Přejít na obsah


Fotka

Digitalní kompas v Nokii


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 forejt

forejt

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 21:51

Zdravim! Mohl by jste mi nekdo pls vysvetlit, k cemu je dobry tzv digitalni kompas v nekterych mobilnich telefonech? Potrebuju ho pro kesovani? Uvazuju o koupi noveho MT, bude to Nokia, ale jeste nevim, jestli C5-03 nebo C6-00 - ta C6ka ma foto s AF, coz me laka, ale zase nema prave ten digi-kompas a je nevim, jestli to vadi... Diky za pomoc - ja toho o GPS moc nevim, do ted jsem lovil bez gps... Forejt.
  • 0

#2 elkern

elkern

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 6:40

Kdybys použil tlačítko hledat, tak bys určitě něco našel. Kompas je dobry v tom ze ti bude sipka na mobilu ukazovat vzdy spravny smer, tj. i kdyz s otocis na miste. Pokud kompas nemas a otocis se na miste tak se sipka otoci s tebou a abys vedel kudy se vydat musis udelat treba 5 kroku. Bez kompasu se lovit da, ale je vyhoda ho mit.
  • 0

#3 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 7:25

dělí se to tedy na magnetický kompas - telefony s androidem a některé nokie, a digitální kompas - každý mobil s nějakým navigačním programem..
  • 0

#4 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 8:17

miki6 napsal/a:
dělí se to tedy na magnetický kompas - telefony s androidem a některé nokie,
a digitální kompas - každý mobil s nějakým navigačním programem..


No nejsem si jist v tom názvosloví, že pod pojmem "digitální kompas" mají všichni na mysli čistě softwarovou aplikaci. Takže je otázka, když je v popisu mobilu napsáno "digitální kompas", zda myslí software nebo skutečný elektronický kompas pracující na měření magnetického pole.
  • 0

#5 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 8:48

Spise pak bude i problem aplikaci, ktere by ho vyuzily. Napriklad u Nokie zabudovany magneticky kompas umi vyuzivat v podstate pouze Ovi Maps + nejake specialni aplikace. Java s tim pry ma problemy, alespon podle informaci od Arcaa, ktery se snazil zprovoznit HG s timto kompasem a nakonec to vzdal.
  • 0

#6 TimesNewYourk

TimesNewYourk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 9:39

ten opravdický kompas má výhodu, že je vždy funkční a spolehlivý. Kdežto "kompas", který získává údaje z změny polohy je na nic. Problém je, že třeba smartcomgps na e71 neumí využít magnet.kompas.
  • 0

#7 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 18:54

Asi už to nebude aktuální, ale zatím lovím tímto telefonem a dá se to. Přesnost asi nebude nijak valná, ale zatím jsem vždycky nějak odlovil... a kdyby mě to dovedlo na metr přesně, to by nebyla taková zábava!!! :-) Řekl bych ale, že "kompas" v Ovi mapách je přesnější než ten v HGC, ale to bych zase musel ručně zadávat orientační body a na to je zase lepší HGC - stáhnu a hned hledám. A když mám problém s kompasem v HGC a tahá mě to za nos dokolečka, tak teprve v nouzi přepíšu souřadnice do Ovi maps :-) Trošku pruda, ale hlavní je výsledek. Časem asi přesedlám na výkonnější (a pohodlnější) řešení (garmin apod.)
  • 0

#8 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 19:48

Hrouda28 napsal/a:
.............

ale to bych zase musel ručně zadávat orientační body a na to je zase lepší HGC - stáhnu a hned hledám. A když mám problém s kompasem v HGC a tahá mě to za nos dokolečka, tak teprve v nouzi přepíšu souřadnice do Ovi maps :-) Trošku pruda, ale hlavní je výsledek

. ..........


Nemyslím že je potřeba to tam ťukat ručně.


Buď pomocí SmartGPX naimportovat .GPX soubor a exportovat do orientačních bodů

a nebo pomocí makra z gg2 exportovat přímo do souboru orientačních bodů .LMX
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#9 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 21:03

Právě jsem byl "osvícen" a naimportoval si zkusmo několik bodů/kešek i do ovi maps, z gg2. Proč něco dělat složitě, když to jde i jednoduše... :-) Asi si pročtu víc témat ve fórech, ušetří to spoustu času i práce (a kešky se jen pohrnou, a nebudu tu hnojit zbytečnými příspěvky..:-)
  • 0

#10 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 3:54

Pokud vím, tak se mu říká Elektromagnetický kompas a v praxi není k ničemu. Když si jej aktivuješ v Mapách, tak se otáčí po tvém směru ... Takže je to jen taková pomůcka, která funguje na základě získávání polohy z GPS.
  • 0
Cogito ergo sun ...

#11 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2011 - 9:10

No to určitě... Pokud to je opravdu "elektromagnetický kompas", tak ten je v mnoha případech naopak hodně užitečný. Když chceš získat směr svého pohybu (nebo jen natočení navigace) jen podle GPS, tak musíš mít určitou rychlost, jinak to ta GPS ve Tvojí ruce nezaregistruje... Proto se do přístrojů dává navíc ještě ten kompas aby bylo možné zjistit směr i na místě, bez pohybu...
  • 0

#12 TimesNewYourk

TimesNewYourk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 17:43

ahoj, víte někdo o aplikaci pro symbian podobná této ,ale aby navíc ukázala azimut?
  • 0

#13 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 17:59

TimesNewYourk napsal/a:
ahoj, víte někdo o aplikaci pro symbian podobná této ,ale aby navíc ukázala azimut?

Mně s tím digitálním kompasem fungují pouze Ovi mapy a to pouze, když se nikam nenaviguji. Takže je to k ničemu, protože s tím nic z mých navigačních programů nespolupracuje.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#14 Stepanci

Stepanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 19:05

Mam E6-00. Koupil jsem si na kešování z ovi marketu Cacheme - online funguje super (když je signál) Velká nevýhoda je malý displej a AF určitě nemá! Výhoda je větší výdrž baterie. Už se těším na Belle aktualizaci. Kompas funguje v pohodě a v mam dojem, že aplikace cacheme ji využívá
  • 0

#15 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 19:56

V praxi: Hledám s telefonem bez kompasu cache, když se zastavím, telefon se nemůže zorientovat. Směr určí podle tvého pohybu a tím nalezne směr kde se nachází cíl. Telefon s kompasem, ten když se zastavíš, tak mu kompas určí, kde je cíl. Tedy směr určuje kompas a ne pohyb. Výhoda je v tom, že u cache nemusíš kličkovat a vzdalovat se na +10m. Dále Ti kompas může sloužit jako malý detektor kovů, po doinstalování příslušného SW
  • 0
Vložený obrázek

#16 TimesNewYourk

TimesNewYourk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 20:22

zlicinaci napsal/a:

TimesNewYourk napsal/a:
ahoj, víte někdo o aplikaci pro symbian podobná této ,ale aby navíc ukázala azimut?

Mně s tím digitálním kompasem fungují pouze Ovi mapy a to pouze, když se nikam nenaviguji. Takže je to k ničemu, protože s tím nic z mých navigačních programů nespolupracuje.

Ano, kompas funguje v Ovi mapách, jenže já ovi mapy vůbec pro GC nepoužívám, zdají se mi nic.

Co je k ničemu?


Hledám jednoúčelvou aplikaci (jako Northpole, která umí použít kompas), a kromě toho aspoň azimut, a třeba navigaci dle azimutu.
  • 0

#17 Stanley.Ibkys

Stanley.Ibkys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 4:38

No nejsem si jist v tom názvosloví, že pod pojmem "digitální kompas" mají všichni na mysli čistě softwarovou aplikaci. Takže je otázka, když je v popisu mobilu napsáno "digitální kompas", zda myslí software nebo skutečný elektronický kompas pracující na měření magnetického pole.


http://www.boatpark....tozelena-z4636/ Tady je vysvětlení jak kompas v mobilu funguje. Z tohoto článku jasně vyplývá, že kompas v mobilu ani náhodou nemůže být jen otázkou softwaru ;-)
  • 0

#18 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 6:47

Jako že je ten kajak vždycky modrou spičkou k severu? :rolleyes: :rolleyes:   Navíc ten dotaz je skoro tri roky starý...


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#19 Stanley.Ibkys

Stanley.Ibkys

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 18:24

Data jsem si nevšiml :-D, sorry. ;-)
Na tohle téma jsem padl čistě náhodou když jsem hledal info o digi kompasu v mobilu, jak funguje, jak moc se na něj dá spolehnout a tak.
Nemohl jsem si pomoct když jsem si to tu pročetl a dal sem odkaz, kde je vše celkem srozumitelně vysvětleno ;-)
  • 0

#20 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2014 - 18:38

:D  což o to, kajak je to pěknej, ale je nedostupnej, tak se budu orientovat postaru podle lišejníku na stromech..


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama