Přejít na obsah


Fotka

Sloučení db v geogetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Trnec

Trnec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 21:32

Zdravim, procetl jsem tady X prispevku ohledne geogetu, ale to co jsem hledal jsem nenasel i po pouziti tlacitka hledat. Mohl by me prosim nekdo nakopnout tim spravnym smerem jak sloucit vic databazi do jedne? Napriklad, mam stazene nejake kese z moravskoslezskeho kraje, ktere bych rad pridal k olomouckemu kraji. Neprisel jsem na to, jak tohle mam udelat. Zkousel jsem kopirovani db, ale ta vzdy jen prepise tu puvodni. Doufam, ze jsem to napsal dostatecne srozumitelne. Predem diky za reakce.
  • 0
Garmin eTrex H, HP Pavilion dm3, Geoget, Locus, WhereIGo ... Vek? To je ta doba, po kterou sbiram ty plastove krabicky na potraviny...

#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 21:34

Nevím, jestli ten můj způsob je nejjednodušší, ale já jednu databázi exportuju do GPX a pak naimportuji do další databáze. Ale třeba bude jiný a lepší způsob :)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 21:35

Asi jediná cesta je vyexportovat si všechny ty databáze do gpx pro geoget v2, pak si zvolit jednu primární databázi a do ní to vše naimportovat... tak to dělám občas já.
  • 0

#4 Trnec

Trnec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 21:36

weri napsal/a:
Nevím, jestli ten můj způsob je nejjednodušší, ale já jednu databázi exportuju do GPX a pak naimportuji do další databáze. Ale třeba bude jiný a lepší způsob :)


Jaky format gpx pouzivas?
  • 0
Garmin eTrex H, HP Pavilion dm3, Geoget, Locus, WhereIGo ... Vek? To je ta doba, po kterou sbiram ty plastove krabicky na potraviny...

#5 Trnec

Trnec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 21:37

Diky
  • 0
Garmin eTrex H, HP Pavilion dm3, Geoget, Locus, WhereIGo ... Vek? To je ta doba, po kterou sbiram ty plastove krabicky na potraviny...

#6 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 21:39

Trnec napsal/a:

weri napsal/a:
Nevím, jestli ten můj způsob je nejjednodušší, ale já jednu databázi exportuju do GPX a pak naimportuji do další databáze. Ale třeba bude jiný a lepší způsob :)


Jaky format gpx pouzivas?


Ten samý jako Sobík ;)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#7 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 21:50

Potvrzuji, tohle je jedina rozumna cesta. A je NUTNE pouzit format Geoget GPX v2, jinak neni zarucen 100 % prenos vsech dat.
  • 0

#8 Trnec

Trnec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 21:53

Skoda, ze v programu neni primo moznost slouceni databazi. Nevadi, diky vsem za tipy.
  • 0
Garmin eTrex H, HP Pavilion dm3, Geoget, Locus, WhereIGo ... Vek? To je ta doba, po kterou sbiram ty plastove krabicky na potraviny...

#9 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 21:57

No, to neni. Taky by tam mohl byt prunik, rozdil a spousta dalsich cinnosti, ktere si lide navymysli. Kazdy ten program pouziva trosku jinak. Treba se pokrocilejsi funkce s databazemi casem doplni, ale v blizke budoucnosti to spise nebude.
  • 0

#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 květen 2011 - 22:21

Trnec napsal/a:
Skoda, ze v programu neni primo moznost slouceni databazi.
Nevadi, diky vsem za tipy.


K čemu by to bylo ? Normálně mám všechno (tj keše, waymarky ne) v jedné databázi a prozatím nevidím důvod to měnit. A pokud to budu muset změnit, tak to nebude tak velký problém.

Ty s tím asi pracuješ jinak, což nechápu ale je to možné. A taď ruku na srdce - jak často tu operaci sloučení databází chceš dělat ? Jednou za rok ? Jednou za týden ? Jednou denně ? MYslíš, že by mělo cenu pro to dělat zvláštní funkci která by ti nahradila 5-6 jednoduchých kroků:

1) přepnout na databázi-2
2) vybrat vše
3) export všeho do formátu GPXv2
4) přepnout na databázi-1
5) eventuelně z ní udělat kopii
6) import vyexportovaných dat

Formát GPXv2 ti plnohodnotně zachová vše co v databázi máš, všetně tvých poznámek, finálových souřadnic, hodnota tagů a pod. Takže ve výsledku je to úplně stejné jako bys importoval databázi.
  • 0

#11 Trnec

Trnec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 2:45

Arne1 napsal/a:

Formát GPXv2 ti plnohodnotně zachová vše co v databázi máš, všetně tvých poznámek, finálových souřadnic, hodnota tagů a pod. Takže ve výsledku je to úplně stejné jako bys importoval databázi.


Tim zachovanim vsech hodnot jsem si prave nebyl jisty. Mam par databazi, ktere jsem chtel sloucit a neprisel jsem na to jak. Uz jste mi to vysvetlili a funguje to, diky moc.
Muzete to maznout...
  • 0
Garmin eTrex H, HP Pavilion dm3, Geoget, Locus, WhereIGo ... Vek? To je ta doba, po kterou sbiram ty plastove krabicky na potraviny...

#12 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 4:57

Arne1 napsal/a:

Trnec napsal/a:
Skoda, ze v programu neni primo moznost slouceni databazi.
Nevadi, diky vsem za tipy.


K čemu by to bylo ? Normálně mám všechno (tj keše, waymarky ne) v jedné databázi a prozatím nevidím důvod to měnit. A pokud to budu muset změnit, tak to nebude tak velký problém.

Ty s tím asi pracuješ jinak, což nechápu ale je to možné. A taď ruku na srdce - jak často tu operaci sloučení databází chceš dělat ? Jednou za rok ? Jednou za týden ? Jednou denně ? MYslíš, že by mělo cenu pro to dělat zvláštní funkci která by ti nahradila 5-6 jednoduchých kroků:

1) přepnout na databázi-2
2) vybrat vše
3) export všeho do formátu GPXv2
4) přepnout na databázi-1
5) eventuelně z ní udělat kopii
6) import vyexportovaných dat

Formát GPXv2 ti plnohodnotně zachová vše co v databázi máš, všetně tvých poznámek, finálových souřadnic, hodnota tagů a pod. Takže ve výsledku je to úplně stejné jako bys importoval databázi.


A pokud by tuto akci opakoval častěji, dá se využít scriptu combine.....-;
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#13 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 7:37

zrovna ty WM treba muzou byt v jine DB, ale jinak je opravdu nejmin pracny mit vse v jedny..
  • 0

#14 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 8:12

sobikovi napsal/a:
Asi jediná cesta je vyexportovat si všechny ty databáze do gpx pro geoget v2, pak si zvolit jednu primární databázi a do ní to vše naimportovat... tak to dělám občas já.


Zachovají se při tomto postupu i linky na soubory ve složce attach - tedy zůstanou tam přílohy?
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 8:20

Pokud obe databaze bydlely ve stejnem datovem adresari, pak ano.
  • 0

#16 Pehan

Pehan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 9:01

Jestli to dobre chapu, da se se pres export GeogetGPXv2 a nasledny import "prenaset" kus databaze napr. mezi ruznymi geogety aby nebylo nutno kesky stahovat pres geojarry dvakrat. Napr. syn stahne x kesi z oblasti kam jedem na vylet/dovolenou do sve db. A ja si je chci naimportovat do sve (jine pc, jiny geoget) - ted to resim tak ze si z jeho pc odkopiruju obsah adresare /geojarry/last/import a u sebe naimportuju adresar - coz funguje, pokud mezitim nestahne jeste jednou neco jineho - cimz se obsah toho adresare prepise. Tenhle export/import by to resil.
  • 0

#17 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 10:06

Chápeš to správně. Od toho tam ty exporty a importy jsou (mimo jiné)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 10:12

Pehan napsal/a:
Jestli to dobre chapu, da se se pres export GeogetGPXv2 a nasledny import "prenaset" kus databaze napr. mezi ruznymi geogety aby nebylo nutno kesky stahovat pres geojarry dvakrat. Napr. syn stahne x kesi z oblasti kam jedem na vylet/dovolenou do sve db. A ja si je chci naimportovat do sve (jine pc, jiny geoget) - ted to resim tak ze si z jeho pc odkopiruju obsah adresare /geojarry/last/import a u sebe naimportuju adresar - coz funguje, pokud mezitim nestahne jeste jednou neco jineho - cimz se obsah toho adresare prepise. Tenhle export/import by to resil.

Bingo !

Jenom kdyby měl syn vyluštěné mysterky a nechtěl ti je dát, tak by byl trošku problém :-)
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 10:13

Vubec by to problem nebyl. Exportuje se jen to, co si clovek vyfiltroval. A neni problem si vyfiltrovat vse bez rucne pridanych waypointu. ;)
  • 0

#20 Pehan

Pehan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2011 - 10:44

Arne1 napsal/a:
Jenom kdyby měl syn vyluštěné mysterky a nechtěl ti je dát, tak by byl trošku problém :-)

No to by si mladej nedovolil ;-)
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama