Přejít na obsah


Fotka

Geoget - zpřehlednění nastavení filtru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 14:47

Napadlo mě, zda by nebylo možné/vhodné udělat checkboxy na vypnutí filtrování dle určitých záložek v nastavení filtrů... Pro začátečníky by to bylo, doufám, zjednodušení (a možná by odpadly i nějaké otázky ohledně filtrů)...
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 16:09

To je docela zajimave a z hlediska prehlednosti by to mohlo i zaroven vedle nejak symbolizovat aktualni nastaveni - aspon by clovek hned videl, jestli nekde neco pridaval nebo je to default.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 16:56

No nejake zjednoduseni by si filtry zaslouzily, to je fakt. Ale v kazdem pripade by takovato zatrzitka uz nebyla trojstavova, ale jen dvojstavova :-)
  • 0

#4 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 16:58

Napadlo me - vyhlasime soutez, kdo navrhne lepsi filtrovaci dialog. Pro tvorbu navrhu pouzivejte integrovany designer v geogetu a prikladejte je sem jako zazipovane GGF soubory. Takovy brainstorming. Pokud se vitezny navrh bude gebymu libit, treba ho nekdy naimplementuje :D :D Jaka jsou pravidla? No musi byt mozno nadefinovat takove filtry, jako je ve stavajicim dialogu.
  • 0

#5 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 17:14

medwyn_cz napsal/a:
Ale v kazdem pripade by takovato zatrzitka uz nebyla trojstavova, ale jen dvojstavova :-)


To je samozřejmé, jinak by v tom byl neskutečný guláš :)
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 21:36

Ten ukazany navrh je zcela mimo realitu. Jednak mam dost velke pochyby, ze by kazdemu bylo hend jasne, co to zatrzitko vlastne dela, ale to je vedlejsi. Hlavni problem je v tom, ze predpokladas, ze ty zalozky jsou vzdy stejne, na stejnem miste, a jen v jedne radce. Jenze ony nejsou vzdy stejne, nejsou vzdy na stejnem miste, a v zavislosti na nekolika faktorech mohou byt i viceradkove! Jak bys tam chtel ta zaskrtavatka pozicovat, v pripade zalomeni do vice radek - jak bys tam ta zatrzitka chtel vubec kreslit?
  • 0

#7 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 21:52

Ale tak ono by to urcite nejak slo, tohle byl jen navrh. Obecne mi globalni vypinani cele zalozky filtru prijde jako dobry napad. Treba takhle nejak by to mohlo vypadat. Ale existuje podobna komponenta?
  • 0

#8 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 22:04

HaLuMa: Byl to jen návrh myšlenky k diskuzi... Svázáno by to mohlo být opticky nějakým rámečkem... Ponětí o tom, že mohou být záložky i ve více řádcích jsem doteď neměl a to samozřejmě mění situaci... medwyn_cz: toto mě také napadlo, ale říkal jsem si, že to bude asi těžko realizovatelné... Pokud by to však realizovatelné takto bylo, bylo by to rozhodně nejlepší...
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 22:11

To uz vypada lepe, ale je treba si uvedomit jeste jeden aspekt: ted je to vlastne hromad filtru,ktere jsou nejak rozmistene na zalozkach. Po realizaci vaseho navrhu ty filtry uvazete na konkretni zalozku. Kdyz si pak vzpomenes, ze potrebujes filtry preskupit, tak jsi nahrany, nebo bouras zpetnou kompatibilitu s jiz ulozenymi filtry.
  • 0

#10 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 22:51

V tom případě to lze pustit z hlavy a nebo popřemýšlet, co všechno by se mělo na filtrování do budoucna změnit či vylepšit a časem to zrealizovat vše najednou... Mě osobně to je v podstatě jedno, jedu přes combine, využívám smartfilter a mám nastavených cca 30filtrů, takže filtry skoro nepřenastavuju a tohle byl jen nápad na zjednodušení nastavování ostatním, které mě napadalo ve chvílích, kdy jsem filtry přenastavoval...
  • 0

#11 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 22:53

Ja to resim tak, ze vzdy vychazim z filtru "All", ktery vim, ze je zcela nerestriktivni a propusti vse. Pak na nem udelam potrebne zasahy a ulozim pod jinym jmenem. Default mi prijde trosku nestastny tim, ze odfiltrovava tusim archivovane a eventy. Nebo proste obecne tim, ze vubec neco odfiltrovava :)
  • 0

#12 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 23:06

Takto to také řeším, ale myslel jsem, že by záložky s checkboxy by mohly být přehlednější a jednodušší ve chvíli, když někdo přenastaví filtry protože si s nimi nerozumí a vychází z těch co si špatně upravil... Ještě mě napadá jedna menší úprava chování při importu, nechce se mi zakládat nové vlákno protože to je jen detail: Když importuji PQ s například 540kešemi, jedná se o PQ s omezením na 1000keší a proto by nemělo být hlášeno jako zaplněné až do přiblížení se k limitu 1000 keší... Po překročení tohoto limitu se pak jedná o úplně jiný zdroj dat, který by opět nemá omezení oněch 1000 a nemuselo by se hlásit zaplněné PQ...
  • 0

#13 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 16 květen 2011 - 23:16

medwyn_cz napsal/a:
... udelam potrebne zasahy a ulozim pod jinym jmenem.


Jak ho ukládáš? Já jsem nepřišla na to, jak upravený filtr přejmenuju a uložím.

EDIT: Už jsem na to přišla. :) Já věděla, že způsob, jak na to přijít, je zeptat se :D
  • 0

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 23:33

Osobně nějak zásadně nevnímám nepřehlednost záložek filtrů, možná bych něco trochu přeskupil, ale není to zásadní... Co by se mi zdálo jako přínosné je přiřazení filtrů databázím... Mám v reálu 4 databáze (keše, waymarky, uživatelské body a testovací). Tedy zda je filtr pro danou databázi nebo "global".... Nováčkům by spíš pomohlo,aby u každého zaškrtávátka atd. byla bublina s vysvětlením, vo co tam go...
  • 0

#15 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2011 - 23:39

To je to nejmensi. Napis ceske a anglicke texty a ja osobne se postaram o to, aby se do programu dostaly ;-)
  • 0

#16 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 4:47

sobikovi napsal/a:
Osobně nějak zásadně nevnímám nepřehlednost záložek filtrů, možná bych něco trochu přeskupil, ale není to zásadní...

Co by se mi zdálo jako přínosné je přiřazení filtrů databázím... Mám v reálu 4 databáze (keše, waymarky, uživatelské body a testovací). Tedy zda je filtr pro danou databázi nebo "global"....

Nováčkům by spíš pomohlo,aby u každého zaškrtávátka atd. byla bublina s vysvětlením, vo co tam go...


Databázi přece mohu přiřadit daný filtr, který potřebuju - Menu - databáze - přidružená nastavení nebo tak nějak.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 7:52

vin-lin napsal/a:
Databázi přece mohu přiřadit daný filtr, který potřebuju - Menu - databáze - přidružená nastavení nebo tak nějak.....


Ja to chapal spise tak, ze by sis rekl, ze tenhle, tenhle a tenhle filtr je pro tuto databazi, a kdyz bych na ni byl prepnuty, tak by se mi jine filtry ani nenabizely. je to tak, Sobiku?

Problem je ten, ze agenda kolem tohoto nastavovani by nebyla jednoducha, a uz vubec ne prehledna. Uz vidim ty hromady dotazu, kam lidem mizi filtry. ;) Neni jednoduzsi si ty filtry vhodne pojmenovat? Treba filtry pro aymarky pojmenovat tak, aby zacinaly na WM... ono se pak v tom docela dobre orientuje.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 7:53

medwyn_cz napsal/a:
To je to nejmensi. Napis ceske a anglicke texty a ja osobne se postaram o to, aby se do programu dostaly ;-)


Presne tak, staci ty popisky vymyslet. Nejsou tam jen proto, ze je jeste nikdo nikdy nevymyslel.
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 9:13

A co tam aspon pridat na kazdou tu zalozku nejakou "informacni diodu". Aby clovek pri loadnuti filtru vedel, ze treba ta a ta zalozka je naprosto nevyuzivana. Clovek si tak definguje filtry, neco nekde omylem zblbne a potom vsechny zalozky musi kontrolovat postupne, kde je jaka chyba. Kdyby tam svitila treba nahore u napisu zelena barvicka, tak by vedel, ze ta zalozka se nijak "neaplikuje" a mohl by ji rovnou preskocit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2011 - 9:14

btw dneska jsem objevil nejakou betaverzo spybotu a co nevidim :)
Vložený obrázek
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama