Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Smazání logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 hrabenka73

hrabenka73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 7:19

Mohu jako owner smáznout log u své keše,kde jsem dvakrát upozornila kačera,aby log upravil a smazal nápovědu,kterou do logu uvedl??Bohužel nereaguje,a ani log neupravil,jak to řešíte u svých keší?:)
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 7:21

Ano, můžeš. Už jsem také takto mazal..
  • 0

#3 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 7:27

Možná je to blbost, ale nemůžeš jako owner editovat cizí log?
  • 0

#4 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 7:27

Pokud byl od tvé výzvy přihlášen na GC.com, tak bych smazání vyzkoušel a to na základě podmínek užití celé služby, neboť v nich je tento bod:

You agree not to:
...
(m) Publish, in any form of media, the solutions, hints, spoilers, or any hidden coordinates for any geocache without consent from the cache owner.


viz Geocaching.com Site Terms of Use Agreement

Samozřejmě předpokládám, že tomu nálezci nechceš upřít bod, jen provizorně napravuješ to, co on provedl.
  • 0

#5 hrabenka73

hrabenka73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 7:33

Daku napsal/a:
Možná je to blbost, ale nemůžeš jako owner editovat cizí log?


to myslím nejde,bohužel.
  • 0

#6 hrabenka73

hrabenka73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 7:34

AHA & team napsal/a:
Pokud byl od tvé výzvy přihlášen na GC.com, tak bych smazání vyzkoušel a to na základě podmínek užití celé služby, neboť v nich je tento bod:

You agree not to:
...
(m) Publish, in any form of media, the solutions, hints, spoilers, or any hidden coordinates for any geocache without consent from the cache owner.


viz Geocaching.com Site Terms of Use Agreement

Přihlášený byl,je to začátečník,samozřejmě mi o jeho bod nejde,kdyby to šlo jinak,udělala bych to,ale když nereaguje na výzvy,je to těžké jinak vyřešit.

Samozřejmě předpokládám, že tomu nálezci nechceš upřít bod, jen provizorně napravuješ to, co on provedl.


  • 0

#7 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 7:38

hrabenka73 napsal/a:
Mohu jako owner smáznout log u své keše,kde jsem dvakrát upozornila kačera,aby log upravil a smazal nápovědu,kterou do logu uvedl??Bohužel nereaguje,a ani log neupravil,jak to řešíte u svých keší?:)


Samozřejmě, pokud to není nějak moc křklavé, tak po upozorňovacím mejlu čekám do doby než se znovu přihlásí na gc.com. K radikálnějšímu kroku jsem zatím nucen nebyl. Ale když mu to smázneš, tak o tom dostem emailem zprávu a může si to znovu zalogovat. Třeba se pak probudí.
  • 0

#8 J@VO

J@VO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 221 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 8:15

Taky můžeš ten log zakryptovat, alespoň to nepude hned číst, kdo chce tak to sice rozkryptuje, ale připraví se o zážitek.;)
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 8:18

Tema k diskusi. Nad logy je uvedena takova zajimava veta:

Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.


  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 8:26

to satan: no jo, ale asi az po dohode s ownerem, viz to co cituje Aha team. Pokud se to ownerovi nelibi, resp. to chape jako moc velky spoiler, ma tedy pravo to smazat. Priklad ad absurdum, nekdo do logu u mysterky napise finalni souradnice...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 8:32

S474N napsal/a:
Tema k diskusi. Nad logy je uvedena takova zajimava veta:

Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.


na tom toho k diskuzi imho moc neni - proste upozorneni pro ty, kdo chteji byt prekvapeni, ze muze nastat pripad, kdy treba autor kese v logach spoilery neresi. napr na nasi kesi je hint zelezna trubka, zhruba 20 logu tech, co desifruji napovedu z papiru rucne obsahuje zpravu, ze trubku a kes tedy nasli, ale ona trubka uz davno neni zelena. uz davno to neresim a proto - warning.
  • 0

#12 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 8:57

a proc tam teda to tlacitko je?
  • 0

#13 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 9:04

ale muzes to smazat B) :
If the geocacher has failed to meet logging requirements, please explain your concerns. Politely email the log owner before or immediately after you delete their log. If their log or photos contain spoilers, invite them to edit the log. If you have deleted the log already, invite them to re-log without the spoiler.

It is one of your maintenance duties as the cache owner to monitor quality control of posts to the cache page. To this end, you have the power to delete logs.

vice na http://support.groun...=kb.page&id=204
B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#14 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 9:30

Smogeo napsal/a:
jelikož Cacheowner má v pravidlech stanovenou povinost mazat foundit logy kačerům, kteří co nejsoou napsaní v LB.

coz je pravidlo groundspeaku. takze asi nebude pravda, ze nemuze mazat za poruseni pravidel groundspeaku.
a fakt ma povinnost? :)
  • 0

#15 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 11:18

Smogeo napsal/a:
Ne, nemá právo smazat log. To Groundspeak má právo smazat celýho usera za porušení pravidel. Cacheowner nikdy nikoho neměl a nemá právo postihovat za porušení pravidel Groundspeaku! To je jako kdyby si stoupnul k silnici a vybíral pokuty za rychlou jízdu.


To je teda zase blud. Samozrejme ze owner muze v rade pripadu mazat logy. Ja uz jsem to nekolikrat aplikoval. Vetsinou ale kacerovi napisu zduvodneni proc jsem byl nucen log smazat a (jak se pise v guidelinech) dam mu moznost znovu tentokrat dobre zalogovat. Toto nicmene nedelam, je-li log vyslovene provokujici tim, ze dotycny tam 100% nebyl - gaucovky na earthkesich.
  • 0

#16 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 12:22

hrabenka73 napsal/a:
Mohu jako owner smáznout log u své keše,kde jsem dvakrát upozornila kačera,aby log upravil a smazal nápovědu,kterou do logu uvedl??Bohužel nereaguje,a ani log neupravil,jak to řešíte u svých keší?:)

To samozřejmě můžeš, protože jako vlastník keše tuto možnost máš. Jednáš ale v rozporu s pravidly (volný překlad do češtiny je v geowiki). Mazat bys měla pouze logy, které jsou neoprávněné (kačer zapsal nález, aniž by kešku našel a zapsal se do logbooku) nebo jinak porušují podmínky pro využívání služeb Groudspeaku (např. vulgarita, porušování zákonů atd.).

Pokud se ti log nelíbí, můžeš ho zašifrovat. Tak to dělám já, když mi někdo "spoiluje".

Mazání logů jsem využil pouze v případě jednoho kačera, který si zapsal nálezy, které neuskutečnil. A to nebyla žádná systematická kontrola logbooků. Vyloženě mě na to upozornil svými nejapnými poznámkami. Prostě se to nedalo přehlédnout. Před smazáním jsem ho ještě vyzval, aby to napravil. Jinak tuhle možnost nevyužívám.

Daku napsal/a:
Možná je to blbost, ale nemůžeš jako owner editovat cizí log?

To naštěstí nemůžeš. Neumím si představit ty důsledky, pokud by majitelé keší dělali cenzuru a svévolně přepisovali zápisy, které se jim nehodí do krámu. Někdo mi zkritizoval moji "úžasnou" zaokapovku? Fajn, tak mu to přepíšu. Napíšu tam, jaký měl při hledání skvělý zážitek... B)

If their log or photos contain spoilers, invite them to edit the log. If you have deleted the log already, invite them to re-log without the spoiler.

Tyhle věty nechápu jako "oprávnění" mazat logy obsahující "spoilery", ale jako výzvu: když už jsi to teda smazal, tak mu aspoň napiš, že může zalogovat znova bez spoilerů.

nosferatu XIII. napsal/a:
Priklad ad absurdum, nekdo do logu u mysterky napise finalni souradnice...

V tomhle případě bych asi zvažoval, že poruším pravidla, a prostě bych to smazal s omluvným vysvětlením v poznámce (write note). Takový případ jsem však naštěstí ještě neřešil.
  • 0

#17 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 12:42

A co jim tam alespoň navrhnout aby šlo nevhodny log skrýt např. tak jako je to třeba tady?
  • 0

#18 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 12:46

Podle mě už je jedno, jestli se skryje, nebo zašifruje. Pokud existuje možnost si takový log přečíst, vyjde to nastejno.
  • 0

#19 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 12:52

smogeo: proto se ptam. no a odpoved je, ze se na takovouhle povinnost muzu leda vykaslat. :)
  • 0

#20 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 12:57

To Dain a Olik: na tuto povinnost by ses vykaslat nemel, pac pri zalozeni cache, tedy prideleni kodu a vlastnictvi listingu, se zavzujes k tomu, ze to budes delat (to jsou ta policka, kde zaskrtavas, te jsi cetl a souhlasis se vsemi pravidli GS). GS ti totiz de facto dava cast vlastniho prostoru na svych strankach, ale ty jsi zodpovedny za to, ze tam nebudou napr. vulgarity, veci porusujici zakon etc... Nedodrzeni techto pravidel hry muzes vest az ke zruseni uctu na gc.com
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama