Přejít na obsah


Fotka

Jak na disk Win XP pod Win 7? HELP PLS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 19:55

Ahoj, stala se mi nemilá věc - vytopil jsem netbook. Potřebuji zazálohovat disk pod win xp z netbooku. Mám druhý počítač s win 7, disk připojím na kšandu, hw ho tam vidí, ale nenačte logické disky. Prosím o radu, jak na to... díky moc za pomoc všem místním pc gurům. Ve správci zařízení hw vidím, načtu i svazky z toho disku, ale mám šedivé tlačítko vlastnosti :-( Jsem jako admin.
  • 0

#2 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 20:12

Nepotřebuje externí napájení, respektive napájení ze dvou USB portů? Tohle se mi stalo taky. Disk byl vidět, ale nešlo s ním nic dělat, pomohl až kabel, který spojil dvě USB v jedno;)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 20:35

Píše že disk připojil na kšandu. Takže asi nejde o USB disk. Jaká je to kšanda? SATA? Není třeba něco nastavit na tom disku? IDE disky se musely přepínači nastavit jeden jako master a druhý jako slave, pokud byly oba na jedné kšandě.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 20:40

je to sata z netbooku, win 7 ho vidí jako druhý disk i bios, ale prostě nejde nastavit logické disky... win 7 ho detekují, načetly ovladače, instalace OK... jestli si pamatuji, tak na sata disku se nic nenastavuje...
  • 0

#5 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 20:48

Nevim teda jak to je u sata disků, ale nemáš oba na master?
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 21:09

Mam na kazdy ksande jeden disk. Ten z netbooku jsem dal misto dvd mechaniky. Na zadnem disku neni zadna propojka, coz by melo byt ok. Win nirmalne nabehnou do win 7.
  • 0

#7 vevky

vevky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 21:48

ve správě disků je vyditelný? Jo už to vidím je. Je možné, že disk je poškozený, nebo nebyl náhodou disk pod heslem. Použita nějaká aplikace na zašifrovaný disk ?
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 21:59

vevky napsal/a:
ve správě disků je vyditelný?

ve spravci disku vidim oba disky. Ten s w7 i ten s xp. Kdyz dam podrobnosti na tom xp, tak svazky nevidim. Jdou ale nacist, je tam spravne velikost, ale tl vlastnosti nad svazkem je sedive.
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 22:01

O zadne aplikacina ochranu disku nevim a poskozeni snad ne. Nestraste.
  • 0

#10 vevky

vevky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 22:04

Jakou verzi 7 máte? U XP u verze profesionál, tedy myslím, byla funkce připojit disk, u 7 je to možná podobné. To co popisujete, je podobné, jako když připojíte disk z linuxu, který je šifrovaný. Předpokládám, že po naběhnutí systému disk nevidíte. Vidíte ho jen ve správci.
  • 0

#11 vevky

vevky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 22:07

Ještě poradím jednu věc, možná se vám bude zamlouvat možná ne. Zkuste si nainstalovat ubuntu, možná stačí verze z CD a připojte si tam disk a možná se vám podaří zálohovat ty data. Z CD je to live. Musíte si systém stáhnout ze stránek , zadejte si UBUNTU. Musíte si však CD stáhnout a pak vypálit na disk a následně disk spustit při načítání PC. Verze z CD se neinstaluje respektive dá vám to ny výběr, buď instalaci nebo spustit z CD. Víc asi neporadím.
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 22:10

vevky napsal/a:
Jakou verzi 7 máte? U XP u verze profesionál, tedy myslím, byla funkce připojit disk, u 7 je to možná podobné. To co popisujete, je podobné, jako když připojíte disk z linuxu, který je šifrovaný. Předpokládám, že po naběhnutí systému disk nevidíte. Vidíte ho jen ve správci.

mam win7 ultimate. Presne tak, vidim ho ve spravci hw ale v muj pocitsc uz ne.
  • 0

#13 vevky

vevky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 22:15

Zkuste to ubuntu a uvidíte. Je to celkem přívětivý uživatelský systém. U té verze win7 ultimate nemáte náhodou možnost připojit disk nebo tak něco? Víc už mě nenapadá.
  • 0

#14 vevky

vevky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 22:16

Tedy napadá mě ještě jedna věc, zkoušel jste dát ten disk z XP aby se načítal jako první? Nežli ho spustíte jako první, mělo by být ve správci vidět zda disk je v pořádku a zda je aktivní. Jinak přeji hodně zdaru při obnově dat.
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2011 - 22:32

Prohodit ty disky vyzkousim hned rano. Ubuntu tady nekde mam. Je fakt, ze by stacilo dostat se na ten disk na jinym pc i pod xp a pripadne data hodit na flasku nebo dvd. Jak se ale zachovaj xp kdyz v pc je jins grafika a vypalovacka? Vypalovacku by nahradil kdyz tak flash.
  • 0

#16 CaCaOcz

CaCaOcz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 1:26

Disky bych neprohazoval je tam jiný HW, takže to na 99% fungovat nebude.

Ubuntu na LiveCD je dobrá volba, ale obávám se, že v základním režimu (liveCD) nepodporuje NTFS svazky (pouze FAT32, ale nevím, jak nejnovější verze).

Možnost by byla nainstalovat UBUNTU na flash disk a poté doinstalovat podporu NTFS.

Nebo stáhnoput: Easus partition manager (free). Nainstalovat. Najít schované partišny -> Change drive letter (vyberu psímenko) -> ok -> zavřít -> ptá se na provedení změn -> ano, pravděpodobně bude požadovat restart -> ano a už to frčí.

Nebo na internetu pohledat program GetDataBackForNTFS (tuším placené) - mí vytáhnout data i z "rychle zformátovaného disku".

Popřípadě mě kontaktuj na mail nebo SZ. (až se vzbudím, odpovím B) )
  • 0

#17 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 3:35

Nejdříve zkus UBUNTU, už dlouho umí NTFS alespoň přečíst, takže pak data stačí uložit na flashdisk, pokud tedy bude naformátován na FAT. Kdyby to nešlo, zkus GetDataBack for NTFS (na zjištění, zda tam ty data jsou stačí myslím trial verze, pokud tam budou, tak kup plnou verzi, pokud za to ty data stojí.)
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 8:45

Vyzkousim ten partition manager. Zatim predpokladam, ze je disk ok a bude stacit priradit pismenka a data prekopirovat. Kdyz na tom w7 pocitaci priradim pismenka, tak to nema vliv na disk a pusmenka, az ho dam zpatky do netbooku?
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 10:12

tak ten partition manager zabral, už se kopíruje .. díky.
  • 0

#20 CaCaOcz

CaCaOcz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2011 - 11:41

To jsem rád, že to zabralo.. Písmenka samozřejmně vliv nemají.
  • 0
Jezdím: Dema Imperia Bruslím: Fila Primo Plus Běhám: New Balance GM374GG Měřím: Sigma ONYX Fit Fotím: Panasonic FZ50 Kešuju: Nokia E71 + Garmin mobile XT Řežu: Victorinox Atlas + UTON vz.75 Pracuju: FS Amilo Pi3540 + disky 1,7TB + Eurocase 20,1" HP Mini 5103 [WT211ES]




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama