Přejít na obsah


Fotka

Brdy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 9:21

Rozsiruje se pristupna cast Brdu, uz od 1.6.2011 :

http://pribramsky.de...dy20110518.html
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 9:32

Jen se pořád bojím, aby to zůstalo tak, jak to je. To znamená, že kdo chce do Brd, musí si vzít pevnou obuv, svačinu, batoh - a nemudlové ještě mnohem více - a vyrazit. Nechci, aby to dopadlo tak, že jednou na vrcholu Toku bude rozhledna a pod ní hospoda.... :(
  • 0

#3 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 9:37

A víte, proč se vlastně do Brd nesmí? Viz foto jakožto můj osobní nález.

Prosím:

Když chodíte do vojenského prostoru, zejména u dopadových ploch, choďte jen již po vyšlapaných cestičkách, kde je riziko snad už minimální! Mimo cesty alespoň dávejte pozor, kam šlapete!
Vždy mě děsí, že spousta kačerů navštěvuje jistou cache a klidně si to štráduje napříč dopadovou plochou - stále aktivně využívanou! - skrz borůvčí a vřesoviště, které může dost maskovaně skrývat nevybuchlou munici.

PS: to není strašení, jen fakt, abyste si to uvědomili. Většina prostorů je asi bezpečná, ale okolo dopadových ploch je munice ještě pořád hodně.

Příběh s touto municí:
- nález poblíž dopadové plochy Tok
- nedalo mi to, a nahlásil jsem to vojenskému újezdu - souřadnice GPS
- zjistil jsem, že vojáci by geocaching hrát nemohli - prý na místě toto nenašli, ale za to našli úplně jiný dělostřelecký granát a jiné střelivo!
- prý jestli jsem ochoten jim to ukázat osobně - jsem, ale už se neozvali
- jestli je ostrá nebo ne nevím, moc jsem to zase nezkoumal ;) - ale dle mě je prázdná a není v ní náplň - ale jistě to nevím. Šutrem jsem do ní nebouchal.
  • 0

#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 9:38

Treba se aspon obnovi tech par skvelejch kesek, co tam jsou a co jim nekteri pomohli do archivu .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 9:43

Je to dobrá zpráva, dík.
  • 0

#6 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 9:45

kapsa napsal/a:
Treba se aspon obnovi tech par skvelejch kesek....


Doufejme. Oni to zase nebude tak těžké, stačí jen zapnout listing :)

Ale doufejme i, že budou ty kešky opravdu bezpečné!

Zajímavost: na jedné jsem po třech letech udělal FTF a ještě tam byl i geocoin :) - oficiálně ale neexistuje a vím o ní snad jen já, majitel a jeden náhodný nálezce.
  • 0

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 10:10

Mau Loftin napsal/a:
Zajímavost: na jedné jsem po třech letech udělal FTF a ještě tam byl i geocoin :) - oficiálně ale neexistuje a vím o ní snad jen já, majitel a jeden náhodný nálezce.

Ale ta zřejmě nebyla nikdy oficiálně publikovaná?
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 10:12

Mau Loftin napsal/a: Ale doufejme i, že budou ty kešky opravdu bezpečné!

Bezpecne jsou uz ted, kdyz tam sam chodis .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#9 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 10:34

Trhac napsal/a:
....... Ale ta zřejmě nebyla nikdy oficiálně publikovaná?


oficiálně od reviewera: "nebyla schválena a následně také archivována před publikací bývalým kolegou" - takže ano, všechny náležitosti jako krabičku a listing měla, jen nikdy oficiálně neexistovala, ale pořád tam je. Taky to FTF nepočítám jako regulérní FTF...... prostě jen taková zvláštnost, nic víc.
  • 0

#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 10:36

Jasně, už to mám, aspoň zprostředkovaně TB1GPA6
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 10:41

kapsa napsal/a:
Bezpecne jsou uz ted, kdyz tam sam chodis .... ;)


To bych si dovoloval oponovat :) - nejsem standart bezpečnosti a moje porušení zákazu neznamená bezpečnost prostoru. Viz výše uvedený nález. Chodím tam s tím, že to může být nebezpečné a dle toho se i tam tak chovám. Vím, že porušuji zákon. Ale nikoho k tomu nenabádám, ať si to každý zváží sám.
Jen chci upozornit, na možná rizika. Tvůj názor už důvěrně znám, takže asi už si to nemusí vysvětlovat znovu, že? Asi nás to pak otravuje oba, a nechce se mi tě otravovat ;) - i když to bude asi příšerné sebezapření z obou stran :D

Ale budu se těšit, až tam na sebe jednou narazíme - a třeba mi pomůžeš s tím, jak se dělají takové krásné fotky jako děláš.
  • 0

#12 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 10:45

Trhac napsal/a:
.....TB1GPA6


Hezký :) - toť on, takový příjemný pocit, že už je vysvobozen a hezky cestuje.
  • 0

#13 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 10:54

Jo a tedy pokud někdo nezaregistroval, což pochybuji, ale pro jistotu a úplnost, jednou se

Brdy otevřou celé

článek: Brdy - idnes.cz

  • 0

#14 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 11:02

Mau Loftin napsal/a:
Hezký :) - toť on, takový příjemný pocit, že už je vysvobozen a hezky cestuje.

Znám ten pocit. Jestli jsi tu zaznamenal příběh se studní!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#15 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 11:33

Mau Loftin napsal/a:Jen chci upozornit, na možná rizika. Tvůj názor už důvěrně znám, takže asi už si to nemusí vysvětlovat znovu, že? Asi nás to pak otravuje oba, a nechce se mi tě otravovat ;) - i když to bude asi příšerné sebezapření z obou stran :D

Jasne, bonzovat se nema ale upozonit se na to musi a hlavne ze to mam sam odloveno, ze ?
A ty sliby, ze zapracujes na znovuobnoveni taky neznamenaly nic ?
Ale dobre, zapru se a uz toho necham - nicmene ti to stejne nezapomenu, i kdyz je to uz dlouho a cast usvedcujich logu jsi smazal.

P.S. - http://www.geocachin...48-c37eee0fa976
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#16 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 12:35

kapsa napsal/a:

Jasne, bonzovat se nema ale upozonit se na to musi a hlavne ze to mam sam odloveno, ze ?
A ty sliby, ze zapracujes na znovuobnoveni taky neznamenaly nic ?
Ale dobre, zapru se a uz toho necham - nicmene ti to stejne nezapomenu, i kdyz je to uz dlouho a cast usvedcujich logu jsi smazal.

P.S. - http://www.geocachin...48-c37eee0fa976


Ach jo, nikdy jsem nikde nikomu nic nebonzoval!! Nikde jsem nikomu nikdy nic nehlásil!! A nikdy jsem žádné logy nikde nesmazal!! Jen u jedné cache jsem napsal do logu, že autor v listingu lže, když píše, že je do konkrétních míst vstup oficiálně povolen o víkendu. A to nebyla pravda!! Chtěl jsem jen, aby to napravil a uvedl na pravou míru. Kontaktoval jsem ho i osobně, jenže nikdy nereagoval a kašlal na to. Až pod dlouhé době se ozval, ale to už byla pase. Nikdy žádný boj o zrušení jakékoliv cache jsem ve vojenském prostoru neprováděl!! Dle logů u keší bylo spousta jiných, co to asi dělali, nevím. Spoustě lidem se to nelíbilo. Mě se jen nelíbilo, že v listingu je naprostá lež!!

A sliby byly chyby... to je pravda, pracoval jsem na tom s autorem jedné cache intenzivně, jenže on pak sám ze své vůle řekl, že si to rozmyslel a nechce provokovat vojáky a že si nepřeje cache znovu obnovit, že to tak bude lepší. Po archivaci cache jsem teprve poprvé kontaktoval reviewera a domluvil se sním, že když napíše listing autor tak, jak navrhuji, cache pravděpodobně obnoví.

No nic no. Mrzí mě, že to máš pořád tak živé a pořád máš vůči mě nějaký předsudek a nějaký zarputilý názor, že jsem nějakou mega součástí toho, aby cache byly zrušeny nebo nějaký vůdce nějaké bandy, co něco práskala reviewerům nebo co já vím, co pořád máš za představy. Nebo jak je možné, že já sám dle tebe jsem cosi odstartoval?? To jako já sám jsem nějak přesvědčil vojáky, reviewery a všechny aby něco rušili?? Nikdy jsem s vojáky, ani s reviewery (krom výše uvedeného) o tom nemluvil a nepsal a nic. Nikdy jsem nic nikam nehlásil.

Fakt si tě vážím, většinou s tvými názory souhlasím, ale tady fakt totálně nechápu, co jsi si proti mě vzal do hlavy. Nějak si na mě pořád vybíjíš vztek úplně nesmyslně....Nevím, jestli jsem ti někdy něco udělal nebo co.... A jestli o mě něco takového rozhlašuješ věci, jsi lhář! A navíc mi nedáváš se u těch, kterým to říkáš, se nijak hájit, což je snad ještě horší, než být lhář. Opravdu nechápu, působíš rozumně a vyváženě, máš krásný web, v TV působíš inteligentně a proto mi není jasné, jak proti mě můžeš mít takové nějaké zarputilé nesmyslné argumenty a útoky.

Do prostoru budu chodit, ale i budu upozorňovat lidi, že se tam nesmí a jaké hrozí nebezpečí. Ale nikomu v tom nebudu bránit ani někam ho hlásit či co.

Už nikdy nebudu na tvoje reakce v tomto směru vůči mě reagovat!! (Vyjímka: setkáme se osobně). A klidně můžeš mít poslední slovo.
  • 0

#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 12:45

Za trempy: kurva... Měli to nechat zavřený :(
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 12:54

Jo, to mě taky hned napadlo, to je škoda. Ale nicméně pokud zůstane prostor tak jak je, to je žádné nově upravené a vybudované chodníčky, žádné rozhledny a hospůdky, ubytovny a hotely přímo v lese, tak se není čeho bát. Jenže bojím se, že to bude komerční oblast - příroda hned kousek za Prahou.... :(
  • 0

#19 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 12:58

Mau Loftin napsal/a:Ale nicméně pokud zůstane prostor tak jak je, to je žádné nově upravené a vybudované chodníčky, žádné rozhledny a hospůdky, ubytovny a hotely přímo v lese, tak se není čeho bát.

Asi tak, "kdo by tam jezdil". :D
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#20 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2011 - 13:03

Mau Loftin napsal/a: Ach jo, nikdy jsem nikde nikomu nic nebonzoval!! Nikde jsem nikomu nikdy nic nehlásil!! ....

Ja taky nerikam, ze to byla jen tvoje vina a ze zamerem byla archivace - ta byla jen dusledkem (nejen) tvych logu typu "co kdyby se nekomu neco stalo" ....
A kdyz uz jsi tam neco v tomto duchu psal, tak ti muselo byt jasne, ze se tim driv nebo pozdeji zacne nekdo zabyvat.
Jasne ze ty kese nebyly uplne koser v souladu s pravidly ale vis sam, ze tam stejne tak i tak chodi doslova davy lidi (vcetne me i tebe) v zime i v lete, takze nejake "nebezpeci" je opravdu hodne hypoteticke. Pravdepodobnejsi je, ze te na Vaclavaku srazi taxik ....
Vic uz to fakt nebudeme resit.

Jinak zpet k Brdum, aktualizovana mapa zpristupnenych casti je zde :

http://www.facebook....ty=1213&h=c706a

A dve zajimave debaty z Ceskeho rozhlasu na toto tema :

http://www.rozhlas.c...?id=2337031
http://www.rozhlas.c...?id=2329796
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama