Přejít na obsah


Fotka

Na kole po Jizerských horách


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 10:13

Zdravim Chtěl bych se obrátit právě na vás, kdo máte zkušenosti s ježděním v Jizerkách, aby jste mi doporučili kudy jezdit a kudy ne. Jistě existují různí průvodci, ale není nad informace z první ruky. V Jizerkách a i po jiných horách jsem vždy chodil po svých a proto nemám žádné zkušenosti s ježděním. :) Aby jste měli nějaké informace z kterých můžete vycházet. Budu vždy vyrážet z Bedřichova(budu tam ubytovaný) z parkoviště naproti HZS a tam se i vracet. Mám trekové kolo a ujedu denně zhruba tak 50 km po silnicích a polních a lesních cestách, ovšem bez větších rozdílů převýšení. Předem díky za vaše rady a doporučení . Myškin
  • 0

#2 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 6:26

Posouvám nahoru.
  • 0

#3 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 6:32

Dej si tuhle kes GC2FM68, pri ni projedes vetsinu idealnich cyklo cest :)
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 7:00

Kup si papírovou cyklomapu od Shocartu, s vyznačením sjízdností. Jinak, v Jizerkách je většina komunikací na hřebenech dobře sjízdná, ale sjezdy na Frýdlantsko jsou prakticky jen po silnici.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 7:55

To kešku jizerský padesátky si dej, na tu už se taky (pár měsíců) chystám :) Určitě si zajeď z Nové louky přes Knejpu na Smedavskou chatu na oběd, pak můžeš na rašeliniště Jizery a na Smrk nebo dolů do Hejnic, pokud by ti pak nevadilo stoupání zpátky na Hřebínek. A nebo můžeš kolem Josefodolské přehrady na protrženou přehradu a pak do osady Jizerka. Jinak většina vrcholů je kolem nesjízdná, ale vždycky se dá někde zamknout kolo a nahoru vylízt pěšky, takhle se vyplatí navštívit třeba Ptačí kupy a Holubník nebo Jizeru.
  • 0

#6 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 8:36

Na kolo je podle mě paradoxně lepší tahle: GC2EMNQ - projedeš ta nejhezčí místa Jizerek a nemusíš dolů do údolí.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#7 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 8:50

A jak jsou obě multi náročné časově? A ještě takové dvě praktická otázky: Jaký bývá provoz na silnicích a co sebou vozíte k jídlu a pití? :)
  • 0

#8 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 8:52

Jizerky jsou na kolo fajn, pred dvema lety jsem sjezdil pomoci kola vetsinu tisicovek.
  • 0

#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 9:03

Myškin napsal/a:
A jak jsou obě multi náročné časově? A ještě takové dvě praktická otázky: Jaký bývá provoz na silnicích a co sebou vozíte k jídlu a pití? :)


Časová náročnost je silně individuální, pokud jde o mou zkušenost, tak to najdeš v logu.
http://www.geocachin...4c-eb897e947ba4
http://www.geocachin...be-8e094b414bf1

Podobně individuální je i stravování - někomu stačí tatranka, někdo potřebuje řízek a jiný vozí jen peněženku :)
Jaký myslíš provoz? Auta tam nesmí (až na výjimky typu lesní dělníci apod.) cyklistů a pěších je různě podle období a počasí. Když jsem já jel ty multiny, nebyl na horách téměř nikdo (v Bedřichově na parkovišti stálo jen moje auto)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#10 naceste

naceste

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 9:10

Myškin napsal/a:
A ještě takové dvě praktická otázky: Jaký bývá provoz na silnicích a co sebou vozíte k jídlu a pití? :)


Jizerky jsou nejlepší poránu, kdy tam není ani noha a je mlha, pak vypadaj krásně tajemně. Odpoledne musí člověk na kole dávat pozor na chodce, na některých místech bývá hodně lidí. Já s sebou vozím jen pití asušenky, na Hřebínku si pravidelně dávám pivo a koláč :)
  • 0

#11 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 10:08

Hm, ty multi líbí, že bych si v létě udělal radost? B)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#12 veronikazlbc

veronikazlbc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 10:51

jj, ta je pekna, tak na 2hodky
  • 0

#13 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 10:53

Provozem jsem myslel množství aut na komunikacích po kterých vedou cyklostezky. :)
  • 0

#14 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 11:04

Ja znam trochu jinou cast - Tanvald, Sous, Jizerka, Smrk a polskou casti zpet na Jizerku (ale zacinam nahore v Korenove) ... A sebou vozim jen vodu v camelu, susenky, banan ... a jidlo vzdy koupis. Ale ty multiny jsem nak prosvih, kdyz dovoli zdravi (zatim vypada ze ano), tak asi v cervenci si je dam.. ;) (Jestli sithnu predtim neco najet.) Diky za tipy!
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#15 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 11:09

LudekV napsal/a:
Na kolo je podle mě paradoxně lepší tahle: GC2EMNQ - projedeš ta nejhezčí místa Jizerek a nemusíš dolů do údolí.

Přesně tak mě se také líbí více :) není tak náročná a odlovíš i část cyklo.
Jinak cyklo mapa pomuže ale rozcestníku je tam s mapami také mraky. Nejlepší je jet ráno v pracovnich dnech to jsem potkal jen 2 kolaře a 2 pěší,když nepočítám 2 kamiony u Krásné Máří a lesáckou sečkožněčkodrtičkoplečku ;).
Kdybys jel na Pramen jizerské Kamenice tak mě přelakuj pomníček nějak bledne :).
  • 0

#16 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 13:57

A dá se Jizerská 50 lyžařská celá jet na kole? Ptám se proto, že nepojedu sám, ale s paní Myškinovou. Já jsem sice zvyklý šplhat s kolem a jezdit všude možně, ale po paní Myškinové to nemůžu chtít. :) Pramen mám nalezený, ale žádný pomníček se mi teď zrovna nevybavuje. Pokud mi upřesníš o co se jedná, není problém provést údržbu :)
  • 0

#17 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 14:35

Zkus si přečíst listing a případně logy a nebudeš se muset vyptávat. V pohodě se to dá objet po cestách.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama