Přejít na obsah


Fotka

co s travel slugem ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:00

Ahoj, před několika dny jsem našel v kešce Ohnivý muž Travel Slug, je podle přiloženého popisku z Cornwallu a už nějaký rok putuje. Zanedlouho letím do Londýna, tak mně napadlo vzít ho s sebou. Mapy s keškama v Londýně už jsem našel, ale zajímalo by mně, kdo travel šneka vyslal a kudy putoval, dá se to někde najít ? A mám ho na nějakou stránku zalogovat, že jsem ho vzal a kam ho dám ? Nebo to stačilo napsat na stránku té kešky ? Díky moc za rady.
  • 0
KWAK

#2 Schvon_CZ

Schvon_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:05

Je to normální trackovací předmět. Loguj na http://www.geocachin...ck/default.aspx
  • 0

GC je tu pro radost. Ti, co na to někdy zapomínají, ať jdou hrát navždy na schovku!


#3 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:14

a už vůbec není potřeba toto vlákno zdvojovat, tak jedno zamkni. (Dole na této stránce je "Zamknout" ). Odpověď máš v tom druhém vláknu.
  • 0

#4 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:16

Hotovo, asi se mi to podařilo omylem odeslat dvakrát... :-)
  • 0
KWAK

#5 gost@

gost@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:21

Raději bych z uvodniho přispěvku smazal ten kod toho sneka...
  • 0

#6 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:22

Hotovo. Pročpak se to nemá psát ?
  • 0
KWAK

#7 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:24

Vymaž to i v tom druhém vlákně, kde jsem tě na to taky upozorňoval. Tam máš i důvod. Je to unikátní kód který má znát jen opravdový nálezce (a majitel). Když bude vše na internetu, jaksi ten kód postrádá smysl, že? ;)
  • 0

#8 gost@

gost@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:26

Oni by si potom lidi logovali "Discovered it" aniz by to videli.
  • 0

#9 gost@

gost@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:29

K publikaci TB/GC atd.. se použiva zvlašti kod, ktery je napsan na strankach toho trakovaciho predmetu. Tenhle kod se muže zverejnovat protože se pres nej nemuzes logovat - jen vyhledat dane TB/GC. Ten tvuj ma:TB1VBEF Jak je napsano na strankach: "Use TB1VBEF to reference this item."
  • 0

#10 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:37

Dík za rady, jdu nález šneka zaregistrovat, když už ho mám, snad najde šťastně cestu ke svému majiteli.
  • 0
KWAK

#11 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:48

bombina.bombina napsal/a:
Dík za rady, jdu nález šneka zaregistrovat, když už ho mám, snad najde šťastně cestu ke svému majiteli.


Nenech se rozhodit nekterejma reakcema. Kazdej jednou zacina a obcas se blbe zepta. Snek je normalni trackable, v podstate geocoin s retizkem. Dulezity je precist si i co s nim chce majitel. V tomhle pripade chce presne to co hodlas udelat, takze neni co resit, sup s nim letadlem do UK. Pokud to chces udelat jo perfektne, vyfot ho cesou, nejlip na Ruzyni s nejakejma letadlama (samozrejme tak aby z fotky nebyl citelnej kod), fotka pak jde pridat k logu az ho nekde v Londyne ulozis a majitel bude nadsenej. A dobre vyber kes kam ho das, aby byla bezpecna. Ne kazda kes treba ve meste je vhodna k ukladani trackables, vyber takovou co neni moc na rane at ho mudlove neukradnou.
  • 0

#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:55

Modrak napsal/a:
.....Kazdej jednou zacina a obcas se blbe zepta...


Vidiš, jedinej Modrák ti jasně naznačil, že jsi se blbě zeptal :)
  • 0

#13 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:55

Ahoj Modraku, neboj, rozhodit se nenechám :-) šneka vyfotím a vložím na nějaký bezpečný místo, Koukal jsem už na mapu Londýna, kešek je tam dost, ale kupodivu zdaleka ne tolik, jako třeba právě v Plzni. Vyberu asi nějakou v parku, no ještě uvidím, chci si tam pořádně zalovit a pak se rozhodnu, kam s ním. Jo a dík za podporu :-)
  • 0
KWAK

#14 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 9:57

Pro Mau Loftin: ano, dovolil jsem se zeptat, protože jsem se domníval, že od toho fóra jsou, ale asi jsem si to myslel blbě. Pokud tě to tak irituje, tak sem prostě nechoď a nereaguj. Ale i tobě dík za rady a odkazy.
  • 0
KWAK

#15 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 10:01

bombina.bombina napsal/a:
Ahoj Modraku, neboj, rozhodit se nenechám :-) šneka vyfotím a vložím na nějaký bezpečný místo, Koukal jsem už na mapu Londýna, kešek je tam dost, ale kupodivu zdaleka ne tolik, jako třeba právě v Plzni. Vyberu asi nějakou v parku, no ještě uvidím, chci si tam pořádně zalovit a pak se rozhodnu, kam s ním.
Jo a dík za podporu :-)


No prave ty parkovy patrej k tem min bezpecnejm. Hrajou si tam deti, najdou vsechno i kdyz je to nekde pod kamenem v krovi. Bezpecnejsi jsou takovy ty technologicky, treba v mostnich konstrukcich a podobne, u kterejch se nemuze stat ze o ne mudla nahodou zakopne.

PS. i moje deti jednu takhle v parku nasly nahodou. Volali mi co maj delat, ale uz jsem ji stejne mel zalogovanou.
  • 0

#16 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 10:04

To máš pravdu, i když třeba právě Ohnivý muž byl udělanej perfektně, s dostatečně odpuzujícím vzhledem, ale ty mostní jsou lepší. Tak jsem teď na to chvilku koukal, ale zatím jsou všechny jejich mostní kešky mikro :-( Ale já se s tím nějak poperu neboj :-)
  • 0
KWAK

#17 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 10:12

bombina.bombina napsal/a:
Pro Mau Loftin: ano, dovolil jsem se zeptat, protože jsem se domníval, že od toho fóra jsou, ale asi jsem si to myslel blbě. Pokud tě to tak irituje, tak sem prostě nechoď a nereaguj. Ale i tobě dík za rady a odkazy.


Ježiš nerozčiluj se! Nic špatného jsem ti přece neřekl, tak klid :) - rádi tě tu uvidíme a poradíme, ale ještě raději uvidíme, že se snažíš sám. A promiň, když napíšeš, že nemáš čas si číst a hledat pravidla... tak co na to říci? To prostě zavání tím, že budeš dělat jenom zmatky a zaplňovat diskuze dotazy, na které lze lehce najít odpověď - no nic, ale to si přeber sám. Víc asi říct už není co. Odpovědi znáš.

A mojí odpověď jsi nedostal proto, abych se iritoval, ale proto, že je to trochu vydírání z tvé strany, protože když ti to nedáme pod nos, tak to uděláš blbě a budeš tvořit ty zmíněné zmatky. Dívej se na to i z našeho pohledu. Ty nemáš čas na pravidla, ale my si máme dělat čas na to, to za tebe hledat a ti je sem přepisovat?

Ale klidně se ptej, jen prosím tě zkus nejdříve se zamyslet, jestli nelze odpověď lehce nalézt nebo jestli je opravdu potřeba zase zaplňovat diskuzi novými a novými vlákny o ničem, které jen překrývají ty vlákna, která jsou opravdu zajímavá! Rádi ti poradíme, stane se, že někdy něco unikne apod. Ale musí být cítit ta snaha!
Toť vše. Howgh.

Vítej mezi námi!
  • 0

#18 gost@

gost@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 10:15

K reakci Mau Loftina: Ja myslim, že to vystihl dobře s tim, že ti to řika "mirne". Bohužel mam z GC.cz občas taky pocit, že ti lidi odpovi stylem "najdi si to ve foru" nebo "vygoogli si to" a spiše ti reknou, že jsi blbec než aby ti pomohli. Nechci tim nikoho urazit, ale obcas se doopravdy bojim ze ptat :D casem sam poznas. Jinak ti přeju štastny lov v UK. Jsem rad že se nejakej trackitem dostane z CR pryč. (Ja rikam, že ČR je na TB/GC takova díra - neco sem přijde a už se to nevymota pryč.) :D
  • 0

#19 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 10:33

No, asi to uzavřeme. Rozhodně nemám v úmyslu trávit hodiny psaním nesmyslných dotazů na zdejší fórum, tohle je můj teprve druhý dotaz za celou dobu, tak to snad není zas tak moc. Čas u počítače, kdy si můžu hledat něco pro sebe je bohužel dost omezený, jsem normálně zaměstnaný člověk, a jak už jsem psl, raději ho využiju k tomu, abych si vyhledal kešky v mém okolí. Můj telefon tohle v terénu neumí, musím se připravovat dopředu. Nejjednodušší mi teda přišlo zeptat se, co s nalezenou věcí, ale teď koukám, že to byla asi chyba, budu se jí snažit neopakovat. Nejlepší by asi bylo založit zde,nebo na úplně jiném serveru místnost pro Úplne Blbý Začátečníky, kam doporučuju lidem jako Mau Loftin vůbec nechodit. Ono by úplně stačilo poslat odkaz na patřičnou stránku, pokud chci člověku poradit, nebo se k tomu nevyjadřovat, pokud je to pod mojí důstojnost. Šneka do jezera nehodím, i když jsem k tomu měl před chvílí sto chutí, poletí se mnou a udělám to, co je napsáno na jeho psí známce, vrátím ho domů. Tečka, konec diskuse.
  • 0
KWAK

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2011 - 11:30

bombina.bombina napsal/a:
No, asi to uzavřeme. Rozhodně nemám v úmyslu trávit hodiny psaním nesmyslných dotazů na zdejší fórum, tohle je můj teprve druhý dotaz za celou dobu, tak to snad není zas tak moc. Čas u počítače, kdy si můžu hledat něco pro sebe je bohužel dost omezený, jsem normálně zaměstnaný člověk,....

ale Mau Loftin měl pravdu. Se budeš asi divit, ale většina zdejších, co se ti snaží pomoct, jsou normálně zaměstnaní, a když napíšeš, že "nemáš čas hledat a číst", tak sorry, ale je to ukázka ignorace a arogance, a plývání cizím časem, který tomu tady věnujeme zadarmo. akorát za to většinou dostaneme vynadáno...jako teď :)
A opravdu si budeš muset ledacos přečíst...a ptej se na konkrétní věci, kterým z toho nerozumíš.
http://wiki.geocachi...k_v_geocachingu
:) a nerozčiluj se
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka