu. Ne kazdy ma cas nebo chut travit dost casu hledanim informaci. Jednou - dvakrat to snesu, ale u dalsich kesi uz mne tenhle zpusob reseni mysterky asi neoslovi. Ale mluvim jen za sebe.
V tomto pripade to bylo ale jeste jednoduche, muselo se prohlednout jen nejakych 15 logu, 3 TB a nejake ty fotky a popisy. Ale az tam bude dotaz treba na Dorcadijoona, jakou nejcastejsi barvu ponozek pouziva pri geocachingu nejradeji, tak s jeho skoro tisicovkou logu a stovkama fotek, to bude teprve chutovka! :-D ;-)
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 14:05

Ahoj, Mitáku! Cekám od Tebe jen JEDNU otázku! Ted je tam sest nasich, protoze tam musí byt sest otázek. Ideální stav je sest otázek od sesti ruznych lidí. Az bude víc zájemcu, tak dokud nezalozíme novou profilovou mystery, kde se "nadbytecné" otázky pouzijí, v GCW60C bude více alternativních "sestic", mezi kterymi si zajemce vybere tak, aby nepoznával uz známé lidi. Ju? Dík za spolupráci!


Tak jsem ještě víc zmatený:

Na jedné straně chceš jenom JEDNU otázku a na druhé straně by mělo vzniknout "více alternativních šestic" - to jako že budou třeba dvě šestice - v nichž 12 lidí zveřejní po jedné otázce ? Nebo má každý člověk (profil) svou CELOU šestici ?

Protože poslání jen jedné otázky je vyloženě blbost, která ničí podstatu cache - jak se někdo může dozvědět charakter a zvyklosti člověka z jediné otázky ? To jo přece kravina.

Pořád považuju za nejlepší, kdyby hledač musel zjistil informace o všech dostupných profilech a výsledné souřadnice by se počítaly vzorcem, stylem A = vzorec z první otázky u všech profilů.

Druhou o něco horší variantou by bylo, kdy každý nálezce zveřejnil svoji šestici otázek, týkajících se jenom jeho, protože toto je aspoň minimální soubor otázek, ze kterých jsi schopný se o tom člověku něco dozvědět.

TAK PROČ JENOM JEDNU ?
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 11:48

"vsichni ti, co maji stary listing, mohou pouzit ten" Ano, samozrejme mohou. Ti, co cache uz dríve nasli, se sem prirozene vrati po pameti a nemusi nic pocitat znova, byt se zadani treba zmenilo; ti, co mají napr. dva mesice vytistene zadani a jdou sem hledat s odstupem casu, pouzijí neaktualní zadání. No a co? "bude to pro vlastnika starost navic, navic starost mozna zbytecna". Starost to bude urcite, na to me upozornoval uz Haggaeus. Rad to udelam, protoze verim, ze poznani ostatnich kolegu neni zbytecnost. "Pokud je to mysleno jako vzor pro to, aby si dalsi cacheri zakladali cache na tomto principu, tak to mi prijde uz nezajimave." Pocitame s tim, ze se timto principem necha inspirovat jen ten, komu to pripadne zajimave... :o) "Kouzlo mystery cachi je v tom, ze jsou vsechny jine" Bude-li v budoucnu vice profilovych cachí, tak pujde sice totozny princip, ale pokazde jiné zadání. Prirozene, jak jinak? Otazky se nebudou opakovat. Navic uz mam v hlave jinou variantu, kde se sice zase budou studovat cizí profily, ale s odlisnym pristupem. "resit dalsi cache, kdy se musim prokousat geohistorii daneho cachera mi prijde zbytecne. Bud se o to zajimam sam a logy si prectu, nebo je mi to ukradene. Sam za sebe nevim, proc bych mel ostatni lidi nutit, aby si zjistili o mne zrovna tento detail." Nikdo nikoho nenutí, aby resil tuto mystery a prochazel muj profil. Taky nikdo neni nucen, aby se podilel na zadani. Koho to nebavi, at to nedela. Me treba zase nebavi mystery, kde si muzu (a vetsinou mi podle zadani ani nic jineho nezbyde) reseni googlovat a vygooglovat. Proto taky takove cache nehledam. Zadny strachy, nebudete obklopeni samymi profilovymi mystery. Zbyde tu dost ostatnich. :o) "Jinak, jsem rad, ze konecne nekdo zalozil cache na stare velke cene. Ja to mel kdysi v planu, ale nikdy na to nedoslo, prece jen je pro mne udrzba cache v Brne narocna zalezitost. Az budu mit v Brne vice casu, rad si tuto cache odlovim". Taky jsme byli prekvapeni, vzdyz Masarykuv okruh vzdycky byl jedna z nejvetsich atrakcich v Brne. Tipnul bych si, ze Brno je skrze svou Velkou cenu ve svete znamejsi nez treba pres veletrhy. Za komunistu to bylo asi obracene, ale dnes je to tak. Tesíme se na dalsí názory a na nové návstevníky nasí cache. Za první tri hodiny její existence ji nasli tri hledaci. Nasi ctizadosti je predstihnout v navstevnosti sousedni cache Dub Trojak. Ten ma vyhodu, ze je o mesic starsi, je na frekventovane prochazkove ceste a cilove souradnice jsou pristupne hned. Presto si troufame! Timto zdravime Palise... :o)
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 12:30


Souhlasím s adp. Příliš jsem nepochopil smysl takové cache. Smysl, nikoliv zadání. Podle mě je to příliš komplikované na údržbu, zvláště připojí-li své dotazy další potenciální zájemci. Kdo bude kontrolovat, zda-li je možné na ty dotazy odpovědět? Proč budou znevýhodněni hledači, kteří přijdou později a budou muset pátrat ne v jednom, ale v šesti profilech. Kdo zajistí aktuálnost dat v profilech pěti úplně cizích osob? Co v případě, že některý ze zmíněných cacherů pověsí gépéesku na hřebík?
Mám-li odpovědět zcela po pravdě, tato cache mě nezaujala naprosto ničím. Mělo-li by být jejím cílem protáhnout cacherům vanilky pro Podkomorských lesích, pak snad, ale takhle...?
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2006 - 13:20

Osobne si nemyslim, ze by bylo prilis ucelne zakladat dalsi profilovou mystery. Ale proti gustu.... Mnohym se to urcite zalibi, delat detektivni praci :-) Mne teda o prohledavani logu a fotek prilis nenadchne, a ani poznani nejakych chutovek o dalsim cacherovi mne neprijde prilis motivujici k ztrate dalsich hodin hledanim v logach a profilech na inetu. Ne kazdy ma cas nebo chut travit dost casu hledanim informaci. Jednou - dvakrat to snesu, ale u dalsich kesi uz mne tenhle zpusob reseni mysterky asi neoslovi. Ale mluvim jen za sebe.
V tomto pripade to bylo ale jeste jednoduche, muselo se prohlednout jen nejakych 15 logu, 3 TB a nejake ty fotky a popisy. Ale az tam bude dotaz treba na Dorcadijoona, jakou nejcastejsi barvu ponozek pouziva pri geocachingu nejradeji, tak s jeho skoro tisicovkou logu a stovkama fotek, to bude teprve chutovka! :-D ;-)



Ufff! Obtíznost budeme asi muset cenzurovat taky... presto ale budeme spíse spoléhat na zdravý rozum zadavatelu. Obtíznost bude prirozene variabilni, ale snad v mezích.

U nas ani nebylo treba projít vsechny logy. Jméno a vozidlo Freťáčka se zjistí z jediné fotky v galerii, oblíbený trejding z dvou tří logu, TB jsou jenom tri, a to jeste bez historie. Za nejtezsi povazujeme otázku se severem a jihem, protoze clovek musí mít bud rozhled po moravských cachích (a vedet z hlavy, kde je zhruba hydrovrt, minaret, a tak), nebo si musí tyto cache otevrít a jedním ockem mrknout na mapku. Lovu zdar!
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama