Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jaký je rozdíl mězi těmito navigacemi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 TimesNewYourk

TimesNewYourk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 20:24

Jaký je rozdíl mězi těmito navigacemi Garmin Oregon Colorado etrex forerunner GPSmap csx myslím jako rozdíly v těch řadách
  • 0

#2 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 20:26

GPS čip, display, podpora různých technologií, výkon, výdrž.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 20:57

Jediný rozdíl je v ceně... jinak jsou to všechno turistické navigace. OMG, co čekáš?? Na stránkách Garmin je možnost příslušnou navigaci označit a přidat ji do srovnávací tabulky. Tam to všechno vidíš.
  • 0

#4 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 23:40

Připomíná mi to dotaz... Jaký je rozdíl mezi octavií, fabiíí, superbem a felicií? ... do všech musím tankovat a všechny mě někam dovezou.....
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#5 VendulaCZ

VendulaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 1:40

Ahoj, doporučuju Ti projít si napřed pořádně fórum nebo Tě 'místní' sežerou ;-) Už tady bylo spousta vláken ohledně toho, jakou navigaci si pořídit. Záleží hodně na tom, kolik do toho chceš investovat. Nejpopulárnější je asi Oregon, ale někomu stačí i bluetooth modul do telefonu. Dej si do vyhledávání tady na fóru něco jako 'jakou gps pořídit' nebo 'gps pro začátečníka'. Good luck! :-)
  • 0

#6 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 8:00

Vůbec žádný!

Jsem to šikovný! - speciální odkaz vytvořený pro TimesNewYourk

Hele, a co jako čekáš? Že ti ty informace pošleme telepatií? Nebo co? Stejně ti si to budeš muset přečíst, tak proč si to nepřečteš přímo ověřeně sofistikovaně u výrobce?? :o

Nechápu smysl dotazu, vždyť si přeci stejně žádnou práci neušetříš a budeš si to muset nastudovat sám a nakonec se i rozhodnout sám!!

Nebo tedy ještě jednou, zkus mi odpovědět: Co čekáš jako odpověď a jak ti to ulehčí práci?

Ale jinak tě rozhodně nechci sežrat - ale na oplátku se nepokoušej z nás udělat své hloupé poskoky, co ti vše s pukrlé přinesou pod nos ;)


Drž sem, věříme ti!! To dáš!! A jistě tvůj příští dotaz bude sofistikovanější a konkrétnější! Rádi ti poradíme.
  • 0

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 9:13

Pěkný odkaz je http://www.brabenecz.wz.cz/home.htm - dokonalý rozbor vlastností zejména starších GPSek.

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 9:21

Mau: no zrovna v tý tabulce - třeba výdrž na baterie - tak to ani náhodou, sotva půlka. Leda bys furt vypínal mapu. Ani u etrexu 22 hodin nebo kolik to tam píšou. Nechápu proč je tam žluťák bez čipu, teda bez verze H, když tenhle prabídnej se v Čechách skoro neobjevil a všechny ostatní srovnávané mají "silný" čip - přitom právě žluťák Háčko je naprosto špičkový ohledně rychlosti a přesnosti GPS, a cena je příznivá. A všimli jste si, jak ty důležité vlastnosti GPS cajků jsou vždycky až někde "dole" - po váze a po tom, jestli PLAVE? :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 9:53

Citecka napsal/a:
Mau: no zrovna v tý tabulce - třeba výdrž na baterie - tak to ani náhodou, sotva půlka. Leda bys furt vypínal mapu. Ani u etrexu 22 hodin nebo kolik to tam píšou....


A nezáleží náhodou na tom, jak tam dáš baterky? ;) To že je na ní napsáno 2500 mAh neznamená, že je to pravda. Posledně jsem 4 takové měřil a dvě sice měli 2,3 Ah, ale dvě měli pod 1 Ah.... a ty pochopitelně tu GPS dlouho neuživí.

(btw ten porovnávací seznam jsem naklikal jen tak v rychlosti co my přišlo pod ruku :) )
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 12:49

Mau: diskuze o bateriích je tu jinde :P a stejně si myslím, že počítají kvalitní alkaliky. Stejně ale v Oregánu na jednu sadu plně v chodu 16 hodin neudělám! To je ale fuck. Jako ilustraci jsi ten seznam nahodil hezkej.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 TimesNewYourk

TimesNewYourk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 18:09

Mám pocit že to všichni špatně pochopili (spíš jsem nenapsal co chci). Parametry a srovnání si najdu. Mě jde o to, k čemu jsou určené jednotlivé řady. Nebo "Co mají" společného navigace v dané řadě?
  • 0

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 19:00

TimesNewYourk napsal/a:
Mám pocit že to všichni špatně pochopili (spíš jsem nenapsal co chci). Parametry a srovnání si najdu.
Mě jde o to, k čemu jsou určené jednotlivé řady. Nebo "Co mají" společného navigace v dané řadě?

Tvoje dotazy mi připomínají TheCzechGuy...taky si z nás děláš srandu?
Co mají společného najdeš v tom srovnání. určení na webu výrobce, nebo u prodejců.
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 19:24

TimesNewYourk napsal/a:
Mě jde o to, k čemu jsou určené jednotlivé řady. Nebo "Co mají" společného navigace v dané řadě?

Všechno jsou určené k turistické navigaci. Mají společného výrobce a GPS funkcionalitu. Stačí?
  • 0

#14 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 19:27

2 sobikovi: zapomněl jsi na LCD obrazovku ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 19:27

Citecka napsal/a:
Mau: diskuze o bateriích je tu jinde :P a stejně si myslím, že počítají kvalitní alkaliky. Stejně ale v Oregánu na jednu sadu plně v chodu 16 hodin neudělám!


Nevim, jestli to jeste plati, ale v dobach eTrexu se vydrz udavala na 2000mAh NiMH akumulatorech.
  • 0

#16 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 19:31

TimesNewYourk napsal/a:
Mě jde o to, k čemu jsou určené jednotlivé řady. Nebo "Co mají" společného navigace v dané řadě?

A to z toho srovnávacího přehledu nevykoukáš? Mám totiž taky pocit, že jinak a lépe než v té tabulce už to napsat nejde.
  • 0

#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 19:33

Nebo jinak: pokud se ptáš na funkčnost PRO GEOKEŠING, pak asi sáhni po těch, které nejlépe splňují paperless kešing, a tedy řadu Dakota - Oregon. eTrexy jsou přecejen starší, hrubší (pokud vůbec) mapy, absence funkcí jako listingy, poznámky, projekce a tak, obrázky. forerunner má funkce pro sport, podobně jako edge pro cyklistiku, ale naprosto postrádá funkce pro kešing a volnou turistiku jako takovou. Řady 60, 62 jsou velmi kvalitní navigace pro náročnou turistiku, ale mají absenci dotykového displaye (pro někoho výhoda) a některých funkcí pro kešing - jestlisenepletu je to wherigo player, zobrazování obrázků a podobně.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 21:48

Citecka napsal/a:
... jestlisenepletu je to wherigo player, zobrazování obrázků a podobně.

Přesně tak... chybí WIG player a prohlížeč obrázků. Vše ostatní 62ky umí.

edit: Teda to "přesně tak" platilo jen pro řadu 62. Teď koukám, že tam máš i starší řadu GpsMap 60 a ta moc valnou podporu geocachingu nemá (žádné listingy, žádný chirp, žádné načítání bodů přímo z GPX atd.).
  • 0

#19 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 10:13

TimesNewYourk napsal/a:
Mám pocit že to všichni špatně pochopili (spíš jsem nenapsal co chci). Parametry a srovnání si najdu.
Mě jde o to, k čemu jsou určené jednotlivé řady. Nebo "Co mají" společného navigace v dané řadě?


Společného má vždy daná řada zpravidla:

design, ovládání a velikost.

Což naznačuje jejich primární použití, ale nevylučuje použití i jiné.

Jednotlivé "technické" vlastnosti se můžou model od modelu dané řady lišit.


No je pravda, že asi fakt nechápu, co chceš za odpověď :)

Jako chceš toto? :

Oregon:
Outdoorová navigace s velkým dotykovým 3" displejem, 3-osým elmag. kompasem a barometrem. Vhodné pro geocaching, outdoor, cyklistiku, zaměřování dat v terénu, GIS ale i motocykl či auto.

eTrex:
Turistická navigace vhodná do ruky a na kolo a na geocaching. U navigace oceníte citlivý GPS, výdrž baterií, vynikající barevný displej, barometr a náměrový kompas.

GPSmap:
• odolná přenosná GPS navigace • odolný proti vodě, plave na hladině • barometrický výškoměr • 3-osý náměrový kompas • námořní i outdoorové funkce • velká tlačítka ovladatelná i v rukavicích

forerunner

hodinky pro běžce

Colorado

už se nedělá, tak to hledat nebudu.....

Stačí jako odpověď? Víc nevím co odpovědět.
  • 0

#20 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2011 - 10:55

GPSmap:plave na hladině

... jen řada 7*. 6* neplave.

// ehm, je fakt, že jak je to u 62 nevím.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama