Přesnost map na www.mapy.cz
#1
Publikováno 05 červen 2006 - 14:58
#3
Publikováno 05 červen 2006 - 15:18
Kontroluješ to v mapě nebo v ortofoto? Na části míst je mapa proti ortofoto posunutá, resp. mapa je díky "generalizaci" nepřesná o řádově desítky metrů. Ortofoto mi většinou sedělo velmi přesně.Zaměřil jsem cache, opakovaně přístrojem Garmin etrex. Souřadnice se lišily v posledním čísle cca +- o 3 jednotky.
...
#4
Publikováno 05 červen 2006 - 15:28
Díky za radu. Na Letecké mapě je zaměření správně (mimo budovu a v místě kde cache je umístěna). Základní mapa je opravdu posunutá proti letecké mapě, v mém případě asi o 20 metrů. Ad. Drevokocur... opravdu nevím k čemu je takový elipsoid dobrý, teorii tvorby map jsem zatím nenastudoval takže fakt nevím.Kontroluješ to v mapě nebo v ortofoto? Na části míst je mapa proti ortofoto posunutá, resp. mapa je díky "generalizaci" nepřesná o řádově desítky metrů. Ortofoto mi většinou sedělo velmi přesně.
#5
Publikováno 05 červen 2006 - 20:00
Elipsoid je dobrý k tomu, že jsou k němu vztaženy souřadnice. Co elipsoid, to jiné souřadnice. Podívej se do návodu ke své GPSce, kolik tam těch elipsoidů je... Pro GPS se u nás většinou používá WGS 84 v celkem netradičním zápisu: stupně+minuty s desetinnými čísly (protože ti umístění keše v "letecké mapě" celkem vyšlo, myslím že nastavení elipsoidu máš OK .Díky za radu. Na Letecké mapě je zaměření správně (mimo budovu a v místě kde cache je umístěna). Základní mapa je opravdu posunutá proti letecké mapě, v mém případě asi o 20 metrů. Ad. Drevokocur... opravdu nevím k čemu je takový elipsoid dobrý, teorii tvorby map jsem zatím nenastudoval takže fakt nevím.
#6
Publikováno 05 červen 2006 - 23:14
Ted me napada, ze by to mohl byt namet pro dalsi clanek na wiki.geocaching.cz , pokud tam jeste neni ;-)
#7
Publikováno 05 červen 2006 - 23:11
#8
Publikováno 05 červen 2006 - 23:37
Nevedel by nekdo, jak je mozno dostat prepoctem - vypoctem ze souradnic WGS 84 MinDec (priklad: N 50.36 772 E 014.11. 321) tutez polohu, ale v zapisu DegDec (= N50.61283 E14.18867)? V Mapsource to samozrejme zjistim snadno, jde mi o moznost vypoctu v terenu pri zadavani souradnic do wap.geocaching.com. Dekuji.
Třeba takhle:
50 + (36.772 / 60) =50.61286667
14 + (11.321 / 60) =14.18868333
#9
Publikováno 05 červen 2006 - 23:49
Diky, tohle uz jsem nekde videl :-).Třeba takhle:
50 + (36.772 / 60) =50.61286667
14 + (11.321 / 60) =14.18868333
#10
Publikováno 06 červen 2006 - 8:47
#11
Publikováno 06 červen 2006 - 11:16
Musim priznat, ze tady jsem nehledal. A pod timto nadpisem bych ani nehledal :-).Třeba tady to je:
Formát souřadnice
#12
Publikováno 06 červen 2006 - 13:13
Což o to, to já taky ne :-)Musim priznat, ze tady jsem nehledal. A pod timto nadpisem bych ani nehledal :-).
A pod jakým nadpisem by to bylo logické?
2 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů