Přejít na obsah


Fotka

FTF waymarking


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 21:44

Dobrý večer, zajímalo by mě, jestli se dá i u WM počítat FTF, STF a TTF, jak na to reagují geocacheři když si to někdo hodí na profil atd... Prostě mě zajímá váš názor
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#2 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 21:54

Geocacheri waymarking ignorujou a waymarkerum je to jedno :) Ve WM se hraje tak leda na FTW (first to waymark) - kdyz vyjde nova kategorie, poslat do ni prvni waymark.
  • 0

#3 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 21:57

Já že jsem to tak četl na fóru, jak něldo udělá FTF na WM, tak mě to nedalo...
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 22:56

haggaeus napsal/a:
Geocacheri waymarking ignorujou a waymarkerum je to jedno :)
Ve WM se hraje tak leda na FTW (first to waymark) - kdyz vyjde nova kategorie, poslat do ni prvni waymark.


A to se dá ? Já mám dojem že ty první WM už mají nachystané ti co tu kategorii zakládají.
  • 0

#5 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 1:00

Arne1 napsal/a:

haggaeus napsal/a:
Geocacheri waymarking ignorujou a waymarkerum je to jedno :)
Ve WM se hraje tak leda na FTW (first to waymark) - kdyz vyjde nova kategorie, poslat do ni prvni waymark.


A to se dá ? Já mám dojem že ty první WM už mají nachystané ti co tu kategorii zakládají.


Dá se narazit na i na divný týpky, co třeba založí novou kategorii, aniž by do ní někdy přispěli - byť jediným waymarkem.;)
  • 0
Retired slowcacher

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 8:32

FTF nemas jak udelat, protoze uz se mi stalo, ze jsem nejaky WM navstivil treba 2 roky pred jeho spustenim a kdyz jsem mel i fotku z toho mista, tak jsem si to jednoduse zalogoval i s tim spravnym datumem. A tim padem bych te z FTF odsunul.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 10:08

wmh napsal/a:
Dá se narazit na i na divný týpky, co třeba založí novou kategorii, aniž by do ní někdy přispěli - byť jediným waymarkem.;)


Nojo, kdyz do cajoven chodim vetsinou potme, a kdyz kolem nejake jen prochazim, tak me to nenapadne :) Moh bych to napravit, beztak je v te kategorii maly provoz.
  • 0

#8 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 11:13

a co takhle udelat kategorii "piskovcove sochy s urazenym palcem na leve noze"?
  • 0

#9 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 12:12

haggaeus napsal/a:

wmh napsal/a:
Dá se narazit na i na divný týpky, co třeba založí novou kategorii, aniž by do ní někdy přispěli - byť jediným waymarkem.;)


Nojo, kdyz do cajoven chodim vetsinou potme, a kdyz kolem nejake jen prochazim, tak me to nenapadne :) Moh bych to napravit, beztak je v te kategorii maly provoz.


Aha, to mě nenapadlo, já myslel 1866 pomníčky...:D:D Pořád se chystám jich pár poslat z harddisku do světa, abychom se v té kategorii "Monuments/War" odlepili ode dna (na "Persian Gulf jich stačí jen pár a rezerva je veliká :D ), ale nějak mi to s tím slowmarkingovým přístupem trvá...
  • 0
Retired slowcacher

#10 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 18:48

wmh napsal/a:
Aha, to mě nenapadlo, já myslel 1866 pomníčky...:D:D Pořád se chystám jich pár poslat z harddisku do světa, abychom se v té kategorii "Monuments/War" odlepili ode dna (na "Persian Gulf jich stačí jen pár a rezerva je veliká :D ), ale nějak mi to s tím slowmarkingovým přístupem trvá...


ok, v nedeli zkusim najit v Ceskem Dubu pruskou pametni desku a vymenim 1:1 za hradistskou Sokolovnu :)
  • 0

#11 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 9:24

haggaeus napsal/a:
Ve WM se hraje tak leda na FTW (first to waymark) - kdyz vyjde nova kategorie, poslat do ni prvni waymark.

Že by se mi podařilo FTW-CZ? http://www.waymarkin...Mailbag_Sady_CZ
Kategorie to nová není, ale v našich končinách nic takového zatím není.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#12 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 16:34

Pár jedinečných waymarků v CZ taky mám, dokonce se mi povedla jedna lahůdka i na Slovensku.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#13 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 31 květen 2011 - 17:18

Já mám aspoň jeden jako 1. B) WMATRC
  • 0

#14 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 20:02

Ahoj Já jsem sice kešer, ale WMy lovím taky a osobně si ty první tři místa ve svý soukromý statistice počítám. Říkám jim FTV,STV a TTV (Fist the visited, atd) a překvapuje mne, jak je WMing přehlíženej, protože zatímco na keších mám jako BM jen jendo eventový STFko, tak na WMách mám 3 FTV (!). A to z méně odlovů než na keších. Přitom by WMy mohli lovit i lidi, kterým se nechce se hrabat někde ve špinavých dírách, pařezech, atp lovením keší, WM obvykle přijdeš, něco vyfotíš a jdeš. S474Ne , to jsi už zkoušel, logovat nějaký WM s datem PŘED jeho založením? Přijde mi divný, že by to neměli ošetřený a neházelo to chybu (jak by moh někdo navštívit WM, když tam v té době žádný nebyl).
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 20:12

Nekra napsal/a:

S474Ne , to jsi už zkoušel, logovat nějaký WM s datem PŘED jeho založením? Přijde mi divný, že by to neměli ošetřený a neházelo to chybu (jak by moh někdo navštívit WM, když tam v té době žádný nebyl).

Ale ten waymarkovaný předmět tam byl i dříve než se někdo rozhodl ho jako WM označit - na rozdíl od krabky, kterou někdo musí vzít a donést na místo. Logování WM před založením je celkem běžné - mám svou fotku z toho místa, případně i se mnou ? Tak loguju !
  • 0

#16 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 21:02

Takže to fakt nehází chybu ?! Asi na to máte jiný názor, ale mě to stejně připadá jako podvádění logovat WM, který tam v té chvíli navštívení nebyl. Jo, navštívil jsem místo, ale nemohl jsem ulovit WM, když neexistoval (protože neexistoval). Dá se snad podobným způsobem podvádět na virtuálních keších ?
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#17 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 22:25

proboha neres to :D proste to tak je. jak psal uz nahore haggaeus- waymarkerum je to sumak ;)
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 22:30

Nekra: nejenom, ze zkousel, ale i logovalna bezne loguji, protoze spousta mist je spolecna i s geocachingem a kdyz uz jsem u toho napriklad kostela byl, tak nevidim duvod se nezalogovat.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2011 - 23:18

To jsem psal o FTF, ze je waymarkerum sumak.

U retro navstev zalezi na kategorii, nektere je maji vyslovne zakazany, treba WW I Memorials, jine explicitne povoleny (vygooglil jsem Ghosts and Hauntings). Ale vesmes jsou vitany, kdyz tam navstevnik vylici sve dojmy z mista, byt i par let stare.

No a FTW neni zas takova vzacnost, v Sokolovnach mame prvni byvalou sokolovnu v San Franciscu, v cajovnach jednu na Floride, mne se nahodou povedlo FTW v bozich mukach (wayside shrines).
  • 0

#20 Rikitan

Rikitan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 0:10

FTF (pardon, FTV - first to visit) na waymarkoch si logujem a teším sa na diamantový badge :-)))
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama