Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Náhrada za MailBox


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 Pistafista

Pistafista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 9:32

T-mobile ukončuje provoz MailBoxu. Nahrazuje to Postm@nem, který přeposílá maily se zpožděním v řádu desítek minut. Nevíte někdo o libovolné vhodné náhradě, která by nevyžadovala změnu operátora? Vodafonemail mi vzhledem k problémům viz. http://www.geocachin...559#post_280559 nepřipadá jako vhodná náhrada.
  • 0

#2 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 10:04

Já mám několik let MobileBox easy u T-mobile a normálně jede. Nikde jsem nenarazil na nějaké info, že by služba končila
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#3 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 10:06

a pozadavky? ja mam vodafonemail uz par let a nikdy sem zadne potize nemel, reaguje okamzite a omezeni 320 znaku neresim ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#4 Pistafista

Pistafista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2011 - 10:12

Rufuc napsal/a:
Já mám několik let MobileBox easy u T-mobile a normálně jede. Nikde jsem nenarazil na nějaké info, že by služba končila


www.t-mobile.cz/zmenamb
  • 0

#5 Pistafista

Pistafista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 7:53

Nikoho nic nenapadá? Přechod k Vodafonu je nereálný, u T-mobilu nelze předčasně ukončit smlouvu. To je peklo.:(
  • 0

#6 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 8:27

Pistafista napsal/a:
Nikoho nic nenapadá? Přechod k Vodafonu je nereálný, u T-mobilu nelze předčasně ukončit smlouvu. To je peklo.:(


A to jeste netusis co mi dalo prace podmaznout lidi u T-mobile aby vam to zrusili aby na FTF byla mensi konkurence ;)

Toho Vodafonu se neboj, ze se to jednomu kouslo neznamena ze to nefunguje. Me to u Vodafonu chodi v pohode. Spis je problem s tou smlouvou.

Teoreticky me napada jeste poridit druhou SIM. Udelat si Vodafone jen na ty SMS. Takovej ucet udrzis v chodu za par korun (tipoval bych kolem dvou stovek rocne), je to jak kdyz mam treba SIM v alarmu u auta. Jenze to bys musel mit telefon co umi 2 SIM (coz asi nemas), nebo mit jeste druhej jen na notifikace (coz je zas pakarna).
  • 0

#7 radvoj

radvoj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 9:04

Chápe někdo z vás, jak ten Postman funguje? Asi su opravdu lama, ale opravdu to nedokážu nastavit. Budu vděčný za jakoukoli radu. Díky
  • 0
VNIO TE STANTE VIREBO

#8 Pistafista

Pistafista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 9:20

Zapnout a nastavit to lze: Můj T-mobile -> Služby -> Postn@n -> Postn@n SMS -> Aktivovat. Po aktivaci lze nastavit jeden či několik mailových účtů, který to bude každých 15 minut skenovat. Pro notifikace je to zcela nepoužitelný, v praxi dosahuje zpoždění při upozornění na mail cca 30 minut a více. Modrakovi díky za radu, druhá SIM u Vodafonu je dobrá volba.
  • 0

#9 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 9:26

To me teda moc nepotesilo. Asi pujdu do toho Postm@na. Stejne uz na FTFka nevyrazim, notifikace mam jen pro prehled. Resit by to mohli push notifikace, ale nechce se mi byt porad pripojen k siti, to by baterka vydrzela jeste min nez ted a za hranicema to je taky k nicemu.
  • 0

#10 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 10:13

Děkuji za info. Jsem z toho také vedle. MobileBox Easy používáme na firmě k posílání monitorovacích zpráv z různých svých serverů a zařízení. Tam to sice můžeme pořešit zakoupením GSM brány, ale přeposílání [GEO] Notify za firemní peníze mi nepřijde zrovna košér. Tož su v rici :-( Na vysvětlenou: Nová služba Postman funguje tak, si do ní zadáte přihlašovací údaje k nějaké poštovní schránce (až 5 schránek), která podporuje POP3 nebo IMAP a Postman schránky prohlíží a když najde novou zprávu, tak vám pošle SMS (zdarma), dlouhou SMS (poplatek 23 Kč měsíčně) nebo MMS (59 Kč měsíčně). Vše bude závistet na intervalu, vy kterém bude schránky prohlížet. Ale zatím to vypadá, že jsou to opravdu desítky minut. Řešením by mohlo být nechat si SMS posílat od Seznamu (1 Kč za SMS) nebo od nějaké jiné služby. Docela se mi pozdává sms.sluzba.cz ( 0,80 Kč za SMS). Funguje to takto: Své SMS můžete jednoduše odesílat přímo ze svého mailového programu (např. Outlook Express). SMS na mobilní čísla odesíláte klasickým mailem na adresu: +420xxxxxxxxx@smsgate.sluzba.cz, kde před znakem @ musí být uvedeno mobilní číslo příjemce a text SMS zprávy uveďte do předmětu mailu. Z bezpečnostních důvodů je potřeba aktivovat mailovou adresu, ze které budete SMS zprávy odesílat. SMS zprávy budou odesílány pouze tehdy, pokud je odešlete z níže uvedných emailových adres. Pro přidání emailové adresy klikněte na tlačítko plus.
  • 0

#11 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 12:12

Pistafista napsal/a:
Nikoho nic nenapadá? Přechod k Vodafonu je nereálný, u T-mobilu nelze předčasně ukončit smlouvu. To je peklo.:(


Na T-mobile bacha, nejenže nejde ukončit, ale dokonce ji na jejím konci sami prodlouží na další dva roky a zas nejde zrušit!!! Dostat se od nich bylo opravdu peklo, ale povedlo se v poslední chvíli.

Pořiď si nízkorozpočtovej Vodafon a až Ti skončí smlouva u T-mobile, tak si přenes číslo a je to...

<OT>Já měl u T-mobilu jen kredit a na čísle mi tenkrát nezáleželo (stejně se tenkrát nedalo přenést), tak jsem u Oskara založil novej účet a už asi 8 let celkem spokojenost. Zvlášť nabídky pro studenty jsou cool :-) No a pak mi šmejdi z T-mobilu (nebo to ještě byl pegas?) bez upozornění to číslo zrušili a 200,- kreditu jsem si moh tak akorát strčit do zadku.<OT>
  • 0

#12 radvoj

radvoj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 13:05

Hamaci napsal/a:
... SMS na mobilní čísla odesíláte klasickým mailem na adresu: +420xxxxxxxxx@smsgate.sluzba.cz, kde před znakem @ musí být uvedeno mobilní číslo příjemce a text SMS zprávy uveďte do předmětu mailu. ....


Jelikož používám GCM.CZ, kde předmět zprávy je prázdný a SMS je v těle zprávy je tato služba pro mě osobně nevyužitelná.

Jinak pořešil jsem gmailovým účtem a push synchronizací se zvukovým upozorněním. Snad to bude fungovat.
  • 0
VNIO TE STANTE VIREBO

#13 peca66

peca66

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 15:52

A co takhle push synchronizace? Myslim, ze to funguje na vsech mobilnich platformach (mozna i na "hloupych" mobilech). Mail ti to posle rovnou do mobilu (bud hned, nebo jak si to nastavis). Akorat to bere par kilobytu a ma to negativni dopad na vydrz.
  • 0
To chce klid.

#14 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 16:07

Už se tu někde tenkrát řešilo, že by se někdo obětoval (a ostatní se na něj složili) a pořídil SMS bránu? ... s nějakým tarifem pro neomezené sms na všechny čísla by to mohlo bejt zajímavý, platím PM a pár stovek ročně navíc by mě za tohle nezabilo....
Co vy na to?
Při dostatečným počtu lidí by to bylo pořád míň než za mobilní net... kterej mě u tmobilu přijde uplně na h... :@

EDIT: Nebo takhle rovnou zpoplatnit GCM... neměl bych problém ani dát ty peníze na tu bránu a tarif předem, kdyby bylo jasný že se to za měsíc rozjede...
  • 0

#15 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 16:16

no, hodne neprijemna zprava vrrrr....
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 16:39

sovidoupe napsal/a:
no, hodne neprijemna zprava vrrrr....

to je zcela jistě v rámci "zlepšení služeb" a "na přání klientů" :D :@
  • 0

#17 martyEF

martyEF

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 16:44

reakce t-mob viz níže ... :@

Vážený pane,

zasíláme Vám odpověď na e-mailovou zprávu ze dne 23. května 2011.

Mobilebox se ruší úplně, protože služba je již zastaralá a nedá se zvětšit její kapacita. Zároveň i zájem zákazníků o tuto službu klesal, není tolik vyúžívaná.

Datum ukončení poskytování služby je stanoven na 30. června 2011. E-mailová adresa Vám zůstane aktivní po následujících 12 měsíců. Stačí vyplnit formulář v Můj T-Mobile, kam zadáte jinou svou e-mailovou adresu, kam po dobu 12 měsíců budeme e-maily doručené do Mobileboxu přesměrovávat. Pomocí služby Postm@n Vám dorazí upozornění na e-mail během několika minut.

S pozdravem a přáním příjemného dne

Zákaznické centrum T-Mobile
  • 0

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 17:00

martyEF napsal/a:
reakce t-mob viz níže ... :@

Vážený pane,

...

přísahám, že jsem to nečetl :D:D
A těch jejich "několik minut" je obvykle asi tak půl hodiny...i víc
  • 0

#19 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 19:24

Řešením by mohlo být nechat si SMS posílat od Seznamu (1 Kč za SMS) nebo od nějaké jiné služby. Docela se mi pozdává sms.sluzba.cz ( 0,80 Kč za SMS). Funguje to takto: Své SMS můžete jednoduše odesílat přímo ze svého mailového programu (např. Outlook Express). SMS na mobilní čísla odesíláte klasickým mailem na adresu: +420xxxxxxxxx@smsgate.sluzba.cz, kde před znakem @ musí být uvedeno mobilní číslo příjemce a text SMS zprávy uveďte do předmětu mailu. Z bezpečnostních důvodů je potřeba aktivovat mailovou adresu, ze které budete SMS zprávy odesílat. SMS zprávy budou odesílány pouze tehdy, pokud je odešlete z níže uvedných emailových adres. Pro přidání emailové adresy klikněte na tlačítko plus. A, prosim, jak to aktivovat v gmailu? Diky.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#20 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 19:50

Pro nas mene chapave, neznaje nazvoslovi jednotlivych sluzeb ruznych operatoru, dotazujes se a tvrdis, ze neexistuje u T-Mobile sluzba, ktera by zavcasu preposlala email (ci jeho cast), pripadne upozorneni na nej ?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama