Přejít na obsah


Fotka

Garmine, je Moldávie v Evropě?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 netata

netata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 21:04

Zítra večer vyrážím na minivýlet do Moldávie. Nehodlám se vyskytovat mimo silnice. Navíc keší tam není pětapůl (obrazně), ale pět, takže to nebude ani nutné. Tak jsem neřešil, jakou s sebou mít v Oregonu mapu, mám přece za čtyřiapůl tisíce korun českých koupenou City Navigator Europe, a ta bude bohatě stačit... Dnes večer jsem s hrůzou zjistil, že Moldavsko na téhle mapě už není:-((( Najde se kačer, který by na poslední chvíli poradil, s jakou mapou do Garmina navštívil tuhle nádhernou zem? Díky předem za rady!
  • 0

#2 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 21:06

videl bych to na tuhle: http://garmin.openstreetmap.nl/
  • 0

#3 mbenik

mbenik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 21:08

co třeba tady http://garmin.openstreetmap.nl/

EDIT: pozdě, byl rychlejší. :)
  • 0

#4 netata

netata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 21:23

Čekám, čekám, odkaz zatím nepřišel (There are currently 2 requests in the queue...), ale vypadá to, že je to přesně to, co jsem potřeboval... Díky díky!
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2011 - 21:27

My si předloni jakžtakž vystačili s basemap (evropskou) :)
  • 0

#6 stonefish.cz

stonefish.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 5:50

Nejspíše myslíš Moldavsko a ne Moldávii. Než jsem tam vyjel také jsem říkal, že jedu do Moldávie. Ale Moldávie je V Rumunsku!

Byl jsem tam letos v březnu a také jsem řešil problém s mapami. Garmin je úplně mimo. Po mnoha hodinách googlení se mi nejvíce osvědčily celkem podrobné cyklomapy Openstreet: http://www.velomap.o...ownload/#europe

Moldava ke stáhnutí: ftp://ftp5.gwdg.de/pub/misc/openstreetmap/openmtbmap/velomap/velomoldova.exe

V mapách jsou velmi dobře zaznačeny města i okolí. Byl jsem s nimi velice spokojen. Po stáhnutí a nainstalování mapy se dá krásně prohlížet v Mapsource a poté nahrát do Oregona :)

P.S. Jsem zvědav, jestli dáš FTF na má keši v Tiraspolu ;)
  • 0

www.bogeo.cz

 

     


#7 netata

netata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 6:34

[b]stonefish.cz napsal/a
...P.S. Jsem zvědav, jestli dáš FTF na má keši v Tiraspolu ;)


Budeme mít "místní" doprovod a samozřejmě se tam chystáme B) Kdy se nám zase poštěstí najít VŠECHNY keše v jednom státě? ;)
  • 0

#8 stonefish.cz

stonefish.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 7:12

netata napsal/a:

[b]stonefish.cz napsal/a
...P.S. Jsem zvědav, jestli dáš FTF na má keši v Tiraspolu ;)


Budeme mít "místní" doprovod a samozřejmě se tam chystáme B) Kdy se nám zase poštěstí najít VŠECHNY keše v jednom státě? ;)


To je pravda! V dnešní době odlovit všechny keše v jednom státě je téměř nereálné... (kromě Moldavska)... Mě se poštěstila jen v Kišiněvě. Bez auta a za krátký čas toho více odlovit nešlo.
  • 0

www.bogeo.cz

 

     


#9 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 9:01

v zimě se chystám do Laosu a chtěl bych ho zkonbajnit celej během dvou dnů. mají tam 4+1 keš ;)
  • 0

#10 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 9:26

Ono není třeba jezdit do Moldávie, stačí San Marino - celkem 5 tradiček - ideální při dovolené u moře někde v Rimini a okolí.
  • 0

#11 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2011 - 10:36

honzak83 napsal/a:
Ono není třeba jezdit do Moldávie, stačí San Marino - celkem 5 tradiček - ideální při dovolené u moře někde v Rimini a okolí.

to by ovšem nesměla být zrovna jedna z nich ztracená :(
Ale za to zase mám asi první Sanmarinský event, a tím se opravdu nemůže pochlubit kde kdo...moc nás není ;)
  • 0

#12 netata

netata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 19:11

stonefish.cz napsal/a:
Jsem zvědav, jestli dáš FTF na má keši v Tiraspolu ;)

Povedlo seB) Všech pět keší v Moldavsku, z toho dvakrát FTFB) Zalogujeme (dologujeme) až zítra, protože práce tahá za ruce.
P.S.: jen taková předběžná stručná statistika: 5 dní na cestě, najeto 3750km oktávkou s prům. spotřebou 4,5l nafty, projeto 8 zemí (když počítám i Předněstří), 14 odlovených keší. Jenom 14. Hlavní důvody cesty totiž byly negeokešingové - jeli jsme na svatbu a navštívit známé. Z těch čtrnácti byly dvě FTFka v Moldavsku, po cestě domů zcela nečekaně a neplánovaně ještě jedno FTFko v Rumunsku a jedno FTFko na Ukrajině.
Auto se na těch jejich šílených cestách rozbilo jen jednou, pokuty (rozuměj: úplatky) jsme platili jen dvakrát. Jinak se všechno povedlo podle plánu, prostě povedený výlet se vším všudy:):):)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama