Přejít na obsah


Fotka

nejvhodnesi smartphone na GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 TenenteCZ

TenenteCZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 21:46

ahoj, poprosim o radu nejvhodnejsiho mobilu pro GC. HTC, Samsung ci Nokia nebo jiny? Nebo sse vyplati poridit externi GPS modul?
  • 0

#2 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2011 - 6:14

Jsem jeden z těch, kteří ještě používají na GC původní PDA. Takže pár zkušeností. 1) na rozlišení displeje až tolik nesejde 2) brutální výkon procesoru není podstatný, důležitá je výdrž baterek 3) interní GPS je vhodná, pokud (jako já) tu externí všude zapomínáš. Externí GPS je vhodná, pokud ji chceš používat i někde jinde (já třeba pro netbook, kde mi běží OziExplorer - viz podpis) nebo pokud chceš funkce, které na interní GPS nejsou 4) pokud chceš používat smartphone, tak takový, který ti umožní v terénu používat pomůcky pro kačery (obrázky, pomocné prográmky,...)
  • 0
HP iPAQ 214 (32GB SDHC+32 GB CF), GPS - QStarz Q1000X, BeeLineGPS. OziExplorerCE. Při cyklotoulkách navíc Asus eee901 (256GB SSD). Manuál OziExplorerCE

#3 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2011 - 7:41

Podle mne je důležitější Operační systém než výbava telefonu. Jak řekl wendabr, nejdůležitější je výdrž baterie :-) Tedy spotřeba energie tvým telefonem. Interní GPS je vhodná, ale počítej se značnou nepřesností. Na Garmin Oregon s přesností až 5m asi jen tak nějaký telefon mít nebude :-) Za sebe mohu hovořit pouze o Windows Mobile a používané aplikaci PocketDrake. Poskytuje naprosto vše, co ke geocachingu potřebuješ včetně listingu s obrázky.. Ale geocaching se dá využívat i na mobilu bez OS a pouze s javou. Jak je to však luxusní, to netuším. Postupně se vytvářejí i aplikace pro Android, ale podle mne ještě zdaleka nedosahují kvalit např. již zmíněnému PocketDrake.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#4 Bloud

Bloud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2011 - 8:26

Po dvou letech hledání s HTC TyTnII můžu nabídnout několik postřehů. 1- Jako nejzásadnější beru koupi GPS Modulu. Nejde ani tak o přesnost, v dnešní době je přesnost gps v telefonu srovnatelná (rozuměj, používají se stejné čipy) s přesností modulů, ovšem modul spojený přes BT ušetří neuvěřitelné množstí energie. Se zapnutou interní GSP mi z baterie úbývalo více jak 25% každou hodinu. S modulem můžu na jedno nabití lovit klidně i 8-10 hodin, což už je sakra rozdíl. 2- Na operačním systému moc nezáleží (co se GC týče). Neznám žádný, na který by neexistovala nějaká aplikace na geocaching. Tady bych opravdu volil podle osobních preferencí. 3 - Při lovení telefonem se občas stává, že ti zmokne, upadne, že ho položíš na zem a omylem na něj šlápneš, nebo se s ním spousta dalších různých drobných nehod. Není potřeba se poohlížet po outdoorovém telefonu, takovéto zacházení zvládne každý mobil, jen je dobré ho dovybavit krycí folií. Ohledně značny, kterou koupit, to už je nejspíš na tobě. S HTC rozhodně nic nezkazíš, Samsung má skvělé outdoorové mobily za babku a s jinými značkami zkušenosti nemám. Takže asi tak.
  • 0
I'm sorry, I can't hear you over the sound of how awesome I am

#5 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 10:50

Já jsem byl spokojený s Nokia E52 - malý, lehký, výkonný (hlavně výdrží baterie - WiFi, MP3, rádio, net, SMS, caching - 4 dny bez vypínání na noc) smartphone za rozumnou cenu. OS Symbian, samozřejmě umí Javu (Handy Geocaching), slot na Micro SD, ucházející kvalita fotek (pro web - logy - OK), kvalitní zpracování (nikde nic nevrže, kryt baterie z kovu) .. a hlavně ta, na dnešní poměry u smartphone, obrovská výdrž baterie. Nevýhoda pro někoho může být "malý" display. Malý v porovnání s dnešními velkými dotyk. displayi, jinak je to samozřemě úplně normální display :) V minuém čase píši proto, že mi moje milovaná E52 na jedné keši spadla ze skály :/ Teď používám E71 (fajn, ale ta výdrž..) a pokud někdo neudělá smart klasické konstrukce (ne dotyk) s podobně dlouhou výdrží, bude můj další telefon opět E52.
  • 0

#6 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 10:54

Já jsem jeden z těch šťastlivců co jim smartphone (HP IPAQ 614C) upadl (v pouzdře !!!) z půl metru na zem a rozflákl se jak touchpad tak LCD. Oprava 2500kč stojí to co nějaká obyč. GPS od Garminu z druhé ruky. Imho nedoporučuji vůbec.
  • 0

#7 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 376 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 11:12

Pokud by jsi chtěl telefon klasické konstrukce tak rozhodně E52 v tom můžu souhlasit s Mira_B, jen k tomu kovovému krytu baterie... U E52 na rozdíl od E51 není z nerezu, ale nějakého hodně měkkého hliníku, takže už pár šrámu za půl roku co ho mám utržil, ona tam je taková jemná struktura co se ráda bortí. Škrábance jsou, ale opravdu jen na tom zadním krytu baterie. Zbytek je v pořádku.

A k té přesnosti co tu píše skurakai zrovna oregon bych jako ukázku přesnosti nedával. Dříve jsme používal externí GPS LD-3W od Nokie a vždy mě přivedl stejně jako kluky s 60Csx a v současnosti používám zmíněnou E52ku, která má interní GPS a i když HandyGeocaching ukazuje šílené přesnosti třeba 10, 20 metrů tak vždy nepřijdu se šipkou dál než 2 - 3 metry od místa kam navedou "velké" GPSky. To bych řekl, že je hodně slušné.

Takže abych nějak odpověděl. Dnes je zásadní při kešování výdrž baterie. Každý operační systém má do sebe něco, ale celkově počítej s tím, že k Androidu a iPhonu nejspíš budeš potřebovat internet v mobilu respektive se ti sám připojí ani nemrkneš a pak to budeš akorát různými fígly blokovat. Ty systémy jsou na internet prostě stavěné. K symbianu se ti bude určitě hodně hodit.
  • 0
HUAWEI Ascend G300 + c:geo + OSM

#8 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 11:25

TenenteCZ napsal/a:
ahoj, poprosim o radu nejvhodnejsiho mobilu pro GC. HTC, Samsung ci Nokia nebo jiny? Nebo sse vyplati poridit externi GPS modul?


Jak psali kolegove vyse - zalezi na tom jaky preferujes OS.
Ale - mam aktualne navic doma dva telefony:
ASUS p552w, WinMobile 6.5 Professional.... se zakladni a extended baterii, GPS SirfStar ... aktualne je pevna cena 2000,- Kc.
Anebo starsi Android T-MObile G1/HTC Dream, opet se zakladni a extended baterii ....
Popis tady: http://www.geocachin...475#post_280475.

Kdyz tak se ozvi.. ;)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#9 xheretic

xheretic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 11:41

Premyslel jsem o Motorola DEFY , vodovzdorna,prachuvzdorna,a ma i trvrzene sklo ktere se jen tak nezlomi a neposkrabe Gorilla Glass.

http://www.sunnysoft...la-defy-en.html

Nemate nekdo zkusenost?
  • 0

Samsung Galaxy S Relay 4G - nejlepší HW vysouvací qwertz telefon

HTC Kaiser, Samsung i8000 16GB + QStarz BT-Q1000X

 


#10 Smurf CZ

Smurf CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 11:57

ASUS P552W, jak o něm píše "brazajer" bych z vlastní zkušenosti nedoporučoval. Lovil jsem s ním docela dlouho, ale vnitřní GPS je vhodná akorát tak na autonavigaci, takže jsem používal externí bluetooth GPS. A další nevýhoda byla dost mizerná výdrž na baterie. Jinak se mi osvědčil OS Windows Mobile hlavně v kombinaci s prográmkem "GCzII".
  • 0

#11 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 12:15

Luky6100 CZ napsal/a:
ASUS P552W, jak o něm píše "brazajer" bych z vlastní zkušenosti nedoporučoval. Lovil jsem s ním docela dlouho, ale vnitřní GPS je vhodná akorát tak na autonavigaci, takže jsem používal externí bluetooth GPS. A další nevýhoda byla dost mizerná výdrž na baterie.
Jinak se mi osvědčil OS Windows Mobile hlavně v kombinaci s prográmkem "GCzII".


Nechci zacinat flame..ale co jinyho nez SirfStar bys chtel? Napadlo te vypnout statickou navigaci? Mmch, tenhle chipset maj i ty GPS BT moduly... podle tveho tvrzeni tedy pak nelze pouzit tedy zadny mobil/PDA na kesovani ... Ono zkus sehnat pda/mobil, kde bude GPS chipset SirfStar s moznosti vypnuti SN ... nenajdes.

No, staticka navigace jde vypnout. Kazdopadne, je k dispozici. A jak jsem psal - je k nemu rozsirena baterii + standardni.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama